18. kolo: VOJVODINA - Napredak 2:0 (2:0)

Locked
User avatar
Radoye
Administrator
Posts: 8835
Joined: Sun Feb 06, 2005 1:11 am
Location: preko okeana

18. kolo: VOJVODINA - Napredak 2:0 (2:0)

Post by Radoye »

Posle pobede u kupu na istom mestu u ponedeljak docekujemo Napredak. Protivniku svaka cast i postovanje ali mi ako imamo ikakvih ambicija za plasman koji vodi u Evropu dogodine 3 boda iz ove utakmice su pod moranje, tu filozofije nema...
I'm an island, surrounded by a sea of idiots!
User avatar
Maki
Posts: 1111
Joined: Thu Mar 22, 2018 5:16 pm
Location: Liman III

Re: 18. kolo: VOJVODINA - Napredak, ponedeljak 18:30

Post by Maki »

Prema statistici trebalo bi da bude pobeda, ali tesna. Sa njima smo u poslednjih 5 utakmica imali 4 pobede uz gol razliku 6:0. Jesenas je na Rankovom debiju bilo 0:0.
Oni su u seriji od 3 tesna poraza. Gubili su od Vršca u Kupu i od Zvezde po 0:1, a pre toga dobili Čukarički 1:0.
Teren će biti težak za igru, tako da je sve spremno za „spektakuralnu“ superligašku predstavu.
VošaNS
Posts: 749
Joined: Tue May 23, 2023 12:44 pm

Re: 18. kolo: VOJVODINA - Napredak, ponedeljak 18:30

Post by VošaNS »

Crnomarković neće igrati zbog kartona, Mateus konkuriše za tim.
fare
Posts: 2787
Joined: Fri Apr 06, 2012 11:32 pm
Location: LALIC

Re: 18. kolo: VOJVODINA - Napredak, ponedeljak 18:30

Post by fare »

Kvota na nas 1,70 po meni prevelika ja mislim da smo mi tu teški favoriti.
CRD FCV
Posts: 1603
Joined: Mon Dec 23, 2013 6:47 pm

Re: 18. kolo: VOJVODINA - Napredak, ponedeljak 18:30

Post by CRD FCV »

Ове сезоне, рачунајући и куп и европу, само на једној нашој утакмици није било више од једног гола и то баш против Напретка кад је било 0:0.
User avatar
Mare_Liman
Posts: 947
Joined: Fri Jun 16, 2023 8:21 pm
Location: Лиман III

Re: 18. kolo: VOJVODINA - Napredak, ponedeljak 18:30

Post by Mare_Liman »

И биће што би се кладионичарски рекло од 0-2 сутра... 1:0, 1:1,2:0 на мишиће
"Војводина је на једној страни, а сви остали су на другој, тако је увек било и тако ће заувек остати."
Nevernik II
Posts: 446
Joined: Fri Jun 10, 2022 3:29 pm

Re: 18. kolo: VOJVODINA - Napredak, ponedeljak 18:30

Post by Nevernik II »

Konkurencija uglavnom izgubila ili igrala nerešeno, pobeda dosta poboljšava položaj na tabeli.

Dakle, biće nerešeno.
User avatar
rykerfcv
Posts: 726
Joined: Thu Oct 06, 2022 8:50 pm

Re: 18. kolo: VOJVODINA - Napredak, ponedeljak 18:30

Post by rykerfcv »

Svaki rezultat nam odgovara.

