15. kolo: TSC – VOJVODINA 1:2 (1:2)

User avatar
Rabba
Moderator
Posts: 3961
Joined: Tue Aug 16, 2005 2:59 pm
Location: Novi Sad

Re: 15. kolo: TSC – VOJVODINA 1:2 (1:2)

Post by Rabba »

Ne znam zašto, ali ni malo ne delim mišljenje forumaša o Drinčiću. Iako mu je statistika neumoljiva, meni je tek nešto kvalitetniji igrač od Crnomarkovića i Milosavljevića. Vukao ga Lalatović okolo i imao sistem koji se vrteo oko njega i lopte u njegovim nogama. Sistem koji nas nigde nije ni odveo ni doveo. Voša nema prostora za takve sisteme, igrače, trenere, ukoliko želimo da napredujemo. Ukoliko je cilj da se i dalje tavori tu gde jesmo, ok, to je to. Doći ćemo do nekog finala kupa, pobediti ili izgubiti, kako nam se namesti(igra reči, malo perfidna), možda se i pobiti sa nekim Standardom, ali ispasti. Taj Lalatovićev kup mi je iz nekog razloga najneupečatljiviji čak i od svih naših ostalih finala od raspada SFRJ naovamo. Možda samo imam jaku odbojnost prema svemu što Lalatović predstavlja i podsvesno Drinčića poistovećujem sa njim.

Što se Mateus Indija tiče, naučna fantastika za sada kako dečko igra. Svojim postojanjem na terenu rasteretio je ofanzivni deo tima, jer služi kao osigurač ispred zadnje linije. Komplet srednji red i deo odbrane treba da mu da deo plate, koliko im je podigao učinak. Jedini igrač za kojeg zamenu trenutno, jednostavno, nemamo. Ako ne uspemo da ga zadržimo, to bi bilo veoma tužno, ali činjenica je da će moći sebi da obezbedi perspektivniju ekipu od nas nakon ove sezone, ukoliko ne uspemo da dođemo do nekog ozbiljnijeg plasmana.
Volem Vošu više nego Kabel i Indeks!
User avatar
Mare_Liman
Posts: 947
Joined: Fri Jun 16, 2023 8:21 pm
Location: Лиман III

Re: 15. kolo: TSC – VOJVODINA 1:2 (1:2)

Post by Mare_Liman »



Погледајте само крај снимка и славље са играчима, колико свима значи победа, поготово Царевићу, али свакако види се та позитивна енергија, породична и надам се да ће успети да нас изненаде против цигана и да први пут после 7 година узмемо бод на Карађорђу или после 10 сва 3 :mrgreen:
"Војводина је на једној страни, а сви остали су на другој, тако је увек било и тако ће заувек остати."
User avatar
Turija
Posts: 10666
Joined: Thu Feb 03, 2005 11:25 pm
Location: Vojvodina

Re: 15. kolo: TSC – VOJVODINA 1:2 (1:2)

Post by Turija »

Vojo, jedno hipoteticko pitanje u vezi igre Mateusa za ono na cemu mu zameras.
Kako bi npr. ti igrao da odes na pozajmicu u klub u drugoj drzavi, gde ne znas jezik, medju najmladjim si igracima, a tako odgovorno mesto u timu imas?
Da li bi probao da provlacis loptu kroz iglene usi dugackim pasovima, cesto sutirao ili bi igrao najracionalnije sa minimumom gresaka, a korisno za ekipu?

Kako je Rabba napisao : Mateus je rasteretio ofanzivni deo tima sigurnom igrom na sredini terena i pravovremenim dodavanjima.
Da ima jos prostora za rad i napredak, to je sigurno. Mislim da ce na prolece biti jos bolji.
Edit:
Da nema svih tih zamerki, Mateus ne bi bio u Vosi. Za sada mu je najslabija tacka sut i treba da podigne brzinu i ostrinu. Za skok igru jos nemam neki formiran zakljucak.
Last edited by Turija on Wed Nov 15, 2023 4:07 pm, edited 2 times in total.
Vojvodina je na jednoj strani, a svi ostali su na drugoj.Tako je bilo i tako će zauvek ostati.Sve klubove u kojima sam bio igrač ili trener doživljavam kao svoje, kao da su deo mene.Međutim, čast svakome, ali samo je Vojvodina-jedna jedina -V Boškov
User avatar
Maki
Posts: 1111
Joined: Thu Mar 22, 2018 5:16 pm
Location: Liman III

