Prvi tim

Aktuelne teme vezane za FK Vojvodina
User avatar
Turija
Posts: 10692
Joined: Thu Feb 03, 2005 11:25 pm
Location: Vojvodina

Re: Prvi tim

Post by Turija »

CRD FCV wrote: Sun Apr 21, 2024 9:51 pm Шта мислите да ли ћемо са повратком Антонијевића бити јачи на тој позицији?


Ако ништа друго млађи је од Ђорђевића 9 година па тиме и могућност напредовања.
Skoro zaboravismo na njega.
Deluje mi kao pitanje za Voju, ali napisao je da vise ne prati igrace iz nasih liga, kao potencijalna pojacanja za Vosu???
Ono sto je malo apsurdno, toliko imamo levih bekova na spisku, a trazimo novog? Ne znam, Gruzijac mi je prava enigma. Mislim da moze, a onda sva ova desavanja sa njime u Vosi?
Vojvodina je na jednoj strani, a svi ostali su na drugoj.Tako je bilo i tako će zauvek ostati.Sve klubove u kojima sam bio igrač ili trener doživljavam kao svoje, kao da su deo mene.Međutim, čast svakome, ali samo je Vojvodina-jedna jedina -V Boškov
User avatar
Voja
Dežurni spiker
Posts: 9724
Joined: Wed Jan 19, 2005 5:54 pm
Location: Kome trebam, već zna...

Re: Prvi tim

Post by Voja »

Turija wrote: Sun Apr 21, 2024 11:31 pm
CRD FCV wrote: Sun Apr 21, 2024 9:51 pm Шта мислите да ли ћемо са повратком Антонијевића бити јачи на тој позицији?


Ако ништа друго млађи је од Ђорђевића 9 година па тиме и могућност напредовања.
Skoro zaboravismo na njega.
Deluje mi kao pitanje za Voju, ali napisao je da vise ne prati igrace iz nasih liga, kao potencijalna pojacanja za Vosu???
Ono sto je malo apsurdno, toliko imamo levih bekova na spisku, a trazimo novog? Ne znam, Gruzijac mi je prava enigma. Mislim da moze, a onda sva ova desavanja sa njime u Vosi?
Antonijevica mogu da komentarisem samo na osnovu igara od pre mnogo godina :D Ono sto Bandovic zeli da pravi u polju od Lazarevica to sam vam pricao da bi Antonijevic trebao da igra dok je bio kod nas, a ne klasicnog beka defanzivca koji ima pravo 2x da predje centar u toku meca. Mada, kao sto rekoh Seri, Njegos i Korac su sada opasno podigli kriterijume. Cak i cesto provlacenje Carevica kao buduce prodaje mislim da bi bila greska. Ovaj tim treba dopuniti i pustiti da raste, ne treba ga sputavati. Treba mu dodavati stabilne karike koje ce lanac uciniti jos cvrsim, a nikako ga slabiti prodajom bilo koje iole bitne karike
Image
User avatar
Deep Purple
Posts: 3875
Joined: Thu Aug 13, 2020 11:42 am

Re: Prvi tim

Post by Deep Purple »

User avatar
Grbavica.021*
Posts: 1939
Joined: Mon Jan 31, 2022 12:25 pm
Location: двора

Re: Prvi tim

Post by Grbavica.021* »

КАПИТЕН ВОШЕ СЕ ИСТАКАО: Мајсторија Зукића међу најлепшим головима у 31. колу Суперлиге

Image

После свих одиграних утакмица 31. кола Суперлиге изабрани су најлепши голови.
Фудбалери Војводине изгубили су на гостовању ТСЦ-у у Бачкој Тополи 2:3 на почетку плеј–офа, али се истакао капитен Дејан Зукић прелепим голом.
Капитен Воше је у 13. минуту, са ивице шеснаестерца, из слободног ударца смањио заостатак свог тима на 2:1.

Зукић је ваљано надмудрио голмана домаћих.
Био му је то други гол из слободњака у шест дана.

