Uprava napolje!

simpatizer
Posts: 16
Joined: Sun Aug 21, 2005 8:12 pm

Uprava napolje!

Post by simpatizer »

Gospodo RIBA SMRDI I CISTI SE OD GLAVE!!!
Da imamo sposobnu upravu imali bi i sponzora, evropsku licencu, perspektivu, ozbiljnu organizovanost, a u takvom OZBILJNOM klubu i igraci bi se ponasali sasvim drugacije, ne bi morali da vole FK Vojvodinu najvise na svetu, ali bi morali da postuju i cene klub u kome zaradjuju za zivot, a samim tim bi svoj posao radili ozbiljno i odgovorno inace bi leteli napolje!
Osnovni problem je LOPOVLUK I NERAD UPRAVE!!!
Znaci manite se igraca i trenera i recite imali neko neku ideju i dali postoji neka mogucnost da se na upravu izvrsi pritisak da komplet podnesu ostavke i da se organizuju neke akcije u tom pravcu???....Ili ste i vi samo placeni navijaci...
UPRAVA NAPOLJE, RIDJOSICU LOPOVE!!!
User avatar
Владика
Administrator
Posts: 4320
Joined: Wed Jan 19, 2005 12:58 pm

Post by Владика »

Ljudi ja se bojim da nemamo neke alternative. Koliko znam druga opcija na Saboru su bili Popivoda,Kosanovic i novinar Misa Gavrilovic! Lupam glavu sta raditi ali stvarno nemam ideju. mozda su novi ljudi resenje za sve.
Samo bih dodao da se puno potencira sa placenim navijacima. Jasno je da se polozaj Firme promenio sa ulaskom u skupstinu ali sumnjam da se neko prodao. Neverovatna mi je cinjenica da u klubu u kom nema para za fudbalere da ih ima za navijace. Vodje su pokazale da dobro rade posao i ne treba ih bez cinjenica prozivati!
simpatizer
Posts: 16
Joined: Sun Aug 21, 2005 8:12 pm

Post by simpatizer »

Ja sam se samo zapitao dali ste/su placeni navijaci??? A ako malo ukljucimo i logiku pa vidimo da klub tone iz godine u godinu sve dublje i dublje, a da isti ljudi opstaju na celu tog kluba iako u skupstini vecinu imaju navijaci, onda je jasno da tu nesto ne valja!!!
UPRAVA NAPOLJE, RIDJOSICU LOPOVE!!!
pravdoljub
Posts: 1
Joined: Sun Aug 21, 2005 11:03 pm

Post by pravdoljub »

Sta mislite o ovoj opciji da Djumi postane direktor kluba umesto Cvetka?
simpatizer
Posts: 16
Joined: Sun Aug 21, 2005 8:12 pm

Post by simpatizer »

Pa posto navijaci imaju veliko poverenje u Djumija, pokazao je da voli Vosu i da ne zeli da se okoristi o nju, to uopste nije losa ideja, kakav bi to preokret bio, Ridji smenuo njega sa mesta trenera, a Djumi uzvratio pa smenuo Ridjija sa mesta direktora, eto po meni dobrog predloga!
UPRAVA NAPOLJE, RIDJOSICU LOPOVE!!!
Duke
Posts: 236
Joined: Wed Jan 19, 2005 7:19 pm
Location: Podbara

Post by Duke »

Verujem da je svako od nas koji ucestvovao na Saboru pocetkom ove godine zaista bio ubedjen da svojim glasom doprinosi kraju jedne neslavne price, najgore epizode u novijoj istoriji Kluba. Takodje verujem i da smo svi bili ubedjeni u to da gore ne moze i da ce se konacno agonija i propast Kluba zaustaviti. Takodje verujem da smo svi svesni da oporavak ne moze da se desi preko noci i da za to treba vise vremena, a najpre strpljenja. Medjutim…

Ne bih (kao ni vecina vas) imao pravo bilo sta da pitam ili komentarisem da vidim da se bar nesto promenilo. Ali nije... Ugled Kluba se i dalje narusava, preti nam ispadanje, nemamo novca, nemamo sponzora, nemamo publiku, nemamo reflektore, nemamo licencu za Evropu, nemamo (...)...

