VK Vojvodina

Nije fudbal, ali i oni nose ime Vojvodina!
vojvodina jedna jedina
Posts: 1260
Joined: Fri Jan 01, 2010 11:56 pm

Re: VK Vojvodina

Post by vojvodina jedna jedina »

Zvezda nas rezultatom 8-3 razbila u polufinalu kupa... :oops:

Nista mi nije jasno...
Helm
Posts: 2101
Joined: Fri Aug 26, 2011 2:22 pm

Re: VK Vojvodina

Post by Helm »

Meni još manje! :shock:
vojvodina jedna jedina
Posts: 1260
Joined: Fri Jan 01, 2010 11:56 pm

Re: VK Vojvodina

Post by vojvodina jedna jedina »

Stanojevic:Na Jug otvorenog garda

http://kapiten.rs/ostali-sportovi/vater ... nog-garda/" onclick="window.open(this.href);return false;
Kamenica
Posts: 323
Joined: Tue Oct 20, 2009 9:24 pm
Location: Sremska Kamenica

Re: VK Vojvodina

Post by Kamenica »

Jug jeste jaka ekipa, ali nista nije nemoguce. Mi smo odigrali sjajno u Dubrovniku i sutra samo treba ponoviti isto izdanje. I mozda mozemo da zabelezimo i pobedu, protiv jedne od najjacih ekipa u Evropi.
Dokle god je sirok Dunav,
dokle god je ravan Srem,
za mene je mirna Backa
ja odavde ne idem...

Dokle god na toj planeti,
kraljica si moja ti
za srecu mi treba malo,
malo tvoje ljubavi...
limanfkv
Posts: 2842
Joined: Wed Jan 19, 2005 12:44 pm

Re: VK Vojvodina

Post by limanfkv »

Limanfkv wrote:4. kolo (14. decembar):
Vojvodina - Jug
Sreda (dakle veceras), 19 casova, SPENS, ulaz je besplatan.

Plivaj Voso!
vojvodina jedna jedina
Posts: 1260
Joined: Fri Jan 01, 2010 11:56 pm

Re: VK Vojvodina

Post by vojvodina jedna jedina »

ЛШ: Војводина без четвртфинала

14 дец, 2011
Војводина – Југ 7:11 (2:4, 1:3, 2:2, 2:2)

Базен СПЕНС. Гледалаца: 500. Судије: Маташ (Румунија) и Василиу (Грчка). Играч више: Војводина 8 (2), Југ 10 (3).

ВОЈВОДИНА: Маринковић, Босанчић 1, Митровић 2, Вуксановић, Миличић, Вапенски 1, Матовић 1, Матковић, Панђић, Убовић 1, Басара 1, Цукић, Васић. Тренер: Станојевић.

ЈУГ: Вићан, Врањеш, Сутић 2, Јановић 3, Јоковић 1, Павловић, Марковић 2, Бушље, Карач, Добуд 1, Мацан 1, Обрадовић 1, Горета Тренер: Фатовић.
Image

Према свим очекивањима, дубровачки Југ је однео бодове из Новог Сада. Ипак, Војводина се храбром игром до самог краја утакмице супротставила једној од најбољих екипа на Старом континенту.
Овим поразом, Новосађани су се практично опростили од пласмана у четвртфиналну фазу овогодишње Лиге шампиона.
Добро је Војводина почела утакмицу и повела голом Матовића у другом минуту. Ту предност је добром одбраном чувала све до средине првог периода када је ситуацију са играчем више материјализовао Марковић. Попустили су у тим тренуцима домаћи, па је Југ преко Јановића стекао два гола предности. Прво сјајним шутем са дистанце, а затим и лобом после контранапада. До краја прве четвртине виђен је по један гол са обе стране.
На старту друге четвртине мрежу гостију погодио је Вапенски, смањио на један разлике и донео наду да Војводина може резултатски да парира фаворизованом ривалу. Ипак, прво Јоковић, затим Јановић и на крају Марковић донели су Дубровчанима четири гола предности са којом су отишли на велики одмор.
И поред великог заостатка, изабраници Дејана Станојевића се нису предавали па су у наставку утакмице успевали да парирају гостима.
У том делу и Југ је мало успорио ритам што је било довољно да последња два периода буду завршена нерешеним исходом, а са два гола истакао се Сутић.
http://www.zurnal.rs/2011/12/14/ls-vojv ... index.html" onclick="window.open(this.href);return false;
Kamenica
Posts: 323
Joined: Tue Oct 20, 2009 9:24 pm
Location: Sremska Kamenica

Re: VK Vojvodina

Post by Kamenica »

Al' samo 500 ljudi na utakmici :devil: Sramota! Ma ljude ne zanimaju ni mnogo bitnije stvari u zivotu, a kamoli nasa Vojvodina.

