14. kolo: VOJVODINA – Železničar 2:2 (2:0)

User avatar
Milan
Posts: 4151
Joined: Wed Sep 14, 2005 5:44 pm
Location: Vojvodina

Re: 14. kolo: VOJVODINA – Železničar, nedelja 15h

Post by Milan »

slanobarac wrote: Mon Nov 06, 2023 3:15 pm Meni samo nije jasno zašto da sa ovim trenerom imamo više strpljenja nego sa prethodna tri npr.?

Možda zato što smo u prvom poluvremenu ove utakmice (a bilo je perioda i u drugim) videli igru kakve nije bilo godinama?
POŠTO OBRAZ ???!!!
Na_3_boda
Posts: 76
Joined: Thu Aug 03, 2023 12:05 pm

Re: 14. kolo: VOJVODINA – Železničar, nedelja 15h

Post by Na_3_boda »

Misljenja sam da imamo 11 standardnih igraca koji poseduju neki kvalitet, ali ni jedan nema zamenu, nama izmene samo srozavaju kvalitet igre, jos kada se doda da neki iz tih 11 nisu prosli pripreme i nemaju snage za 90 minuta onda nam se desi Cukaricki i Zelezenicar...Neka igrace zdravlje i sreca posluzi, pa mozda iz ove naredne tri utakmice bude i koji bod :beg:
Minja
Administrator
Posts: 1903
Joined: Thu Jan 13, 2005 12:45 am

Re: 14. kolo: VOJVODINA – Železničar, nedelja 15h

Post by Minja »

slanobarac wrote: Mon Nov 06, 2023 3:15 pm Slažem se da izlaz nije u stalnim promenama trenera ali na kraju uvek oni plaćaju cehove. Meni samo nije jasno zašto da sa ovim trenerom imamo više strpljenja nego sa prethodna tri npr.? Ništa tu specijalno posebno ne vidim. Igra malo bolja od prethodnika a rezultati slični. Što se mene tiče neka ostane, što kaže Deep, dokle sam bude želeo ali zaista ne vidim kako će ostvariti zbiljićeve vlažne snove o tituli 2025?
Od nekog moras da krenes. Ime je nebitno. Ako ej to neki naredni, meni opet ok, samo da se neko upise da je radio duze od tri meseca. Ovo je van pameti sta ovaj klub radi kada su treneri u pitanju.

