SP - Nemacka 2006

User avatar
Djumi
Posts: 1847
Joined: Tue Feb 15, 2005 9:51 pm
Location: Fudbalski teren

Post by Djumi »

Da smo mi prava fudbalska organizacija vec bi Petkovic bio smenjen i zajedno sa sinom vracen u Srbiju :!:
Fudbal treba voleti u sebi a ne sebe u fudbalu .
User avatar
Dejan
Posts: 3946
Joined: Wed Jan 19, 2005 2:25 pm

Post by Dejan »

NEPOTIZAM
Svetski mediji čude se odluci Ilije Petkovića da na SP povede sina

Vest o odluci selektora Srbije i Crne Gore Ilije Petkovića da svog sina Dušana stavi na spisak putnika za Svetsko prvenstvo naišla je na veliko interesovanje i u svetskim medijima. U većini poznatijih svetskih dnevnih listova pojavili su se naslovi "Nepotizam na Balkanu", "Petković napravio skandal", "Sukob interesa" i drugi.

Naravno, u objavljivanju informacija najdalje su išle naše zapadne komšije Hrvati, koji imaju identičan problem u svom nacionalnom timu. Hrvatski tabloid 24 časa objašnjava da "Kranjčareva odluka da u nacionalni tim pozove svog sina Niku, koji je odigrao ceo ciklus kvalifikacija, nije ništa u poređenju s odlukom selektora Srbije i Crne Gore Ilije Petkovića". Petkovića juniora hrvatski mediji nazivaju "srpskim sinom", a stiče se utisak da je "šahovničarima" znatno laknulo nakon naše bruke.

Španski Radio esporte prenosi informaciju da je "Ilija Petković u reprezentaciju pozvao svog sina veterana, koji nije odigrao ni minut u kvalifikacijama, i tako napravio neviđen skandal u srpskoj javnosti". Engleski Bi-Bi-Si tvrdi da je poziv Dušana Petkovića, koji nema nijedan zvaničan meč u selekciji SCG, "šokantan čin u režiji srpskog trenera".

Italijanski list Il Đornale navodi da je u selekciji Srbiji i Crne Gore "preovladao tipičan balkanski nepotizam". Vest je imala odjeka i preko Atlantika. Kanadski dnevni listovi iz Toronta, Vankuvera i Kalgarija slažu se u tome da su u Srbiji rodbinske veze umešale prste, kao i da je selektor reprezentacije zakucao autogol celokupnoj naciji.

Predstavnici sedme sile Holandije, zemlje s kojom ćemo 11. juna igrati prvu utakmicu na Mundijalu, povukli su paralelu između nas i Hrvata. Pod naslovom "Balkanska posla", "lale" likuju nad "nepotizmom koji je zavladao u selekcijama Hrvatske i Srbije". Međutim, svetu će biti potrebno tri dana da zaboravi i Srbiju i Petkovića i okrene se nekim drugim zanimljivim temama, a nama ostaje da svoju muku mučimo bar do kraja Mundijala.


A mesto na spisku nisu mogli da "pronadju" npr.Krasic,Stepanov,Dejan Petkovic,Burzanovic...
User avatar
Dejan
Posts: 3946
Joined: Wed Jan 19, 2005 2:25 pm

Post by Dejan »

SCG - Koruška 6:0

Fudbalska reprezentacija SCG pobedila je selekciju austrijske pokrajine Koruške rezultatom 6:0, u poslednjem pripremnom meču za SP.

"Plavi" su u Zankt Fajtu pred tri i po hiljade gledalaca (od kojih samo pedesetak domaćih navijača) na poluvremenu vodili rezultatom 2:0 protiv selekcije, koja je pre osam dana savladala Ganu rezultatom 1:0.

Do poluvremena naša selekcija igrala je sa jednim napadačem (Savo Milošević), koji je dao prvi gol u 12. i asistirao Krstajiću za drugi u 41. minutu.

U nastavku u igri je bio tandem Žigić – Ljuboja, a napa selekcija je u tim trenucima potpuno nadigrala znatno slabijeg domaćina.

