19. kolo: Radnicki (N) - VOJVODINA 0:1 (0:0)

User avatar
Deep Purple
Posts: 3835
Joined: Thu Aug 13, 2020 11:42 am

Re: 19. kolo: Radnicki (N) - VOJVODINA 0:1 (0:0)

Post by Deep Purple »

Pogledao sam samo pregled pa nemam pravo da nešto više komentarišem, ako se uzmu u obzir sve okolnosti velika pobeda. Teški uslovi, treća vezana pobeda, ponovo bez primljenog gola. Sada mora ova pobeda da se potvrdi na nama uvek neugodnom mestu tržnog centra. Pa da konačno vežemo i tri pobede zaredom u ligi i kupimo malo mira i da odradimo zimski prelazni rok kako treba.

Drago mi je zbog India, ako se ne varam otkupna klauzula je između 150k - 250k eur trebalo bi je iskoristiti. Na zimu dovesti nekog fudbalera sličnog kvaliteta. Možda ponovo probati sa Jablonskim. Znam da nije dugo igrao ali opet sa takvim igračima se mora rizikovati.
User avatar
Forza Voša
Posts: 574
Joined: Fri Nov 29, 2013 6:22 pm

Re: 19. kolo: Radnicki Nis - VOJVODINA

Post by Forza Voša »

Rakovac wrote: Sat Dec 16, 2023 8:18 pm Svakako vrlo važna pobeda kojom smo konačno došli u plus sa bodovima(ako se računa da je 0 ako kući sve pobediš a u gostima sve izgubiš, ja sam oduvek to tako nekako računao), plus 1. Sad smo u dosta dobroj poziciji da se borimo za četvrto mesto sa Čukom i Pazarom.
Inače gde god otvorim neki sajt vrte Malbašićev promašaj kao verovali ili ne.
Ima jos da se igra i to ohoho. Ako se gleda samo sirovo stanje tabele onda to ne uliva veru da mozemo za nesto vise ali ako imamo u vidu da do kraja redovnog dela sampionata crni imaju jos dve sa ciganima, da TSC ima jos jednu sa ciganima, da Cuka ima i jedne i druge, da Mladost ima crne, da Pazar ima i jedne i druge a da smo mi to sve vec prosli rekao bih da nije jos sve zavrseno za drugo i trece mesto. Treba na sve to imati u vidu i raspored u februaru i pocetkom marta i ko igra na kakvim terenima dok ne okopni. I na kraju i taj plej off ce biti nikad zanimljiviji kako sada stvari stoje, Radnicki 1923 i Novi Pazar su po izdanjima ozbiljno prisli gornjem delu i pravo su osvezenje i uz TSC, Cuku, ... videcemo, bitno je da, sto kaze Voja, da pocinje da se nazire ko je Vosa a ko Radnicki i u gostima. Najvise od nas zavisi i sebe treba da gledamo. Po mom vidjenju TSC je najzrelija ekipa i vidim ih cak i ispred crnih, Zahid i Saldanja cine crne nadprosecnom superligaskom ekipom isto kao sto i Ljajic i Suma cine Pazar a Radnicki mi slicno poput nas ima najvise potencijala da se izdigne sa sadasnjeg nivo.
„Hasta la Victoria Siempre!“
Saki
Posts: 44
Joined: Sun Jan 15, 2023 1:19 am
Location: Liman III

Re: 19. kolo: Radnicki (N) - VOJVODINA 0:1 (0:0)

Post by Saki »

Bez Mateusa bi bila borba za play off... Jedini od veznih igrača koji ne stoji, jedini se otkriva. Mlad je, tako da ima vremena da još dosta napreduje. Kada bi klub uspeo da potpiše neki ugovor sa njim o prelasku, a ne pozajmici, bilo bi super za nas
User avatar
Deep Purple
Posts: 3835
Joined: Thu Aug 13, 2020 11:42 am

Re: 19. kolo: Radnicki (N) - VOJVODINA 0:1 (0:0)

Post by Deep Purple »

Saki wrote: Sun Dec 17, 2023 11:51 am Bez Mateusa bi bila borba za play off... Jedini od veznih igrača koji ne stoji, jedini se otkriva. Mlad je, tako da ima vremena da još dosta napreduje. Kada bi klub uspeo da potpiše neki ugovor sa njim o prelasku, a ne pozajmici, bilo bi super za nas
Postoji u ugovoru fiksna otkupna klauzula. Na nama je da li će ista biti aktivirana ili ne. A opet zavisi i od Mateusove želje da li želi ili ne da bude kod nas i nakon isteka pozajmice.
Last edited by Deep Purple on Sun Dec 17, 2023 11:57 am, edited 1 time in total.
User avatar
Turija
Posts: 10666
Joined: Thu Feb 03, 2005 11:25 pm
Location: Vojvodina

