Prvi tim

Aktuelne teme vezane za FK Vojvodina
User avatar
Milan
Posts: 4154
Joined: Wed Sep 14, 2005 5:44 pm
Location: Vojvodina

Re: Prvi tim

Post by Milan »

Pošalji Zbiljiću i Maradoni. Možda oni imaju viška vremena...
POŠTO OBRAZ ???!!!
VošaNS
Posts: 749
Joined: Tue May 23, 2023 12:44 pm

Re: Prvi tim

Post by VošaNS »

Korać na klupi protiv Gruzije.
User avatar
Grbavica.021*
Posts: 1895
Joined: Mon Jan 31, 2022 12:25 pm
Location: двора

Re: Prvi tim

Post by Grbavica.021* »

У ПАУЗИ ПРВЕНСТВА пријатељски дуел ВОЈВОДИНА – СПАРТАК: Воша на два фронта у наставку

После четвородневног одмора фудбалери Војводине наставили су тамо где су победнички застали после три узастопне првенствене победе.
Дан раније тренирали су најмлађи, у четвртак су се тренеру Божидару Бандовићу одазвали сви, да би данас (петак) на терену Центра „Вујадин Бошков“ у Ветернику у сусрету са Спартаком утврдили већ виђене, али и тестирали најновије тактичке пројекције стручног штаба, уочи завршнице основног дела првенства.

Обично важи правило да је лакше достићи одређени ниво, него га сачувати у намери да успоставите пропорцију добрих игара са позитивним резултатима – подсетио је Бандовић. – У томе смо успели и сада смо сагласни да је тим сазрео да из утакмице у утакмицу понавља добре игре. Шансе смо стварали и у утакмицама када резултати нису испратили утисак о нашој надмоћности. Најважније је да смо истрајали у томе што смо започели у атмосфери поверења.

На обе Вошине путање, оној ка Европи у првенству, али и у четвртфиналу Купа Србије стоји иста препрека, Чукарички.

У седам дана, у две узастопне среде прве априлске декаде, Новосађани ће одиграти две врло важне утакмице са такмацом који их је пре годину дана на Карађорђу зауставио на путу ка планираном финалу.

Ми се не припремамо за једну утакмицу, за овог или оног супарника – остао је доследан сопственом ставу Бандовић. – Такође, нисмо бирали, нити смо се опредељивали за Куп или првенство. Све смо радили у ходу: градили смо тим, правили игру, тежили резултатима... Све у исто време. Зато сам стално понављао да не може све одмах и сад... Председник нам је указао поверење, навијачи су стрпљиво чекали и дочекали. Могу једино да поручим да ће Војводина да настави у истом стилу, отворено и нападачки на оба такмичарска фронта.

Пре утакмица са Чукаричким. Војводина ће у 27. колу гостовати у Сурдулици, код последњепласиране екипе на табели, Радника. Јесенас на Карађорђу Воша је славила са 3:0.
User avatar
Uvek sa tobom
Posts: 1362
Joined: Wed Jun 24, 2009 12:05 pm

Re: Prvi tim

Post by Uvek sa tobom »

Неко је спомињао да је Индио можда нешто љут на Његоша, ал ево слика Његоша на инстаграму то демантује, Индио је коментарисао са "Hermano❤️", надам се да је Индио превазишао ону ситуацију и да се враћа јачи.
УВЕК МИ СМО БИЛИ УЗ ТЕБЕ . . .
User avatar
Grbavica.021*
Posts: 1895
Joined: Mon Jan 31, 2022 12:25 pm
Location: двора

Re: Prvi tim

Post by Grbavica.021* »

Петровић: Много ми значи радост на „Карађорђу“

Његош Петровић голом у 85. минуту утакмице с Новим Пазаром израстао у јунака треће везане победе Војводине.
Није Војводина добро ушла у пролећни део првенства, па су све гласнија постајала размишљања да нешто у екипи не штима. Тренер Божидар Бандовић је, међутим, тврдио да ће, након прве победе, да уследи низ много бољих остварења његовог тима и показало се да је био у праву. Пао је најпре Вождовац у драматичном финишу (2:1), онда је пред Старом дамом оружје положио и ИМТ (3:1), да би у прошлој првенственој рунди, против Новог Пазара на „Карађорђу“, Новосађани забележили и трећу победу у низу (1:0). Такав низ Војводина није остварила већ више од три године.

Дуел с екипом из града на Јошаници решио је Његош Петровић, голом у касној фази утакмице. Играо се 85. минут кад је лепо комбиновао с Норманом Кембелом, истрчао сам пред голмана Мирковића и, маниром рутинера, затресао мрежу иза његових леђа.

Јако ми је драго због наше треће везане победе, као и због тога што сам управо ја био стрелац јединог гола – каже Петровић. – Заслуге припадају и Алекси Вукановићу, који је одрадио „прљави” део посла, као и Кембелу и малом Лазару Јовановићу, који је пропустио лопту ка мени. Мало ко од гледалаца то може да види с трибина, али ми, играчи, то јако добро знамо и гол је био дело практично читавог нашег тима.

