Prvi tim

Aktuelne teme vezane za FK Vojvodina
User avatar
Radoye
Administrator
Posts: 8843
Joined: Sun Feb 06, 2005 1:11 am
Location: preko okeana

Re: Prvi tim

Post by Radoye »

Turija wrote: Sat Apr 13, 2024 8:45 am Bivsi blizanacki igraci u Vosi moraju da vode racuna, da ne izazivaju nikakve asocijacije Vosinih navijaca na svoju igracku proslost, dok su u FKV. Oni nisu sada tu iz entuzijazma i ljubavi, kao mi navijaci, i treba da imaju na umu osetljivost te teme kod navijaca Vojvodine.
Pre svega, moraju protiv "svojih" da budu najbolji na terenu, i da odigraju najbolju utakmicu sezone. A ne kao ne tako davno da protiv onih drugih grizu k'o besni kerovi a protiv svojih nestanu sa terena.
I'm an island, surrounded by a sea of idiots!
Savcic Luka
Posts: 338
Joined: Mon Sep 04, 2023 6:24 pm

Re: Prvi tim

Post by Savcic Luka »

Radoye wrote: Sat Apr 13, 2024 3:05 pm
Turija wrote: Sat Apr 13, 2024 8:45 am Bivsi blizanacki igraci u Vosi moraju da vode racuna, da ne izazivaju nikakve asocijacije Vosinih navijaca na svoju igracku proslost, dok su u FKV. Oni nisu sada tu iz entuzijazma i ljubavi, kao mi navijaci, i treba da imaju na umu osetljivost te teme kod navijaca Vojvodine.
Pre svega, moraju protiv "svojih" da budu najbolji na terenu, i da odigraju najbolju utakmicu sezone. A ne kao ne tako davno da protiv onih drugih grizu k'o besni kerovi a protiv svojih nestanu sa terena.
Dotični je od momenta nestanka sa terena na utakmici sa ciganima, za mene jednak sa kuvarom u klubu. Ustvari, mislim da je onaj intervju bio pre utakmice (nisam siguran), ali te dve stvari su zacementirale moje mišljenje o njemu.Nek radi posao kako treba i da te što manje primećujem i ako bog da što pre da se nadje alternativa. Većih ekscesa za sada nije bilo, nadam sa da ni neće i nadam se tihom rastanku kada za to dodje vreme.

A veći broj loptica u Njegoša mislim da je glupost. Kao što je gore napisano, videće se na prvoj utakmici protiv “svojih”, kao što se videla razlika izmedju dvojice aktera na poslednjoj protiv cigana.
User avatar
Milan
Posts: 4165
Joined: Wed Sep 14, 2005 5:44 pm
Location: Vojvodina

Re: Prvi tim

Post by Milan »

O kome pričate?
POŠTO OBRAZ ???!!!
User avatar
gospodinFKV
Posts: 4790
Joined: Sun Apr 01, 2012 1:06 pm
Location: gde treba

Re: Prvi tim

Post by gospodinFKV »

Turija wrote: Sat Apr 13, 2024 8:45 am Hajde da zavrsimo ovu diskusiju
Slazem se, utakmice sa TSC-om su svakako za diskusiju da li je derbi Vojvodine ili severne Srbije. :greenbutt:
Savcic Luka
Posts: 338
Joined: Mon Sep 04, 2023 6:24 pm

Re: Prvi tim

Post by Savcic Luka »

Milan wrote: Sat Apr 13, 2024 3:51 pmO kome pričate?
Vukanović vs Radulović
Savcic Luka
Posts: 338
Joined: Mon Sep 04, 2023 6:24 pm

Re: Prvi tim

Post by Savcic Luka »

gospodinFKV wrote: Sat Apr 13, 2024 3:57 pm
Turija wrote: Sat Apr 13, 2024 8:45 am Hajde da zavrsimo ovu diskusiju
Slazem se, utakmice sa TSC-om su svakako za diskusiju da li je derbi Vojvodine ili severne Srbije. :greenbutt:
Uf!! A tek Spartak-TSC, jel to severo severne Srbije ili severo zapadne Vojvodine.
Jel Vojvodina samo fudbalski klub ili ima još nešto :greenbutt:
User avatar
gospodinFKV
Posts: 4790
Joined: Sun Apr 01, 2012 1:06 pm
Location: gde treba