Re: 15. kolo: TSC – VOJVODINA 1:2 (1:2)

Post by Maki »

Voja wrote: Wed Nov 15, 2023 2:33 pm Mateus je ok sto se tice čitanja igre, ali nikako da se otmem utisku da ima neki strah, da su mu lopte lagane, spore, nesigurne...
Da, upravo je takav bio u promotivnim videima, najčešće dodaje prvom do sebe, ponekad pošalje i dugu nimalo lošu loptu, a kad šutne na gol, to je presmešno.
Rabba wrote: Wed Nov 15, 2023 3:08 pm Ako ne uspemo da ga zadržimo, to bi bilo veoma tužno...
Da, Mateus se sadašnjost kluba, nikako budućnost. Teško ćemo otkupiti njegov ugovor kad istekne pozajmica.
User avatar
Mare_Liman
Posts: 947
Joined: Fri Jun 16, 2023 8:21 pm
Location: Лиман III

Re: 15. kolo: TSC – VOJVODINA 1:2 (1:2)

Post by Mare_Liman »

@Deep
Слажем се скроз са тобом што се величања тиче, али мислим да Дрина опет није баш сваку утакмицу одиграо на високом нивоу, ко што је неко горе написао кад се стави фластер, кад је одсечен, кад му није дан буде просек, а опет кад му је дан, кад има простора може бити у том тренутку најбољи задњи везни у лиги, Финале Купа и емоција апсолутно је за сваку похвалу и огроман кредит ко и генерално цео његов мандат, заиста таква борба, жеља, срце на терену које је сваку утакмицу остављао нисмо ни од "наше деце" видели ко зна колико, али свакако би се суздржао поређења њега и Матеуса, Дрина најдражи играч после Роцкова у његовом мандату у Воши, искусан, један од најбољих извођача прекида којег смо имали у последњих х година, дефанзивно страшан, агресиван, итд итд. , Матеус и даље реално гледано доста млад, треба му континуитета зато је и послат овде, Дрини је пола посла било то искуство које је накупио, Матеус свакако модеран задњи везни, шта се може очекивати од Бразилца, ако не бржа игра и остало, мислим да му само треба мало више самопоуздања и храбрости у неким ситуацијама, тј та агресивност Дринина у неким моментима и буквално би био комплетан задњи везни, овако ко што сам и рекао после његове прве утакмице ми нисмо свесни каквог смо ми играча заправо добили и биће права греота ако га не откупимо и зарадимо после фин новац на њему, чим њега нема на терену одмах је рупа, нико од везних не зна где удара, он је ту да крпи, поправља, квари игру противника, буде чврст, добар скок, грађа, има тај брзи пас и брз додир у напред за почетак брзе транзиције и генерално брзог напада, смирен на лопти и заиста нам гради ту брзу игру, и с њим играмо тај "модеран" фудбал
"Војводина је на једној страни, а сви остали су на другој, тако је увек било и тако ће заувек остати."
User avatar
Voja
Dežurni spiker
Posts: 9678
Joined: Wed Jan 19, 2005 5:54 pm
Location: Kome trebam, već zna...

Re: 15. kolo: TSC – VOJVODINA 1:2 (1:2)

Post by Voja »

Turija wrote: Wed Nov 15, 2023 3:59 pm Vojo, jedno hipoteticko pitanje u vezi igre Mateusa za ono na cemu mu zameras.
Kako bi npr. ti igrao da odes na pozajmicu u klub u drugoj drzavi, gde ne znas jezik, medju najmladjim si igracima, a tako odgovorno mesto u timu imas?
Da li bi probao da provlacis loptu kroz iglene usi dugackim pasovima, cesto sutirao ili bi igrao najracionalnije sa minimumom gresaka, a korisno za ekipu?
Bio bih 300% bolji nego sto stvarno jesam, "ubijao bih se" dok se ne dokazem i postanem prihvacen i jednak domacim (sa)igracima. Tek posle bih postao lezerniji
Image
Rakovac
Posts: 99
Joined: Sun Sep 24, 2023 5:59 pm

Re: 15. kolo: TSC – VOJVODINA 1:2 (1:2)

Post by Rakovac »

