14. kolo: VOJVODINA – Železničar 2:2 (2:0)

User avatar
Radoye
Administrator
Posts: 8836
Joined: Sun Feb 06, 2005 1:11 am
Location: preko okeana

Re: 14. kolo: VOJVODINA – Železničar, nedelja 15h

Post by Radoye »

Rakovac wrote: Mon Nov 06, 2023 5:22 pm Milan je 100 posto u pravu kada je u pitanju "prvi milion" ali činjenica je da pobrojani sada kvalitetno i uspešno vode svoje firme.
Vidi - fudbalski kub ne moze da se vodi kao hobi, sa strane uz jos neki posao. Cak i da poklonimo klub Zbiljicu, Gajicu, Dubroji, Scepanovicu u privatno vlasnistvo sanse su da ne bi bilo nista drugacije nego ovako. Osim u dve varijante:

1. Da se odreknu aktivnog upravljanja u svojim primarnim firmama i 100% posvete samo klubu i samo se njime bave puno radno vreme i vise od toga (sto nisu ludi da urade jer znaju s koje strane im je namazan 'lebac), ili
2. Da u klub zaposle nekog ko zna i ko je sposoban da za platu sa 100% posvecenoscu i punom odgovornoscu vodi klub u njihovo ime - das mu budzet i zacrtane ciljeve uz taj budzet i ne petljas mu se u posao osim svodjenja racuna na kraju sezone (sto nece da urade jer onda ne mogu da mesetare i igraju se fudbal menadzera za tudje pare).

To se zove profesionalizam. Sve preostale polovicne varijante su isti ovaj kurton koji i sada imamo, svejedno da li je klub formalno privatizovan ili nije, da li je na njegovom celu Kurta ili Murta. Klub zahteva celog coveka ako ce da se radi kako treba, to nije igracka. To je prva i osnovna stvar koju treba shvatiti - ako ima volje i zelje da se radi kako treba, a ako nema i ovako je dobro...
I'm an island, surrounded by a sea of idiots!
User avatar
Deep Purple
Posts: 3835
Joined: Thu Aug 13, 2020 11:42 am

Re: 14. kolo: VOJVODINA – Železničar 2:2 (2:0)

Post by Deep Purple »

@Rakovac

Ne mislim da je on vrhunski stručnjak jer da jeste ne bi bio kod nas ali poseduje neko znanje i to je jasno.

Branim ga jer ovo što to se dešava u 90% nije njegova krivica. Napisao sam onaj upis jer znam da u naredne tri utakmice vrlo lako možemo do kompira i onda će on biti na udaru kritičara i onda će se ponovo stvoriti atmosfera menjanja trenera i opet ispočetka sve. Hoću da kažem da moramo da ga istrpimo, da se dovedu fudbaleri koje on želi, da odradi selekciju, da im usadi neki mentalitet. Mi ne gubimo zbog igračkog kvaliteta već zbog mentaliteta koji je luzerski.

Upali smo u kanal iz kog moramo kako znamo i umemo da se čupamo. Moj matori otišao na pecanje pre dvadeset godina i kada je došao kući skontao je da mu je upao u kanal telefon. Da li je on otišao da kupi novi, nije već ga je posle dva dana našao izvadio i osušio i kasnije je taj telefon proradio. Poenta je da ne treba stalno da menjamo iz razno raznih okolnosti. Mi igramo bolji fudbal nego u poslednje 3-4 sezone. Mi imamo dosta manji bodovni saldo nego što to zaslužujemo igrama. Ne znamo da iskoristimo ono što nam se daje a drugima poklanjamo.

partizan ima 18 bodova više od nas a od početka sezone pobeđuju onako kako mi gubimo.

Činjenica je da nam je roster sklepan ovako i onako i da ekipa nije sklapana onako kako treba ali opet imamo dovoljno kvaliteta i sve što napravimo na terenu protivniku olako poklanjamo.