Re: Prvi tim

Post by gospodinFKV »

Savcic Luka wrote: Sat Apr 13, 2024 4:41 pm
gospodinFKV wrote: Sat Apr 13, 2024 3:57 pm
Turija wrote: Sat Apr 13, 2024 8:45 am Hajde da zavrsimo ovu diskusiju
Slazem se, utakmice sa TSC-om su svakako za diskusiju da li je derbi Vojvodine ili severne Srbije. :greenbutt:
Uf!! A tek Spartak-TSC, jel to severo severne Srbije ili severo zapadne Vojvodine.
Jel Vojvodina samo fudbalski klub ili ima još nešto :greenbutt:
TSC-Spartak im je toliko severno, da se racuna u skandinavski derbi. :mrgreen:
Ne daj boze utakmice Spartak-Senta, pomislice da igraju polarni medvedi protiv eskima.
User avatar
Mare_Liman
Posts: 963
Joined: Fri Jun 16, 2023 8:21 pm
Location: Лиман III

Re: Prvi tim

Post by Mare_Liman »

"Војводина је на једној страни, а сви остали су на другој, тако је увек било и тако ће заувек остати."
User avatar
Mare_Liman
Posts: 963
Joined: Fri Jun 16, 2023 8:21 pm
Location: Лиман III

Re: Prvi tim

Post by Mare_Liman »



Лепо за видети након силног незадовољства коментара Матеуса "Joga Hermano" , уздигао се чини ми се из свега то, додуше дошли су и минути, ал свакако, кад би њега и Његоша откупили, Бог да нас види...
"Војводина је на једној страни, а сви остали су на другој, тако је увек било и тако ће заувек остати."
User avatar
Mare_Liman
Posts: 963
Joined: Fri Jun 16, 2023 8:21 pm
Location: Лиман III

Re: Prvi tim

Post by Mare_Liman »

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Сјајна атмосфера у екипи :cheers:
"Војводина је на једној страни, а сви остали су на другој, тако је увек било и тако ће заувек остати."
User avatar
MiSmoFKV!
Posts: 1270
Joined: Fri May 24, 2013 11:39 pm

Re: Prvi tim

Post by MiSmoFKV! »

I dobar broj kuglica i srca.
O čemu će sad forum da diskutuje? :mrgreen:
VošaNS
Posts: 756
Joined: Tue May 23, 2023 12:44 pm

Re: Prvi tim

Post by VošaNS »

MiSmoFKV! wrote: Mon Apr 15, 2024 3:03 pm I dobar broj kuglica i srca.
O čemu će sad forum da diskutuje? :mrgreen:
O redosledu boja :mrgreen:
User avatar
Grbavica.021*
Posts: 1908
Joined: Mon Jan 31, 2022 12:25 pm
Location: двора

Re: Prvi tim

Post by Grbavica.021* »

ВОШИН ВЕЗИСТА РЕТКО ДАЈЕ ГОЛОВЕ, АЛИ ЈЕ ЗАТО СВАКИ ЗЛАТА ВРЕДАН: Кад је најтеже – Његош !

https://www.dnevnik.rs/sport/vosin-kuta ... je-najteze

Image

Од расположења Вошиног везисте Његоша Петровића у знатној мери зависи и ниво игре колектива у маневру. Асистенцијом Савићевићу у четвртфиналу националног Купа за вођство против Чукаричког у Београду, као и поготком у другој серији пенала заслужан је за пролаз у клуб четворице српског фудбала. Ретко постиже голове, али је зато сваки његов погодак злата вредан: против Новог Пазара решио је меч пет минута пре краја, најубедљивија победа у сезони на гостовању код Радника у Сурдулици започета је његовим голом после само пет минута игре, да би на Карађорђу коначно срушио негативну традицију против ТСЦ-а у петом минуту надокнаде времена, поздрављен овацијама рекордног броја гледалаца овог пролећа.

