21. kolo: Radnički (KG) - VOJVODINA 2:1 (1:0)

User avatar
Deep Purple
Posts: 3835
Joined: Thu Aug 13, 2020 11:42 am

Re: 21. kolo: Radnicki (KG) - VOJVODINA, nedelja u 13h

Post by Deep Purple »

Ja razumem da ima svakakvih komentara po dr mrežama koji prelaze i zdrav razum i bilo kakav nivo ukusa ali ne razumem zašto Topić ide da brani po komentarima kada je sve ovo za ozbiljnu kritiku. Znači ovo nije od juče, loša jedna dve utakmice pa i da se razume već je sve ovako nizbrdo krenulo još od Playoff—a i one polufinalne utakmice kupa protiv Čuke, znači jače od dobrih godinu dana, mi nemamo uopšte loš tim na papiru ali mnoge stvari ne funkcionišu i treba kritikovati naravno bez vređanja.

Možda je i bolje što zbog privatnih obaveza nisam mogao da gledam zadnje dve utakmice u punom opsegu ali mi je bilo dovoljno da pogledam preglede mečeva i da mi bude jasno da su kritike opravdane. Jako loše delujemo na terenu da je to meni neshvatljivo da ti u ovakvoj ligi sebi to dozvoliš a nemaš uopšte lošu ekipu.

Nisam pametan stvarno, katastrofa.
User avatar
Neizlecivi
Posts: 1460
Joined: Fri Jul 20, 2012 3:18 am

Re: 21. kolo: Radnicki (KG) - VOJVODINA, nedelja u 13h

Post by Neizlecivi »

Ja iskreno ne znam ko je ovde vredjao igrace, cak i na komentarima nisam video da se neki igrac vredja?
Ako kazemo za nekog da uzasno igra i da mu treba dati slobodu da bira novu sredinu, sto je to vredjanje? Nezadovoljni smo igrama njihovim. Sve su svileni i osetljivi... A nikoga zivog nismo uzeli na zub posle jedne-dve lose utakmice.
Pojedini na 20 tekmi odigraju jednu pristojnu, ne vrhunsku, nego pristojnu... a sa druge strane su osetljivi na kritike.

Kritika i uvreda nije isto!
User avatar
Deep Purple
Posts: 3835
Joined: Thu Aug 13, 2020 11:42 am

Re: 21. kolo: Radnicki (KG) - VOJVODINA, nedelja u 13h

Post by Deep Purple »

Neizlecivi wrote: Sun Feb 18, 2024 9:57 pm Ja iskreno ne znam ko je ovde vredjao igrace, cak i na komentarima nisam video da se neki igrac vredja?
Ako kazemo za nekog da uzasno igra i da mu treba dati slobodu da bira novu sredinu, sto je to vredjanje? Nezadovoljni smo igrama njihovim. Sve su svileni i osetljivi... A nikoga zivog nismo uzeli na zub posle jedne-dve lose utakmice.
Pojedini na 20 tekmi odigraju jednu pristojnu, ne vrhunsku, nego pristojnu... a sa druge strane su osetljivi na kritike.

Kritika i uvreda nije isto!
Nisam rekao za ovu sad situaciju da ih ima već da “razumem” da ih po dr mrežama generalno ima i dok god nema vređanja treba i da ih bude, ja kada ne odradim moj posao kako treba, kolega ili šef ili bili ko mi ukaže na to ili iskritikuje da bih sledeći put bolje odradio, isto tako fudbaleri, funkcioneri i svi ostali trebaju za loše odrađen posao da budu isto kritikovani. Oni svoj posao ne rade kako treba odnosno u skladu sa ambicijama i renomeom kluba i zbog toga trebaju da budu jasno kritikovani. Ko ne može da istrpi pritisak i nije za ovaj klub. Imaju Čukarički i sl klubove pa neka tamo zarađuju za hleb, ovde ima ljudi kojima oni zajebancijom na terenu pokvaren nedelju. Ljudi koji se cimaju i satima da ih gledaju na gostovanjima, ljudi koji iz različitih vremenskih zona cimaju sebe da bi gledali itd… I onda da se ne kritikuje, ako neko ima razumevanja, strpljenja i to godinama, decenijama onda smo to mi. Da rade odnosno igraju dobro bili bi hvalospevi. Koliko pružiš toliko ti se i vrati.