User avatar
Grbavica.021*
Posts: 1939
Joined: Mon Jan 31, 2022 12:25 pm
Location: двора

Re: Prvi tim

Post by Grbavica.021* »

Зукић: Све зависи од нас на „Чика Дачи”

Image

Дејан Зукић, капитен Војводине, брзо се усмерио на полуфинале купа.
Два пуна месеца трајала је серија непобедивости Војводине на домаћим теренима, па су се навијачи новосадског клуба понадали да неће бити прекинута ни у Бачкој Тополи. У размаку од само седам дана, црвено-бели су два пута одмерили снаге са одличним тимом ТСЦ-а, али је овог пута чета тренера Жарка Лазетића била успешнија и славила пресликаним недавним резултатом с „Карађорђа” (3:2).

Утисак је да у табору Старе даме јесу разочарани крајњим исходом са ТСЦ арене, али имају право да буду задовољни игром. На ТСЦ арени, после шокантног почетка сусрета и вођства домаћина од 2:0 већ у петом минуту утакмице, капитен екипе из Српске Атине Дејан Зукић у 13. минуту постигао је атрактиван гол из слободног ударца и вратио црвено-беле „у игру”.

Наравно да ми значи гол, јер је почело да се обистињује оно о чему се причало, а то је да сам све чешће стрелац. Имам осећај да постајем један од предводника екипе, као што је то раније био Никола Дринчић, који ми је био узор у време кад сам улазио у први тим. Жао ми је што у Бачкој Тополи нисмо продужили низ утакмица без пораза, али одиграли смо добро.

И поред резултатског неуспеха, Новосађани су још једном показали да у овом делу сезоне и против сваког ривала играју нападачки, с победничком идејом као водиљом.

Дуго није била оваква атмосфера у нашем тиму, јер свако сваком може без страха да каже у лице оно што мисли, а раније се у таквим ситуацијама појављивала љутња и оно што уз њу иде. Сада, међутим, функционишемо као породица и то је, уз озбиљан квалитет екипе, кључ наших добрих игара. Поштујући захтеве шефа струке Божидара Бандовића, сведок сам томе, Војводина одавно није играла овако добро, почев од голмана, па до нападача. Играмо можда и најлепши фудбал у нашој лиги и тек ћемо да покажемо, почев од среде и полуфинала Купа Србије с Раденичким у Крагујевцу, како функционишемо. Волео бих да стигнемо до финала и учинићемо све да тако и буде.

Уз Стефана Ђорђевића, Зукић је једини од играча тима из Српске Атине који су, 2020. у Нишу, освојили победнички пехар купа.

Тада сам имао 19 година и, верујте ми, није било срећнијег човека од мене. Још памтим Стефанов последњи пенал, када је погодио десни горњи угао Стојковићевог гола... Кад на старту каријере освојиш трофеј и то с клубом у којем си поникао, сада свим срцем верујем у то да ћемо нешто слично да урадимо и у овој сезони. Наш ривал, тим Радничког 1923, колико знам, никада није имао овакве резултате, али сам сигуран да је све на нама, односно на приступу какав будемо имали утакмици у Крагујевцу - додао је Дејан Зукић.

ВАЖНОСТ ОПОРАВКА
Да ли постоји умор после два тешка и физички захтевна дуела са ТСЦ-ом?
Ти сусрети јесу били захтевни, али имамо максималне услове у нашем ФЦ „Вујадин Бошков” за опоравак. Доктори и физиотерапеути су нам на услузи 24 сата, а на нама, играчима, је то да водимо рачуна о томе како живимо и хранимо се, односно како третирамо своје тело. Онај ко буде одморнији у среду, имаће веће изгледе да победи у полуфиналу купа. Вољни моменат није споран, очекује нас 10.000 људи на „Чика Дачи”, али сам сигуран да нас нико не може зауставити на путу који смо зацртали – оптимиста је Зукић.
User avatar
N13
Posts: 2046
Joined: Fri Mar 22, 2013 1:10 am

Re: Prvi tim

Post by N13 »

Jednu stvar ne mogu da ne primetim.

Nevezano za danasnu utakmicu, Seid Korac je jako brzo postao miljenik. Bukvalno posle 2 utakmice nam usao u srca, videla se ta srcanost kod njega. I onda iz utakmice u utakmicu postaje nam svima sve drazi i drazi.
Jako, jako slicno kao i Enver Alivodic 2013-te. I on je bukvalno posle dve utakmice svima usao srca. Zbog odnosa prema dresu, zalaganju na terenu, i toj emociji koja se osetila svuda oko njega.

