15. kolo: TSC – VOJVODINA 1:2 (1:2)

Locked
VošaNS
Posts: 748
Joined: Tue May 23, 2023 12:44 pm

Re: 15. kolo: TSC – VOJVODINA 1:2 (1:2)

Post by VošaNS »

Deep Purple wrote: Sun Nov 12, 2023 11:06 pm https://instagram.com/stories/fk_vojvod ... k0MDhjYg==

Ne možeš videti svakako a ne znam kako da uploadujem na forum…

EDIT: Snimiću pa okačiti na twitter pa ću onda podeliti link pa ćeš moći da vidiš
Hvala :cheers:
User avatar
Voja
Dežurni spiker
Posts: 9678
Joined: Wed Jan 19, 2005 5:54 pm
Location: Kome trebam, već zna...

Re: 15. kolo: TSC – VOJVODINA 1:2 (1:2)

Post by Voja »

Sa onim sto imamo, kako smo izasli, kako smo odigrali jedinu veliku zamerku koju mogu da uputim svima je da je delovalo totalno amaterski dati onoliku slobodu Cvetkovicu na boku. Covek je bukvalno ceo mec bio na 15 kvadrata od prvog protivnickog igraca. A sve ostalo je delovalo u skladu sa nasim mogucnostima
Image
VošaNS
Posts: 748
Joined: Tue May 23, 2023 12:44 pm

Re: 15. kolo: TSC – VOJVODINA 1:2 (1:2)

Post by VošaNS »

Hvala puno :mrgreen:
User avatar
Turija
Posts: 10665
Joined: Thu Feb 03, 2005 11:25 pm
Location: Vojvodina

Re: 15. kolo: TSC – VOJVODINA 1:2 (1:2)

Post by Turija »

I sta kazete, je li bila konstruktivna rasprava na ,,Vujadinu' od onomad? :dance2:

Po meni, niko nije bio slab, samo je neko imao vise ili manje dobrih i slabijih momenata. Borbenost i zelja za pohvalu.
Pohvala i Ranku sa taktiku u prvom poluvremenu ( razmontirali smo im nacin igre sa visokom postavkom nase zadnje linije i ofsajdima potpuno izludeli :lala: ). Iako je to izgledalo rizicno, bili su zateceni i zbunjeni. Izlaskom Mateusa, pa i Zukica smo izgubili sigurnost u igri, te smo poceli i sa panicnom odbranom gola. Tu nas je izvukao Carevic.

E sad, sto se tice izmena i ostre kritike Malbasica i Bjekovica. Da imamo bolje igrace na klupi, bile bi opravdane.
Malbasic-Kembel to je tu.
Malbasic tehnicko-takticki daleko bolji. Sigurniji na lopti i u dodavanju, ali izgubio brzinu i uvek zakasni za polukorak.
Kembel brz, ali nesiguran sa loptom. Tehniko- takticki slab.

Lazarevic - Bjekovic.
Lazarevic bolji defanzivno, ali ne znatno. Sporiji u dugom trku, ali jaci i okretniji u duel igri. Centarsut i dodavanje egal sa Bjekovicem.
Bjekovic brzi da duzim deonicama, fizicki i kondiciono slabiji. Defanzivno slabiji u duelima ( lako ga lome, zbog tezista tela, ali stize u duzoj trci protivnika).

Obojica puno ostavljaju slobodnog prostora krilima na boku i daju priliku protivniku da smire loptu i okrenu se licem ka nasem golu. Istina, slabo im pomazu nasi bocni napadaci, pa je onda tesko dobiti duel 1:1.

Cini mi se da se Rosic i Crnomarkovic polako uigravaju i sinhronizuju i imaju solidna dodavanja.
Milosavljevic standardno korektan.

O Mateusu sam vec napisao. Raspadne nam se igra, kad nije na terenu.
Carevic, prvo zabrlja, pa posle ispravlja.
Igraci sa klupe nam ne unesu ocekivanu promenu na bolje, kad zamene umorne kolege. Nekako, vise nam se izgubi igra i koncepcija.
Nikako da proradi UN na sredini. Kajevic neprimetan, Ivanovic kako kad ga hoce lopta.
Vojvodina je na jednoj strani, a svi ostali su na drugoj.Tako je bilo i tako će zauvek ostati.Sve klubove u kojima sam bio igrač ili trener doživljavam kao svoje, kao da su deo mene.Međutim, čast svakome, ali samo je Vojvodina-jedna jedina -V Boškov
ultra komsa
Posts: 406
Joined: Fri May 03, 2013 9:37 pm

Re: 15. kolo: TSC – VOJVODINA 1:2 (1:2)

Post by ultra komsa »