Ljuboja je u malom razmak postigao dva gola (66. i 68. minut), a u finišu mrežu Koruške pogodili su Dušan Petković (86) i Saša Ilić (88).

Uz dobar rezultat i sasvim solidnu igru, navijače naše selekcije može da obraduje i oporavak Mateje Kežmana, koji će već u ponedeljak odraditi dupli trening i vratiti se u ritam ostatka tima, samo 48 sati posle povrede.

Plavi na šampionatu debituju u sledeću nedelju, utakmicom protiv Holandije, koja je sa Australijom igrala 1:1.

Petko junior samo na ovakvim utakmicama i moze da igra i da postigne pogodak...Ceo svet se smeje oko njegovog pozivanja u repku...videcemo sta ce od svega biti...
User avatar
Dejan
Posts: 3946
Joined: Wed Jan 19, 2005 2:25 pm

Post by Dejan »

Dušan Petković nije više u timu SCG

Posle velikog prirtiska medija i navijača reprezentacije zbog naknadnog poziva 'selektorovom sinu', Dušan se vratio u Srbiju.

Kako je rok za prijavu igrača istekao, 'plavi' će na SP u Nemačkoj imati 22 reprezentativca. Tačni razlozi ovog, od mnogih priželjkivanog, raspleta situacije još uvek nisu poznati.

Reprezentacija je u utorak doputovala u Nemačku i smestila se u bazu u Bilerbeku.

"Dušan se dugo borio, ali nije mogao da izdrži taj pritisak. Mnogo toga bilo je protiv njega, a on nije želeo da bilo koga muči, ni selektora ni ostale igrače. Nije želeo da bilo šta poremeti atmosferu u timu", rekao je agenciji Beta portparol FS SCG Aleksandar Bošković.

Na pitanje da li će selektor pozvati drugog igrača umesto Dušana Petkovića, Bošković je odgovorio da se o tome razmišlja, a pitanje je i da li će to biti moguće.

Pravila FIFA dozvoljavaju zamenu igrača do 24 sata pre prve utakmice na SP, ali samo ako je u pitanju povreda.
User avatar
Radoye
Administrator
Posts: 8837
Joined: Sun Feb 06, 2005 1:11 am
Location: preko okeana

Post by Radoye »

Nasha reprezentacija kao shpanska serija :roll:
:)
Posts: 568
Joined: Wed Jan 19, 2005 12:43 pm
Location: Na zapadu

Post by :) »

Jel istina da ih je Kezman natripovao da poste dva dana u nedelji?
User avatar
Djumi
Posts: 1847
Joined: Tue Feb 15, 2005 9:51 pm
Location: Fudbalski teren

Post by Djumi »

:) wrote:Jel istina da ih je Kezman natripovao da poste dva dana u nedelji?
Istina :!:
Image
Fudbal treba voleti u sebi a ne sebe u fudbalu .
User avatar
Voja
Dežurni spiker
Posts: 9678
Joined: Wed Jan 19, 2005 5:54 pm
Location: Kome trebam, već zna...

Post by Voja »

Koliko god cudno zvucalo,ja sam celo vreme bio na strani izbora "svetog" Ilije,iako je odlaskom Dusana u Austriju najvise pogodjena Vosa (Krasic,Stepanov) i zao mi je sto se Dusan vratio nazad.Dobar je to igrac!!!
Image
Mailman
Posts: 58
Joined: Sat Oct 15, 2005 12:10 pm
Location: u ananansu na dnu mora

Post by Mailman »

Mislim da Ilija Petkovic nije zasluzio da se ovako prica o njemu i njegovoj odluci da povede sina na SP. Ipak on je naj zasluzniji sto smo uopste tamo. Narocito to pravo nema Piksi, koji je slepao koga je stigao u reprezentaciju. Vukao je u reprezentaciju koga god je stigao. Setite se samo naeg sastava za EP u Belgiji i Holandiji. Smesno. Mada moje misljenje je da se Piksi prvi obratio povodom Ilijinog poziva sinu zbog toga sto je Petko odbio da bude trener cigana. Naravno, Piksijeva reakcija je bila tipa "Znas ti ko sam ja...". A i novinari su dosta kumovali tome. Naravno sve je to tacno da Dusan nije igrao itd, ali s obzirom da nas je Ilija posle 8 godina odveo, sa generalno prosecnim timom, na SP ima po meni puno pravo da pozove i svoju babu ako hoce. Petku treba da se skine kapa s glave. Ajmo lavovi. Samo hrabro!!!
User avatar
nboya
Administrator
Posts: 1208
Joined: Wed Jan 19, 2005 5:45 pm
Location: Sabac

Post by nboya »

Ja i dalje ne navijam za ovu reprezentaciju i u principu ne komentarisem nista u vezi nje ali ne kontam cemu tolika frka oko Petkovica&Petkovica...

