20. kolo: VOJVODINA – Mladost 1:1 (0:0)

Savcic Luka
Posts: 333
Joined: Mon Sep 04, 2023 6:24 pm

Re: 20. kolo: VOJVODINA – Mladost, subota 15h (Arena 8)

Post by Savcic Luka »

A moj utisak je da smo mi trebali ove da nadtrčimo, probušimo loptama iz zadnje/srednje linije ka krilima, da ih odvalimo, a ne da se iznenadimo kada dospemo u šansu.
Kao što reče Maki, ova utakmica mi je bila teža nego petarda na početku. Razočarenje.
User avatar
Milan
Posts: 4152
Joined: Wed Sep 14, 2005 5:44 pm
Location: Vojvodina

Re: 20. kolo: VOJVODINA – Mladost 1:1 (0:0)

Post by Milan »

Vidim samo reči hvale za Njegoša, a mene nije nešto dojmio, što bi rekle komšije. Ne mogu ništa loše reći, ali mi apsolutno ničim nije pokazao da je bolji od Mateusa i da dolazi iz jedne ozbiljne lige. Očekivao sam da drastično odskače, no dobro, videćemo još.
POŠTO OBRAZ ???!!!
User avatar
Turija
Posts: 10666
Joined: Thu Feb 03, 2005 11:25 pm
Location: Vojvodina

Re: 20. kolo: VOJVODINA – Mladost 1:1 (0:0)

Post by Turija »

Njegos nije bio nesto puno zapazen, jer nije imao sa kim da igra. Svi nasi igraci su staticni i spori i ne igraju bez lopte.
Krila stoje, cekaju loptu u noge, centarfor (nazovimo ga tako) nesto tu glumata otvaranje, ali u principu ceka loptu, dok bekovi ne prelaze polovinu, a stoperi gruvaju loptu napred i napamet. Takav fudbal se igra u medjuopstinskoj ligi, gde igraci nemaju potrebnu kondicije, taktickog i tehnickog znanja, timske ige, uticaja trenera i uprave, pa svako igra za sebe.To je Vojvodina danas.

Da je Trener upario Njegosa i Mateusa, vec bi igra pocela na nesto da lici. Kad bi imali jos i ofanzivnog veznog, sto se nadam da bi mogao, iole, biti Savicevic ( sad ce me @ Maki nakrpiti :wink: ) i trenera sa vizijom neke igre, kao i normalan teren, utisak o igri Njegosa bi bio mnogo povoljniji. Jedina dva igraca koji igraju savremen fudbal u Vosi su Njegos i Mateus, pa odmah odskacu od ostalih.

Ovako je to kao kad bi Njegosa stavio da igra na dzombastom igralistu, recimo u Vilovu ( sto bi rekao Cvarkov), ne bi se Njegos puno razlikovao od ekipe.
Ko god se bavio sportom, zna da kad se pomesa sa klasicnim rekreativcima da ce samo vise gresiti, jer ce hteti nemoguce, a to je da ispravi sve njihove greske, provlaci loptu kroz ,,iglene usi" i imace more nesporazuma u igri.Kratko receno, da bi mogao pokazati svoje znanje, mora imati odgovarajuce saigrace, jer fudbal je kolektivni sport.

FKV se vodi na amaterski nacin godinama. Isao gledao utakmice nizih liga ili Vosu, gotovo, pa isto. Nazalost i sramotu.
Vojvodina je na jednoj strani, a svi ostali su na drugoj.Tako je bilo i tako će zauvek ostati.Sve klubove u kojima sam bio igrač ili trener doživljavam kao svoje, kao da su deo mene.Međutim, čast svakome, ali samo je Vojvodina-jedna jedina -V Boškov
User avatar
Rabba
Moderator
Posts: 3961
Joined: Tue Aug 16, 2005 2:59 pm
Location: Novi Sad

Re: 20. kolo: VOJVODINA – Mladost 1:1 (0:0)

Post by Rabba »

Za mrzitelje Zukića, molio bih da pogledaju ko je Uroša Nikolića spojio sa šansom i na kakav način. To što dečka guraju na sve pozicije osim na njegovu ne bi trebalo da je njegov problem. Da se razumemo, daleko je Zukić od evropskog kvaliteta, ali ova pljuvačina po njemu je prilično jadna. Pogotovo u ekipi u kojoj ima mnogo plaćenijih od njega, sa mnogo skromnijim doprinosom.
Volem Vošu više nego Kabel i Indeks!
1892
Posts: 1052
Joined: Fri Jan 28, 2005 3:34 pm
Location: Novi Sad