Posle što nema ljudi na stadionu, pa odigrajte kao Rijeka pa će se stadion rasprodati sam od sebe, pruži narodu nešto da bi išao.
One slepce ne možemo skoro deset godina da pobedimo pa mi da smo se skupljali sa foruma jednom bi ih dobili makar i slučajno za taj vremenski period.
Last edited by Deep Purple on Sun Feb 18, 2024 10:11 pm, edited 1 time in total.
User avatar
gospodinFKV
Posts: 4785
Joined: Sun Apr 01, 2012 1:06 pm
Location: gde treba

Re: 21. kolo: Radnicki (KG) - VOJVODINA, nedelja u 13h

Post by gospodinFKV »

Pitam se od koga je to nauceno. Ko je to normalizovao? Da nisu ovi sto svaku kritiku etiketiraju kao licni napad?
U ovakvom duboko poremecenom i trulom sistemu je sasvim normalno da svaku kritiku shvataju kao uvredu, jer je poslednjih 12 godina to normalizovano po medijima.

E, pa, gospodo draga, poslednjih sezonu i po je 80% vasih igara i utakmica bilo uvreda za grb i ime FKV. Ja nemam reci za neke od partija koje su pruzile ove uvredjene strine. Ako ste vi uvredjeni zbog kritika, sta da kazu svi ovi ljudi koji gledaju te vase bljuvotine od partija poslednjih godinu i po? Oni nisu uvredjeni? Oni nemaju pravo da budu uvredjeni? Kako su se samo drznuli da udare na Malbasica i citav 1 (jedan!!!) gol ove sezone na 22 utakmice?
draganas
Posts: 193
Joined: Thu Sep 15, 2016 2:44 pm

Re: 21. kolo: Radnicki (KG) - VOJVODINA, nedelja u 13h

Post by draganas »

Ma ne; nisu oni za kritiku njima treba - P O D R S K A 😤😡

Za čega bre podrška.

Taj Topić bi mnogo veci car ispao da je rekao Zbiljicu kako stvari stoje; da je direktan krivac za ovaj raspad kluba; da je Vojvodinu sveo na neke drljave pevaljke i tiktokere jer niko normalan vise nece doci ma stadion.

Naravno, osim naprednih Firmasa.

* od ogromne ljubavi prema Vojvodini; na profilu ima tacno JEDNU sliku u dresu Vojvodine; sve ostale su u dresu Falmakaoa.
VošaNS
Posts: 749
Joined: Tue May 23, 2023 12:44 pm

Re: 21. kolo: Radnicki (KG) - VOJVODINA, nedelja u 13h

Post by VošaNS »

Kakva Firma ljudi šta vam je? Tek na severu je tuga, ćuti se za sve, a na tribine je najmanje ljudi koji su tu zbog fudbala i ljubavi prema klubu, ali uostalom svuda je tako. Nažalost od tih da kažemo 500 momaka na severnoj tribini 490 neće znati da vam kaže 10 trenutnih fudbalera Vojvodine, to je već neka priča za sebe. Jednostavno rečeno kriminal.
User avatar
rykerfcv
Posts: 726
Joined: Thu Oct 06, 2022 8:50 pm

Re: 21. kolo: Radnicki (KG) - VOJVODINA, nedelja u 13h

Post by rykerfcv »

