24. kolo: VOJVODINA - Voždovac 2:1 (0:1)

User avatar
rykerfcv
Posts: 726
Joined: Thu Oct 06, 2022 8:50 pm

Re: 24. kolo: VOJVODINA - Voždovac 2:1 (0:1)

Post by rykerfcv »

Мени није ни битно да ли је офсајд или не,гол је признат сачували смо цео плен и то је то.
Нови Сад је наш,значи хвале се ал серу!
User avatar
Deep Purple
Posts: 3835
Joined: Thu Aug 13, 2020 11:42 am

Re: 24. kolo: VOJVODINA - Voždovac 2:1 (0:1)

Post by Deep Purple »

@N13 Nisi u pravu. Prilikom šuta, centaršuta itd ako je igrač ispred lopte koju njegov kolega iz ekipe upućuje ka golu nevezano za to od koga se lopta nakon toga odbije onda je ofsajd. Na našu sreću Lane je bio iza da je kojim slučajem bio ispred gol bi bio neregularan.
User avatar
N13
Posts: 2027
Joined: Fri Mar 22, 2013 1:10 am

Re: 24. kolo: VOJVODINA - Voždovac 2:1 (0:1)

Post by N13 »

Deep Purple wrote: Sat Mar 09, 2024 9:43 pm @N13 Nisi u pravu. Prilikom šuta, centaršuta itd ako je igrač ispred lopte koju njegov kolega iz ekipe upućuje ka golu nevezano za to od koga se lopta nakon toga odbije onda je ofsajd. Na našu sreću Lane je bio iza da je kojim slučajem bio ispred gol bi bio neregularan.
Hm... moguce da nisam u pravu. Znam da je nevezano za to od koga se lopta odbila. Ali ovde se nije odbila od jednog igraca pa na nju naleteo Lane, vec je posle odbitka igrac Vozdovca dosao do lopte prvi.
Moguce da nisam u pravu. Ali me onda zanima u kom trenutku prestaje da se gleda gde je nas igrac stajao u trenutku suta? Mora biti nekako jasno definisano. Da li bi bio ofsajd da je taj igrac sto je napucao Laneta poveo kontru, dosao do pola terena, Lane ga sustigao, i oduzeo loptu?
Ja sam bio ubedjen da ofsajd pozicija prestaje biti bitna da ako posle odbitka do lopte dodje ili nas igrac koji nije u ofsajdu ili igrac protivnicke ekipe
ssnigd
Posts: 3364
Joined: Wed May 02, 2007 5:46 pm
Location: NS

Re: 24. kolo: VOJVODINA - Voždovac 2:1 (0:1)

Post by ssnigd »

Turija wrote: Sat Mar 09, 2024 9:35 pm
Savcic Luka wrote: Sat Mar 09, 2024 8:56 pm Manite se ljudi… :cheers:
PS
Evo, sad videh i da je @ Deep postavio taj detalj. Valjda je sad kraj ,,dokazivanjima". Je li vama lici da bi nas Simovic u var sobi castio golom?
Ovo je kljuc.
Simovic, cigansko govedo, je kostalo previse ovaj klub.
Gojko Kacar wrote:
Najviše se radujem kada postižem golove titovim blizancima i nadam se da će ih biti još puno u karijeri.
limanfkv
Posts: 2834
Joined: Wed Jan 19, 2005 12:44 pm

Re: 24. kolo: VOJVODINA - Voždovac 2:1 (0:1)

Post by limanfkv »

Nadam se da je ofsajd, steta sto rukom nije dao.
User avatar
Deep Purple
Posts: 3835
Joined: Thu Aug 13, 2020 11:42 am

Re: 24. kolo: VOJVODINA - Voždovac 2:1 (0:1)

Post by Deep Purple »

N13 wrote: Sat Mar 09, 2024 9:55 pm
Deep Purple wrote: Sat Mar 09, 2024 9:43 pm @N13 Nisi u pravu. Prilikom šuta, centaršuta itd ako je igrač ispred lopte koju njegov kolega iz ekipe upućuje ka golu nevezano za to od koga se lopta nakon toga odbije onda je ofsajd. Na našu sreću Lane je bio iza da je kojim slučajem bio ispred gol bi bio neregularan.
Hm... moguce da nisam u pravu. Znam da je nevezano za to od koga se lopta odbila. Ali ovde se nije odbila od jednog igraca pa na nju naleteo Lane, vec je posle odbitka igrac Vozdovca dosao do lopte prvi.
Moguce da nisam u pravu. Ali me onda zanima u kom trenutku prestaje da se gleda gde je nas igrac stajao u trenutku suta? Mora biti nekako jasno definisano. Da li bi bio ofsajd da je taj igrac sto je napucao Laneta poveo kontru, dosao do pola terena, Lane ga sustigao, i oduzeo loptu?
Ja sam bio ubedjen da ofsajd pozicija prestaje biti bitna da ako posle odbitka do lopte dodje ili nas igrac koji nije u ofsajdu ili igrac protivnicke ekipe
Po automatizmu su defanzivni igrač i mali Lane krenuli na tu loptu, Lane da je bio u ofsajdu ovo bi bila klasična situacija iz koje se igrač aktivira iz ofsajda. Igrač Voždovca je uklizavao i vadio loptu iz gola nije da je imao kontrolu nad loptom pa da se vaga da li je aktivacija iz ofsajda ili ne jer je protivnički igrač imao loptu u svom posedu u kontrolisanom stanju. Da je Lane bio u ofsajdu ovo bi bila aktivacija iz ofsajd pozicije i gol ne bi trebao biti priznat ovako nije bio u ofsajdu i gol je regularan.
VošaNS
Posts: 748
Joined: Tue May 23, 2023 12:44 pm

