15. kolo: TSC – VOJVODINA 1:2 (1:2)

User avatar
N13
Posts: 2028
Joined: Fri Mar 22, 2013 1:10 am

Re: 15. kolo: TSC – VOJVODINA 1:2 (1:2)

Post by N13 »

Carevic ima odlicno postavljanje i odlican refleks. Zato jako dobro brani situaicja 1na1, i zicere generalno. Maksimalno skrati ugao protivniku, a ostalo pokriva refleksima.
Ono sto mu je najveca mana jesu dubinske lopte. Ne vidi se to uvek u prenosu, jer kamera prati loptu, cesto i kasni za loptom. Ali on na svaku tu dubinski loptu krene, pa stane, pa se premislja da li da krene ili da bezi nazad na liniju... i tu gubi dragoceno vreme, i izgleda pogubljeno. Jednostavno ima losu procenu da li na neku lotpu moze da stigne pre napadaca ili ne. Po meni nije lek da uvek ostaje na liniji i ne ide ni na jednu loptu (kao sto je radio Nikola Simic), jer to moze da dovede do drugih problema. Treba da radi na toj proceni, pa ce vremenom postati samouveren. Sve se to da nauciti treningom. Treba imati na umu da je on izuzetno mlad golman, koji tek uci.

Sad sam odgledao i snimak. Bjekovic mnooooogo puta ispadao. Onu situaciju gde je TSC pogodio precku treba trener da presnimi i posalje Bjekovicu, i da svaki dan pre i posle treninga gleda taj snimak po 15 minuta, da obrati paznji na svoje postavljanje, kretanje, i kako mu je igrac pobegao. Mnogo moze da nauci iz samog gledanja snimka takve situacije, siguran sam.
User avatar
Maki
Posts: 1111
Joined: Thu Mar 22, 2018 5:16 pm
Location: Liman III

Re: 15. kolo: TSC – VOJVODINA 1:2 (1:2)

Post by Maki »

Zamerke Bjekoviću i Careviću su na mestu, jer prave greške, ali njima manjka iskustva, jer su mlađi igrači.
Više brine kako je Rosić ispao kada ga Jovanović poslao po burek, ili to Crnomarkovićevo postavljanje, pa posle Rosićevo kašnjenje da pokrije strelca gola. Od njih dvojice leba nema jer su iskusni internacionalci i čudi me otkud tolika podrška na forumu. Za svoju tragičnu igru su čak dobili i pregršt bodova za igrača sezone. Hvale se zbog ofsajd zamki, a i Bjeković i Giorbelidze su kod svih učestvovali. Ranije je zamerano Bjeki da ne prati ovaj element odbrane, pa mu je zamerano i što pukne šut preko gola. Danas je Mateus imao dva presmešna šuta i niko nije komentarisao, a imao je i ispadanja. Bjeković jeste ispadao pred kraj, ali ništa manje od ostalih. Nije pokrio tri centaršuta, ali nije ni imao podršku kada je Radulović izašao.
Na temi se konstantno kritikuje Bjeković, ali nek se kaže za koji je gol odgovoran? Šta je glavna zamerka? Što je slab, ružan, ima kifozu i visoko težište, smešno trči, ne radi bicepse u teretani...?

I još ovo da dodam - juče se pokazalo koliko je Carević i pored tog jednog kiksa kvalitetniji od Simića.
User avatar
Rabba
Moderator
Posts: 3961
Joined: Tue Aug 16, 2005 2:59 pm
Location: Novi Sad

Re: 15. kolo: TSC – VOJVODINA 1:2 (1:2)

Post by Rabba »

@Savcic Luka, mislio sam na seriju grešaka koje je bio napravio u jednom periodu ove sezone, na ovoj utakmici(nisam gledao, samo skraćeni snimak), ne deluje da je imao tih problema.