VošaNS wrote: Sun Feb 18, 2024 11:25 pm Kakva Firma ljudi šta vam je? Tek na severu je tuga, ćuti se za sve, a na tribine je najmanje ljudi koji su tu zbog fudbala i ljubavi prema klubu, ali uostalom svuda je tako. Nažalost od tih da kažemo 500 momaka na severnoj tribini 490 neće znati da vam kaže 10 trenutnih fudbalera Vojvodine, to je već neka priča za sebe. Jednostavno rečeno kriminal.
eh da je 10 igraca.....
nazalost je situacija takva kakva je.
Нови Сад је наш,значи хвале се ал серу!
VošaNS
Posts: 749
Joined: Tue May 23, 2023 12:44 pm

Re: 21. kolo: Radnicki (KG) - VOJVODINA, nedelja u 13h

Post by VošaNS »

rykerfcv wrote: Sun Feb 18, 2024 11:30 pm
VošaNS wrote: Sun Feb 18, 2024 11:25 pm Kakva Firma ljudi šta vam je? Tek na severu je tuga, ćuti se za sve, a na tribine je najmanje ljudi koji su tu zbog fudbala i ljubavi prema klubu, ali uostalom svuda je tako. Nažalost od tih da kažemo 500 momaka na severnoj tribini 490 neće znati da vam kaže 10 trenutnih fudbalera Vojvodine, to je već neka priča za sebe. Jednostavno rečeno kriminal.
eh da je 10 igraca.....
nazalost je situacija takva kakva je.
I sa 10 sam preterao, teško da bi jednog igrača naveli. Jednostavno taj sever je pun ljudi koji nisu tu zbog kluba, tradicije, igrača ili bilo čega drugog. Mnogo mutnih poslova je po svim tribinama ne samo na našoj. Ja sam u životu jednom bio na severu, jednostavno nikad me to nije privlačilo jer znam kakva je priča tamo.
User avatar
Uvek sa tobom
Posts: 1361
Joined: Wed Jun 24, 2009 12:05 pm

Re: 21. kolo: Radnicki (KG) - VOJVODINA, nedelja u 13h

Post by Uvek sa tobom »

Он уместо да им скине са плате, он им даје подршку :frown:

Не знам чему реакција Топића на инстаграму, нисам прочитао ниједан коментар где је вређан неки играч, осим ако није обрисан. Не знам због чега он било кога правда, наша Војводина се налази на 6. месту са истим бројем бодова са 8. !!!
УВЕК МИ СМО БИЛИ УЗ ТЕБЕ . . .
User avatar
Maki
Posts: 1111
Joined: Thu Mar 22, 2018 5:16 pm
Location: Liman III

Re: 21. kolo: Radnicki (KG) - VOJVODINA, nedelja u 13h

Post by Maki »

Ako može neko malo da preskoči Topića, on je navijač kao i mi, i može da priča šta hoće. Uostalom ponajmanje je kriv za stanje u kome se nalazimo. Krivca treba tražiti od glave pa tek na kraju u bivšim ili najmlađim igračima poput Bukinca.
User avatar
N13
Posts: 2027
Joined: Fri Mar 22, 2013 1:10 am

Re: 21. kolo: Radnicki (KG) - VOJVODINA, nedelja u 13h

Post by N13 »

Niko ovde ne krivo ni Topica ni Bukinca.
Svakako Topic ima pravo da iznese misljenje, ali isto tako svako ima pravo da se ne slaze sa njim.
To nije nikakav napad na njega. Ja smatram da svaki navijac koji prati i navija za ovaj klub, koji odvaja vreme i novac da gleda utakmice godinama, decenijama po sva 4 godisnja doba u NS i na strani ima apsolutno pravo da iskaze svoje nezadovoljstvo, da kritikuje i igrace, i upravu i trenere, ako smatra da oni ne rade maksimalno sto mogu.
I isto tako smatram da je Topiceva recenica 'sta ste vi postigli u svojim zivotima' jako ruzna, i siguran sam da je Topic ne bi napisao da je malo bolje razmislio o tome. On se time obratio potencijalno nekome ko je ucio skole ceo zivot, doktorima, inzenjerima, advokatima (ima sigurno takvih medju nezadovoljnim navijacima). I malo je ljigavo da on takvima govori sta su postigli u svom zivotu. Ali ajde mozda je bolje da ne ulazim u dubinu na tu temu.

