SP - Nemacka 2006

van der iV a.k.a Totti
Posts: 635
Joined: Sun Jan 23, 2005 11:04 am
Location: Point Place

Post by van der iV a.k.a Totti »

Rekao sam drugu pred pocetak tekme(kad sam video sastave):Bice petarda.I precenio sam nas.Zao mi je Petka jer je podlegao pritisku koji je bio sasvim nepravedan,ali sam je tome kumovao.Mi smo visoko digli nos,a bez valjanih razloga.Dobili smo 1 gol u kvalifikacijama.A ko je nama mogao dati gol?Bosna,Litvanija,San Marino???Ljudi mi smo bili spori,bez taktike i sa anarhijom.Stankovic radi sta mu je volja,Vidic lomi noge Kezmanu-to se samo nama desava.Igra se bez volje,bez trcanja,bez zelje kao da mi stalno vodimo sa 5 razlike.Igrali smo isto kad smo gubili od Holandije 0:1 i isto kad smo gubili od Argentine 0:6!!Svi su postali veliki igraci i velike zvezde,pripreme su provedene na Palicu SA MANEKENKAMA i CECOM i sta se moglo ocekivati???Najmanje se mislilo o fudbalu i taktici i niko nije hteo da igra.Drogba koji ima milione je trcao i igrao kao lud rizikujuci povredu,a ovi nasi papani svi brinu kakva im je frizura.Samar je jak,ali je i zasluzen!Sava je morao odigrati 100.tekmu,Ziga je morao igrati da se proda,Vukic isto itd.Izgubicemo i od Slonovace jer smo uz Poljsku i verovatno Ukrajinu(koje su nas pobedile na onom turniru)zalutali na ovo svetsko.
DOSTA JE BILO AUTOKRATIJE-UPRAVA NAPOLJE!!!
User avatar
Dejan
Posts: 3946
Joined: Wed Jan 19, 2005 2:25 pm

Post by Dejan »

PLAVI UOČI POSLEDNJEG DUELA U GRUPI „C“ SUOČENI SA OBILJEM KADROVSKIH PROBLEMA


(Od naših specijalnih izveštača)

Mnogo gorčine i tuge vidljivo je na svakom koraku u kampu reprezentacije SCG u hotelu „Vajsenburg“. Logično, jer epilog na Mondijalu podvučen je debaklom protiv Argenitne, a za oporavak je potrebno mnogo vremena. Opšti je utisak da svi jedva čekaju kraj nastupa u grupi „C“, počevši od direktnih aktera preko novinara i navijača. Na oproštajnoj konferenciji za medije u Bilerbeku, jer plavi danas lete put Minhena, za redovni raport bio je zadužen asisten selektora, Goran Stevanović.



- Trudimo se da kroz normalni rad na treninzima i uz razgovore sa fudbalerima dignemo atmosferu i razbijemo turobne misli. Počeli smo analizu rivala, gledanjem video zapisa sa meča Holandije- Obala Slonovače. To je jedini način da zaboravimo zbivanja iz Gelzenkirhena i probamo da popravimo utisak- veli Stevanović.
Kadrovski problemi su zaista ogromni uoči megdana sa klasičnim predstavnikom afričkog fudbala. Bazu su zbog suspenzije napustili Koroman i Kežman, povreda je udaljila i Vidića iz tima. Ali, tu su i dodatne nevolje.

- Basta i Nađ kubure sa delikatnim povredema i male su šanse da nam pomognu u sredu. Vežbaju lagano po posebnom programu. Povoljnije je zdravstveni bilten kad je reč o Dragutinoviću i LJuboji, na koje ćemo moći da računamo. Praktično imamo potpuno fit tek 12 igrača, ali ćemo prevazići i tu situaciju- smatra trener plavih.

Navijači

Teško je u ovom času procenti koliko će publike biti uz našu selekciju u Minhenu na utakmici protiv Obale Slonovače.
- Sve karte koje su distribuirane preko saveza,a to je 6670, su prodate. Hoće li biti dodatnog interesovanja i načina da se dođe do ulaznice mi ne znamo. Obično, a na osnovu dosadašnjih iskustava, broj navijača se uveća za 50 procenata u odnosu na kontigent ulaznica sa kojima smo mi raspolagali- istakao je portparol FSSCG Aleksandar Bošković.
Iz razgovora sa ljudima iz dijaspore interesovanje navijača je naglo opalo posle fijaska protiv Argentine, pa su mnogi najavili da će propsutiti dolazak u Minhen, iako u džepu imaju već kupljene karte.