Ocekivanja su velika-poraz.
Нови Сад је наш,значи хвале се ал серу!
User avatar
Uvek sa tobom
Posts: 1361
Joined: Wed Jun 24, 2009 12:05 pm

Re: 18. kolo: VOJVODINA - Napredak, ponedeljak 18:30

Post by Uvek sa tobom »

Матеус боље да одмори још ово коло, мислим да и без њега победа не долази у питање, ова три кола су темељи за пролеће.
УВЕК МИ СМО БИЛИ УЗ ТЕБЕ . . .
User avatar
Grbavica.021*
Posts: 1882
Joined: Mon Jan 31, 2022 12:25 pm
Location: двора

Re: 18. kolo: VOJVODINA - Napredak, ponedeljak 18:30

Post by Grbavica.021* »

Image

„Ти си наша прва љубав“ – Спортско друштво Војводина у посети основној школи „Лаза Костић“

Основна школа „Лаза Костић“ у Ковиљу данас је била домаћин експедиције Спортског друштва Војводина.

ФК Војводина представљали су Лазар Росић, Ђорђе Црномарковић, Милан Лазаревић и Радомир Милосављевић, а испред атлетског клуба Војводине тренер Горан Богичевић.
Овом посетом настављена је акција СД Војводина под слоганом „Ти си наша прва љубав“, у оквиру које „стара дама“ посећује основне школе у Новом Саду и околини, и за циљ има усмеравање деце ка спорту и здравом начину живота, али и поштовању основних спортских вредности, попут тимског духа и фер-плеја.

Воша је током ове акције претходно посетила основне школе: ’’Соња Маринковић“, ’’Јован Јовановић Змај“, ’’Коста Трифковић“, ’’Прва војвођанска бригада“, „22. август“, „Свети Сава“, „Жарко Зрењанин“, „Јован Дучић“, “Вељко Петровић“, “Петар Кочић“, „Ђура Даничић“, „Иво Лола Рибар“ и „Ђорђе Натошевић“.

Присутнима се најпре обратио тренер АК Војводина Горан Богичевић.
Као и за све у животу и свим осталим спортовима, најважнији су мотивација, труд и залагање. У спорту сам цео живот, није ми било тешко да изаберем атлетику, касније да завршим ДИФ и касније постанем и тренер у АК Војводина. У нашем клубу имамо све узрасте и могућност да сви заинтересовани дођу и пробају да тренирају – рекао је Горан Богичевић.

Милан Лазаревић је поручио да је у колективном спорту кључан тимски дух и добра атмосфера.
Заједништво, јер је фудбал колективан спорт и зато је важно да будемо добар тим, да имамо хемију, да будемо једни према другима отворени, искрени, пожртвовани и да тако само можемо да направимо добре резултате и успехе – поручио је Милан Лазаревић.

Лазар Росић се присетио својих почетака и првих фудбалских корака.

– Сви смо ми кренули да играмо фудбал из љубави. Ја сам почео прво на улици, после кроз све млађе селекције ФК Раднички, а онда са 15, 16 година је постало озбиљније и потом сам потписао и први професионални уговор. Тимски рад је јако битан, али је битно и веровати у себе и оно што раде. Важно је да свако од вас данас треба да одабере свој пут, да буду упорни и пут до тог циља ће им бити много лакше ако буду упорни. На том путу неће зависити ништа само од њих, већ и од групе људи, посебно у колективним спортовима – нагласио је Лазар Росић.

Он је такође додао колико је битна подршка породице и пријатеља.
Крећемо од своје куће и породице, они су нам важна подршка када смо млади и незрели и они нас уводе у тај свет. Друштво, родитељи треба да нас повуку у правом смеру, а то је спорт – додао је Росић.
Након првог дела у учионици, сви заједно су се преселили у фискултурну салу, где су одиграли партију фудбала, најпре деца, а потом и наставници физичког, док је тренер АК Војводина показао атлетске вежбе загревања.

Сви чланови СД Војводина са задовољством су делили аутограме, фотографисали се са присутнима, те поделили тимске постере и карте за предстојећу утакмицу Војводона – Напредак.

Члановима СД Војводина било је задовољство да данашњи дан проведу у пријатној атмосфери ОШ „Лаза Костић“, а ово је уједно била и последња посета у акцији „Ти си наша прва љубав“ у календарској 2023. години, на истом оном месту где је Воша одиграла и своју прву утакмицу у историји, пре више једног века, 1914. године.