Допуна:
- Ranko Popović (Avgust 11, 2023 - :?: )
- Radoslav Batak (Februar 27, 2023 - Avgust 8, 2023)
- Milan Rastavac (Jun 1, 2022 - Februar 26, 2023)
- Dragan Radojičić (Mart 16, 2022 - Maj 31, 2022)
- Slavoljub Đorđević (Maj 26, 2021 - Mart 14, 2022)
- Nenad Lalatović (Jun 24, 2019 - Maj 25, 2021)
- Radovan Krivokapić (Novembar 27, 2018 - Jun 23, 2019)
- Dragomir Okuka (Septembar 10, 2018 - Novembar 25, 2018)
- Aleksandar Veselinović (April 9, 2018 - Septembar 7, 2018)
- Ilija Stolica (Decembar 23, 2017 - April 4, 2018)
- Vladimir Buač (Septembar 10, 2017 - Novembar 30, 2017)
- Nenad Vanić (Jun 30, 2017 - Septembar 9, 2017)
- Radoslav Batak (April 25, 2017 - Jun 29, 2017)
- Aleksandar Veselinović (April 4, 2017 - April 21, 2017)
- Dragan Ivanović (Decembar 18, 2016 - April 3, 2017)
- Nenad Lalatović (Novembar 11, 2015 - Decembar 16, 2016)
- Zlatomir Zagorčić (Mart 17, 2015 - Oktobar 22, 2015)
- Zoran Marić (Jun 19, 2014 - Mart 16, 2015)
- Branko Babić (Januar 3, 2014 - Maj 19, 2014)
- Marko Nikolić (Jun 7, 2013 - Decembar 9, 2013)
- Nebojša Vignjević (Septembar 11, 2012 - Jun 4, 2013)
- Zlatibor Zagorčić (April 23, 2012 - Septembar 11, 2012)
- Spasoje Jelačić (April 12, 2012 - April 23, 2012 )
- Dejan Vukićević (Avgust 15, 2011 - April 12, 2012 )
- Ljubomir Ristovski (Jun 14, 2011 - Avgust 14, 2011)
- Zoran Milinković (Maj 27, 2010 - Maj 30, 2011 )
- Milan Đuričić (Mart 11, 2010 - Maj 18, 2010)
- Branko Babić (Oktobar 11, 2009 - Mart 9, 2010)
- Dragoslav Stepanović (Jun 8, 2009 - Oktobar 2, 2009)
- Zoran Marić (Mart 9, 2009 - Jun 8, 2009)
- Ljupko Petrović (Decembar 23, 2008 - Mart 8, 2009)
- Dragan Radojičić (Oktobar 21, 2008 - Decembar 23, 2008)
- Dragoljub Bekvalac (Jun 4, 2008 - Oktobar 20, 2008)
- Ivica Brzić (September 18, 2007 - Maj 28, 2008)
- Milovan Rajevac (Avgust 17, 2006 - Septembar 17, 2007)
- Zoran Marić (Avgust 20, 2005 - Avgust 13, 2006)
- Miroslav Ćurčić (od 14 avgusta do 20 avgusta 2005. godine)
- Milan Đuričić (Decembar 27, 2004 - Avgust 14, 2005)
- Vladimir Petrović (Novembar 24, 2004 - Decembar 26, 2004)
- Miroslav Ćurčić (do kraja jesenjeg dela sezone 2004 - 2005)
- Branko Smiljanić (Januar 6, 2004 - Novembar 9, 2004)
- Josif Ilić (Septembar 7, 2003 - Januar 5, 2004)
- Miroslav Vukašinović (Decembar 14, 2002 - Septembar 3, 2003)
- Čedomir Đoinčević (April 2002 - Decembar 14, 2002)
- Milan Popović (Mart 2002)
- Slobodan Pavković (od 6. kola sezone 2001 - 2002 - Mart 9, 2002)
- Branislav Novaković (od 4. do 6. kola sezone 2001 - 2002)
- Dragoljub Bekvalac (2000 - 2001 do četvrog kola sezone 2001-2002)


Списак тренера од 2000. године. Смешно шта и како се ради.
Rakovac
Posts: 99
Joined: Sun Sep 24, 2023 5:59 pm

Re: 14. kolo: VOJVODINA – Železničar, nedelja 15h

Post by Rakovac »

Menjanje trenera svakako nije rešenje i recept za uspeh, to je samo obično zavaravanje i zamajavanje navijača i skretanje pogleda sa suštinskog problema. Ne mislim ja ništa loše o sadašnjem treneru i nisam uopšte za to da se menja samo sam u svim postovima Deep-a video preterano veličanje istog. A možda i nisam u pravu možda je on stvarno supertrener daj bože da ispadne tako i da Deep vidi ono što ja koji 50 godina gledam fudbal ne vidim.
Osnovni problem FKV iz kog proističu svi drugi problemi je što klub nema vlasnika već je varijanta svačije a ničije. Svi ovi ljudi koji po političkoj liniji u protekloj deceniji se smenjuju na čelu i u upravi kluba da su bili gazde a ne u ovoj varijanti priča bi bila sasvim drugačija i mnogo uspešnija. Gajić, Dubroja, Zbiljić i Šćepanović imaju i vrlo uspešno vode SVOJE firme i u njima se ponašaju vrlo domaćinski za razliku od ponašanja(ekonomisanja) koje su pokazali u FKV gde su svi samo gledali da lično profitiraju od kluba. Da je bilo ko od navedenih(namerno nisam naveo Vukovića to je primitivac i štetočina) bio u klubu gazda mi bi bili i rezultatski uspešniji, imali bi zadovoljnu publiku i to je to. Svaki segment kluba bi funkcionisao mnogo bolje jer bi svaki gazda postavio prave i kvalifikovane ljude da vode klub i napravio uspešan rukovodeći tim i bilo bi mu u ličnom interesu da klub bude što uspešniji jer bi u tom slučaju i on više zarađivao i ostvarivao bi profit. Ova varijanta u kojoj klub vode političari,navijači, policajci, DB i Ljuba Apro je siguran put u propast.
Ono čemu se nadam da će se i nama desiti privatizacija u fudbalu a u tom slučaju mi smo po mom mišljenju najinteresantniji klub u Srbiji.
Ko ne veruje u ovo što pišem nek pogleda samo u komšiluk i nek vidi gde je npr. NK Rijeka danas a gde smo mi a jedini razlog zašto imaju duplo bolji tim, stadion i navijače nego mi je što oni imaju gazdu a ne ovu našu lagariju.
User avatar
Milan
Posts: 4151
Joined: Wed Sep 14, 2005 5:44 pm
Location: Vojvodina