Što se tiče poređenja Drinčića i Mateusa to je kao da porediš bulterijera i pudlicu. Možda preterujem ali tako nekako. Ta oštrina koju je imao Drina i fajt je ono što nedostaje Mateusu. Mada moram da priznam da dok je Drina igrao nerviralo me je što je on morao da izvede baš svaki prekid a često se i preterivalo u dodavanju lopte njemu. Dao je par lepih golova mora se priznati ali je i bezbroj puta očajno znao da šutira.
User avatar
Mark Renton
Posts: 117
Joined: Wed Mar 22, 2023 9:21 pm

Re: 15. kolo: TSC – VOJVODINA 1:2 (1:2)

Post by Mark Renton »

Mare_Liman wrote: Wed Nov 15, 2023 3:50 pm

Погледајте само крај снимка и славље са играчима, колико свима значи победа, поготово Царевићу, али свакако види се та позитивна енергија, породична и надам се да ће успети да нас изненаде против цигана и да први пут после 7 година узмемо бод на Карађорђу или после 10 сва 3 :mrgreen:
На нама је да им се ми одужимо мобилизацијом до краја полусезоне поготово у наредне три текме где дочекујемо роме, а идемо на Јна где би било добро да се понови прошлогодишње издање и Чаир за који је време да се одради у озбиљнијем броју баш због удаљености да се демонстрира снага.
Добили смо оно што смо хтели-залагање и пожртвованост за грб, сада је на нама ред.
Без ње нема нас и без нас нема ње!
User avatar
Deep Purple
Posts: 3835
Joined: Thu Aug 13, 2020 11:42 am

Re: 15. kolo: TSC – VOJVODINA 1:2 (1:2)

Post by Deep Purple »

@Rabba

Jebiga ne mogu da shvatim upis gde se u jednom delu nipodoštava Drinčić (nevezano zbog čega) a u drugom je Mateus naučna fantastika? A u međuvremenu tek malo bolji od Crnomarkovića i Milosavljevića? Izvini uvažavam te ali ovde si po mom subjektivnom mišljenju debelo pogrešio.

Mateus je fudbaler koji od najvažnijih karakteristika za jednog fudbalera nema ništa i zato ne može da prođe u Portugalskim i sličnim ligama dok kod nas može a to je da dečko nema pregled igre, nema pas i nema šut. Kretanje bez lopte prosečno.

Kada se dete uči fudbalu te stavke su najvažnije, no Mateus ima ono što je nama potrebno ono što bih ja nazvao mehanički fudbaler, radilica je, trči i pokriva veliki deo terena a opet je bolji u dodavanju i ostalim segmentima od ostatka naše veze (to dovoljno govori o našem individualnom kvalitetu na tom delu terena)

Ja sam neko ko Mateusa stvarno jako gotivi i sam sam pisao na forumu pre njegovog će dolaska kada su mnogi bili skeptici zbog video priloga njegove igre da će nam biti pojačanje jer donosi ono što nam fali u veznom redu.
Topić je recimo za klasu bolji fudbaler od njega ali nije bio ono što nam je potrebno najviše iz razloga što je trom i donosio pogrešne odluke i zbog toga sam ga najviše kritikovao. I nadam se da će se u Portugalu ubrzati i poraditi na tome jer ima kvalitete da napravi “lepu” inostranu karijeru.

Ima jasne kvalitete, pogotovo za našu ligu.

Drinčić je neko ko je u Turskoj i Rusiji imao milionske ugovore u Mateusovim godinama. Naravno ovo ne govori o kvalitetu igrača ali čisto informacije radi.

Gotovo sve što Mateus radi na terenu Drinčić možda radi i za klasu bolje. O osnovnim fudbalskim stvarima koje sam iznad naveo tek da ne pričam, Drinčić je fantastičan tehničar pogotovo u najboljim danima dok je bio, vrhunski šut, dodavanje, centaršut i pregled igre. Jako agresivan na terenu, pošten odnos gde god je igrao, dobar defanzivac. Nije bio spor u najboljim danima ali nije bio ni atletska mašina i to ga je najviše koštalo još bolje karijere. Mateus je bolji i to ako samo u atleticizmu i mislim da ne da ne mogu u istu rečenicu nego je i suvišno o tome pričati.

Drinčić je sa svojih 37 godina imao veći uticaj na igru Vojvodine nego 99% fudbalera koji su prodifelovali kroz naš
klub u poslednjih deceniju, deceniju ipo. Kamo lepe sreće da je došao ranije i ostao duže.

O profesionalizmu, davanju sebe i liderskim sposobnostima na terenu da tek ne pričamo a o tome bi mogao da se snimi dokumentarac i da se deci u u našem omladinskom pogonu pušta.