To nije slucajno. Pazarci imaju taj neki mentalitet koji fali jako ljudima sa nasih prostora. Imaju taj osecaj zahvalnosti sto smo bas njih doveli u klub, i iako nemaju nikakve veze sa nasim klubom, srce doslovno ostavljaju na terenu. Kako je Enver nekad srcano slavio golove, sa toliko emocije. Danas Korac opet slicno, decko u sred Kragujevca skace na nasu tribinu, pa posle utakmice, skida korner zastavu, stavlja nas dres preko nje i pravi barjak od toga. Neverovatna emocija. Mozda nam je recept da u svakom trenutku imamo u timu minimum jednog Pazarca, jer ocigledno ta srcanost se preliva na ostatak tima, na jako pozitivan nacin :lala:
User avatar
Deep Purple
Posts: 3875
Joined: Thu Aug 13, 2020 11:42 am

Re: Prvi tim

Post by Deep Purple »

User avatar
Grbavica.021*
Posts: 1939
Joined: Mon Jan 31, 2022 12:25 pm
Location: двора

Re: Prvi tim

Post by Grbavica.021* »

БАНДОВИЋ: ЖЕЛИМО ДА ПРОБУДИМО НОВИ САД, ЗАСЛУЖИЛИ СМО ОВО ФИНАЛЕ!

https://www.mozzartsport.com/fudbal/ves ... ale/480569

Image

"И када нисмо имали резултат, имали смо добру игру. Направили су добру атмосферу и то се не може пореметити", блистао је тренер Војводине после победе над Радничким 1923
Сезона Војводине је крајем децембра деловала изгубљено, а онда је на њену клупу дошао Божидар Бандовића. Оно што Феђа Дудић представља за Радничком 1923, без претеривања се може рећи и за искусног никшићког стратега и новосадски клуб.

Истина, краће је Бандовић за кормилом Воше, преузео ју је пред сам крај 2023. године, али је у кратком периоду успео да тим којем 'виси' место у плеј-офу учини легитимним кандидатом за излазак у Европу. Приде му у среду донео и пласман у финале Купа Србије, прво још од 2020. године, и то баш победом над Дудићевим Радничким усред Шумадије (1:0), која фудбалски одавно није била тако жива.

Нада се Бандовић да ће се услед серије добрих резултата пробудити и Српска Атина.

"Сигурно да желимо. Анализирали смо ово што се дешава у Крагујевцу и честитам колеги за тимски дух који је направио. Ми исто имамо тај тимски дух и енергију коју дајемо на свим утакмицама. Нису само резултати битни јер знате да смо имали и поразе на почетку. Све утакмице после тога су били одлика тог тимског духа. Али дефиинитивно је ово сјајна атмосфера и прелепо је играти у оваквом амбијенту. Надам се да ћемо и ми да напунимо Карађорђе на следећим мечевима. Долази нам Звезда, биће још тешких утакмица", изјавио је Бандовић на конференцији после победе у полуфиналу Купа (1:0).

Што се саме утакмице тиче, 54-годишњи стратег сматра да ју је његов тим потпуно заслужено добио.

"Желим да честитам Феђи на свему што је урадио са овим тимом. На успесима и победама. Ништа није случајно. Што се утакмице тиче, ушли смо добро. Било је тактичких надметања у средини терена, доминирали смо и имали ситуације да дамо гол. Желели смо да доминирамо у поседу и много је тешко пробити ту ниску одбрану. Правили смо вишак у везном реду, они су добро парирали, али смо неке ствари и кретње променили и то је на крају добро испало. Заслужено смо победили и заслужено се налазимо у финалу. Честитам мојим момцима на овом успеху, желели смо да учинимо срећним наше навијаче и град. У другом полувремену смо имали доста ситуација по боку да дамо гол. Тај гол смо заслужили и заслужили смо да победимо."

Као што је и сам рекао, није Воша била оваква од самог његовог доласка, прве четири утакмице под његовим вођство није добила, али зато јесте осам од последњих десет, рачунајући и ону у четвртфиналу Купа Србије против Чукаричког када је славила на пенале. Шта је то утицало на значајан скок форме у пролећном делу сезоне?