Nadao sam se da ce bar Uprava biti dostupnija za javnost (da ne kazem - radice transparentno), u vremenu kada gori pod nogama ima u Klubu i da se spava, dok se ne nadje resenje. Ali, ja se ne secam nijednog zvanicnog saopstenja za medije, nijednog javnog izvestaja o do sada ucinjenom, nijednog makar i privremenog, ali konkretnog plana oporavka Kluba, ne secam se nijednog jasnog i cvrstog stava Kluba prema nekom pitanju (osim opstanka!)!

Evo vam samo deo teksta iz 'Zurnala' juce: "Uprava Udinezea (gen. direktor Pjetro Leonardi): "Sa zaljenjem objavljujem da je Vicenco Jakinta jedini nas fudbaler koji ne vidi sebe kao deo Udineze projekta. Ostali igraci su produzili ugovore bez izuzetka, ali je samo Jakinta to odbio i sam sebe eliminisao iz ekipe." "
Jakinta je inace metnuo Panatinaikosu sva tri komada u LS i reprezentativac je, ali je ovim doveo u pitanje i svoj status i nastup na Svetskom prvenstvu, jer ce raditi sa omladincima i nece igrati utakmice. Dakle, radi se o njihovom najboljem igracu, a ja sam se odmah setio onog cigana koji i dan danas igra u Klubu. Eto vam samo mali primer kako s Klubom nema pogadjanja i kako radi ozbiljan direktor.

Nisam upoznat sa Statutom Kluba, odnosno poslovnikom po kojem Skupstina funkcionise, ali pod hitno treba sazvati sednicu i spasavati sta se spasti moze (pretpostavljam da to radi predsednik Skupstine, sam ili na predlog dovoljnog broja clanova).

- traziti da se podnese izvestaj o dosadasnjem radu i stanju u Klubu;
- postaviti pitanje odgovornosti direktorskog "tandema", koji je direktno odgovoran za igracki pogon i rezultate Kluba;
- proceniti da li je deo Uprave koji je zaduzen za poslovanje Kluba ucinio sve u svojoj moci (u ovoj situaciji ne postoje vrata na koja se ne sme zakucati);
- doneti, ako ne postoji (a ja ne znam da postoji), plan oporavka Kluba i postaviti ciljeve (opstanak nije cilj, a sudeci po tome da nemamo licencu -nije ni Evropa, pa pitam: 'sta je cilj?');
- odmah imenovati ljude koji ce biti zaduzeni za marketing (ionako je pun qrac fakulteta za marketing i menadzment, naci ce se neko valjda da radi i za nas);
- imenovati coveka (ili jos bolje devojku, jer i to je imidz Kluba, zar ne?) za odnose s javnoscu, a ne da izjave i intrvjue daje direktor u cilju licne promocije;
- preduzeti sve da se vrate bivsi igraci u Klub, koji su ga na kraju krajeva i stvorili;
- javno postaviti pitanje ko tu za koga igra u Klubu i raskrstiti s klanovima, necijim ljudima, izvrsavanju necijih naloga, menadzerima - igrati s omladincima ako treba (nece nam biti prvi put);
- doneti odluku da se do daljnjeg igra u rezervnoj opremi, bez grba, dok se ne zasluzi (ako to nije opomena, ja ne znam sta je);
- mobilisati sve u Klubu i podrediti jednom cilju - vratiti Klub na stazu slave;

Nije dovoljno samo biti clan Skupstine Kluba, vec bi trebalo nesto i uraditi!