Mi smo zaslužili više igrama ali nismo zbog ostalih faktora jer da jesmo više bi imali. Ono što protivnici promašuju protiv drugih, protiv nas koriste jer nismo zaslužili do sad.

Kako radiš tako ti se i vraća i to ne znači da je sve do terena.

Sada nam slede tri najteže utakmice u sezoni posle koji će nam biti jasno u kom smeru ide sezona, sada treba da se priži podrška, da se skupimo i da istrpimo pa posle te tri utakmice da sečemo ali ne u pravcu trenera.

Marko Jovanović je najveći krivac za celu situaciju, Marko Jovanović je i pljunuo na forum odnosno navijače time što je rekao da će gostovati pa na kraju kao …… iskulirao forum.

Možda kao neki sportski radnik ima neke kvalitete (koje mi ne vidimo) jer su ga mnogi hvalili ali ljudske da upravlja sportskim sektorom i najvažnijim pitanjima po mom mišljenju nema.

U ovom rosteru igrača ne postoji sredina ili na ovu ekipu dodaješ tri kvalitetna igrača i imaš kompletan tim ili jednostavno raspuštaš tim i praviš drugačiju selekciju, nema sredine. Vrlo jednostavno.

Ako postaviš tri trenera za sezonu ipo to znači da ne škripi samo na mestu trenera već i na drugim mestima.

Zbiljić mora da promeni Marka što pre. On snosi odgovornost veliku jer je Marka postavio.

A to što je do obračuna između igrača došlo posle utakmice, neka je, neka kažu jedni drugima šta misle, sigirno da ni oni nisu zadovoljni jer poklone od početka sezone ne koristimo pa neka peglaju račine između sebe, bolje i to nego da raste pasivna agresija i nezadovoljstvo.
User avatar
Krle
Posts: 1365
Joined: Mon Jun 16, 2008 4:36 pm

Re: 14. kolo: VOJVODINA – Železničar 2:2 (2:0)

Post by Krle »

Deep Purple wrote: Tue Nov 07, 2023 11:11 am
Ako postaviš tri trenera za sezonu ipo to znači da ne škripi samo na mestu trenera već i na drugim mestima.

Zbiljić mora da promeni Marka što pre. On snosi odgovornost veliku jer je Marka postavio.

A to što je do obračuna između igrača došlo posle utakmice, neka je, neka kažu jedni drugima šta misle, sigirno da ni oni nisu zadovoljni jer poklone od početka sezone ne koristimo pa neka peglaju račine između sebe, bolje i to nego da raste pasivna agresija i nezadovoljstvo.
Što se tiče navodnog fajta među igračima, meni je to drago. Znači da ipak ima nekih od njih kojima je stalo i do tima i do fudbala.
Niko nas ne voli - q.ac nas zaboli
Nevernik II
Posts: 447
Joined: Fri Jun 10, 2022 3:29 pm

Re: 14. kolo: VOJVODINA – Železničar 2:2 (2:0)

Post by Nevernik II »

Ako je ovo tačno da su se pokoškali i ako su se pokoškali zbog igre/rezultata a ne zbog nekih sponzoruša onda je to prva pozitivna FK vest posle dugo vremena.
User avatar
Maki
Posts: 1111
Joined: Thu Mar 22, 2018 5:16 pm
Location: Liman III

Re: 14. kolo: VOJVODINA – Železničar 2:2 (2:0)

Post by Maki »