Apsolutno ravna emocija. Pomislih u sebi ovo su treci i cetvrtoplasirani tim na tabeli. Nekako iskreno nemam vise trunku radovanja kada ga damo, jer kada pomislim sta je ovde cilj, ja ga ne vidim. Blamiranje u Evropi, opadanje nivoa tolerancije iz godine u godinu, sve je kao na iglama kada igramo. I da smo prvi, isto bi pisao. Jer osim ta tri boda sve ostalocje danas za zaborav. Jedva cekam da me ovo crnilo prodje, pa se uhvatim za nesto lepo u nasem klubu.
User avatar
N13
Posts: 2027
Joined: Fri Mar 22, 2013 1:10 am

Re: 15. kolo: TSC – VOJVODINA, nedelja 19.30 (A2P)

Post by N13 »

Uf kakvo kidanje zivaca po onoj hladnoci danas. Drugo poluvreme za nerve, gol visio u vazduhu. Pogotovo posle onog promasaja Kembela sam se plasio, jer u fudbalu obicno ide kazne posle takvih stvari.
Srecom, borbenost je ipak presudila. I mislim da smo zasluzeno pobedili... mozda sam subjektivan malo, ali takav je moj utisak.

Inace jedan detalj, koji se verovatno u prenosu nije video. Rosic (kada je vec preuzeo kapitensku od Malbasica) se tokom jednog duzeg prekida toliko izderao na Bjekovica jer je ovom u akciji pre toga igrac po stoti put pobegao. Urlao je na njega iz sve glasa dobra 2 minuta. Bjekovic je posle toga, do kraja utakmice za 30% podigao nivo igre, pogotovo u odbrani. Nije dozvolio protivniku da mu tek tako bezi vise. Rosic mu bogami kapitenski odrzao lekciju na terenu. To se trazi od kapitena, da ima neki autoritet.

Velika steta sada za Zeleznicar i Cukaricki... sa kakvim bismo samopouzdanjem usli u mec protiv cigana.

PS: Fina brojka nasih na istoku danas. Nisam primetio dok nismo dali gol, pa pola istoka skocilo :cheers:
fare wrote: Sun Nov 12, 2023 10:33 pm Pičke nisu nam ni loptu vratili kada je Car ispucao namerno u aut :evil:
Da budemo iskreni, niko nije ni ocekivao da nam vrate loptu, cak se nisu ni bunili nasi igraci.
Niti mi vracamo loptu igracima u takvim situacijama.
To je bilo u nadoknadi, i 4-5 izlezavanje naseg igraca. Igraci TSC-a imali da biraju da li da nam daju loptu nazad, ili da pokusaju da organizuju poslednji napad. Logican izbor su izabrali. Budimo objektivni sto se ovih stvari tice.
User avatar
Salvador
Posts: 1071
Joined: Sun May 09, 2010 6:07 pm

Re: 15. kolo: TSC – VOJVODINA 1:2 (1:2)

Post by Salvador »

Turija wrote: Sun Nov 12, 2023 11:48 pm I sta kazete, je li bila konstruktivna rasprava na ,,Vujadinu' od onomad? :dance2:

Po meni, niko nije bio slab, samo je neko imao vise ili manje dobrih i slabijih momenata. Borbenost i zelja za pohvalu.
Pohvala i Ranku sa taktiku u prvom poluvremenu ( razmontirali smo im nacin igre sa visokom postavkom nase zadnje linije i ofsajdima potpuno izludeli :lala: ). Iako je to izgledalo rizicno, bili su zateceni i zbunjeni. Izlaskom Mateusa, pa i Zukica smo izgubili sigurnost u igri, te smo poceli i sa panicnom odbranom gola. Tu nas je izvukao Carevic.

E sad, sto se tice izmena i ostre kritike Malbasica i Bjekovica. Da imamo bolje igrace na klupi, bile bi opravdane.
Malbasic-Kembel to je tu.
Malbasic tehnicko-takticki daleko bolji. Sigurniji na lopti i u dodavanju, ali izgubio brzinu i uvek zakasni za polukorak.
Kembel brz, ali nesiguran sa loptom. Tehniko- takticki slab.

Lazarevic - Bjekovic.
Lazarevic bolji defanzivno, ali ne znatno. Sporiji u dugom trku, ali jaci i okretniji u duel igri. Centarsut i dodavanje egal sa Bjekovicem.
Bjekovic brzi da duzim deonicama, fizicki i kondiciono slabiji. Defanzivno slabiji u duelima ( lako ga lome, zbog tezista tela, ali stize u duzoj trci protivnika).

Obojica puno ostavljaju slobodnog prostora krilima na boku i daju priliku protivniku da smire loptu i okrenu se licem ka nasem golu. Istina, slabo im pomazu nasi bocni napadaci, pa je onda tesko dobiti duel 1:1.

Cini mi se da se Rosic i Crnomarkovic polako uigravaju i sinhronizuju i imaju solidna dodavanja.
Milosavljevic standardno korektan.