На веома емотиван начин Његош је прославио првенац у дресу Војводине, заједно са клупом своје екипе, али и расположеним навијачима на трибинама.

Разлог за то моје радовање лежи у томе што сам јако добро знао колико нам је важна утакмица и победа. И пре доласка у Нови Сад знао сам да је Војводина велики клуб, а сад сам у потпуности почео да га осећам у души, баш као и сам град. Желим да уложим све што знам како би црвено-бели из војвођанске равнице остварили циљ који, заједно са мном, имају у првенству, иако сам свестан да клуб може много више да помогне мени и мојим, надам се, све бољим партијама.
User avatar
Uvek sa tobom
Posts: 1362
Joined: Wed Jun 24, 2009 12:05 pm

Re: Prvi tim

Post by Uvek sa tobom »

Ал нас зај***** ова арена са терминима, пише да у петак у 16ч играмо у Сурдулици.
УВЕК МИ СМО БИЛИ УЗ ТЕБЕ . . .
User avatar
Milan
Posts: 4154
Joined: Wed Sep 14, 2005 5:44 pm
Location: Vojvodina

Re: Prvi tim

Post by Milan »

Nabijem ih na k***c!!! E za ovo vredi protestovati! Šupci jedni!
POŠTO OBRAZ ???!!!
User avatar
Grbavica.021*
Posts: 1895
Joined: Mon Jan 31, 2022 12:25 pm
Location: двора

Re: Prvi tim

Post by Grbavica.021* »

Новосађани упалили „моторе” у правом тренутку

Искусни леви бек Стефан Ђорђевић унео стабилност у одбрану Војводине.
Током низа година уназад, практично пред почетак сваког првенства, из Војводине стижу најаве о томе како ће да се умеша у борбу за врх, али, уместо тога, наишли би много лошији резултати од очекиваних. И велико разочарање у корпусу навијача клуба из Српске Атине.

Ни ово фудбалско пролеће није променило укупну слику. Уместо најављиваног покушаја да се домогну трећег места на табели, Новосађани су лутали у игри, муку мучили с резултатима и, у једном тренутку, нашли се сасвим близу борби чак и за улазак у плеј-оф. Е, онда је наишла победничка серија од три утакмице и Стара дама опет је постала један од најозбиљнијих кандидата за вађење европске визе.

Пореметила нас је прва утакмица на „Карађорђу”, кад је Младост из Лучана до изједначења стигла у шестом минуту надокнаде - објашњава леви бек Војводине, искусни Стефан Ђорђевић (33). - Онда је наишао и сусрет у Ивањици, у којем смо водили 2:0 и дозволили Јавору да ипак дође до изједначења. Уместо да „затворимо” тај дуел како је то требало, несхватљиво смо пали и на крају смо освојили само бод.

Нешто се тада догодило, па је Војводина ушла у серију од три везане победе.
У нашим главама тада се десио преломни моменат, јер смо се сакупили и још више међусобно приближили. Имамо сјајну атмосферу у свлачионици, у којој је, после Ивањице, у први план искочило велико заједништво унутар екипе. Упалили смо „моторе” у правом тренутку и кренуло нас је.

Занимљиво је да је у последња три тријумфа Стефан Ђорђевић био члан прве једанаесторице, а пре тога на његовој позицији су се смењивали Гиорбелидзе и млади Букинац.

Тако је испало да будем стартер и да Војводина побеђује, што ми веома прија. Екипа је почела добро да игра, а чини ми се да сам, искуством, донео стабилност у одбрани. Наравно, тренер Божидар Бандовић је човек који доноси одлуке о саставу тима, а ми смо ти који се трудимо да његове замисли преточимо у дела.

Пауза због обавеза репрезентација пријала је фудбалерима новосадског суперлигаша.
Имали смо четири слободна дана, који су нам дошли јако добро после пакленог ритма из којег смо изашли. Добро смо се одморили, одиграли и тренинг утакмицу са суботичким Спартаком (2:2) и наставили с тренинзима. Поново нас очекује згуснут распоред сусрета у првенству и Купу Србије, па ће нам бити потребна сва енергија и пуно снаге да издржимо напоре који нам следе.

Први наредни изазов за Ђорђевића и његове саиграче представљаће утакмица с Радником.

Меч у Сурдулици је изузетно важан, морамо да победимо и наставимо започети низ. Не желимо да нам се више понови дуел с Јавором и опрез у Сурдулици мораћемо да држимо током свих 90 минута. Чекају нас тешки услови за игру, тамо никада није лако изаћи на крај с домаћином, а ми смо решени да не дозволимо да се поново опечемо.

Борба за четврто место биће изузетно занимљива, јер се у њој, како ствари стоје, налазе Чукарички, Раднички 1923 и Стара дама.