Poznat je Stevanović kao vrstan opservator i zbog toga uvek treba čuti njegove impresije o protivniku.
- Kao i mnoge afričke selekcije prate stil stručnjaka koji ih vode. Na klupi „slonova“ je Anri Mišel, pa im je bliska francuska škola fudbala. Vole da igraju do noge, brzi su snažni u duelima. I ono najvažnije dobri su đaci, lako uče i napreduju. Mislim da je blizu dan kad će Afrikanci jurišati i na sam vrh svetskog fudbala. Iskreno, žao mi je što nisu prošli dalje i ovoga puta, jer su ostavili upečatljiv utisak, bez obzira na poraze, protiv „lala“ i „gaučosa“. Čeka nas težak posao, to je sasvim izvesno.
Postavlja se pitanje motiva koje može da ima ključnu ulogu pred megdan na „Alijans“ areni.

- Takmičarske nade su srušene, ali pregršt motiva je tu. Najpre imamo obavezu prema naciji, kojoj smo ostali dužni, da dobrom partijom donekle povratimo ugled koji smo mukotrpno sticali u protekle tri godine. Mi smo ponosni na ove momke i sve što su uradili u proteklom periodu, jer ne može se pod noge baciti impresivan učinak. Ali, našli smo se u novoj neobičnoj situaciji koju prouzrokuju porazi, sa kojima se nismo sretali. Pozitivan ishod je put da ublažimo donekle bol zbog prokockane prilike na Mondijalu. Igrati za čast i obraz je uvek element koji motiviše. U sličnoj poziciji su i „slonovi“ koje se takođe vraćaju kući.

Stanković korisniji po boku

l Novinare je zanimalo da li bi se Dejan Stanković bolje snašao na poziciji zadnjeg veznog igrača.
- To je stvar ukusa i procene. Zbog njegovih partija u Interu, kad je bio uspešan i na levoj i na desnoj strani terena, opredelili smo se za istu rolu u reprezentaciji. Uostalom, to je funkcionisalo valjano tokom kvalifikacija, a Predrag Đorđević je bio rešenje za igru ispred našeg defanzivnog reda. Dalje mislim da je Deki opasniji i korisniji za ekipu kad se nalazi bliže golu, jer poseduje i odličan udarac- objasnio je trener plavih Goran Stevanović.
l Da li ste možda promenili mišljenje posle partija u Nemačkoj?
Apsolutno, ne, ali o tim stručnim detaljima razgovaraćemo u Beogradu- uzvratio je Stevanović.

Dublje analize o posrtanju plavog tima biće obavljene po povratku nu Beograd, koji je planiran odmah nakon utakmice protiv Obale Slonovače.
- Reći ću samo da su prepreke počele da se gomilaju odmah nakon drugog žutog kartona Vidića protiv Bosne i saznanja da ga nemamo na premijeri protiv Holandije. Onda je i Dragutnović zbog povrede preskočio Argentinu i odbrana koja se oktila svetskom slavom se raspala. Znači preko noći se sve može munjevito razgraditi, ali proces stvaranja traži puno strpljenja i vremena- zaključio je Goran Steavanović.

SAVO MILOŠEVIĆ PRED MEČ S OBALOM SLONOVAČE
Došao je kraj

Savo Milošević je rekao još u nedelju da će, ukoliko bude potrebno, svakog dana izlaziti pred novinare do kraja Svetskog prvenstva u Nemačkoj. To je učinio i juče, a sve u želji da olakša posao izveštačima iz Srbije i Crne Gore.
Pred meč s Obalom Slonovače koji plave očekuje sutra u Minhenu, Milošević je rekao:

- Još uvek smo pod utiskom poraza od Argentine ali nastojimo da treniramo najbolje što možemo. Čeka nas odličan suparnik, pa sada treba da prevaziđemo sve blokade u našim glavama - rekao je kapiten plavih.
Milošević je dodao da se ne radi o klasičnom nedostatku motiva prezasićenošću.
- Ne, Argentina nam je šesticom ubila motiv. Bez obzira na sve, svaki od nas pojedinačno mora da pronađe dodatnu snagu da pruži maksimum i koliko toliko popravi bled utisak.