Re: 19. kolo: Radnicki (N) - VOJVODINA 0:1 (0:0)

Post by Turija »

Saki wrote: Sun Dec 17, 2023 11:51 am Bez Mateusa bi bila borba za play off... Jedini od veznih igrača koji ne stoji, jedini se otkriva. Mlad je, tako da ima vremena da još dosta napreduje. Kada bi klub uspeo da potpiše neki ugovor sa njim o prelasku, a ne pozajmici, bilo bi super za nas
Pravovremeno i rezonski se otkriva, krece i deli lopte. Dobre odluke i tajming istih.
Jos da popravi tacniji duzi pas i jacinu suta, bice odlican zadnji vezni i za ozbiljne lige.
Ako je otkupna cena koliko kaze @ Deep, bez dileme treba da otkupimo Mateusa, a resimo se igraca sa velikim platama, a malim doprinosom na terenu.

PS
Mislim da ce momak hteti da ostane. Potrebna je i njemu jos godina- dve za puni razvoj. Cini mi se i da je zadovoljan u Vosi i u NS ( dok, recimo, meni Radulovic ne izgleda tako?). Ja cak i nisam nesto posebno zadovoljan Radulovicevom igrom, osim solidne leve noge, nema probojnost krila i disciplinovanu i dobru defanzivu, a ni jak motiv u Vosi?
Vojvodina je na jednoj strani, a svi ostali su na drugoj.Tako je bilo i tako će zauvek ostati.Sve klubove u kojima sam bio igrač ili trener doživljavam kao svoje, kao da su deo mene.Međutim, čast svakome, ali samo je Vojvodina-jedna jedina -V Boškov
User avatar
Milan
Posts: 4150
Joined: Wed Sep 14, 2005 5:44 pm
Location: Vojvodina

Re: 19. kolo: Radnicki (N) - VOJVODINA 0:1 (0:0)

Post by Milan »

Dva su mi preovlađujuća utiska u glavi nakon ove utakmice (ne računajući Malbašića):

1. Mateusa otkupiti kako znamo i umemo. Momak nam je bukvalno pola ekipe. Svugde ga ima.

2. Ne znam šta je radio u Barsi, ali Carevićeve procene leta lopte, razdaljine do lopte koja mu idu po zemlji i ispucavanja su jaaaako kritični. Pri uvođenju lopte u igru je bolje da je bekovi ispucavaju, a ne on. Ako vratite snimak, videćete da nije u stanju da šutne preko pola i u drugom poluvremenu je svako ispucavanje bilo dramatično i stvaralo direktnu pretnju iz kontre po naš gol. Nešto mora da se uradi po tom pitanju što pre.
POŠTO OBRAZ ???!!!
User avatar
Milan
Posts: 4150
Joined: Wed Sep 14, 2005 5:44 pm
Location: Vojvodina

Re: 19. kolo: Radnicki (N) - VOJVODINA 0:1 (0:0)

Post by Milan »

Turija wrote: Sun Dec 17, 2023 11:57 am

PS
Mislim da ce momak hteti da ostane. Potrebna je i njemu jos godina- dve za puni razvoj. Cini mi se i da je zadovoljan u Vosi i u NS ( dok, recimo, meni Radulovic ne izgleda tako?). Ja cak i nisam nesto posebno zadovoljan Radulovicevom igrom, osim solidne leve noge, nema probojnost krila i disciplinovanu i dobru defanzivu, a ni jak motiv u Vosi?


Imam isti utisak za Radulovića po svim gore navedenim stavkama. Čini mi se da samo misli na sopstvenu promociju i da mu je jedini cilj da što pre šmugne. Baš mi se ne uklapa...
POŠTO OBRAZ ???!!!
User avatar
Mare_Liman
Posts: 947
Joined: Fri Jun 16, 2023 8:21 pm
Location: Лиман III

Re: 19. kolo: Radnicki (N) - VOJVODINA 0:1 (0:0)

Post by Mare_Liman »

Turija wrote: Sun Dec 17, 2023 11:57 am
Saki wrote: Sun Dec 17, 2023 11:51 am Bez Mateusa bi bila borba za play off... Jedini od veznih igrača koji ne stoji, jedini se otkriva. Mlad je, tako da ima vremena da još dosta napreduje. Kada bi klub uspeo da potpiše neki ugovor sa njim o prelasku, a ne pozajmici, bilo bi super za nas
Pravovremeno i rezonski se otkriva, krece i deli lopte. Dobre odluke i tajming istih.
Jos da popravi tacniji duzi pas i jacinu suta, bice odlican zadnji vezni i za ozbiljne lige.
Ako je otkupna cena koliko kaze @ Deep, bez dileme treba da otkupimo Mateusa, a resimo se igraca sa velikim platama, a malim doprinosom na terenu.