Re: 20. kolo: VOJVODINA – Mladost 1:1 (0:0)

Post by 1892 »

Rabba wrote: Mon Feb 12, 2024 11:57 am Za mrzitelje Zukića, molio bih da pogledaju ko je Uroša Nikolića spojio sa šansom i na kakav način. To što dečka guraju na sve pozicije osim na njegovu ne bi trebalo da je njegov problem. Da se razumemo, daleko je Zukić od evropskog kvaliteta, ali ova pljuvačina po njemu je prilično jadna. Pogotovo u ekipi u kojoj ima mnogo plaćenijih od njega, sa mnogo skromnijim doprinosom.
Mislim da Zuka tavori kod nas. Seljakaju ga sa pozicije na poziciju. Pljuvali smo i Topića pa sad igra sezonu karijere u Portugalu. Neće biti čudno ako ga uzme neki jači tim iz Španije ili Portugala.

Da ne kažem da je i Duća Tadić kritikovan ovde za partije u Voši a ispostavilo se da od Piksija nismo imali kvalitetnijeg igraĉa na toj poziciji u Srbiji.
Come on you Reds!
User avatar
Turija
Posts: 10666
Joined: Thu Feb 03, 2005 11:25 pm
Location: Vojvodina

Re: 20. kolo: VOJVODINA – Mladost 1:1 (0:0)

Post by Turija »

@ Rabba, niko ovde ne mrzi nijednog naseg igraca. Naprotiv.
Medjutim, ako hocemo objektivno da ocenimo ucinàk nekog igraca, onda loptu prebacujemo na tu stranu.
Hajde, vec jednom, ako je Zukic talenat i projekat Vose 5 godina, dajte stavite ga na poziciju na kojoj je najbolji. I Zukic, posle toliko provedenih godina u Vosi, ima pravo da kaze ( pogotovo kakav tim imamo), stavite me na centralnog veznog ili raskinite ugovor. Niko mu to ne bi zamerio, pa da vidimo na prolece gde smo i gde je Zuka? Ocito za ovu ulugu zadnjeg veznog nije ( kod primljenog gola u subotu, nije ni skocio na centarsut iz kornera). Jedan pas po utakmici, jako je malo, pogotovo sto cesto kasni u defanzivi. ,,Sakrite", sa pozicijom, Zukicu nedostatak brzine i defanzivne igre.

PS
Gledam sinoc Barsa- Granada ( 3:3)
Granada u zoni ispadanja ( povremeni clan Primere, dovela zimus novih 8 igraca), ali sve prsti od fudbala i dinamike 90+8 minuta. Kako je samo namucila Barselonu, koja je spasavala i bod.
Kakvi sprintovi, kakve kontre u 90+ minutima za pobedonosni gol obe ekipe. Sto je ovde neko napisao onaj razgovor dva navijaca Vose na izlasku sa stadiona, po zavrsetku meca protiv Lucana:
a sad idem da gledam fudbal.
Last edited by Turija on Mon Feb 12, 2024 12:36 pm, edited 3 times in total.
Vojvodina je na jednoj strani, a svi ostali su na drugoj.Tako je bilo i tako će zauvek ostati.Sve klubove u kojima sam bio igrač ili trener doživljavam kao svoje, kao da su deo mene.Međutim, čast svakome, ali samo je Vojvodina-jedna jedina -V Boškov
hvylarn
Posts: 398
Joined: Thu Jan 20, 2022 10:54 am

Re: 20. kolo: VOJVODINA – Mladost 1:1 (0:0)

Post by hvylarn »

Njegoš nije imao sjajnu partiju, ali je imao korektnu. U par navrata je imao pokušaj ubrzavanja igre sa brzim dodavanjem, ali ne vredi kad niko to ne isprati. Zukić bi došao više do izražaja kad bi iza sebe imao Njegoša i India pa da proba sa tim lucidnim pasevima.