СД Војводина се овим путем захваљује домаћинима на гостопримству, са вером да ће нам баш као данас бити у многим школама у Новом Саду и околини и у предстојећој 2024. години. И да се сви заједно радујемо победама наше Војводине.

Image

Image

Искрено, драго ми је што су обишли неку школу мимо Новог Сада, следећи пут опет би могли отићи у неко место, треба опет као некад да се врати дух сланинарства и мимо града. :cheers:
User avatar
Milan
Posts: 4150
Joined: Wed Sep 14, 2005 5:44 pm
Location: Vojvodina

Re: 18. kolo: VOJVODINA - Napredak, ponedeljak 18:30

Post by Milan »

Voleo bih da se nastavi sa ovim akcijama, a bilo bi lepo i da igrači budu u crveno-belim bojama. Trebalo bi usaditi ovoj deci naše boje...
POŠTO OBRAZ ???!!!
User avatar
Turija
Posts: 10665
Joined: Thu Feb 03, 2005 11:25 pm
Location: Vojvodina

Re: 18. kolo: VOJVODINA - Napredak, ponedeljak 18:30

Post by Turija »

Milan wrote: Mon Dec 11, 2023 11:41 am Voleo bih da se nastavi sa ovim akcijama, a bilo bi lepo i da igrači budu u crveno-belim bojama. Trebalo bi usaditi ovoj deci naše boje...
Tako je :!:
Zasto u plavim, kada su nam dresovi, pola bela - pola crvena, tako autenticno prepoznatljivi i treba u udju u glavu i srce nasoj deci.
:cheers:
Vojvodina je na jednoj strani, a svi ostali su na drugoj.Tako je bilo i tako će zauvek ostati.Sve klubove u kojima sam bio igrač ili trener doživljavam kao svoje, kao da su deo mene.Međutim, čast svakome, ali samo je Vojvodina-jedna jedina -V Boškov
User avatar
slanobarac
Posts: 3497
Joined: Tue Dec 09, 2008 4:57 pm
Location: Novi Sad

Re: 18. kolo: VOJVODINA - Napredak, ponedeljak 18:30

Post by slanobarac »

A nastavnik fizičkog zvezdaš..... :mrgreen:
DOLE UPRAVA! DOLE SKUPŠTINA!
User avatar
Rabba
Moderator
Posts: 3961
Joined: Tue Aug 16, 2005 2:59 pm
Location: Novi Sad

Re: 18. kolo: VOJVODINA - Napredak, ponedeljak 18:30

Post by Rabba »

Tri jubileja nas očekuju u ovoj utakmici ukoliko sva trojica zaigraju, a nekako deluje da hoće. Dejan Zukić bi protiv Napretka trebalo 150. put u ligi da zaigra za klub. Dalje, Filip Malbašić bi danas trebalo 100. put u ligi da nosi naš dres. I konačno, Milanu Lazareviću bi ovo mogla biti 100. utakmica u svim takmičenjima za klub. Velike brojke, toliko smo se navikli da smo protočni bojler i da nam dolaze likovi bez kvaliteta da se ovde zadrže duže od 6/12 meseci, da je ovo prosto neobično.

Zukić ako do polusezone odigra još dve utakmice(u te dve ulazi i današnja), doći će do brojke od 175 utakmica za nas u svim takmičenjima. Ne sećam se poslednjeg igrača sa tim brojkama.

Od mene, čestitke svoj trojici.
Volem Vošu više nego Kabel i Indeks!
Na_3_boda
Posts: 76
Joined: Thu Aug 03, 2023 12:05 pm

Re: 18. kolo: VOJVODINA - Napredak, ponedeljak 18:30

Post by Na_3_boda »

Ako sam dobro procitao ulaz na danasnju utamicu se nece naplacivati... Ajmo Voso hrabro po tri boda pa da se bar malo dignemo na tabeli :cheers:
Locked