Ipak, dobro izdanje nasih momaka. Jednom crnom blizancu, koji je institucija i evropski prvak u vaterpolu ne daju pare, a ne nama. Ipak, bilo mi je lepo dok sam gledao ove momke kako se bore u bazenu.
Dokle god je sirok Dunav,
dokle god je ravan Srem,
za mene je mirna Backa
ja odavde ne idem...

Dokle god na toj planeti,
kraljica si moja ti
za srecu mi treba malo,
malo tvoje ljubavi...
vojvodina jedna jedina
Posts: 1260
Joined: Fri Jan 01, 2010 11:56 pm

Re: VK Vojvodina

Post by vojvodina jedna jedina »

Stanojevic:Skoro kompletan reprezentacija Nemacke je Spandau

http://kapiten.rs/ostali-sportovi/vater ... e-spandau/" onclick="window.open(this.href);return false;
vojvodina jedna jedina
Posts: 1260
Joined: Fri Jan 01, 2010 11:56 pm

Re: VK Vojvodina

Post by vojvodina jedna jedina »

Poraz Vojvodine u Berlinu

http://kapiten.rs/ostali-sportovi/vater ... u-berlinu/" onclick="window.open(this.href);return false;
Kamenica
Posts: 323
Joined: Tue Oct 20, 2009 9:24 pm
Location: Sremska Kamenica

Re: VK Vojvodina

Post by Kamenica »

Oprostismo se od LS porazom :argue: Steta!
Dokle god je sirok Dunav,
dokle god je ravan Srem,
za mene je mirna Backa
ja odavde ne idem...

Dokle god na toj planeti,
kraljica si moja ti
za srecu mi treba malo,
malo tvoje ljubavi...
vojvodina jedna jedina
Posts: 1260
Joined: Fri Jan 01, 2010 11:56 pm

Re: VK Vojvodina

Post by vojvodina jedna jedina »

Vaterpolo duel Vojvodina - Zvezda odložen zbog štednje struje

M. Bećagović | 10. 02. 2012. - 17:25h |

Vaterpolo savez Srbije objavio je na svom internet sajtu informaciju da je prvenstveni meč između Vojvodine i Crvene zvezde otkazan, a razlog za to su jako loši vremenski uslovi koji vladaju na području cele naše zemlje.

"Kako nezvanično saznajemo na snazi je odluka Izvršnog veća Vlade Vojvodine o štednji električne energije a koja se prvo odnosi na potrošnju javnih objekata kakav je i bazen Slana bara", navodi se u saopštenju.

Prema rasporedu, u ovom kolu nastupiće vaterpolisti Beograda i Žaka a zatim i Banjice i Partizana.
vojvodina jedna jedina
Posts: 1260
Joined: Fri Jan 01, 2010 11:56 pm

Re: VK Vojvodina

Post by vojvodina jedna jedina »

VK Vojvodina ubedljivo savladala Beograd

http://www.kapiten.rs/ostali-sportovi/v ... a-beograd/" onclick="window.open(this.href);return false;
vojvodina jedna jedina
Posts: 1260
Joined: Fri Jan 01, 2010 11:56 pm

Re: VK Vojvodina

Post by vojvodina jedna jedina »

Zurnal pise...
Бањица – Војводина 4:15 (1:3, 0:3, 2:5, 1:4)

Базен Бањица. Гледалаца: 150. Судије: Путниковић и Радач (Београд). Играч више: Бањица 7(1), Војводина 5(4). Петерци: Бањица 2(2).

БАЊИЦА: Ристичевић, Асановић 1, Раца, Митровић, Танасковић 1, Шабани, Ђорђевић, Бабић, Вицо, Ћорић, Илић, Симић 1, Гогов 1. Тренер: Миленковић.