Уз дужно поштовање ривалима, сигуран сам да све зависи од нас. Важно је да наставимо да се боримо пуном снагом и да после сваког сусрета слободно можемо да се погледамо у огледало. Постојала је шанса да се умешамо и у борбу за трећу позицију, али је то сада јако тешко, због велике предности ТСЦ-а. Ипак, показали смо да наш тим поседује велике могућности и да с правом пред себе поставља увек највише циљеве. Схватили смо да морамо да будемо сада и овде, што три победе у низу најбоље доказују и надам се да ћемо у наставку бити на једнаком, ако не и вишем нивоу - поручио је Ђорђевић.

МОДЕЛ ИЗ МЕЧА СА ПАЗАРЦИМА
Стефан Ђорђевић нема дилему кад је у питању рецепт за победу над Радником:
Читава екипа сада игра добро и прошла првенствена утакмица с Новим Пазаром треба да нам буде модел. То је пример како Војводина мора да игра и доминира, па је на свима нама сада да идемо од утакмице до утакмице и бележимо још боље резултате - јасан је био Стефан.

УСКОРО У „КЛУБУ 100”
Иако је дете Војводине, каријера је Стефана Ђорђевића водила неким путевима који нису били у смеру матичног клуба. Међутим, од кад се, крајем јануара 2020. вратио у Нови Сад, оставио је запажен траг у клубу, с којим је освојио и трофеј у Купу Србије.
Како су ме из нашег маркетинга обавестили, у Сурдулици ћу 100. пут обући дрес Војводине - рекао је Ђорђевић. - Неће ми урамљени дрес бити уручен том приликом, већ ће га добити на првом сусрету на „Карађорђу”, тачније пред утакмицу с Чукаричким.
User avatar
Milan
Posts: 4154
Joined: Wed Sep 14, 2005 5:44 pm
Location: Vojvodina

Re: Prvi tim

Post by Milan »

Bilo bi dobro da se postavi i link od vesti, kako bi se videlo koji medij objavljuje... :)
POŠTO OBRAZ ???!!!
User avatar
Grbavica.021*
Posts: 1895
Joined: Mon Jan 31, 2022 12:25 pm
Location: двора

Re: Prvi tim

Post by Grbavica.021* »

Milan wrote: Mon Mar 25, 2024 7:27 pm Bilo bi dobro da se postavi i link od vesti, kako bi se videlo koji medij objavljuje... :)
https://www.zurnal.rs/scc/clanak/179775 ... m-trenutku
Још нешто? :)
User avatar
Milan
Posts: 4154
Joined: Wed Sep 14, 2005 5:44 pm
Location: Vojvodina

Re: Prvi tim

Post by Milan »

Hvala. Super si aktivan i pohvala za to! :lala:
POŠTO OBRAZ ???!!!
User avatar
Grbavica.021*
Posts: 1895
Joined: Mon Jan 31, 2022 12:25 pm
Location: двора

Re: Prvi tim

Post by Grbavica.021* »

Milan wrote: Mon Mar 25, 2024 7:47 pm Hvala. Super si aktivan i pohvala za to! :lala:
Ништа, све вести које овде заврше на форуму углавном су из Дневника,Журнала,Моцарта и са клупсих сајтова. :cheers:
User avatar
Turija
Posts: 10668
Joined: Thu Feb 03, 2005 11:25 pm
Location: Vojvodina

Re: Prvi tim

Post by Turija »

Milan wrote: Mon Mar 25, 2024 7:27 pm Bilo bi dobro da se postavi i link od vesti, kako bi se videlo koji medij objavljuje... :)
Da, cak i treba to ciniti, da ne bi krsili autorska prava, neovlascenim kopiranjem teksta. :cheers:
Vojvodina je na jednoj strani, a svi ostali su na drugoj.Tako je bilo i tako će zauvek ostati.Sve klubove u kojima sam bio igrač ili trener doživljavam kao svoje, kao da su deo mene.Međutim, čast svakome, ali samo je Vojvodina-jedna jedina -V Boškov
hvylarn
Posts: 398
Joined: Thu Jan 20, 2022 10:54 am

Re: Prvi tim

Post by hvylarn »

Turija wrote: Mon Mar 25, 2024 9:06 pm
Milan wrote: Mon Mar 25, 2024 7:27 pm Bilo bi dobro da se postavi i link od vesti, kako bi se videlo koji medij objavljuje... :)
Da, cak i treba to ciniti, da ne bi krsili autorska prava, neovlascenim kopiranjem teksta. :cheers:
Autorska prava za prenošenje teksta su dosta jednostavna. Dovoljno je samo da se potpiše izvor i svako ima pravo da prenese bilo koji tekst u celosti.
fare
Posts: 2787
Joined: Fri Apr 06, 2012 11:32 pm
Location: LALIC

Re: Prvi tim

Post by fare »

Post Reply