Maki, retko se u poslednje vreme slažem sa tobom, poslednji tvoj upis podosta podržavam. Jedino što meni ni Simić ni Carević nisu za Vojvodinu, imao sam relativno skoro jedno detaljno "izlaganje" na temu.
Volem Vošu više nego Kabel i Indeks!
ultra komsa
Posts: 407
Joined: Fri May 03, 2013 9:37 pm

Re: 15. kolo: TSC – VOJVODINA 1:2 (1:2)

Post by ultra komsa »

Evo moje za Bjekovica : svaki jebeni pas je prosao preko njega i to duga lopta, snage ima malo vise nego moj deda od 90 godina, duel igra nula. Kako sta je kriv??? Izbio je 2x loptu, pa sta? Da mu cestitamo? Dovoljno je samo drugo poluvreme da se premota, i da se vidi da decko nije za prvu ligu. Jednostavno ni njegova fizika nije dorasla jacem duelu, to je tako pa tako! Evo videces ga protiv cigana. Seci me ako dobije 2 duela.
User avatar
gospodinFKV
Posts: 4788
Joined: Sun Apr 01, 2012 1:06 pm
Location: gde treba

Re: 15. kolo: TSC – VOJVODINA 1:2 (1:2)

Post by gospodinFKV »

Carevic uglavnom ima dobru igru nogom, pa me je ovo iznenadilo bas.
Mislim da se decko previse uzima na zub i da mu je sada svaki potez pod lupom, sto opravdano, sto samo zato sto je sada trendi kritikovati njega. Ovo jeste njegov gol, ali je i Crnomarkovicev, jer niko nije obratio paznju na utrcavanje.

Slazem se sa tim da ima nesigurnosti kod centarsuteva, ali prema onome sto sam video u nedelju, neke je majstorski pokupio maltene kod penala. Treba pohvaliti, jer se verovatno radi na tome. Njegove sposobnosti kod 1 na 1 su jedne od najboljih kada su u pitanju nasi golmani u ovom veku.
User avatar
Mare_Liman
Posts: 948
Joined: Fri Jun 16, 2023 8:21 pm
Location: Лиман III

Re: 15. kolo: TSC – VOJVODINA 1:2 (1:2)

Post by Mare_Liman »

Скроз другачији Царевић у односу на претходна кола, много више самопоуздања и сигурни изласки на центаршут чак и кад је лопта ишла ван петерца, личио је на старог Цара кад је тек дошао, било је познато да Жакула ради највише на томе, али тек се сад види плод тог рада, нека дај Боже да се врати у стару препознатљиву форму...
"Војводина је на једној страни, а сви остали су на другој, тако је увек било и тако ће заувек остати."
User avatar
Voja
Dežurni spiker
Posts: 9678
Joined: Wed Jan 19, 2005 5:54 pm
Location: Kome trebam, već zna...

Re: 15. kolo: TSC – VOJVODINA 1:2 (1:2)

Post by Voja »

Image
User avatar
Turija
Posts: 10666
Joined: Thu Feb 03, 2005 11:25 pm
Location: Vojvodina

Re: 15. kolo: TSC – VOJVODINA 1:2 (1:2)

Post by Turija »

Ovo sto je Voja postavio je dobro za analizu.
Imam dva pitanja:
1. Da li je bio ofsajd u akciji TSC, po Bjekovicevoj strani, u akciji kada je pogodjena precka naseg gola?
2. Otkud Carevicu ideja, kod primljenog gola, da iz takve pozicije salje loptu na levu stranu? Sve posle je posledica takve odluke ( Crnomarkovic se izvlaci ka golaut liniji, da bi napravio vise slobodnog prostora za prijem lopte, kad je shvatio da ce Carevic dodati loptu njemu, i video da mu se Jovanovic priblizava).
Svi nasi igraci posle nisu moglo ispraviti gresku Carevica, osim samog Carevica na kraju. Sticem utisak da je Carevic mogao bolje intervenisati kod tog udarca glavom? Ipak, kasnije se iskupio.

PS
Da pokusam da odgovorim za @Maki, zasto postujem igru Mateusa.

Nije Mateus, jos uvek, ono sto bih ja zeleo da bude ( da je brzi, da ima bolji sut, jos precizniji pas...), ali momak je uneo veliku pozitivnu promenu u igru Vojvodine.
Dobro se postavlja, dobro razmislja, brzo se oslobadja lopte, dobar tajming i izbor saigraca za dodavanje lopte. Sve ono sto nije jako uocljivo, ali je jako znacajno i korisno za Vosu, da ima pocetnu organizaciju napada kakvu zelimo.