Тако се наместило – скромно је Петровић одговарао на хвалоспеве њему у част. – Радуле је лепо заврнуо, неодлучни су били играчи око мене, нисам морао ни да скочим, лопта ми је ишла право на главу, трзај главом, погодак, нема даље... Победа... Потрчао сам према западној трибини, то одушевљење навијача мора да буде инспирација сваком играчу. На овације сам одговорио спонтаним гестом у правцу плаве звезде на грудима, некако сам се стопио са свима који су у том моменту препознали праву вредност Војводине. Саиграчи су ми притрчали, заједно смо кренули ка северној трибини, где по традицији делимо и радост и тугу са највернијим навијачима. Овога пута једни другима смо честитали, то је била наша заједничка победа, положен испит у можда најважнијој утакмици овог пролећа, уз тријумф у Купу, наравно.

Фудбалски хроничари у Новом Саду и навијачи Војводине одавно нису били тако сагласни као минуле зиме што се трансфера тиче. Голман Драган Росић, Његош Петровић и Вукан Савићевић прихваћени су као истинска појачања која се одлично уклапају у најаве председника Драгољуба Збиљића што се домета колектива тиче у наставку првенства. И сва тројица јединствени су у оцени да су доласком у Нови Сад начинили прави потез у каријери. Додамо ли том трилингу и Сеида Кораћа на месту централног бека и новог љубимца публике из Обале Слоноваче Кејлеба Зади Серија по левој страни, добићемо и конкретан одговор на питање препорода у игри колектива у пола белом, пола у црвеном у минулих 10 утакмица без пораза, рачунајући и гостовање на Бановом брду у такмичењу за Куп.

Петровић је напречац освојио симпатије свију у клубу, као и Вошиног навијачког фронта, осетљивог и на најмању везу са „вечитима“. Творац победе против Бачкотополчана, иначе, играјући у Црвеној звезди освојио је три титуле државног првака и два трофеја у Купу. Не крије да му је велика жеља да игре у Војводини оплемени новим трофејом у српском фудбалу.

Доста је у Војводини играча које сам познавао пре него што сам отишао у Шпанију пре две године – рекао је Петровић. – Нормално је да сам најпре контакт успоставио с њима, али врло брзо сам почео да се осећам као да сам одувек у колективу, сви су ме прихватили, од играча до тренера, без разлике. Сви смо ми професионалци, који на терену зависе једни од других, не можемо један без другога. Нисам ни сумњао да у Војводини све функционише на врхунском професионалном нивоу. Радимо врло квалитетно, а што се атмосфере тиче, могли сте и сами да се уверите, све уз песму и ведрину и на терену и у теретани, како на тренингу, тако и на утакмицама, свугде. Серија позитивних резултата, као производ такве атмосфере, одлична је основа веровању да смо на правом путу.

Од када је стручни штаб шпанске Гранаде зимус обелоданио да у перспективи не рачуна на бившег Звездиног везисту све је више клубова на Пиринејском полуострву који су били заинтересовани за ангажман младог фудбалера. Уз друголигашке клубове Сарагосу и Елче, најконкретнију понуду имао је Бургос, чији је менаџер Перес Алонсо Бодо јавно пожелео да Петровића, у пакету са Вајсманом, види у свом колективу. Међутим, на обострано задовољство, Петровић је у Војводини видео шансу да спортском сектору у Гранади докаже да је достојан њиховог поштовања и вере у вредности свог члана колектива који је њихов дрес носио 53 пута. Договор Војводине са Гранадом је да Петровић, у улози позајмљеног играча, у Новом Саду остане до краја такмичарске сезоне. Његова цена на европској фудбалској пијаци тренутно је два милиона евра. Нема сумње да ће Вошин председник Драгољуб Збиљић са сарадницима порадити на томе да свога везисту који решава на први поглед нерешиве фудбалске енигме, задржи у колективу, наравно уколико Гранадин менаџер Хозе Рамон Сандовал не промени миошљење и схвати да Петровић заслужује место у редовима тог шпанског клуба.