Eto vam bar nekih stvari o kojima treba pricati. Takodje, pozivam sve koji nesto znaju o zakulisnim radnjama u Klubu (prijatelj, vodje navijaca, pa i Djumi), da to iznesu ovde na Forumu, ako vec nece ili ne smeju javno.
You'll never walk alone!
PRIJATELJ
Posts: 286
Joined: Wed Jul 13, 2005 12:08 am
Location: svugde

Post by PRIJATELJ »

Duke,svaka cast na tekstu.Ali bojim se da nase pisanje po forumu ne moze da utice na desavanja oko i u klubu.Ne mogu da se ne setim Jefticeve izjave kako mu je bitno da se nijednom nije culo sa tribine,,uprava napolje".Mislim da je vreme da se pocne.Odmah ce doci do pisanja po novinama,znatizelje obicnih ljudi ali i znatizelje ljudi koji mogu nesto da promene.Ali ocigledno je da ce se tesko to cuti jer ljudima koji vode navijace,ocigledno nije lose.Nesto su nam se branioci lika i dela Cvetkovog ovde ucutali.Pozdrav
User avatar
Владика
Administrator
Posts: 4320
Joined: Wed Jan 19, 2005 12:58 pm

Post by Владика »

Djumi da bude direktor? Mislim da se ta ideja vec ranije pojavljivala na ovom forumu, i ubedjen sam da ako nista drugo da bi klub u medijskom i marketinskom smislu napredovao jednu svetlosnu godinu!
AKo zelite da proverite da li se u nekom udruzenje nesto muva dovoljno je da im zatrazite statut ili buzdet i ako ga ne daju jasno vam je koliko je sati. Interesantno je da mi clanovi kluba(koji placamo clanarinu) treba da se vladamo po statutu koji nam je apsolutno nepoznat!
Kljucni problem naseg kluba je strancarenje. U klubu ima mnogo zaposlenih koje su dovodile razne prosle vladajuce strukture i ti zaposleni svoju platu i odanost duguju tim ljudima a ne svetom imenu i ponosu Novog Sada F.K. VOjvodini! Svaka od tih strana motri jedna na drugu, gleda da uzme svoj procenat i time paralisu svaku dobru stvar koje moze da se uradi. Sve se gleda na osnovu sebicnog pirncipa"koliko ja tu mogu da se ugradim" i zbog tog ugradjivanja celokupna zgrada F.K. VOjvodine moze da se urusi.
Zakljucak-uzeti metlu pocistiti svaki kutak i dovesti nove i nekompromitovane ljude sa kojima ce novosadski politicari i privreda biti spremni da prave posao!
Brane
Posts: 517
Joined: Wed Jan 26, 2005 5:18 am
Location: Otava, Kanada

Post by Brane »

Dobra i konkretna ideja Duke.
Sledeci korak bi bio da znamo ko je predskednik skupstine pa da se on pita za zakaze skupstinu.
Dakle, ko je predsednik?
ice
Posts: 2861
Joined: Wed Feb 16, 2005 12:50 am

Post by ice »

Ma mi smo svi ovde obicne galamdzije i preterujemo.Kakva bruka i losa igra?
Ma za sve je kriv los teren i samo jedan trening pre utakmice kako kazu novosadski avangardni umetnici Maric i Ridjosic.Ma,mora da smo svi mi ovde i blesavi i slepi i retardirani pa ne vidimo kako ovi pruzaju fantasticne igre i prave revoluciju u modernom fudbalu.
Pa mi to u prvenstvu drugima dajemo samo malo fore,da bi eto bilo malo zanimljivije pred nasu ubitacnu seriju.A u kupu smo se dogovorili sa Crvenom Stijenom da ga oni osvoje,a mi cemo dobiti njihovog najboljeg igraca i tako ga preoteti Celziju.
Sad sto smo mi svi izgleda debili ko nam je kriv.
Bato majstore vodi nas do titule :lol:
simpatizer
Posts: 16
Joined: Sun Aug 21, 2005 8:12 pm

Post by simpatizer »

Da, treba mnogo toga uraditi, al za pocetak bi bilo dovoljno zakazati tu skupstinu i na nju otici vec pripremljen, sa osobom koja ce biti postavljena za prvog coveka kluba, to je prvi korak! Taj covek mora pre svega da ima ljudske kvalitete, da bude posten, odgovoran i moralan i da ne proda Vosu zbog svojih interesa nekim mesetarima za tepsiju ribe! A posle uz pomoc njega treba krenuti u ciscenje i postavljanje novih i strucnih kadrova ciji ce se doprinos meriti na osnovu njihovih rezultata! Znaci pitanja su sledeca:
Ko zakazuje skupstinu? i pritisnuti ga da to i ucini...
Koga postaviti za prvog coveka kluba? bez obzira podneli ovi izvestaj ili ne, obecali ponovo nesto ili ne, trazili nove rokove ili ne...
Dali je 100% da ce svi navijaci ili makar dovoljan broj njih koji su sada u skupstini glasati protiv sadasnjeg upravnika? i samim tim omoguciti promene...
Duke
Posts: 236
Joined: Wed Jan 19, 2005 7:19 pm
Location: Podbara