Re: 24. kolo: VOJVODINA - Voždovac 2:1 (0:1)

Post by VošaNS »

limanfkv wrote: Sat Mar 09, 2024 10:11 pm Nadam se da je ofsajd, steta sto rukom nije dao.
+1
User avatar
N13
Posts: 2027
Joined: Fri Mar 22, 2013 1:10 am

Re: 24. kolo: VOJVODINA - Voždovac 2:1 (0:1)

Post by N13 »

Deep Purple wrote: Sat Mar 09, 2024 10:22 pm
N13 wrote: Sat Mar 09, 2024 9:55 pm
Deep Purple wrote: Sat Mar 09, 2024 9:43 pm @N13 Nisi u pravu. Prilikom šuta, centaršuta itd ako je igrač ispred lopte koju njegov kolega iz ekipe upućuje ka golu nevezano za to od koga se lopta nakon toga odbije onda je ofsajd. Na našu sreću Lane je bio iza da je kojim slučajem bio ispred gol bi bio neregularan.
Hm... moguce da nisam u pravu. Znam da je nevezano za to od koga se lopta odbila. Ali ovde se nije odbila od jednog igraca pa na nju naleteo Lane, vec je posle odbitka igrac Vozdovca dosao do lopte prvi.
Moguce da nisam u pravu. Ali me onda zanima u kom trenutku prestaje da se gleda gde je nas igrac stajao u trenutku suta? Mora biti nekako jasno definisano. Da li bi bio ofsajd da je taj igrac sto je napucao Laneta poveo kontru, dosao do pola terena, Lane ga sustigao, i oduzeo loptu?
Ja sam bio ubedjen da ofsajd pozicija prestaje biti bitna da ako posle odbitka do lopte dodje ili nas igrac koji nije u ofsajdu ili igrac protivnicke ekipe
Po automatizmu su defanzivni igrač i mali Lane krenuli na tu loptu, Lane da je bio u ofsajdu ovo bi bila klasična situacija iz koje se igrač aktivira iz ofsajda. Igrač Voždovca je uklizavao i vadio loptu iz gola nije da je imao kontrolu nad loptom pa da se vaga da li je aktivacija iz ofsajda ili ne jer je protivnički igrač imao loptu u svom posedu u kontrolisanom stanju. Da je Lane bio u ofsajdu ovo bi bila aktivacija iz ofsajd pozicije i gol ne bi trebao biti priznat ovako nije bio u ofsajdu i gol je regularan.
Jasno, ima smisla, hvala na pojasnjenju :cheers:
User avatar
Rabba
Moderator
Posts: 3961
Joined: Tue Aug 16, 2005 2:59 pm
Location: Novi Sad

Re: 24. kolo: VOJVODINA - Voždovac 2:1 (0:1)

Post by Rabba »

Hvala na analizi, bio sam ubeđen da je mali bio u ofsajdu a da su gledali poziciju kod Nikolićevog šuta. Ako je uticao na igru iz ofsajda, nema nikakvog prestanka zato što ga je neko napucao.
VošaNS wrote: Sat Mar 09, 2024 11:15 pm
limanfkv wrote: Sat Mar 09, 2024 10:11 pm Nadam se da je ofsajd, steta sto rukom nije dao.
+1
Ne znam ni kako bih na ovo odgovorio... Kako je išla ona ciganska pesma, nešto, kradi, otmi... Bravo, nego kakvi su vam stavovi na to da nas prozivaju trećim blizancem, zašto mislite da nismo i konačno, kako opravdavate to vaše stanovište? Ili vam je samo nebitno?
Volem Vošu više nego Kabel i Indeks!
User avatar
Grbavica.021*
Posts: 1882
Joined: Mon Jan 31, 2022 12:25 pm
Location: двора

Re: 24. kolo: VOJVODINA - Voždovac 2:1 (0:1)

Post by Grbavica.021* »