O Mateusu sam vec napisao. Raspadne nam se igra, kad nije na terenu.
Carevic, prvo zabrlja, pa posle ispravlja.
Igraci sa klupe nam ne unesu ocekivanu promenu na bolje, kad zamene umorne kolege. Nekako, vise nam se izgubi igra i koncepcija.
Nikako da proradi UN na sredini. Kajevic neprimetan, Ivanovic kako kad ga hoce lopta.
Hajde to za Lazarevića i Bjekovića i da se složimo donekle.
Ali Malbašić nisam video da je jednu korisnu stvar uradio danas, skoro nijedan precizan pas napred, prodor, a mnogo izgubljenih lopti i usporavanja igre.
To kako je Vukanović zalomio po krilu i otvorio gol za Radulovića bi Malbašić barem jednom trebao da uradi, ali slabo gledamo taj film.
Sa druge strane Cambell je mnogo brži i korisniji.
Zašto se menja Mateus, nismo videli da je povređen, a delovao je razočarano što je morao napolje?
Deluje da je Ivanović u formi i da bi mogao da dobije veću minutažu.
Takođe mislim da je Đorđević danas mogao da odigra makar pola sata umesto Gruzijca koji nije baš bio najsigurniji.
Sve u svemu, dosta ima rupa za koje mi deluje da bi se mogle popuniti sa boljom selekcijom i izmenama.

I da dodam, posle ovih par meseci se može zaključiti da je trampa Radulović za Kabića bio odličan potez uprave, posebno još ako legnu pare :D
Last edited by Salvador on Mon Nov 13, 2023 12:50 am, edited 1 time in total.
User avatar
Maki
Posts: 1111
Joined: Thu Mar 22, 2018 5:16 pm
Location: Liman III

Re: 15. kolo: TSC – VOJVODINA 1:2 (1:2)

Post by Maki »

Prvi put ove sezone nisam pogledao utakmicu, sutra ću. Video sam izveštaj i pročitao upise ovde na temi. Velika pobeda! :cheers:
TSC je polovinu golova (7/14) primio u tri Vojvođanska derbija, a i jedina dva poraza i to oba kod kuće je doživeo od Spartaka i nas, kojima su to i jedine pobede na strani.
Savcic Luka
Posts: 332
Joined: Mon Sep 04, 2023 6:24 pm

Re: 15. kolo: TSC – VOJVODINA 1:2 (1:2)

Post by Savcic Luka »

Komentari, analize na ovom forumu su u većini slučajeva dobri, pa tako i večeras.
@Turija što si napisao mi je vrlo lep i objektivan snimak.

Ipak, za večeras bih samo rekao: svaka čast. Igrali za dres, za tim, za sebe, za nas, za pobedu.

Napisao sam negde ovde, 7 u 3.
Večeras je prva, 3 u 1.
Cigane da j***mo!
User avatar
Turija
Posts: 10665
Joined: Thu Feb 03, 2005 11:25 pm
Location: Vojvodina

Re: 15. kolo: TSC – VOJVODINA 1:2 (1:2)

Post by Turija »

@ Salvador
Nije ni meni bas jasno zasto je Mateus zamenjen, ali pretpostavljam da se nije potpuno oporavio, pa da ne obnovi povredu. A i meni se cini da je bio razocaran izlaskom iz igre, jer delovalo je da moze izdrzati do kraja. Verovatno Popovic nije hteo da rizikuje, isto kao i sa Zukicem?

Tacno je to da Malbasic igra ispod svog nivoa, ali ja jos uvek nisam izgubio nadu da ce se vratiti. Malo ga i nece lopta.

Kembel jeste brz, trudi se maksimalno, ali fali mu bolja tehnika i takticka postavka ( npr. onaj promasen zicer pri kraju meca, mogao nas je skupo kostati ). Ako se ne varam, koliko je samo puta Carevic vikao ,,Kembel" pri postavljanju Kembela u markiranju gola kod prekida TSC. Tu je tanak, a ima potencijal, samo treba da ga doradi.
Vojvodina je na jednoj strani, a svi ostali su na drugoj.Tako je bilo i tako će zauvek ostati.Sve klubove u kojima sam bio igrač ili trener doživljavam kao svoje, kao da su deo mene.Međutim, čast svakome, ali samo je Vojvodina-jedna jedina -V Boškov
ssnigd
Posts: 3364
Joined: Wed May 02, 2007 5:46 pm
Location: NS

Re: 15. kolo: TSC – VOJVODINA 1:2 (1:2)

Post by ssnigd »

Ruzna pobeda, ali neverovatno bitna za sve nas.
Nismo slomili Cukaricki u otvorenom fajtu. Nismo slomili, tacnije napunili Zeleznicar... Kaznili su nas u obe tekme.
Moralo je da se vrati nekako. Nismo dobili ovo srecno, iako tako deluje, nego smo se pobili do kraja i zasluzili sva tri boda. Zato je pobeda jos sladja.