Mislim, pozivanje svog sina (valjda da bi podigao premije) jeste skandal, ali nije jedini... Na primer, sto nasi mediji nisu ovako razapinjali Curkovica kad je kao clan selektorske komisije na silu gurao Radakovica. Mi u tim kvalifikacijama nismo ispusili zbog kise protiv Slovenije nego zbog Curetovog pokusaja da tog balvana nekom proda...
A koliko Piksi brine o reprezentaciji videlo se na Olimpijadi u Atini.

Sve u svemu, kad Ilija gura svog igraca to je skandal a kad to isto rade Zeke, Bjeke i Piksiji onda nikom nista... Sto se mene tice svi su oni gola go..a i ja cu navijati za Obalu Slonovace a ne bih imao nista protiv i da Togo prodje u drugi krug 8)
UPRAVA NAPOLJE!!!
User avatar
Djumi
Posts: 1847
Joined: Tue Feb 15, 2005 9:51 pm
Location: Fudbalski teren

Post by Djumi »

Samo jedno pitanje :!:
Zasto nije bilo ovakve price u Italiji kada je selektor reprezentacije bio Cezare Maldini a za reprezentaciju igrao Paolo Maldini :?:

Image
Fudbal treba voleti u sebi a ne sebe u fudbalu .
User avatar
Dejan
Posts: 3946
Joined: Wed Jan 19, 2005 2:25 pm

Post by Dejan »

Ilijin sin prozvao Stojkovića
Petković: Piksi stoji iza svega!

Stidim se izjava Dragana Stojkovića, koji je dao zeleno svetlo mnogima da pokrenu kampanju protiv oca i mene. Podsetiću da je naš fudbal dobio dva najteža šamara dok je on bio predsednik Saveza, i to od Azerbejdžana - počeo je Dušan Ilijin Petković da obrazlaže napuštanje reprezentacije Srbije i Crne Gore pred put u Nemačku na Svetsko prvenstvo.

Sin selektora plavih smatra da će uz Dragana Stojkovića novinari biti veliki krivci za eventualni neuspeh plavih na Mondijalu. Posle monologa u kojem je, između ostalog, tvrdio da razlog povratka u Beograd nije verbalni ili fizički sukob sa Ilijom Petkovićem, niti bojaznost od hapšenja u Nemačkoj zbog neplaćanja poreza dok je igrao u Nirnbergu, već taj da bi oslobodio oca od pritiska u javnosti.

- Dragoslav Stepanović je rekao da me se ne seća iz Nemačke, a ja ću ga podsetiti da sam u Bundesligi igrao dok je on trenirao naše radnike tamo - pomenuo je Dušan Ilijin Petković u obraćanju javnosti, a potom se zapitao:

- Da li je Ilija Petković, kao ličnost godine, zaista zaslužio kritike zbog toga što me je poveo na Svetsko prvenstvo? Ja razumem da bi mnogi hteli da budu selektor, ali ne mogu da shvatim da mediji guraju svoje favorite koji su čak i stariji od mene - deo je monologa fudbalera OFK Beograda.
Dušan Ilijin Petković je u jednom trenutku dao sebi za pravo i da se na poseban način obrati novinarima.

- Da li ste vi normalni? Odakle vam ideja da me je otac poveo na Mondijal da bih se prodao. Ja sam afirmaciju odavno stekao i materijalne stvari me ne dotiču - u jednom dahu će Ilijin Dušan, koji je dodao da će ipak ići na Mondijal, ali u sopstvenoj režiji.
Usledilo je pitanje da li su Krasić, Stepanov, Ivanović, Kovačević, Luković, pa i Mladenović, stariji od njega?