Mateus igra moderan fudbal i ubrzao je mnogo nasu igru (do njegovog dolaska mrtvu), isto kao i Vukanovic sto je ubrzao nas napad..Nije jos na nivou Sapurica i Radoje, :wink: ali mozda bude. :cheers:
Za mene je Mateus korisniji od Drincica. Jer, Drincic je usporavao i ubijao tempo, iako je bio bio jaci u duelima, boljeg pasa, suta, ali je davio loptu. Gubili smo koncepciju igre sa Drincem, posto ga je bilo svugde po terenu, a svaka lopta je morala njemu, tj, da su ga saigraci morali traziti gde se trenutno nalazi ( pa i na tome se gubilo vreme i usporavala nasa igra).
Vojvodina je na jednoj strani, a svi ostali su na drugoj.Tako je bilo i tako će zauvek ostati.Sve klubove u kojima sam bio igrač ili trener doživljavam kao svoje, kao da su deo mene.Međutim, čast svakome, ali samo je Vojvodina-jedna jedina -V Boškov
User avatar
Turija
Posts: 10666
Joined: Thu Feb 03, 2005 11:25 pm
Location: Vojvodina

Re: 15. kolo: TSC – VOJVODINA 1:2 (1:2)

Post by Turija »

Ne mogu vise da editujem, ali da dodam jos pored Sapure i Radoje, Kacara i Medojevica, takve zadnje vezne kakve bih ja voleo. I Topica, kad se potpuno formira. :cheers:
Vojvodina je na jednoj strani, a svi ostali su na drugoj.Tako je bilo i tako će zauvek ostati.Sve klubove u kojima sam bio igrač ili trener doživljavam kao svoje, kao da su deo mene.Međutim, čast svakome, ali samo je Vojvodina-jedna jedina -V Boškov
User avatar
Deep Purple
Posts: 3838
Joined: Thu Aug 13, 2020 11:42 am

Re: 15. kolo: TSC – VOJVODINA 1:2 (1:2)

Post by Deep Purple »

Ne znam Turija ali Drinčić je upisan zlatnim slovima u istoriju Vojvodine, slagao se neko sa tim ili ne.
Bio je lider jedne generacije.



Dovoljno je pogledati samo izjavu posle utakmice finala kupa.

Kakav autoriter i kvalitet na terenu i u poznim godinama karijere, ne može to svako.

70 zvaničnih utakmica u dve sezone kod nas je odigrao.
Gotovo da nije propuštao utakmice, nije bilo malih i velikih utakmica kod njega, sve je odigrao profesionalno i na nivou. Držao je vezni red gotovo sam.

Oko 6500 minuta na terenu.

Malo je fudbalera u tako kratkom periodu kod nas ostvarilo više ako ih je i bilo bilo ih je na prstu jedne ruke da se nabroje, mnogo je potcenjen. Mislim da je on morao biti gost foruma i bilo bi lepo da se organizuje neko gostovanje njegovo i retroaktivno na forumu.

Upoređivanje Mateusa i Drinčića je po mom sagledavanju situacije smešno i daleko je Mateus i u ovim godinama od “penzosa” Drinčića i nivoa igre koje je on pokazivao kod nas.

Treba se samo prisetiti one utakmice protiv partizana na Karađorđu gde smo dobili nakon preokreta 3:2. Pokazivao čovek svima zube.

Mi smo legli njemu, on je legao nama i statistički je makar odigrao najbolje sezone u dugačkoj karijeri kod nas i to ispostaviće se i poslednje sezone.

Image

Image

Image
Last edited by Deep Purple on Wed Nov 15, 2023 1:07 pm, edited 1 time in total.
User avatar
gospodinFKV
Posts: 4788
Joined: Sun Apr 01, 2012 1:06 pm
Location: gde treba

Re: 15. kolo: TSC – VOJVODINA 1:2 (1:2)

Post by gospodinFKV »

Turija wrote: Wed Nov 15, 2023 11:44 am 2. Otkud Carevicu ideja, kod primljenog gola, da iz takve pozicije salje loptu na levu stranu?
Nije to nista cudno. To je sasvim jedna normalna promena strane u takvoj praksi izgradnje napada. Mateus je prisao kaznenom, ali je bio zatvoren igracem koji je pritiskao Carevica. Rosic je bio previse uz aut liniju na drugoj strani, toliko da je bio van kadra, te da je njemu odigrao, ovaj bi bio bez opcija, osim da je vrati Carevicu, koji je vec bio pod pritiskom, a tada bi bio pod pritiskom trojice napadaca, jer bi svako od tih odigravanja bilo prelako za procitati i znalo bi se gde lopta ide. Mislim, jeste, mogao je Rosic da je ispuca, ili Carevic, ali ne mozemo biti generali posle bitke, ako je zadatak bio da se igra gradi od golmana. Niko nije mogao znati da ce prosto jedan pas biti los. Dakle, nista nekonvencionalno, samo lose odigrana lopta. Desava se. Nije cak ni sam presing TSC-a bio nesto preterano dobar, samo je prosto lopta negde na putu do Crnomarkovica bas usporila.