PS
Mislim da ce momak hteti da ostane. Potrebna je i njemu jos godina- dve za puni razvoj. Cini mi se i da je zadovoljan u Vosi i u NS ( dok, recimo, meni Radulovic ne izgleda tako?). Ja cak i nisam nesto posebno zadovoljan Radulovicevom igrom, osim solidne leve noge, nema probojnost krila i disciplinovanu i dobru defanzivu, a ni jak motiv u Vosi?
Матеус ужива у Србији и Новом Саду, бар по ономе што се види на инстаграму, мислим да му је стварно легла средина, у којој се развија, има континуитет и велику подршку навијача, скоро па сам сигуран да ће и он хтети да настави сарадњу, а за Радуловића не знам, мислим да је и он задовољан, видело се по мени против Јавора где је и шта је и какав однос има према клубу, једино ми је та жеља и борба изостала против цигана, већ последње две утакмице показује највећу жељу у екипи, јуче бар у првом полувремену...
"Војводина је на једној страни, а сви остали су на другој, тако је увек било и тако ће заувек остати."
User avatar
N13
Posts: 2027
Joined: Fri Mar 22, 2013 1:10 am

Re: 19. kolo: Radnicki (N) - VOJVODINA 0:1 (0:0)

Post by N13 »

Milan wrote: Sun Dec 17, 2023 12:06 pm 2. Ne znam šta je radio u Barsi, ali Carevićeve procene leta lopte, razdaljine do lopte koja mu idu po zemlji i ispucavanja su jaaaako kritični. Pri uvođenju lopte u igru je bolje da je bekovi ispucavaju, a ne on. Ako vratite snimak, videćete da nije u stanju da šutne preko pola i u drugom poluvremenu je svako ispucavanje bilo dramatično i stvaralo direktnu pretnju iz kontre po naš gol. Nešto mora da se uradi po tom pitanju što pre.
Uf za ovo imam skroz suprotan utisak.
Za procenu leta se slazem. Njegova najveca mana je sto lose procenjuje da li da krene na neku dubinaku loptu ili ostane. Ali to se vezba, dolazi iskustvom, mlad je on golman.

Ali za ispucavanje se nikako ne slazem. Prvi put posle dugo vremena mislim da ne mora neka jeza da me uhvati kada god golman treba da ispuca loptu (kod Zakule i Rockova je to najkriticnije bilo). Carevic jako lepo ispucava loptu, i sto je jako bitno, moze i levom u desnom nogom da ispuca lepo, preko pola. I garantujem za ovo sto govorim, buduci da ni jednu jedinu utakmicu Vojvodine nisam propustio u poslednje 2 sezone, a na ispucavanje lopte golmana bas dosta obracam paznju. Toliko je dobro ispucavao sa obe noge, da ja ne znam jel on levonog ili desnjak.

E sad, da... neko ko je gledao utakmicu juce u Nisu rekao bi da covek ima problema sa ispucavanjem. Pogotovo u drugom poluvremenu, ni jednu jedinu loptu nije ispucao kako treba. Pojma nemam sta mu je bilo, da li teren, da li je vetar picio prema njemu... to mi preko tv-a ne mozemo videti. Ali ta jedna utakmica ne moze da promeni utisak iz 50 prethodnih.
User avatar
Turija
Posts: 10666
Joined: Thu Feb 03, 2005 11:25 pm
Location: Vojvodina

Re: 19. kolo: Radnicki (N) - VOJVODINA 0:1 (0:0)

Post by Turija »

Malo offa na konto golmana.
Gledam sinoc tv prenos Valensija- Barselona. Golman Valensije, Gruzijac Mamardasvili je pola ekipe Valensije. Ovo pisem ne na osnovu sinocne utakmice, vec sto cesto gledam spansku ligu i Valensiju, kakva ispucavanja i odbrane imaju tamo golmani, ne cudi sto se Carevic ,,morao" vratiti.