Na pitanje „da li očekuje da će po 101. put sutra igrati u dresu s državnim grbom“, Milošević je odgovorio:
- O tome će odlučiti selektor Ilija Petković. Ponosan sam što sam do sada 100 puta pozivan u reprezentaciju i što sam se 100 puta odazvao pozivu selektora.
Kako se osećate pred skoro uručenje kapitenske trake Dejanu Stankoviću?
- Ne zaboravite, traka nije privatno vlasništvo. Ona se zaslužuje, igrama i odnosom prema obavezama. Zaslužio ju je tako i Deki, a na njemu je da i ubuduće opravdava poverenje.

Milošević je ostao pri odluci da Svetsko prvenstvo u Nemačkoj bude njegov definitivan oproštaj od reprezentacije, mada je Dejan Stanković nagovestio da su u toku „intenzivni pregovori“ u vezi s prolongiranjem odluke, bar do Azerbejdžana.
- Žao mi ješto se neću oprostiti kao član reprezentacije nove države, uz novu himnu „Bože pravde“. Ali, ostajem pri stavu da je došao kraj igranja u reprezentaciji. Žao mi je i što je himna „Hej Sloveni“ dočekala da joj se zviždi i u Nemačkoj, a to je moglo da bude sprečeno blagovremenom promenom. Za ovu himnu vezuju me lepe uspomene, jer sam igrao u mlađim kategorijama kada nam je svima mnogo značila, ali je evidentno da već godinama nije tako, ni igračima ni navijačima - rekao je Milošević, uz konstataciju da je 100. meč u reprezentativnom dresu trebao da bude slavljenički a ispalo je potpuno drugačije.

S.Savić
User avatar
Dejan
Posts: 3946
Joined: Wed Jan 19, 2005 2:25 pm

Post by Dejan »

Mislim sta reci posle nove bruke...Nadj tu svoju borbenost i dobru igru moze da prikazuje samo u Partizanu kada imaju povlastice kod sudija!Covek koji ima preko 30 godina i iskustvo igranja i u inostranstvu napravi dva zuta za nepunih 30 minuta... :roll: Dudic bolje da pocne sa mnom rukometet da trenira...dobro mu idu blokovi u odbrani...od onog prvog penala sto je napravio mozda se i proslavi,ako neko postavi kao klip na netu...Ipak realno gledano slonovi su bili tokom celog meca bolji!Ture nije bio u odbrani i nasi su iskoristili dva poklona...ali u nastavku onako da se branimo u par trenutaka sam pomislio da nas napada Brazil a ne slonovi...
Mogu Nemci da pevaju Odlazi cirkus iz naseg malog grada...
User avatar
Djumi
Posts: 1847
Joined: Tue Feb 15, 2005 9:51 pm
Location: Fudbalski teren

Post by Djumi »

"Vazno je da smo bili na svetskom prvenstvu ". E ovi stvarno nisu normalni :!:
Image
Fudbal treba voleti u sebi a ne sebe u fudbalu .
Cause
Posts: 458
Joined: Mon Nov 28, 2005 11:27 pm
Location: Kraljevo

Post by Cause »

Ništa novo. Ona dva gola su odrađena školski ali su i jedine postignute šanse. Ne znam samo dokle ćemo slušati ulagivanje i sitne reči komentatora ? Niko ni da spomene učešće pojedinih naših igrača u bilo kojoj utakmici (statistički). Stalno se vodi polemika ko je šta rekao a u svetu brojke govore.U prošloj utakmici čak četiri Argentinca su imala pas igru preko 93%.
" Dečko je pun zmajova! "
Mailman
Posts: 58
Joined: Sat Oct 15, 2005 12:10 pm
Location: u ananansu na dnu mora

Post by Mailman »

U kvalifikacijama za SP 2010, Australija ce igrati u Azijskoj kvalifikacionoj zoni, dok ce okeanija i dalje imati jednog predstavnika za baraz. E sad mozda bi bilo bolje da smo mi napravili takav potez jer ce nasu reprezentaciju na sledecem nekom velikom takmicenju gledati nasi unuci. Toliko sam verovao u ovaj tim da vam to ne mogu opisati, ali sto bi rekla ona narodna: Ko se jednom opece taj i u ladno mleko duva, tako i ja. Od sada definitivno pratim samo utakmice FK Vojvodine. Naravno nisam verovao da cemo biti svetski prvaci ali potajno sam se nadao nekom cetvrt finalu. Kad ono... medjutim! Stoka!
User avatar
Voja
Dežurni spiker
Posts: 9678
Joined: Wed Jan 19, 2005 5:54 pm
Location: Kome trebam, već zna...