Re: 14. kolo: VOJVODINA – Železničar, nedelja 15h

Post by Milan »

Sa većinom se slažem, ali ovo da pobrojani imaju svoje uspešne kompanije je vrlo diskutabilno.

Gajić - promene urbanističkih planova i zidanje više kvadrata nego što je dozvoljeno
Dubroja - eksploatisanje prirodnog dobra, a koje bi trebalo da je vlasništvo svih nas
Šćepanović - preuzimanje posla od Lajavog, nakon što je ubijen i dobijanje poslova od svake vlasti


Zbiljić je aktuelan, pa je izlišno i pominjati njegove poslove.

Da, bili su snalažljivi i održali svoje poslovanje, ali je kod svakog aktuelno - "ne pitajte me za prvi milion". Na taj način bi i većina vas bila vrlo uspešna...
POŠTO OBRAZ ???!!!
Rakovac
Posts: 99
Joined: Sun Sep 24, 2023 5:59 pm

Re: 14. kolo: VOJVODINA – Železničar, nedelja 15h

Post by Rakovac »

Milan je 100 posto u pravu kada je u pitanju "prvi milion" ali činjenica je da pobrojani sada kvalitetno i uspešno vode svoje firme.
User avatar
Red Marquis
Moderator
Posts: 3829
Joined: Sun Nov 09, 2008 4:49 pm
Location: West Side

Re: 14. kolo: VOJVODINA – Železničar, nedelja 15h

Post by Red Marquis »

Rakovac wrote: Mon Nov 06, 2023 5:22 pm Milan je 100 posto u pravu kada je u pitanju "prvi milion" ali činjenica je da pobrojani sada kvalitetno i uspešno vode svoje firme.
Svaki ponaosob od njih bi u nekoj malo uređenijoj državi bio u zatvoru.
Io odio Belgrado
Dragojlo
Posts: 692
Joined: Tue Jul 09, 2013 9:36 pm

Re: 14. kolo: VOJVODINA – Železničar, nedelja 15h

Post by Dragojlo »

Spominjete klupskog psihologa... Pa ovi naši kakvi su, angažovali bi onu ribu Sašu što je tvrdila da je bila psiholog u gomili poznatih evropskih klubova, da bi se posle ispostavilo da je sve ustvari izmislila i lagala, i da ni u jednom od tih klubova nemaju pojma ko je ona... :greenbutt: Od tada je bukvalno u zemlju propala, tako da eto prilike joj FKV da šansu da zaista radi to što se tripovala... :dance2:
Istocno stajanje
Posts: 540
Joined: Thu Jul 23, 2015 11:20 am

Re: 14. kolo: VOJVODINA – Železničar, nedelja 15h

Post by Istocno stajanje »

Ovu polusezonu cemo zavrsiti negde izmedju 6. i 8. mesta...
U drugom delu sezone nas jedino moze izvuci osvojen kup, a za to su vrlo male sanse.
Savcic Luka
Posts: 333
Joined: Mon Sep 04, 2023 6:24 pm

Re: 14. kolo: VOJVODINA – Železničar, nedelja 15h

Post by Savcic Luka »

Deep Purple wrote: Mon Nov 06, 2023 11:30 am Šta reći. Ne verujem šta su nam priredili. Juče me na 2:2 od prijatelja nije sprdao samo onaj ko nije stigao odnosno nije video rezultat.