ВОЈВОДИНА: Маринковић, Босанчић, Роуч 1, Вуксановић 2, Миличић, Вапески 2, Матовић 1, Васић 1, Ранђић 3, Убовић 3, Басара 2, Цукић, Митровић. Тренер: Станојевић.

Војводина је у припремама за дерби са Црвеном звездом и утакмицом последњег кола у групи Евролиге имала слабог партнера у тиму Бањице. Ни једног тренутка млади београдски састав није могао да се одупре квалитетнијем противнику па је на крају једина дилема била којом разликом ће се утакмица завршити.
Image
User avatar
Grof Žekula
Administrator
Posts: 2684
Joined: Fri Jan 28, 2005 10:25 pm
Location: Bulevar

Re: VK Vojvodina

Post by Grof Žekula »

"ovi" su pobeđeni danas, u subotu na SPENS-u duel sa zagrebačkom Mladosti u LŠ (18h).

Mondo piše:
VATERPOLO: Vojvodina bolja od Zvezde

Vaterpolisti Vojvodine pobedili Crvenu zvezdu VET 10:6 (4:2, 3:1, 1:0, 2:3) i osvetili se za poraz u Kupu. Blistao golman Vojvodine Miloš Marinković sa 11 odbrana.



Neizvesni "večiti derbi" probudio je prošle nedelje nadu ekipi Dejana Savića da ove sezone može završiti na drugom mestu.

U sredu su u bazenu "Slana bara" shvatili da ih do prvog mesta iza Partizana čeka dug put. Tamo su i dalje vaterpolisti Vojvodine. Prema viđenom u Novom Sadu - sasvim zasluženo.

Gostujući vaterpolisti (u plavim kapicama) vodili su samo na početku zaostalog meča prvog kola prvenstva. Filip Kljajević doveo je Zvezdu u vođstvo u prvom napadu. Ispostaviće se - jedino na meču.

Brzo su se domaći trgli, izjednačili pa poveli gotovo istim golovima Borisa Vapenskog i Ejdana Rouča. Prednost su sigurno održavali do kraja meča povećavali je do maksimalnih "plus šest", kada su zaigrali opuštenije i dopustili protivniku da postigne još poneki gol.

Veću koncentraciju domaćih potvrđuje i bolje snalaženje u situacijama sa igračem više u bazenu. Šest isključenja Zvezdinih igrača iskoristili su da postignu četiri gola. Sa druge strane, gosti su takođe postigli četiri gola sa igračem više, ali iz osam pokušaja i uglavnom na kraju meča, kada se znao pobednik.

Loša igra u napadu Crvene zvezde u drugoj i trećoj četvrtini (samo jedan gol) i sigurna igra u odbrani čete Dejana Stanojevića odlučili su pobednika derbija, a novosadski crveno-beli praktično su osigurali pobedu u finišu prvog poluvremena.

Golovima Australijanca Ejdana Rouča i reprezentativca Makedonije Miroslava Ranđića poveli su sa do tada maksimalnih četiri gola prednosti, da bi već početkom treće deonice preko Vladimira Cukića i Ivana Basare (na slici) došli i do maksimalne prednosti od šest golova.

Crvena zvezda za sve to vreme nije postigla ni gol.

Veliko vođstvo omogućilo je domaćima lagan ritam u završnici meča, pa su iskusni Jugoslav Vasović, Marko Avramović i Viktor Rašović donekle ublažili poraz svog tima.

Golman Crvene zvezde Gojko Pijetlović pružio je dobru partiju i ostvario odbranu manje od svog kolege.

STRELCI:

Vojvodina: Vapenski, Rouč 2, Vuksanović, Basara 2, Matović, Ranđić, Cukić 2 gola

Crvena zvezda: Kljajević, Ranđelović, Aksentijević, Vasović, Avramović i Rašović.

TABELA: Partizan 9, Vojvodina 9, Crvena zvezda 3, Beograd 3, Banjica 0, ŽAK 0 bodova.
User avatar
the Gari
Posts: 1126
Joined: Tue Feb 17, 2009 11:10 am
Location: Jawa Tengah
Contact:

Re: VK Vojvodina

Post by the Gari »

Kako volim kad ih pobedimo, pa makar u karlingu!
Tovari buraniju!

https://telepapatija.wordpress.com/" onclick="window.open(this.href);return false;
Post Reply