Bandović jedinu dobru stvar što je uradio, a to da je na vreme uradio izmene. Svi su do sad čekali +75 minut pre nego što su krenuli sa promena. Evidentno je na poluvremenu da je trebalo već da se uradi, ali verovatno zbog respekta prema igračima ne želi. Što je po meni kukavički i bez ikakvog autoriteta.
User avatar
Rabba
Moderator
Posts: 3961
Joined: Tue Aug 16, 2005 2:59 pm
Location: Novi Sad

Re: 20. kolo: VOJVODINA – Mladost 1:1 (0:0)

Post by Rabba »

@Turija - Bogami, malo prođi po temi, pa pročitaj šta je sve napisano za Zukića. Dodatno, što se kornera i primljenog gola tiče, pogledajte kome je Frajdej pobegao(koga mrzi, Mateus Indio). Nešto nema kritike za njegovo loše postavljanje, sa razlogom, ali se za Zukića zalepilo sve. Dobro da nije kriv što je Stamenković pogodio stranu kod Radulovićevog penala. Pa ti si prvi Raduloviću dao 3 boda na glasanju zato što je dao lep gol iz penala. Radulovića ostavljali Lučani da igra 1 na 1 sa njihovim Joksimovićem, ovaj nije mogao razliku da napravi ni protiv superligaškog 34godišnjaka. Za dva vraćanja nazad i šutnut penal ljudi daju ovde 3 boda, za pas iz kosmosa ide kritika na to što nije skočio posle kornera sa igračem koji nije njegov... U mojim očima, Zukić odigrao bolju utakmicu od Radulovića i to značajno.
Volem Vošu više nego Kabel i Indeks!
ssnigd
Posts: 3365
Joined: Wed May 02, 2007 5:46 pm
Location: NS

Re: 20. kolo: VOJVODINA – Mladost 1:1 (0:0)

Post by ssnigd »

Milan wrote: Mon Feb 12, 2024 10:01 am Vidim samo reči hvale za Njegoša, a mene nije nešto dojmio, što bi rekle komšije. Ne mogu ništa loše reći, ali mi apsolutno ničim nije pokazao da je bolji od Mateusa i da dolazi iz jedne ozbiljne lige. Očekivao sam da drastično odskače, no dobro, videćemo još.
Skupo placeni igraci (plata ili transfer) moraju da prave razliku na terenu. Moraju da budu vidljivi i prepoznatljivi. Zahtevi ka njima moraju da budu mnogo stroziji od naseg podmlatka (Jovanovic, Bukinac, Butrakovic,...).
Njegos se uklopio u prosek, ali hajde da kazemo prva utakmica.
Mateus na klupi, Jelicic na desnom beku, to je nivo inteligencije ako se iko od strucnog staba odluci na ovako nesto.
Ps. Zasto je Kacar dao onoliko golova u nasem dresu? Zato sto je iza sebe imao Popovica i Veljka Trifunovica, koji su hapsili sve zivo i pustali ga da ide napred bez prevelikog razmisljanja o odbrani.
To isto mozemo da imamo sa Jovanovicem ili Zukicem, a iza da pokrivaju i ciste Njegos i Mateus.
Gojko Kacar wrote:
Najviše se radujem kada postižem golove titovim blizancima i nadam se da će ih biti još puno u karijeri.
User avatar
Turija
Posts: 10666
Joined: Thu Feb 03, 2005 11:25 pm
Location: Vojvodina

Re: 20. kolo: VOJVODINA – Mladost 1:1 (0:0)

Post by Turija »

Radulovicu nisam dao 3 boda zbog igre ( na koju imam dosta zamerki poodavno), ali sam mu dao 3 boda zbog situacije, trenutka i vaznosti tog gola, kao i sigurnosti i preciznosti suta.
Zukicu, isto tako, zamerka zbog trenutka i vaznosti primljenog gola.

E sad, ko je trebao da skace sa Ezeom?
Ne bih rekao da je to Mateus, nego je Eze pobegao Nekom ( da li Djordjevicu, Crnomarkovicu ili ..) i usao izmedju Mateusa i Zukica. Zato je i Zukic trebao da skoci i skokom bi, verovatno, pokvario sansu Ezeu? Po meni, 3 igraca su tu zatajila. Prvo onaj ko je trebao da bude uz Ezea, pa zakasneli Mateus, a Zukic bio pasivan.