- Nisu oni, ali je konstantno forsiran Dejan - Rambo Petković.
Ilija Petković je pre objavljivanja spiska u nekoliko navrata rekao da će na Mondijal voditi samo igrače koji su igrali u kvalifikacijama. Otkud vi, zamalo, tamo?

- Pa ni Dudić se nije naigrao, pa je pozvan (tačno je da se Dudić, Đorđević i golman Kovačević nisu naigrali, ali su pred svaku utakmicu dobijali poziv selektora i bili sastavni deo ove reprezentacije, prim. aut).
Da li makar malo osećate odgovornost što ćemo biti na Mondijalu jedina reprezentacija sa 22 igrača?

- Svi igrači u Iliji vide trenera, a ja i trenera i oca. Zbog silnog pritiska sam osetio spregu na relaciji otac-sin, tako da sam morao da se vratim kući. Smatram da nisam bitan faktor u reprezentaciji da bi selektor i ostali igrači trpeli pritisak. Iliji će sada biti lakše bez mene - postao je razuman Dušan Ilijin Petković, ali kasno.

p.s.Postujem da svako ima pravo na svoje misljenje,ali za mene su ipak Maldini i Niko Kranjcar mnogo bolji fudbaleri od Dusana...a zbog ovog nema ni Stepija ni Krasica u repki a mislim da su to zaista zasluzili...
User avatar
Dejan
Posts: 3946
Joined: Wed Jan 19, 2005 2:25 pm

Post by Dejan »

Gradovi domacina
BERLIN
Osnovan: 1307 godine
Broj stanovnika: 3,39 miliona
Pokrajina: Vestfalija
Aerodromi: Tegal, Tempelhof, Šonefeld
Fudbalski klubovi: Herta i TB Berlin
OLIMPIJSKI STADION
Kapacitet: 74220 mesta
Odobren kapacitet za SP: 66021 mesta
Investicija za renoviranje: 242 miliona evra
Utakmice na SP: četri prve faze, jedno četvrtfinale i finale

ImageImage


DORTMUND
Osnovan: 880-890 godine
Broj stanovnika: 590000
Pokrajina: Nordrejn Vestfalen
Aerodrom: Dortmund Airport
Fudbalski klub: Borusija
VESTFALEN STADION
Kapacitet: 65982 mesta
Odobren kapacitet za SP: 60285 mesta
Investicija za renoviranje: 45,5 miliona evra
Utakmice na SP: četri prve faze, jedan meč osmine finala i jedno polufinale.


ImageImage


HAMBURG
Osnovan: 811 godine
Broj stanovnika: 1,7 miliona
Pokrajina: Hamburg
Aerodrom: Hamburg Airport
Fudbalski klubovi: HSV i St.Paull
FIFA STADION
Kapacitet: 51055 mesta
Odobren kapacitet za SP: 45422 mesta
Stadion izgrađen za SP - 97 miliona evra
Utakmice na SP: četri prve faze i jedan meč četvrtfinala.

ImageImage

GELZENKIRHEN
Osnovan: 1150 godine
Broj stanovnika: 278000
Pokrajina: Nordrejn Vestfalen
Aerodrom: Dizeldorf Airport
Fudbalski klub: Šalke 04
AUF ŠALKE ARENAKapacitet: 53804 mesta
Odobreni kapacitet za SP: 48426 mesta
Stadion izgrađen za SP - 191 milion evra
Utakmice na SP: četri utakmice prve faze, jedan meč četvrtfinala.


ImageImage


HANOVER
Osnovan: 1241 godine
Broj stanovnika: 520000
Pokrajina: Nidersahsen
Aerodrom: Hanover Airport
Fudbalski klub: Hanover 96
AVD ARENA
Kapacitet: 44652 mesta
Odobren kapacitet za SP: 39297 mesta
Investicija za renoviranje: 64 miliona evra
Utakmice na SP: četri meča prve faze, jedan meč osmine finala.