Pricati o ciganima sada, dve nedelje pred tekmu, ne vredi. Da vidimo prvo ko ce biti spreman do tada.
Gojko Kacar wrote:
Najviše se radujem kada postižem golove titovim blizancima i nadam se da će ih biti još puno u karijeri.
milancl
Posts: 466
Joined: Tue Aug 21, 2012 2:18 am

Re: 15. kolo: TSC – VOJVODINA, nedelja 19.30 (A2P)

Post by milancl »

N13 wrote: Mon Nov 13, 2023 12:19 am Uf kakvo kidanje zivaca po onoj hladnoci danas. Drugo poluvreme za nerve, gol visio u vazduhu. Pogotovo posle onog promasaja Kembela sam se plasio, jer u fudbalu obicno ide kazne posle takvih stvari.
Srecom, borbenost je ipak presudila. I mislim da smo zasluzeno pobedili... mozda sam subjektivan malo, ali takav je moj utisak.

Inace jedan detalj, koji se verovatno u prenosu nije video. Rosic (kada je vec preuzeo kapitensku od Malbasica) se tokom jednog duzeg prekida toliko izderao na Bjekovica jer je ovom u akciji pre toga igrac po stoti put pobegao. Urlao je na njega iz sve glasa dobra 2 minuta. Bjekovic je posle toga, do kraja utakmice za 30% podigao nivo igre, pogotovo u odbrani. Nije dozvolio protivniku da mu tek tako bezi vise. Rosic mu bogami kapitenski odrzao lekciju na terenu. To se trazi od kapitena, da ima neki autoritet.

Velika steta sada za Zeleznicar i Cukaricki... sa kakvim bismo samopouzdanjem usli u mec protiv cigana.

PS: Fina brojka nasih na istoku danas. Nisam primetio dok nismo dali gol, pa pola istoka skocilo :cheers:
fare wrote: Sun Nov 12, 2023 10:33 pm Pičke nisu nam ni loptu vratili kada je Car ispucao namerno u aut :evil:
Da budemo iskreni, niko nije ni ocekivao da nam vrate loptu, cak se nisu ni bunili nasi igraci.
Niti mi vracamo loptu igracima u takvim situacijama.
To je bilo u nadoknadi, i 4-5 izlezavanje naseg igraca. Igraci TSC-a imali da biraju da li da nam daju loptu nazad, ili da pokusaju da organizuju poslednji napad. Logican izbor su izabrali. Budimo objektivni sto se ovih stvari tice.
Dodao bih na ovo samo Rosićevu emociju na kraju, kad su išli da pozdrave navijače. Videlo se koliko mu znači, za mene je on vođa, bar na terenu, svaka mu čast.
Imam toliko toga da zamerim, al konačno pišemo 3 boda u gostima i konačno ove da pobedimo, a da nam treba. Svaka čast na borbenosti, doći će i igra i lakše pobede.
Mogao bih disertaciju da napišem na greške odbrane, ali daću im još vremena. Ono što najviše bode oči je loše elementarno postavljanje u nekim situacijama. Giorbelidze jeste visio, ali jako borben, nekoliko ekstra poteza, i što ima dobru loptu, oduševio sam se.
Jedan klub na svetu volim jaaaa...
User avatar
Turija
Posts: 10665
Joined: Thu Feb 03, 2005 11:25 pm
Location: Vojvodina

Re: 15. kolo: TSC – VOJVODINA 1:2 (1:2)

Post by Turija »

Nevezano za teren, vec za komentatora prenosa utakmice. Mislim da je i ovu utakmicu komentarisao Radocaj i cini mi se da je arena pocela malo vise da nas postuje?
Dokle ce - to cemo videti, pogotovo, na naredne dve utakmice. Ove dve poslednje su bile pristojno iskomentarisane u prenosu ( ne racunajuci i onu protiv komsija sa Detelinare). Mogu oni i znaju kad hoce ili kad im je receno da popuste u antagonizmu prema Vojvodini.
Vojvodina je na jednoj strani, a svi ostali su na drugoj.Tako je bilo i tako će zauvek ostati.Sve klubove u kojima sam bio igrač ili trener doživljavam kao svoje, kao da su deo mene.Međutim, čast svakome, ali samo je Vojvodina-jedna jedina -V Boškov
User avatar
Mark Renton
Posts: 117
Joined: Wed Mar 22, 2023 9:21 pm

Re: 15. kolo: TSC – VOJVODINA 1:2 (1:2)

Post by Mark Renton »

Da ginu na terenu-ginu, da cesto zagovnaju-zagovnaju ga baš.
Za pozrtvovanost da im se oduzimo maksimalnom mobilizacijom na stadionu protiv roma
Locked