Kamo sreće da je u neko srećnije vreme bio kod nas.

@Mare_Liman

Naravno da je imao loše mečeve svi ih imaju ali treba uzeti u obzir da je on imao 37 godina i da je odigrao minuta koliko ni mnogo mlađi fudbaleri od njega ne mogu da izdrže.
Čovek je sa 37 godina jeo loptu, naravno imao i loših dana kao i svi ali je on držao vezni red. Umeo je da nas nervira ali nije ni imao sa kim da igra ali naravno da je varirao sa igrom ali je u kontinuitetu bio na nivou sa naravno i sa nekim slabijim partijama.

I izvinite ali ja da mogu pre bih potpisa onog Drinčića sa 37 god nego tri Mateusa od 24 godine kojeg možda možemo da prodamo za lepe novce ali Drinčić mnogo više pruža na terenu a to je ono zbog čega ljudi dolaze na stadion, zbig suvog kvaliteta a to što je igrao Drinčić kod nas nažalost teško da će neko moći osim ako ne dođe neki supertalentovani klinac iz oml pogona jer boljeg teško da ćemo dovesti jer jednog Jablonskog koji nije ni upola igrač kao Drinčić nije mogao biti doveden.

I da se razumemo ovo nije ništa negativno za Mateusa samo razlika u kvalitetu je ogromna i to je tako a nama ono što pruža Mateus na terenu po svojim karakteristikama jako puno donosi i pun je pogodak njegov dolazak i nadam se da će njegov ugovor biti otkupljen ali opet treba težiti Jablonskom jer nama još uvek fali suv kvalitet u veznom redu jer kada nema Mateusa mi ne izgledamo ni upola tako dobro i sigurno na terenu kao sa njim i to je nedopustivo da toliko zavisimo od jednog pojedinca.

Na kraju krajeva ovo je moje skromno subjektivno mišljenje i ne znači da sam u pravu ali to moje skromno mišljenje ne može da ni u kakvom slučaju da prihvati komapraciju Mateus i Drinčić jer jednostavno da iskarikiram sad kao da upoređujemo SMS i Belića.

@Rakovac istina u kratkim crtama od reči do reči.
User avatar
Voja
Dežurni spiker
Posts: 9678
Joined: Wed Jan 19, 2005 5:54 pm
Location: Kome trebam, već zna...

Re: 15. kolo: TSC – VOJVODINA 1:2 (1:2)

Post by Voja »

Deep Purple wrote: Wed Nov 15, 2023 7:08 pm Na kraju krajeva ovo je moje skromno subjektivno mišljenje i ne znači da sam u pravu ali to moje skromno mišljenje ne može da ni u kakvom slučaju da prihvati komapraciju Mateus i Drinčić jer jednostavno da iskarikiram sad kao da upoređujemo SMS i Belića.
Cudi me da ti koji citas sve mozzartove komentare napises tako nesto. Cudi me da jos uvek ne znas, da je Belic bolji od SMSa!? :mrgreen:
Image
User avatar
Deep Purple
Posts: 3835
Joined: Thu Aug 13, 2020 11:42 am

Re: 15. kolo: TSC – VOJVODINA 1:2 (1:2)

Post by Deep Purple »

Voja wrote: Wed Nov 15, 2023 8:19 pm
Deep Purple wrote: Wed Nov 15, 2023 7:08 pm Na kraju krajeva ovo je moje skromno subjektivno mišljenje i ne znači da sam u pravu ali to moje skromno mišljenje ne može da ni u kakvom slučaju da prihvati komapraciju Mateus i Drinčić jer jednostavno da iskarikiram sad kao da upoređujemo SMS i Belića.
Cudi me da ti koji citas sve mozzartove komentare napises tako nesto. Cudi me da jos uvek ne znas, da je Belic bolji od SMSa!? :mrgreen:
Čitam samo na vestima u vezi Vojvodine, valjda u nadi da ću nešto pametno pročitati i saznati.
Moguće da sam nesvesno nekad negde pročitao negde tu ljudsku glupost i da sam zato baš nasumično odabrao SMS-a i Belića kao banalni primer.
User avatar
N13
Posts: 2027
Joined: Fri Mar 22, 2013 1:10 am

Re: 15. kolo: TSC – VOJVODINA 1:2 (1:2)

Post by N13 »

Mateus i Drincic se nikako ne mogu porediti.
Iz jednostavnog razloga, to su 2 potpuno razlicita tipa igraca. Mateus je motor ekipe, Drincic mozak ekipe. I kao takvi, ne mogu se porediti. Kao na primer Pirlo i Gatuzo. Obojica odlicni igraci sa potpuno razlicitim karakteristikama.