ImageImage


KELN
Osnovan: 50 godine
Broj stanovnika: 1000000
Pokrajina: Nordrejn Vestfalen
Aerodrom: Keln-Bon Airport
Fudbalski klub: Keln, Fortuna
REJN ENERDŽI STADION
Kapacitet: 46120 mesta
Dozvoljen kapacitet za SP: 40590 mesta
Investicija za renoviranje: 110 miliona evra
Utakmice na SP: četri meča prve faze, jedna utakmica osmine finala.


ImageImage


KAJZERSLAUTERN
Osnovan: 882 godine
Broj stanovnika: 100000
Pokrajina: Rejnland - Falc
Aerodrom: Frankfurt Airport
Fudbalski klub: Kajzerslautern
FRIC VALTER STADION
Kapacitet: 41170 mesta
Odobren kapacitet za SP: 41513 mesta
Investicija za renoviranje: 48,3 miliona evra
Utakmice na SP: četri meča prve faze i jedna utakmica osmine finala.


ImageImage


FRANKFURT
Osnovan: 794 godine
Broj stanovnika: 640000
Pokrajina: Hesen
Aerodrom: Frankfurt na Majni
Fudbalski klub: Ajntraht
KOMERCBANK ARENA
Kapacitet: 48132 mesta
Odobreni kapacitet za SP: 43324 mesta
Stadion izgrađen za SP - 126 miliona evra
Utakmice na SP: četri meča prve faze i jedna utakmica četvrtfinala.


ImageImage

LAJPCIG
Osnovan: 1165 godine
Broj stanovnika: 495000
Pokrajina: Sahsen
Aerodrom: Lajpcig Hale Airport
Fudbalski klub: nijedan se ne takmiči u saveznom rangu
CENTRAL STADION
Kapacitet: 44199 mesta
Odobren kapacitet za SP: 38898 mesta
Stadion izgrađen za SP - 90,6 miliona evra
Utakmice na SP: četri meča prve faze i jedna utakmica osmine finala.



ImageImage

MINHEN
Osnovan: 1158 godine
Broj stanovnika: 1,3 miliona
Pokrajina: Bavarska
Aerodrom: Franc Jozef Štraus
Fudbalski klubovi: Bajern, Minhen 1860, Unterahing
ALIANC ARENA
Kapacitet: 70200 mesta
Odobren kapacitet za SP: 66016 mesta
Stadion izgrađen za SP - 280 miliona evra
Utakmice na SP: četri meča prve faze, jedan meč osmine finala i jedno polufinale.


ImageImage


NIRNBERG
Osnovan: 1050 godine
Broj stanovnika: 490000
Pokrajina: Bavarska
Aerodrom: Nirnberg Airport
Klub: FC Nirnberg
FRANKEN STADION
Kapacitet: 41926 mesta
Odobren kapacitet za SP: 36898 mesta
Investicija za renoviranje: 56 miliona evra
Utakmice na SP: četri meča prve faze i jedan meč osmine finala.


ImageImage


ŠTUTGART
Osnovan: 950 godine
Broj stanovnika: 590000
Pokrajina: Baden - Virtenberg
Aerodrom: Štutgart Airport
Klub: Štutgart
GOTLIB DAJMLER STADION
Kapacitet: 53200 mesta
Odobren kapacitet za SP: 47757 mesta
Investicija za renoviranje: 51 milion evra
Utakmice na SP: četri meča prve faze, jedan meč osmine finala i utakmica za treće mesto.


ImageImage
van der iV a.k.a Totti
Posts: 635
Joined: Sun Jan 23, 2005 11:04 am
Location: Point Place

Post by van der iV a.k.a Totti »