Niti je Topic kriv, niti Bukinac, niti Jelicic. Sa tim da ova dvojica poslednjih nisu za dres Vojvodine. Nisu krivi za to, ali kvalitet nemaju. Mogu neki ljudi da ih brane ovde, mogu biti sto puta iz nase omladinske skole, ali za ovaj klub nisu. Nije ni vecina drugih igraca iz naseg tima, ali njih dvojica uz Bjekovica prednjace u tome.
User avatar
Rabba
Moderator
Posts: 3961
Joined: Tue Aug 16, 2005 2:59 pm
Location: Novi Sad

Re: 21. kolo: Radnicki (KG) - VOJVODINA, nedelja u 13h

Post by Rabba »

Meni je užasno strašno što se osipa drvlje i kamenje po Bukincu, podsetiću vas da je dečko vatreno krštenje dobio na čmarakani kod Radoslava Bataka u prvom kolu, kad smo dobili laganih 5 komada. Za njegove užasne predstave kriva je jedino i isključivo struka, tj nepostojanje iste. Ko sa njim radi? Kako se sa njime radi? Imamo suvi talenat, koji je pušten da se batrga i pati, umesto da se intenzivno i pažljivo vodi. Posle se pitamo što nam deca odlaze u Beograd... Pa koji im je motiv da ostanu ovde? Da šaka jada svoje frustracije iskaljuje na mladom reprezentativcu, za verovatno kikiriki? U blizancima bi barem bio plaćen za to pljuvanje, i imao bi sistem(nakaradan ali sistem) koji bi ga plasirao u neki evropski klub da proba da gradi svoju karijeru. Da se razumemo, ne tvrdim da je Bukinac budući reprezentativac Srbije, ali dečko je od strane navijača proglašen za nekvalitetnog nakon nešto više od 500 minuta seniorskog fudbala. Istih onih navijača koji su ispljuvali Topića, pa se sad retroaktivno kunu u istoga. Sa našom decom se ne radi kako treba. Tranzicija u prvi tim im je užasna. Uperite prst u krivce, ne u žrtve.
Volem Vošu više nego Kabel i Indeks!
Cane
Posts: 1021
Joined: Fri Jul 07, 2017 9:16 am

Re: 21. kolo: Radnicki (KG) - VOJVODINA, nedelja u 13h

Post by Cane »

Nikako nisam Topićev advokat, niti bih to želeo biti pa da sad ja tumačim njegove misli ali radi objektivnosti treba pomenuti neke stvari.
Koliko sam ispratio on je svoj komentar napisao na instagramu. Na istom mestu, na zvaničnoj stranici kluba sam pre toga svojim očima video par nazovi komentara vrlo uvredljive i prostačke konotacije, od kojih je najmanje jedan (kasnije je uklonjen) bio najogoljenija psovka bez bilo kakvih dodatnih reči kritike ili bilo čega smisleno izrečenog.
Pretpostavljam da je on u svom osvrtu imao u vidu takva obraćanja, za koje i ja nekako mislim da ih mogu ostavljati upravo ljudi koji zaista nisu ništa u životu postigli, niti su u stanju da se odmaknu od nivoa primitivaca, a ne da je Topić zamerao na argumentovanim kritikama navijača koji su profesori, doktori, advokati ili ne znam šta već. Takvih kritika ima dosta i sa istima se neko može slagati ili ne slagati, ali nema razloga da se nikome od njih zamera pravo na stav. Pri tome je notorna činjenica da se Topić obratio javno, pod svojim imenom i prezimenom, a ogromna većina drugih komentara, uključujući i nas ovde, je u suštini anonimna, a posebno se to odnosi na te psovače koji su uvek skriveni i kao takvi jako "hrabri".
1892
Posts: 1051
Joined: Fri Jan 28, 2005 3:34 pm
Location: Novi Sad

Re: 21. kolo: Radnicki (KG) - VOJVODINA, nedelja u 13h

Post by 1892 »

Kratko - kritika je jedno, vulgarne uvrede drugo.
Imamo pravo da kritikujemo kad je evidentno da škripi.