I mislim da se svi slazemo ovde da je Mateus jedan od najbitnijih igraca ovog tima, i da kad njega nema, malo smo pogubljeni na toj poziciji.

A sad svasta se pisalo za Drincica. Coveka koji je u drugoj polovini cetvrte decenije zivota odigrao gotovo svaki minut za nas klub, doneo nam trofej kao kapiten (treba li napomenuti da u celoj nasoj istoriji imamo samo 4 kapitena koja su osvojila neki trofej?), a pritom bio tada i nas najbolji igrac (po svim parametrima, pa i po glasovima ovog foruma).
Tim u kojem je igrao Drincic je osvojio trofej, izborio Evropi, i odigrao mozda i najbolje Evropu u poslednjih 10+ godina, ako izuzmemo mec protiv Sampdorije u Torinu.
A sad kada malo detaljnije zadjemo u kvalitete tog tima, vidimo da taj tim nije nista bolji od sadasnjeg. Skoro ni na jednoj poziciji nisu imali individualno kvalitetnijeg igraca nego sto imamo danas. Osim Drincica. To je razlika koja ide u korist tadasnjeg tima. Sam drzao sredinu terena, i to tako da rastereti i odbranu i napad. Odbrana i napad su mogli da gledaju svoja posla.
Da nam je sad u ovom timu jedan Drincic, dajem glavu da bismo imali izmedju 9 i 12 bodova vise nego sto sada imamo.

Dakle, Mateus i Drincic se ne trebaju porediti, vec idealno, treba da igraju u tandemu. Kao Pirlo i Gatuzo :)
Zato sam vec bio napisao pre par meseci... iskreno se nadam da ce uprava i SD uspeti naci nekog novog igraca Drincicevih karakteristika. To mozda i najvise fali ovom timu.
User avatar
rykerfcv
Posts: 726
Joined: Thu Oct 06, 2022 8:50 pm

Re: 15. kolo: TSC – VOJVODINA 1:2 (1:2)

Post by rykerfcv »

Rabba wrote: Wed Nov 15, 2023 3:08 pm Taj Lalatovićev kup mi je iz nekog razloga najneupečatljiviji čak i od svih naših ostalih finala od raspada SFRJ naovamo. Možda samo imam jaku odbojnost prema svemu što Lalatović predstavlja i podsvesno Drinčića poistovećujem sa njim.

Trofej je Trofej.

Nek bude sto vise takvih "najneupecatljivijih" trofeja :cheers: .

A o Drincicu nemam sta reci covek koji je i protiv partizana kidao dok je nosio nas dres.
Нови Сад је наш,значи хвале се ал серу!
User avatar
Mark Renton
Posts: 117
Joined: Wed Mar 22, 2023 9:21 pm

Re: 15. kolo: TSC – VOJVODINA 1:2 (1:2)

Post by Mark Renton »

Rabba wrote: Wed Nov 15, 2023 3:08 pm Taj Lalatovićev kup mi je iz nekog razloga najneupečatljiviji čak i od svih naših ostalih finala od raspada SFRJ naovamo. Možda samo imam jaku odbojnost prema svemu što Lalatović predstavlja i podsvesno Drinčića poistovećujem sa njim.

Кладим се да нам је неупечатљив јер нам је Лалат испрао мозак са оним:"Ја сам сам узео куп пред 10 хиљада гробара" и сав тај његов ЈА, па ЈА наратив, и дан данас слушамо исто од њега
ssnigd
Posts: 3364
Joined: Wed May 02, 2007 5:46 pm
Location: NS

Re: 15. kolo: TSC – VOJVODINA 1:2 (1:2)

Post by ssnigd »

Da nije bilo Lalata, ne bismo ni uzeli taj kup u finalu.
Jedino je on, tako psihicki nestabilan, mogao da unese nemir na tribine i igrace partizana i da "nalozi" nase, da bi se taj kup uzeo.
Nijedan drugi trener u takvoj situaciji nam ne bi doneo trofej.
Koliko god mi to voleli ili ne voleli, uradio je to.
Gojko Kacar wrote:
Najviše se radujem kada postižem golove titovim blizancima i nadam se da će ih biti još puno u karijeri.
Locked