Još ne mogu da verujem. Umesto da dobiješ 4-5 razlike i uvedeš se kako treba u naredne tri utakmice ti ovo uradiš. Umesto da privedeš meč rutinski kraju na Banovom Brdu i sad protiv Želje i nakon toga da ideš u Topolu po tri boda i treće mesto ti prirediš ljudima ovo. Bez komentara sam. Ako je protiv Čukaričkog i postojalo neko opravdanje jer si igrao ipak protiv kvalitetnog rivala za ono od juče ne sme da postoji.


Samo jedna stvar Ranko je digao igru ekipe, na momente to izgleda iz meča u meč jako lepo ali ima tu još jako puno posla. Velika amplitude u igri.
Govorio sam i stojim iza toga da nama treba još jedan kvalitetan vezni fudbaler. Ne možeš da zavisiš od jednog India, imamo buljuk fudbalera a fale nam igrači na par pozicija, absurd.

Jedini čovek koji trenutno treba i zaslužuje u ovom klubu da ima kredit je Ranko. Nadam se da će dobiti odrešene ruke da odradi prelazni kako teba, dovede koga želi i raspusti za koga misli da nema kvalitet.

Svi smo mi besni ili razočarani (ja vala oba) nakon poslednje dve utakmice u prvenstvu ali budite strpljivi, zaslužuje Ranko podršku nemojte da mu zviždite ili da ga terate, on je čovek koji zaslužuje posršku. Za ovo što nama smeta on nije krivac, krivac je čovek koji je tumbao tim i dovodio koga je stigao bez plana.

X puta sam se zajebao i to je činjenica ali verujem u Ranka i mislim da može da napravi neki sistem ali za to mu treba kontinuitet, da ima više kredita u odnosu na to koliko smo pružili Rastavcu.

Mislim da može da zategne ekipu kao Lazetić što je Tsc zategao ali Lazetić je imao odrešene ruke i data mu je šansa nakon što je ispustio evropu u poslednjem kolu.
Potpuno saglasan.
Savcic Luka
Posts: 333
Joined: Mon Sep 04, 2023 6:24 pm

Re: 14. kolo: VOJVODINA – Železničar, nedelja 15h

Post by Savcic Luka »

hvylarn wrote: Mon Nov 06, 2023 3:36 pm Za pshiloga duljim već od davnine i uopšte nije sramota niti mala stvar. Isto tako jedan Gerić koji nema nešto veze sa fudbalom ali ima itekako sa sportom, Novim Sadom-Vojvodinom i pobedničkim mentalitetom, mogao bi itekako da doprinese u razgovoru sa igračima.

Ono juče što sam gledao je dva različita tima u oba poluvremena, čovek se ponada na momenat i još više se razočara. Naše zamene sve do jednog kao da su bile igrač manje kako su ušli.

Bjeković koji dečko nije napredovao ni promil od kako je počeo da igra za seniore, isto sranje drugo pakovanje. Ne zna dečko šta je teretana već 3 godine.
Kajevića momka treba da je sramota i da sam zatraži ispisnicu i da igra negde rekreativno. Da ti sa svoje 32 godine uđeš u drugom poluvremenu i da iz istog budeš zamenjen jer samo smetaš pa treba da ti budu jasne neke stvari. Od svih koji su došli, on mi je najviše zasmetao jer je tačno što sam i očekivao. Dečko povređen celu polusezonu, dok krene da se uigrava, sezona već gotova. A verujem da prima među top 5 plata u ekipi.
Gerić je ove godine radio sa FK Sarajevom. Ako njima nije problem da ga angažuju, tek što nama ne bi trebao biti.
Pročitao sam njegovu knjigu i odatle izvukao dosta stvari koje se trudim da primenim na svoje troje klinaca.
Savcic Luka
Posts: 333
Joined: Mon Sep 04, 2023 6:24 pm

Re: 14. kolo: VOJVODINA – Železničar, nedelja 15h

Post by Savcic Luka »

Milan wrote: Mon Nov 06, 2023 5:09 pm Sa većinom se slažem, ali ovo da pobrojani imaju svoje uspešne kompanije je vrlo diskutabilno.