У наредном колу, у уторак од 20 часова, Војводина гостује екипи ИМТ-а.
https://www.fkvojvodina.rs/bandovic-zas ... potvrdimo/
lapo-lapo
Posts: 208
Joined: Fri May 20, 2022 11:47 am

Re: 24. kolo: VOJVODINA - Voždovac 2:1 (0:1)

Post by lapo-lapo »

U takmica sa IMT-om je 12. marta sto je i godisnjica grupe, 35 godina.
VošaNS
Posts: 748
Joined: Tue May 23, 2023 12:44 pm

Re: 24. kolo: VOJVODINA - Voždovac 2:1 (0:1)

Post by VošaNS »

lapo-lapo wrote: Sun Mar 10, 2024 11:32 am U takmica sa IMT-om je 12. marta sto je i godisnjica grupe, 35 godina.
Svašta bih rekao za tu "grupu" al prećutaću.
lapo-lapo
Posts: 208
Joined: Fri May 20, 2022 11:47 am

Re: 24. kolo: VOJVODINA - Voždovac 2:1 (0:1)

Post by lapo-lapo »

Vjerovatno mislis ovo u vezi bojkota utakmica petkom i ponedeljkom jer vidim da mnogi pisu da taj bojkot nema smisla. Ja mislim da bi imao smisla kada bi svi odreda u ligi bojkotovali ukljucujuci naravno i blizance, mada oni ni ne igraju u tim terminima. Ovako mislim da je to propalo jer koliko vidim jos jedino Ðavoli bojkotuju, u cetvrtak je igrao Spartak i Marinci su prisustvovali sa sve ovakvim parolama fudbal vikendom i sl. Kada bi ukinuli te utakmice ponedeljkom a petkom da se igra jedna do dvije utakmice u vecernjem terminu mislim da bi bilo prihvatljivo resenje, cak je bolji termin nego recimo subotom u dva ili tri sata... Nego, IMT se mora u utorak dobiti, a morace se dobiti jos dosta utakmica da ne kazem sve do kraja da se koliko toliko popravi utisak do kraja ove sezone.
User avatar
N13
Posts: 2027
Joined: Fri Mar 22, 2013 1:10 am

Re: 24. kolo: VOJVODINA - Voždovac 2:1 (0:1)

Post by N13 »

Po meni nema smisla bojkotovati utakmice ni petkom ni ponedeljkom.

Na primer samo ovaj petak u Evropi su igrali sledeci klubovi: Nice, Napoli, Torino, Stutgart, Barselona, PSV, Porto, Galatasaray.
U ponedeljak igraju Chelsea, Newcastle, Lazio, Udinese, Sevilla... itd
Sve su to medju najvecim klubovi u svojim ligama, i te utakmice su u dosta slucajeva i derbiji kola. I naravno niko tamo ne bojkotuje.

I tamo tv kuce odredjuju termine. To je fudbal danasnjice, svidelo se nama ili ne. Mi to ne mozemo menjati, vec samo prihvatiti. Prvo smo se bunili sto nije bio prenos svih utakmica, pa sad kad su uveli prenose, bunimo se sto se igra radnim danima.

E sad to sto blizanci nikad ne igraju radnim danom, vec je za njih iskljucivo vikend rezervisan, to je druga stvar. Ali u moru drugih privilegija koje imaju u ovoj drzavi, termin je je tu jos i najmanje bitan.

Prosle sezone mi je imalo smisla donekle jer se potrefilo tako da smo mi ti koji gotovo uvek dobiju termin petak ili ponedeljak. To je stvarno glupost bila u reziji arene.
Ove sezone ruku na srce to nije slucaj. Sta vise, termini su nam odlicni. Cak i ovaj termin u petak nije bio toliko los.
Bojkotovati utakmicu gde klub slavi rodjendan, i to jubilej, totalna glupost.
User avatar
Turija
Posts: 10665
Joined: Thu Feb 03, 2005 11:25 pm
Location: Vojvodina

Re: 24. kolo: VOJVODINA - Voždovac 2:1 (0:1)

Post by Turija »

Petak i ponedeljak je stavljen na raspored, ne samo zbog tv prenosa, da bi se gledali sportski kanali vise dana u sedmici, nego i zbog evropskih kupova ( utorkom, sredom i cetvrtkom), da bi ti igraci imali duzi odmor do utakmica u nacionalnom prvenstvu.
Tako da to ima svoje i objektivno zasto. Sto sta se promenilo u danasnjem fudbalu i tu sad nema i ne moze nazad.
Vojvodina je na jednoj strani, a svi ostali su na drugoj.Tako je bilo i tako će zauvek ostati.Sve klubove u kojima sam bio igrač ili trener doživljavam kao svoje, kao da su deo mene.Međutim, čast svakome, ali samo je Vojvodina-jedna jedina -V Boškov
Locked