Sto se Crnomarkovica tice, meni je zapravo verovatnije, kada uzmem ovaj snimak i usporim ga dodatno, da on nije na vreme video Jovanovica, odnosno da je i on sam bio iznenadjen time sto je pas bio nedovoljno ostar. Zato je Carevic rasirio ruke, jer se videlo da TSC pravi presing i da Jovanovic utrcava, a Crnomarkovic je i dalje u tom trenutku ''bezao'' od lopte. U takvim situacijama stoper mora telom da zastiti loptu. Da je Crnomarkovic video da ovaj utrcava i da zato pravi sebi prostor, to bi zapravo bila oooogromna greska na njegovu dusu, ali ne mislim da je Crnomarkovic tako neskolovan.

Suma sumarum, jedan normalan zacetak akcije i promena strane, lose dodavanje Carevica i nedovoljno dobra procena/reakcija/osecaj za prostor Crnomarkovica. Mislim da ovaj gol nije za neku dublju analizu. :cheers:

Edit: Znam da sam rekao da nije za dublju analizu, ali volim da podelim znanje sa forumasima, jer ne posmatramo svi fudbal istim ocima i kroz istu prizmu. Kao golman sam podelio sijaset lopti istim igracima, iz gotovo preslikanih pozicija. Stavise, i desilo mi se jednom ili dvaput da malo ''zapne'' krampon, pa da lopta izgubi tu ostrinu isto kao ova. Srecom, imao sam zaista iskusne i inteligentne stopere oko sebe koji su bili (cak i na amaterskom nivou) dovoljno eksplozivni da iz tog ''izvlacenja'' utrce i ograde loptu, ispucaju ili urade jedan lagani body feint u tu desnu stranu da izbace napadace i puste je da nastavi svoj put levo, gde je i bila zamisljena. Ovo, naravno, ne govorim da Carevica oslobodim krivice ili, ne daj Boze, insinuiram da je Crnomarkovic gori od amaterskog igraca, vec samo da se takve stvari desavaju, i da bi recimo Crnomarkovic verovatno isto tako reagovao da se nije recimo desilo u prvom minutu, gde nije covek stigao ni da se ''ukljuci'' u samu utakmicu.
Last edited by gospodinFKV on Wed Nov 15, 2023 1:15 pm, edited 1 time in total.
User avatar
Turija
Posts: 10666
Joined: Thu Feb 03, 2005 11:25 pm
Location: Vojvodina

Re: 15. kolo: TSC – VOJVODINA 1:2 (1:2)

Post by Turija »

@Deep
Naravno, sve pohvale Drincicu u nasem dresu i za zalaganje, igru, odnos, da sacuva loptu i sve ono drugo :lala: ali mislim da takva koncepcija igre, danas, ne prolazi u modernom fudbalu. Sporo je.
Nisam napisao da je Mateus bolji, vec korisniji, jer se igra ne vrti samo oko jednog igraca, nego tece. Ako npr. Drincic dobije flaster ili mu los dan, koncepcija tima se potpuno raspada. Ono sto se meni jos svidja kod Mateusa je da nekad ni ne zaustavi loptu, vec doda iz prve pas i nastavi kretanje da li za povratnu ili za napad.
Last edited by Turija on Wed Nov 15, 2023 1:17 pm, edited 1 time in total.
Vojvodina je na jednoj strani, a svi ostali su na drugoj.Tako je bilo i tako će zauvek ostati.Sve klubove u kojima sam bio igrač ili trener doživljavam kao svoje, kao da su deo mene.Međutim, čast svakome, ali samo je Vojvodina-jedna jedina -V Boškov
User avatar
Deep Purple
Posts: 3838
Joined: Thu Aug 13, 2020 11:42 am

Re: 15. kolo: TSC – VOJVODINA 1:2 (1:2)

Post by Deep Purple »

Turija wrote: Wed Nov 15, 2023 1:06 pm @Deep
Naravno, sve pohvale Drincicu u nasem dresu i za zalaganje, igru, odnos i sve ono drugo :lala: ali mislim da takva koncepcija igre, danas, ne prolazi u modernom fudbalu. Sporo je.
Nisam napisao da je Mateus bolji, vec korisniji, jer se igra ne vrti samo oko jednog igraca, nego tece. Ako npr. Drincic dobije flaster ili mu los dan, koncepcija tima se potpuno raspada.
Upravo pričam o korisnosti, za čoveka koji odigra toliki broj mečeva u tim godinama, donese trofej, brdo utakmica iznese na svojim plećima i onda da se izrekne da je Mateus korisniji je makar meni uvreda za Drinčića.