Post by Voja »

Mailman wrote:Od sada definitivno pratim samo utakmice FK Vojvodine.
Biti navijac Vojvodine ili reprezentacije (na rezultatskom planu) ti otprilike dodje na isto.Kada je Vosa u pitanju,ja na pocetku svake sezone pozelim da makar u prvih 10 kola budemo u igri za titulu,a mi posle treceg kola kaskamo 4 boda u minusu... e tako i reprezentacija,uvek ocekujem tu prokletu prvu pobedu u grupi,da se bar nadam posle,da mastam,da kalkulisem... ali eto,i mladi a i ovi matori,rekoh vec,svi listom podsecaju na Vosu. :roll:
Image
User avatar
Djumi
Posts: 1847
Joined: Tue Feb 15, 2005 9:51 pm
Location: Fudbalski teren

Post by Djumi »

Image
Fudbal treba voleti u sebi a ne sebe u fudbalu .
User avatar
Djumi
Posts: 1847
Joined: Tue Feb 15, 2005 9:51 pm
Location: Fudbalski teren

Post by Djumi »

Sad kada su nasi ispali,mozemo da prognoziramo finaliste Svetskog prvrnstva :!:
Fudbal treba voleti u sebi a ne sebe u fudbalu .
User avatar
slanina
Posts: 809
Joined: Wed Jul 13, 2005 12:04 am

Post by slanina »

Djumi wrote:Sad kada su nasi ispali,mozemo da prognoziramo finaliste Svetskog prvrnstva :!:

Naravno Nemacka!!! :twisted: :twisted:
User avatar
nboya
Administrator
Posts: 1208
Joined: Wed Jan 19, 2005 5:45 pm
Location: Sabac

Post by nboya »

Navijao sam za Cesku ali... :(

U finalu Nemacka i jos neko, mislim (a i nadam se) da ce Brazil ispusiti.
UPRAVA NAPOLJE!!!
Mailman
Posts: 58
Joined: Sat Oct 15, 2005 12:10 pm
Location: u ananansu na dnu mora

Post by Mailman »

Mrzi me u ove sate da gledam u raspored, ali kontam da ce tu biti svega i svacega. Voleo bih kada bi neko iznenadio. Poput Grka na EP.
User avatar
021
Posts: 852
Joined: Fri Jan 21, 2005 6:46 pm

Post by 021 »

Mislim da je Nemačka favorit broj 1, ali navijam za ŠPANIJU od početka prvenstva!!!

Image
User avatar
Voja
Dežurni spiker
Posts: 9678
Joined: Wed Jan 19, 2005 5:54 pm
Location: Kome trebam, već zna...

Post by Voja »

Ja vec duzi niz godina navijam za MEXICO,reprezentaciju koja je do ovog prvenstva uvek igrala najlepsi fudbal (ove godine su zatajili malo)... evo sad ih gledam potiv Argentine (1:1,80 minut) i strepim.Inace,od klupskog fudbala pratim samo Bundesligu,tako da mi je urodjeno da potajno navijam i za Nemacku,cak sam uplatio i tiket za najboljeg strelca (jedini tiket koji sam odigrao a odnosi se na Svetsko prvenstvo),i stavio novac na Klosea.Kvota 25!!!! Jos sam u igri :lol: Navijam za cetvrtfinale Mexico-Germany!!!!
Image
Anonimus
Posts: 407
Joined: Fri May 26, 2006 9:30 pm
Location: Novi Sad

Post by Anonimus »

Mexico - Argentina 1:1 . Sad ce produzeci. Mada je Argentini ponisten cist gol Messia, sudija je svirao ofsajd Rikelmea koji je kasnije asistirao Messiu..... Mislim da zbog njega Argentinci imaju vece sanse!
Locked