Gajić - promene urbanističkih planova i zidanje više kvadrata nego što je dozvoljeno
Dubroja - eksploatisanje prirodnog dobra, a koje bi trebalo da je vlasništvo svih nas
Šćepanović - preuzimanje posla od Lajavog, nakon što je ubijen i dobijanje poslova od svake vlasti


Zbiljić je aktuelan, pa je izlišno i pominjati njegove poslove.

Da, bili su snalažljivi i održali svoje poslovanje, ali je kod svakog aktuelno - "ne pitajte me za prvi milion". Na taj način bi i većina vas bila vrlo uspešna...
Pričati o "uspešnim poslovnim ljudima" u Srbiji je samo po sebi diskutabilno. A ako idemo dalje, da je posle II svetskog ovde bio normalan sistem gde se cene uspešni ljudi, FKV bi bio srpski Liverpool ili Manchester United (ko šta voli). Blizanakinje bi možda bile u nekim momentima bili Man Shity ili slično, a možda ne bi ni postojali. Ali tu smo gde smo. Sportski kontinuitet je najvažniji.
Meni se ne sviđa ni uprava RKV (a tu pojedince i poznajem), ali pored logistike imaju i sportski kontinuitet, a nisu zapostavili ni klince.
User avatar
Stexman
Posts: 2563
Joined: Wed Apr 15, 2009 11:38 pm

Re: 14. kolo: VOJVODINA – Železničar, nedelja 15h

Post by Stexman »

Da se nadovezem na pricu o treneru i zasto ovom treba dati sansu vise. Pa jednostavno kao izvinjenje svim prethodnim trenerima koji su od :shit: probali da naprave pitu pa su bili smenjeni kad nisu uspeli. Ni ovaj nece napraviti pitu ali je cini se uspeo da skonta koja komponenta tu "smrdi" a to je velika vecina sastojaka na raspolaganju. Jedna ili dve kasikice(čitaj: igraca) nekog kvalitetnog zacina nece pomoci i samo ce zamaskirati problem.
Umesto dovodjenja gomile igraca koje niko nece dovesti jos tri-cetiri sa nekom boljom statistikom a ovima dati slobodne papire i nek se snalaze.

Kad budemo imali od cega da pravimo tim onda treba i trenera ocenjivati spram toga. Sve ostalo je trosenje vremena i zivaca.
User avatar
slanobarac
Posts: 3497
Joined: Tue Dec 09, 2008 4:57 pm
Location: Novi Sad

Re: 14. kolo: VOJVODINA – Železničar, nedelja 15h

Post by slanobarac »

Od 19 osvojenih bodova čak 18 smo osvojili sa ekipama koje su u play out zoni a samo 1 sa ekipama iz gornjeg doma. :frown:
DOLE UPRAVA! DOLE SKUPŠTINA!
User avatar
Mare_Liman
Posts: 947
Joined: Fri Jun 16, 2023 8:21 pm
Location: Лиман III

Re: 14. kolo: VOJVODINA – Železničar, nedelja 15h

Post by Mare_Liman »

Добар пример са Ријеком, колико су испред нас, а мањи град од НС-а 2 ил 3 пута... генерално колико је хрватска сцена испред нас и по локалу а и они су клупски били ко мађари ко зна колико испод нас, нереално колико су све издигли по архиктетури, по локал патриотизму, по бројности на репрезентативним утакмицама, стањима у клубовима и сл. , а само ми падамо и то дубоко, није то наравно пробелем у нама колико у људима горе али свакако је срамотно колико нас комшије "прешишају" у свим фудбалским сегментима, а толико су били испод нас...
"Војводина је на једној страни, а сви остали су на другој, тако је увек било и тако ће заувек остати."
Locked