Jako je potcenjen a o njemu treba da se priča u superlativu.

I Rockov se zahvaljivao Drinčiću što mu je doneo trofej u voljenom klubu.

A samo treba pogledati vezni red tih sezona.

Mi smo u te dve sezone imali dosadne utakmice, sa ne tako puno šansi ali protivnici protiv nas su imali još manje, nije se strepelo rezultatski. Čovek je u dve sezone imao 19 asistencija kod nas a sada ceo tim da se spoji ne bi imao toliko. Sporo ili ne on je bio najmanje krivac za to.

A mi smo se raspali pod Psiholjubom najviše jer Drinčić nije ostao odnosno po njegovim rečima nije dobio produženje ugovora pa je nakon toga i završio karijeru a bio je voljan da odigra još jednu sezonu u Voši, bio je razočaran u toj meri ako se dobro sećate da je i sve slike obrisao sa dr mreža u Vošinom dresu jer se osetio iskorišćenim, tako nešto je izjavio.

Učinjena je velika nepravda nad njim, sada kada pogledam iz ove perspektive. Bilo bi lepo da ga se setimo i pozovemo na neku utakmicu, npr sad protiv cigana da dođe pozdravi publiku i publika njega. On je ušao u istoriju a jako je potcenjen a mnogo je bio korisniji za klub od mnogih o kojima se priča o superlativima.

A ova ekipa plače od samog početka prošle sezone za igrača nalik njemu.

https://fkvojvodina.com/vesti.php?id=55 ... +2019/2020
User avatar
Maki
Posts: 1111
Joined: Thu Mar 22, 2018 5:16 pm
Location: Liman III

Re: 15. kolo: TSC – VOJVODINA 1:2 (1:2)

Post by Maki »

Turija wrote: Wed Nov 15, 2023 12:17 pm Ne mogu vise da editujem, ali da dodam jos pored Sapure i Radoje, Kacara i Medojevica, takve zadnje vezne kakve bih ja voleo. I Topica, kad se potpuno formira. :cheers:
U potpunosti se slažem sa ocenom Mateusa! Iako neprimetan, bez njega igra nema kičmu kao i ranije bez Topića :cheers: .
Moja kritika nije išla i pravcu njegove igre, koja je na nivou viđenog na videima pre dolaska, nego u kontekstu kritika igrača iz naše škole fudbala, koje smatram svetinjom i žustro reagujem kadgod se nekritički napadaju.
User avatar
Voja
Dežurni spiker
Posts: 9678
Joined: Wed Jan 19, 2005 5:54 pm
Location: Kome trebam, već zna...

Re: 15. kolo: TSC – VOJVODINA 1:2 (1:2)

Post by Voja »

Maki wrote: Wed Nov 15, 2023 2:10 pm U potpunosti se slažem sa ocenom Mateusa! Iako neprimetan, bez njega igra nema kičmu kao i ranije bez Topića :cheers: .

Pa to je takva pozicija u timu koja je kljucna za formiranje "kicme", e sad u zavisnosti od kvaliteta igraca zavisi i koliko je ta kicma jaka. Mateus je ok sto se tice citanja igre, ali nikako da se otmem utisku da ima neki strah, da su mu lopte lagane, spore, nesigurne... Kao da je Bjekovic, a ne Mateus :mrgreen: . Inace vecina nasih igraca ima taj problem, kad da se plase zavrsnog pasa, udarca.... trenutno u timu mi deluje da jedino Vukanovic nema taj problem, ostali svi nesto metiljavi, kao da se pred njima pojavi neki nevidljivi djavo (oni ga vide, mi ga ne vidimo :mrgreen: ) kad treba da sutnu ka golu ili upute ostru loptu u 16m i uplasi ih
Image
Locked