Пет трофеја у звездином дресу
Петровић је рођен у Крупњу. Као 20-годишњак је из Рада, чији је дрес носио 66 пута, прешао у црвену звезду. У 87 утакмица у редовима српског шампиона учествовао је у освајању три титуле и два национална Купа. Играо је 50 пута у млађим српским селекцијама и постигао пет голова. У Гранади је наступио 53 пута. Овог пролећа носио је дрес Војводине у 12 утакмица, од тога једну у Купу Србије.
User avatar
Red Marquis
Moderator
Posts: 3843
Joined: Sun Nov 09, 2008 4:49 pm
Location: West Side

Re: Prvi tim

Post by Red Marquis »

VošaNS wrote: Mon Apr 15, 2024 4:09 pm
MiSmoFKV! wrote: Mon Apr 15, 2024 3:03 pm I dobar broj kuglica i srca.
O čemu će sad forum da diskutuje? :mrgreen:
O redosledu boja :mrgreen:
Primeti se da je Zuka jedini slaninar :)
Io odio Belgrado
User avatar
Grbavica.021*
Posts: 1908
Joined: Mon Jan 31, 2022 12:25 pm
Location: двора

Re: Prvi tim

Post by Grbavica.021* »

Бандовић: Навијаче не можеш да превариш

https://www.zurnal.rs/scc/clanak/181710 ... a-prevaris

Image

Војводина први пут као домаћин победила ТСЦ и наставила серију успешних резултата.
Тандем Војводине Андрија Радуловић – Његош Петровић у петом минуту надокнаде времена креирао је трећи, победносни гол за Новосађане против ТСЦ.-а, вредан историјске победе црвено-белих. Историјске, јер је у недељу поподне екипа из Бачке Тополе први пут положена на плећа на „Карађорђу”, уз то изгубила је и први меч на гостовању ове сезоне.

Нисмо се оптерећивали податком да ТСЦ никада није наш стадион напуштао без бодова – каже дан после војвођанског дербија Божидар Бандовић, тренер Војводине. – Намера нам је била да играмо као и до сада, одговорно, дисциплиновано, добро и срећан сам јер смо успели. Додатно смо радосни што смо срушили традицију непобедивости ривала на „Карађорђу”.

Гледаоци су на трибине новосадског стадиона дошли у великом броју, било их је и више од 5.000, стварајући фину атмосферу и „подлогу“ домаћим играчима да учине све што умеју како би стигли до три бода.

Хвала публици на амбијенту. Навијаче никада не можете да преварите. Ми смо, од почетка пролећног дела сезоне, играли доста добро, али резултати то нису потврђивали. Онда се све окренуло, што иде у прилог тврдњи коју сам изрекао одмах по завршетку дуела с Бачкотоплчанима, да можеш да се надаш победама само у случају кад имаш одговарајућу игру. Било је тако и нисмо без разлога сада у лепој резултатској серији.

Бандовић је играчима дао два слободна дана, па нисмо желели да реметимо време за њихов одмор. Војводина је имала више појединаца који су обележили сусрет са ТСЦ-ом, али је спортски признати и то да су и гости и те како били заслужни за укупно веома позитиван утисак који је сваки од људи на трибинама понео с овог догађаја. У редовима новосадског тима одлични су били Кејлеб Зади Сери, играч одлуке Његош Петровић, па стрелац Норман Кембел, штопер Сеид Кораћ...

Пред нама је почетак плеј-офа и нова утакмица са ТСЦ-ом, овог пута у Бачкој Тополи. Нема више лаких ривала, у конкуренцији је оно најбоље што у српском клупском фудбалу постоји. Желимо да наставимо у стилу у којем смо завршили прелиминарни део првенства. Нема никакве везе то какав нам је распоред, јер, мање или више, он је тежак и то је и очекивано. Битно нам је да задржимо приступ какав сада имамо у свакој утакмици, без обзира на то ко нам је ривал. Уз приступ, важна је и атмосфера у екипи, а она је на високом нивоу, као један од чинилаца који су веома важни за остваривање жељених резултата – додао је Бандовић.
Post Reply