Nikako da ovaj trener ima blanko rad na duže staze! Tako nešto zaslužuje ozbiljan i dokazan stručnjak, posle kojeg će ostati kreiran tim i igra, ili neko sasvim neafirmisan, ali naš kao recimo Belić ili još bolje Govedarica.
Ranko Popović je napravio samo lepršaviju igru, ali su mu rezultati sasvim izostali, osim boda na Brdu. Batak (10 godina je mlađi) bi realno osvojio isti broj bodova, zato sačekajmo da Ranko završi krug sa Voždovcem, TSC, CZ i Partizanom, pa da mu dajemo šansu. Najviše me zanima kako će tim psihološki izgledati ako doživimo brodolom. Za sada izgleda užasno (predaju se na utakmicama, na treninzima se tuku), najviše zbog toga što na klupi imamo lošeg psihologa i pedagoga. Ne pamtim da se neko toliko poseravao po igračima i to javno. Batak je sklonjen jer je izgubio kontrolu nad igračima, čini se da je i sada taj slučaj.
Marko93
Posts: 549
Joined: Fri Jul 18, 2014 1:32 pm

Re: 14. kolo: VOJVODINA – Železničar 2:2 (2:0)

Post by Marko93 »

Jel opet Djordjevic :devil: :mrgreen:
User avatar
MiSmoFKV!
Posts: 1267
Joined: Fri May 24, 2013 11:39 pm

Re: 14. kolo: VOJVODINA – Železničar 2:2 (2:0)

Post by MiSmoFKV! »

Maki wrote: Tue Nov 07, 2023 3:12 pm Nikako da ovaj trener ima blanko rad na duže staze! Tako nešto zaslužuje ozbiljan i dokazan stručnjak, posle kojeg će ostati kreiran tim i igra, ili neko sasvim neafirmisan, ali naš kao recimo Belić ili još bolje Govedarica.
Ranko Popović je napravio samo lepršaviju igru, ali su mu rezultati sasvim izostali, osim boda na Brdu. Batak (10 godina je mlađi) bi realno osvojio isti broj bodova, zato sačekajmo da Ranko završi krug sa Voždovcem, TSC, CZ i Partizanom, pa da mu dajemo šansu. Najviše me zanima kako će tim psihološki izgledati ako doživimo brodolom. Za sada izgleda užasno (predaju se na utakmicama, na treninzima se tuku), najviše zbog toga što na klupi imamo lošeg psihologa i pedagoga. Ne pamtim da se neko toliko poseravao po igračima i to javno. Batak je sklonjen jer je izgubio kontrolu nad igračima, čini se da je i sada taj slučaj.
Ako je lepršava igra samo, što je onda Batak nije imao?
Kod Bataka se slabo radilo, jedini rezultati koje imao su bili plod šok terapije nakon Rastavca.
Kod Ranka se vidi rad, pre svega zbog kornera, to je nešto što se uvežbava.

Što se tiče naših stručnjaka, mene su najviše naši i razočarali - Batak, Buač i Marić, tako da ako vole Vojvodinu, bolje da je sa nama gledaju.

Što se tuče tiče, Sale Đorđević i Saša Danilović nisu pričali u trenucima kad je reprezentacija bila najbolja, a njih dvojica stalno na terenu. Bolje da reše konflikte, nego da se zakopava. Njima je sigurno jasno, ko, koliko i šta može.
User avatar
rykerfcv
Posts: 726
Joined: Thu Oct 06, 2022 8:50 pm

Re: 14. kolo: VOJVODINA – Železničar 2:2 (2:0)

Post by rykerfcv »

Nevernik II wrote: Tue Nov 07, 2023 2:44 pm Ako je ovo tačno da su se pokoškali i ako su se pokoškali zbog igre/rezultata a ne zbog nekih sponzoruša onda je to prva pozitivna FK vest posle dugo vremena.
Резултати,драго ми је што им значи лош резултат.
Али свакако није добра вест што су се уопште покошкали.
Marko93 wrote: Tue Nov 07, 2023 3:40 pm Jel opet Djordjevic :devil: :mrgreen:
Не знам које тачно био у сукобу.
Само знам да је било више од пола екипе.
Нови Сад је наш,значи хвале се ал серу!
Savcic Luka
Posts: 333
Joined: Mon Sep 04, 2023 6:24 pm