Cinjenica je da je Carevic, u prvom delu karijere u Vosi, sve mnogo bolje radio, nego ove jeseni. Previse nesigurnosti u dosta elemenata se videlo nedavno. Zasto - ne znam?
I takav je solidan golman za danasnju Vosu, samo mora smanjiti greske, a i sve slabija i netacnija ispucavanja. Jeste da ga i nasi igraci uvlace u probleme, sa vracanjem lopti, kada vreme nije ( tj. da ne bi oni pogresili).
Medjutim, gledajuci golmane u spanskoj ligi, oni se jako dobro snalaze i u kriticnim povratnim loptama. Carevic treba da to doradi, kao i sve ono sto je @Milan naveo.
Vojvodina je na jednoj strani, a svi ostali su na drugoj.Tako je bilo i tako će zauvek ostati.Sve klubove u kojima sam bio igrač ili trener doživljavam kao svoje, kao da su deo mene.Međutim, čast svakome, ali samo je Vojvodina-jedna jedina -V Boškov
User avatar
Milan
Posts: 4150
Joined: Wed Sep 14, 2005 5:44 pm
Location: Vojvodina

Re: 19. kolo: Radnicki (N) - VOJVODINA 0:1 (0:0)

Post by Milan »

Kad pominješ druge golmane, meni je baš ta sigurnost u baratanju s loptom i ispucavanjima upala u oko na utakmici cigana sa Sitijem. Htedoh i ovde ostaviti komentar u jednom trenutku, da bi jednim lošijim ispucavanje golman Sitija doprineo zvezdinom golu. Mimo toga, savršeno odigrano. Kako prima loptu, kako upošljava saigrače, uvek bira optimalno rešenje..., ma milina za gledati. A ja juče osedeo u drugom poluvremenu zbog Cara... :D
POŠTO OBRAZ ???!!!
Savcic Luka
Posts: 333
Joined: Mon Sep 04, 2023 6:24 pm

Re: 19. kolo: Radnicki (N) - VOJVODINA 0:1 (0:0)

Post by Savcic Luka »

Radulović protiv cigana kao da nije hteo da igra. Sad da li je namerno i da li ga se može optužiti, ne znam.
Takođe, svi ste videli intervju na you tubu kanalu.
Jasno je da je ovde da odradi i beži dalje.
E sad, i to je u redu.
Nije realno očekivati od svakog igrača da se veže za klub emotivno.
Bitno je da odrađuje posao profesionalno, što u većoj meri i radi.
Onaj koji se daje više, dobije i veću podršku kao što je slučaj sa Mateusom, ali i sa Vukanovićem koliko mi se čini.

Carević ima mana i nesigurnosti, ali isto tako skine veliki broj šansi.
Moj utisak je da mu je jako stalo do kluba i do igre.

Više sam pristalica podrške sa tribina, a ne zvižduka pa makar neki i ne igrao dobro.
Prozivanje da bi se ekipa probudila, kao što je to Firma uradila protiv Pančeva ima smisla.
User avatar
MiSmoFKV!
Posts: 1267
Joined: Fri May 24, 2013 11:39 pm

Re: 19. kolo: Radnicki (N) - VOJVODINA 0:1 (0:0)

Post by MiSmoFKV! »

Što se tiče Radulovića, on igra za svoju statistiku i to za sada ne škodi igri jer i daje golove i asistira. Mada mene nervira kad ne ispoštuje saigrača koji hoće da iskombinuje nešto sa njim, nego krene u dribling.
hvylarn
Posts: 397
Joined: Thu Jan 20, 2022 10:54 am

Re: 19. kolo: Radnicki (N) - VOJVODINA 0:1 (0:0)

Post by hvylarn »

Naravno kao i većina navijam da Indio potpiše za nas. Problematika može da nastane, ukoliko neka druga - jača ekipa od nas primeti njegove igre i ponudi mu saradnju. Nadam se da neće doći do toga, ne bih da mračim ali može biti isto realna situacija.
1892
Posts: 1052
Joined: Fri Jan 28, 2005 3:34 pm
Location: Novi Sad

Re: 19. kolo: Radnicki (N) - VOJVODINA 0:1 (0:0)

Post by 1892 »

hvylarn wrote: Mon Dec 18, 2023 2:29 pm Naravno kao i većina navijam da Indio potpiše za nas. Problematika može da nastane, ukoliko neka druga - jača ekipa od nas primeti njegove igre i ponudi mu saradnju. Nadam se da neće doći do toga, ne bih da mračim ali može biti isto realna situacija.
Ako smo iole normalni, ubacili smo klauzulu o prvenstvu otkupa.
Come on you Reds!
Locked