Nema transparentnosti. Šta znači Zbiljićevo "ja sam odgovoran" ? Za šta si odgovoran, pojasni rezon koji nas je doveo do ovoga. Trenera smo doveli na lepu reč prethodnog trenera, koji nam je (ruku na srce) ostao u dobrom sećanju, ali pre svega harizmom i načinom komunikacije, ne toliko rezultatima.

Što se utakmice tiče, sve je uglavnom napisano. Dodao bih par pozitivnih stvari koje sam video (u moru loših), Vukan je imao par interesantnih kretnji sa loptom, deluje da ima nešto kod njega. Seri će biti odličan, to je sada i laiku jasno. Radulović ima ozbiljno precizan šut - kad god pomislim da ide nebu pod oblake ( jer smo tako naviknuti, zar ne...) on opali u okvir gola. Definitivno naš najkonstantniji i najprodultivniji igrač.

Sa druge strane samo još jedna konstatacija -Vukanović u špicu nije Vukanović sa krila.
Come on you Reds!
Savcic Luka
Posts: 332
Joined: Mon Sep 04, 2023 6:24 pm

Re: 21. kolo: Radnicki (KG) - VOJVODINA, nedelja u 13h

Post by Savcic Luka »

Rabba wrote: Mon Feb 19, 2024 9:47 am Meni je užasno strašno što se osipa drvlje i kamenje po Bukincu, podsetiću vas da je dečko vatreno krštenje dobio na čmarakani kod Radoslava Bataka u prvom kolu, kad smo dobili laganih 5 komada. Za njegove užasne predstave kriva je jedino i isključivo struka, tj nepostojanje iste. Ko sa njim radi? Kako se sa njime radi? Imamo suvi talenat, koji je pušten da se batrga i pati, umesto da se intenzivno i pažljivo vodi. Posle se pitamo što nam deca odlaze u Beograd... Pa koji im je motiv da ostanu ovde? Da šaka jada svoje frustracije iskaljuje na mladom reprezentativcu, za verovatno kikiriki? U blizancima bi barem bio plaćen za to pljuvanje, i imao bi sistem(nakaradan ali sistem) koji bi ga plasirao u neki evropski klub da proba da gradi svoju karijeru. Da se razumemo, ne tvrdim da je Bukinac budući reprezentativac Srbije, ali dečko je od strane navijača proglašen za nekvalitetnog nakon nešto više od 500 minuta seniorskog fudbala. Istih onih navijača koji su ispljuvali Topića, pa se sad retroaktivno kunu u istoga. Sa našom decom se ne radi kako treba. Tranzicija u prvi tim im je užasna. Uperite prst u krivce, ne u žrtve.
Ja ovo potpisujem. Pratio sam ga x puta na poluvremenu, dečko ume sa loptom. Drugo, da li je neko obratio pažnju na njegovu facu na utakmicama (i na ove poslednje dve)?! Evidentan je strah, a mladom igraču struka (trener ili stariji saigrači) trebaju pomoći u tome.
@N13 ga kritikuje i ima pravo na to. Imam različito mišljenje i dozvoljavam da nisam u pravu, ali verujem u tog dečka.
On od Gruzijca nije lošiji i sve dok nemamo mnogo boljeg treba da igra, a iskreno se nadam da će kliknuti sa Serijem i da će nam leva strana postati i bolja nego desna.
Locked