Post by Duke »

Sabor je bio u februaru, sada je vec skoro oktobar. Osam meseci - vise nego vreme za izvestaj. Ja sada ne bih zalazio u poslovanje Kluba, vise me interesuje rezultatski deo, dakle igracki pogon i stanje na tabeli. Zna se ko odgovara za prvi tim (sem trenera).

- znamo svi zbog cega je Stepanov kapiten;
- znamo svi zbog cega su u sastavu Marko i Vukelja;
- znamo svi da je trener smenjen kao direktan krivac za los start;
- znamo svi da u svakom sportu i klubu ima svakakvih radnji i rabota;
- znamo svi da cenimo svoje zivce i vreme, a zrtvujemo ga za Klub;
- znamo svi da su Ljube i Deki oterani, ali niko da kaze po cijem nalogu (ja ne znam, ali ima onih koji znaju ili se prave da ne znaju - neka mi posalju na private, ja cu napisati ovde, ako im je frka);

Mnogo je jos toga sto znamo, a cutimo. Ja od reci nemam jace oruzje, nisam u Skupstini, ali sam nacuo reakcije tipa - 'zasto da sazivamo Skupstinu kada nemamo resenje ili nemamo coveka!' Gospodo, ako je nama Cvetko resenje i ako nemamo boljeg od Cvetka, onda je ovde neko debil, a ja necu da budem debil i ne pristajem da me drugi prave debilom! Ne mora niko ni da dodje, k'o da je Cvetko nesto radio! Mijic je jos u proslom sazivu bio sportski direktor, verovatno nije bio u Podgorici zbog silnih obaveza i zadataka.

Cutanje je najgore resenje, ili bolje receno - nije resenje uopste!

Sakupite tih 20-ak potpisa (pretpostavljam da ne treba vise) i trazite zakazivanje Skupstine, a onda trazite izvestaje i odgovornost! Trgnite se malo, mora da se radi! Klubu je potreban neko ko ce da radi! Menjacemo dok ne nadjemo resenje. Pa kad osvane naslov u novinama da je 'Skupstina FK Vojvodina odrzala i desetu sednicu u mesec dana, ali da resenja nema', neko ce mozda primetiti da je ovim ljudima zaista stalo do Kluba i da iskreno zele nesto da promene.

Muka mi je da gledam kako brod tone dok kapetan siri vidike, a posada uziva u zalasku sunca!

I najlakse je reci - nema resenja ili koga dovesti. Ova ekipa na celu Kluba sigurno mu nije dorasla, kako istoriji i imenu, tako i situaciji u kome se nalazi!
You'll never walk alone!
Vuk
Posts: 42
Joined: Sun Aug 21, 2005 12:31 am
Location: Detelinara

Post by Vuk »

Tesko ce ici neke stvari jer Maja stoji iza Cvetka :!:
ISUS
Posts: 68
Joined: Mon Aug 15, 2005 7:48 pm

Post by ISUS »

simpatizer wrote:Ja sam se samo zapitao dali ste/su placeni navijaci??? A ako malo ukljucimo i logiku pa vidimo da klub tone iz godine u godinu sve dublje i dublje, a da isti ljudi opstaju na celu tog kluba iako u skupstini vecinu imaju navijaci, onda je jasno da tu nesto ne valja!!!
:roll: :roll: :oops:
Zabranili ste forum,ali nije prestalo da se pise!?
Brane
Posts: 517
Joined: Wed Jan 26, 2005 5:18 am
Location: Otava, Kanada

Post by Brane »

Tesko ce ici neke stvari jer Maja stoji iza Cvetka
Cvetko vadikal?
Locked