"Тренинг, рад и дисциплина. Поносан сам на момке од првог дана. И када нисмо имали резултат, имали смо добру игру. Направили су добру атмосферу и то се не може пореметити. Што се тиче тренинга, интензитета и рада, презадовољан сам. Али то треба још да се дигне у наредном периоду ако хоћемо да парирамо у Европи екипама које спринтају од првог до последњег минута у истом интентзитету".

Али да би се уопште надметала са екипама у Европи, Војводина ће прво морати да је избори, а у претпоследњем колу плеј-офа гостује баш крагујевачком Радничком, који тренутно држи четврту позицију.

"Увек гледам само наредну утакмицу. То је сада звезда, али сигурно да ће те утакмице на крају да буду пресудне".

Управо звезда ће га сачекати и у финалу Купа Србије.
"Неће бити лако, али није било ни до сада и заслужили смо ово финале. Има ли су и они (Раднички, прим.аут) две три ситуације из контри да дају гол и све би могло да буде другачије. Понаваљам, заслужили смо ову победу", закључио је Бандовић.
User avatar
Mare_Liman
Posts: 987
Joined: Fri Jun 16, 2023 8:21 pm
Location: Лиман III

Re: Prvi tim

Post by Mare_Liman »

Image

Image

Image

Image

Image
"Војводина је на једној страни, а сви остали су на другој, тако је увек било и тако ће заувек остати."
User avatar
Grbavica.021*
Posts: 1939
Joined: Mon Jan 31, 2022 12:25 pm
Location: двора

Re: Prvi tim

Post by Grbavica.021* »

Mare_Liman wrote: Thu Apr 25, 2024 11:57 am Image

Image

Image

Image

Image
Image

Image
fruskogorac
Posts: 169
Joined: Sat Jun 07, 2008 5:38 pm

Re: Prvi tim

Post by fruskogorac »

Poštovani N13 dozvoli jedno pitanje: tvoje mišljenje o Seji Halilagiću ?
User avatar
Deep Purple
Posts: 3875
Joined: Thu Aug 13, 2020 11:42 am

Re: Prvi tim

Post by Deep Purple »




Naš fake Messi što bi rekao Aleksa Vukanović :mrgreen:

Ne skidam osmeh sa lica od juče, ne smem ni da zamislim kada bi dobili cigane u finalu, mislim da dva meseca ne bih skidao osmeh sa lica, malo osmeha i za naš napaćene Slaninare :)
Savcic Luka
Posts: 348
Joined: Mon Sep 04, 2023 6:24 pm

Re: Prvi tim

Post by Savcic Luka »

fruskogorac wrote: Thu Apr 25, 2024 2:16 pm Poštovani N13 dozvoli jedno pitanje: tvoje mišljenje o Seji Halilagiću ?
Sejo pesnik! 😊
Voleo sam ga.

Ako se ne varam ‘95/96 smo bili jesenji prvaci. On je tad igrao. Dugao kosa. Ja u srednjoj počinjem da se ložim na Azru, a Sejo isti Štulić. :mrgreen:
Last edited by Savcic Luka on Thu Apr 25, 2024 3:29 pm, edited 1 time in total.
User avatar
N13
Posts: 2046
Joined: Fri Mar 22, 2013 1:10 am

Re: Prvi tim

Post by N13 »

fruskogorac wrote: Thu Apr 25, 2024 2:16 pm Poštovani N13 dozvoli jedno pitanje: tvoje mišljenje o Seji Halilagiću ?
Eh, previse mlad sam bio tada da bih mogao da razvijem misljenje o njemu :lala:
User avatar
Voja
Dežurni spiker
Posts: 9724
Joined: Wed Jan 19, 2005 5:54 pm
Location: Kome trebam, već zna...

Re: Prvi tim

Post by Voja »

Savcic Luka wrote: Thu Apr 25, 2024 3:22 pm
fruskogorac wrote: Thu Apr 25, 2024 2:16 pm Poštovani N13 dozvoli jedno pitanje: tvoje mišljenje o Seji Halilagiću ?
Sejo pesnik! 😊
Voleo sam ga.

Ako se ne varam ‘95/96 smo bili jesenji prvaci. On je tad igrao. Dugao kosa. Ja u srednjoj počinjem da se ložim na Azru, a Sejo isti Štulić. :mrgreen:
Za mene je uveko bio i ostao Sejo Winnetou :mrgreen: :cheers: :thankyou:
Image
Post Reply