Samo jedno pitanje
Zasto nije bilo ovakve price u Italiji kada je selektor reprezentacije bio Cezare Maldini a za reprezentaciju igrao Paolo Maldini
Djumi takvo pitanje nema smisla postavljati.Nema trenera na svetu koji(pa i u ovim kasnim 30-im)ne bi zeleo Paola u ekipi,dok se za Dusana to bas i ne moze reci.Ipak ja sam jako protiv ove hajke prvenstveno zbog licemerja.Taj isti Zurnal je podrzavao Iliju i pricao kako su uz njega koga kod da izabere(Dusana ili Ergica) i ako treba neka zove Dusana,jer je on dobar momak i igrac.2-3 nedelje posle isti su ga pljuvali najstrasnije.Taj 23. igrac je sasvim nebitan i to smo mogli biti i vi i ja-svejedno je jer on ne igra(mislim da ih je samo 18 na terenu).Treba pustiti coveka da radi svoj posao za koji je verovatno debelo placen,jer ipak je on sa ovom nasom reprezentacijom nesto uradio(iako ih ja prezirem,jer sve su to grobari i cigani).On bi eventualni neuspeh platio otkazom tako da...
Ljudi nemojte biti smesni,pa Krasic i Stepanov ne bi igrali ni da se povredi pola repke.Pa Krasic je odigrao celo prvenstvo na levoj strani samo da bi ''sjajni ''A'' reprezentativac ''Basta igrao denog veznog(sto ne igra ni u Zvezdi,ali ipak je ovo repka-tu ako si iz BG-a mozes sve)!.Ma koliko bio dobar uvek ima neko sa jacim vezama,ili sa vise para!.To je primer za U21,a sta mislite kako bi bilo u ''A'' timu?Uvek bi se tu nasao neki N.Kovacevic,neki D.Mladenovic,neki Lukovic,neki 100 god.perspektivni Vukcevic,neki ‚‚timski igrac'' Jankovic...Sve su to BG debili koji kroje repku ko zna koliko dugo.Mislite o tome!
DOSTA JE BILO AUTOKRATIJE-UPRAVA NAPOLJE!!!
Anonimus
Posts: 407
Joined: Fri May 26, 2006 9:30 pm
Location: Novi Sad

Post by Anonimus »

van der iV a.k.a Totti wrote:
Samo jedno pitanje
Zasto nije bilo ovakve price u Italiji kada je selektor reprezentacije bio Cezare Maldini a za reprezentaciju igrao Paolo Maldini
Djumi takvo pitanje nema smisla postavljati.Nema trenera na svetu koji(pa i u ovim kasnim 30-im)ne bi zeleo Paola u ekipi,dok se za Dusana to bas i ne moze reci.Ipak ja sam jako protiv ove hajke prvenstveno zbog licemerja.Taj isti Zurnal je podrzavao Iliju i pricao kako su uz njega koga kod da izabere(Dusana ili Ergica) i ako treba neka zove Dusana,jer je on dobar momak i igrac.2-3 nedelje posle isti su ga pljuvali najstrasnije.Taj 23. igrac je sasvim nebitan i to smo mogli biti i vi i ja-svejedno je jer on ne igra(mislim da ih je samo 18 na terenu).Treba pustiti coveka da radi svoj posao za koji je verovatno debelo placen,jer ipak je on sa ovom nasom reprezentacijom nesto uradio(iako ih ja prezirem,jer sve su to grobari i cigani).On bi eventualni neuspeh platio otkazom tako da...
Ljudi nemojte biti smesni,pa Krasic i Stepanov ne bi igrali ni da se povredi pola repke.Pa Krasic je odigrao celo prvenstvo na levoj strani samo da bi ''sjajni ''A'' reprezentativac ''Basta igrao denog veznog(sto ne igra ni u Zvezdi,ali ipak je ovo repka-tu ako si iz BG-a mozes sve)!.Ma koliko bio dobar uvek ima neko sa jacim vezama,ili sa vise para!.To je primer za U21,a sta mislite kako bi bilo u ''A'' timu?Uvek bi se tu nasao neki N.Kovacevic,neki D.Mladenovic,neki Lukovic,neki 100 god.perspektivni Vukcevic,neki ‚‚timski igrac'' Jankovic...Sve su to BG debili koji kroje repku ko zna koliko dugo.Mislite o tome!
Mislim da bi krasic i stepanov bez problema mogli da budu pozvani u reprezentaciju!!!!Krasic je upravo tip igraca kakav nam treba, prodoran, brz i uporan.Mnogo nam je korisniji od nekog mladenovica iz zvezde ili ne znam koga..... A i stepanov je dokazao da je izuzetan igrac, po mom misljenju igrao bi 1. izmenu za krstajica ili vidica!!!
Locked