Re: 14. kolo: VOJVODINA – Železničar 2:2 (2:0)

Post by Savcic Luka »

Nadam se da se nikada neće saznati ko je bio u sukobu. Na taj način bi pokazali zrelost da stvari rešavaju unutar svlačionice.
Lično i da znam, ne bih ni govorio ni pisao jer mislim da se tako samo dodatno doprinosi lošoj atmosferi.
Konflikt i sukob unutar ekipe nije ništa neobično, a nije ni neočekivano nakon poslednje utakmice.
User avatar
Turija
Posts: 10666
Joined: Thu Feb 03, 2005 11:25 pm
Location: Vojvodina

Re: 14. kolo: VOJVODINA – Železničar 2:2 (2:0)

Post by Turija »

Savcic Luka wrote: Tue Nov 07, 2023 4:51 pm Nadam se da se nikada neće saznati ko je bio u sukobu. Na taj način bi pokazali zrelost da stvari rešavaju unutar svlačionice.
Lično i da znam, ne bih ni govorio ni pisao jer mislim da se tako samo dodatno doprinosi lošoj atmosferi.
Konflikt i sukob unutar ekipe nije ništa neobično, a nije ni neočekivano nakon poslednje utakmice.
+1
Vojvodina je na jednoj strani, a svi ostali su na drugoj.Tako je bilo i tako će zauvek ostati.Sve klubove u kojima sam bio igrač ili trener doživljavam kao svoje, kao da su deo mene.Međutim, čast svakome, ali samo je Vojvodina-jedna jedina -V Boškov
User avatar
slanobarac
Posts: 3497
Joined: Tue Dec 09, 2008 4:57 pm
Location: Novi Sad

Re: 14. kolo: VOJVODINA – Železničar 2:2 (2:0)

Post by slanobarac »

Pošibali se igrači a mi :cheers:
Ništa pozitivno tu nema.
DOLE UPRAVA! DOLE SKUPŠTINA!
User avatar
Krle
Posts: 1365
Joined: Mon Jun 16, 2008 4:36 pm

Re: 14. kolo: VOJVODINA – Železničar 2:2 (2:0)

Post by Krle »

slanobarac wrote: Tue Nov 07, 2023 5:30 pm Pošibali se igrači a mi :cheers:
Ništa pozitivno tu nema.
To je krizni team building. Kad već nije odrađen kad je trebalo.
Nadam se da je sve raspravljeno i da nakon "grupne terapije" možemo da nastavimo mnogo normalnije nego do sad.
Niko nas ne voli - q.ac nas zaboli
User avatar
slanobarac
Posts: 3497
Joined: Tue Dec 09, 2008 4:57 pm
Location: Novi Sad

Re: 14. kolo: VOJVODINA – Železničar 2:2 (2:0)

Post by slanobarac »

A postoji li veza između "grupne terapije" i sedenja trenera na zapadu?
Čak i da ne postoji, pitanje je zašto nije vodio tim na toj utakmici?
DOLE UPRAVA! DOLE SKUPŠTINA!
User avatar
MiSmoFKV!
Posts: 1267
Joined: Fri May 24, 2013 11:39 pm

Re: 14. kolo: VOJVODINA – Železničar 2:2 (2:0)

Post by MiSmoFKV! »

slanobarac wrote: Tue Nov 07, 2023 7:08 pm A postoji li veza između "grupne terapije" i sedenja trenera na zapadu?
Čak i da ne postoji, pitanje je zašto nije vodio tim na toj utakmici?
Football Manager:
Image
User avatar
Krle
Posts: 1365
Joined: Mon Jun 16, 2008 4:36 pm

Re: 14. kolo: VOJVODINA – Železničar 2:2 (2:0)

Post by Krle »

@Slanobarac
Rečeno je da je Popović nakupio kartona. Ako laže komentator s Arene, onda i ja serendam.
Niko nas ne voli - q.ac nas zaboli
Locked