Dobro je Voja napisao, da je onaj faul, pre tog kornera, bio kljucan za primljeni gol. Ja mislim i kondicija i koncentracija nasih igraca - posledica slabe kondicije, samopuzdanja i shvatanja fudbalske igre. Dobre plate, neuslovljene nicim i onda takav odnos igraca na terenu je sasvim ocekivan.

PS
Tadic je bio kritikovan u Vosi, zbog nezalaganja, a ne talenta.
E, kad je otisao u Holandiju, tamo ne moze tako. Pa se spremio fizicki i psihicki da mora stalno da igra na nivou. Zatim je prerano otisao na Ostrvo, jer se precenio, pa morao nazad ( kao i Milan Jovanovic).
Ta liga i holandska, ogromna je razlika. U holandskoj ima 4 kluba i ako si igrac u njima, na ostalim utakmicama se odmaras za evropske nastupe ( poput ovdasnjih blizanaca). U Evropi napravis neki dobar rezultat i eto slave. Medjutim, cim se zaneses njome i fizicki zamoris, pocnes igrati kao u Vosi, pozdrav sa Ajaksom. Turska, pa...
Vojvodina je na jednoj strani, a svi ostali su na drugoj.Tako je bilo i tako će zauvek ostati.Sve klubove u kojima sam bio igrač ili trener doživljavam kao svoje, kao da su deo mene.Međutim, čast svakome, ali samo je Vojvodina-jedna jedina -V Boškov
User avatar
torrente
Posts: 503
Joined: Thu Aug 06, 2009 3:16 pm
Location: Srem bato

Re: 20. kolo: VOJVODINA – Mladost 1:1 (0:0)

Post by torrente »

s ovom igrom i zalaganjem ,treba da budemo zadovljni sa pozicijom 8...
moja familija je došla u Vojvodinu pre žaba...
User avatar
Red Marquis
Moderator
Posts: 3829
Joined: Sun Nov 09, 2008 4:49 pm
Location: West Side

Re: 20. kolo: VOJVODINA – Mladost 1:1 (0:0)

Post by Red Marquis »

Ne bih ja rekao da je tu falilo zalaganja, fali tu znanja, kvaliteta i trenera koji ume da prepozna ko zaslužuje prvih 11.
Io odio Belgrado
User avatar
slanina
Posts: 809
Joined: Wed Jul 13, 2005 12:04 am

Re: 20. kolo: VOJVODINA – Mladost 1:1 (0:0)

Post by slanina »

Ps. Zasto je Kacar dao onoliko golova u nasem dresu? Zato sto je iza sebe imao Popovica i Veljka Trifunovica, koji su hapsili sve zivo i pustali ga da ide napred bez prevelikog razmisljanja o odbrani.
To isto mozemo da imamo sa Jovanovicem ili Zukicem, a iza da pokrivaju i ciste Njegos i Mateus.
Ne sećam se tog Trifunovića,kad je taj igrao nešto mi nepoznato ime,imali smo napadača nekog Trifunovića čini mi se da je igrao u zvezdi ranije ?
Inače taj Popović je znao da igra i da doda loptu na 40-50 metara,pa sprint Despotovića,par golova smo tako dali,ali to je ekipa koja je ispred ove svetlosne godine.
100 gb storage

https://degoo.com/g/dyz98u0" onclick="window.open(this.href);return false;
milancl
Posts: 466
Joined: Tue Aug 21, 2012 2:18 am

Re: 20. kolo: VOJVODINA – Mladost 1:1 (0:0)

Post by milancl »

*Veseljko Trivunović
Jedan klub na svetu volim jaaaa...
User avatar
slanina
Posts: 809
Joined: Wed Jul 13, 2005 12:04 am

Re: 20. kolo: VOJVODINA – Mladost 1:1 (0:0)

Post by slanina »

milancl wrote: Mon Feb 12, 2024 2:55 pm *Veseljko Trivunović
A jeste :mrgreen: ,taj je iz OFK Beograda došao (bio školovan fudbaler) ili obrnuto to ime se ne zaboravlja. :mrgreen:
Veljko mi bilo nepoznato.
Uz dužno poštovanje mislim da su ta dvojica za Mateusa i Njegoša Zizu i Bekam lično.
Drugar mi kaže da su tog Njegoša u zvezdi zvali Petrović Njegoš zvani lopta unazad :mrgreen:
100 gb storage

https://degoo.com/g/dyz98u0" onclick="window.open(this.href);return false;
Locked