12. kolo: VOJVODINA – Radnik 3:0 (3:0)

Locked
User avatar
Grof Žekula
Administrator
Posts: 2677
Joined: Fri Jan 28, 2005 10:25 pm
Location: Bulevar

12. kolo: VOJVODINA – Radnik 3:0 (3:0)

Post by Grof Žekula »

Прекид (па дебакл) у Новом Пазару, па прекид у првенству док чекасмо да национална селекција избори то фамозно ЕП...

Како нам на гостујућим теренима не иде никако, да бар пробамо да освајамо бодове код куће. Да ли смо се само одмарали, или нешто радили, видећемо у недељу када од 18 часова дочекамо Радник. Како после овога гостујемо два пута, бар званично, Чукаричком и оном клубу са Детелинаре, јасно је да се уздамо у то да је Ранко успео да учини штогод у међувремену.

Већ је истакао да му требају играчи са петљом који се не повлаче! Да се менталитет мора мењати. Па сад да видимо шта је урађено, јер до зимске паузе више алибија нема.

Цитирам га:

- Није ми јасно да од фебруара нисмо добили утакмицу на страни, а променило се много тренера. Мораћемо нешто друго да мењамо. Ко не сме да буде храбар, ко не жели да буде храбар и не зна да буде храбар мораће нечим другим да се бави. Прва два гола примили смо повлачећи се, бежањем назад, не излажењем на лопту. Ја сам прави кривац, јер их водим, али мораће много тога да се промени, јер кукавичлук не подносим.

Ранко – ИЗВОЛИ !!!

ФКВ - Радник 3:0 (3:0)
1:0 - Кембел 8'
2:0 - Вукановић 11'
3:0 - Миросављевић 45'


Извештај са утакмице - https://www.superliga.rs/sezone/2023-24/match/4179
User avatar
slanobarac
Posts: 3497
Joined: Tue Dec 09, 2008 4:57 pm
Location: Novi Sad

Re: 12. kolo: VOJVODINA – Radnik, nedelja 18h

Post by slanobarac »

Uvek se u ovim pauzama zapitam da li su išta radili u tih 15 dana? Utisak mi je uvek bio da su dobili voljno i da su se skupili 3 dana pred nastavak.
A što se tiče ovih trenerovih reči mišljenja sam da nije sve u hrabrosti. Dosta je i do znanja i (fudbalske) inteligencije. Primetno je da su neki naši igrači baš oskudni u tim stvarima.
Eventualnom pobedom i očekivanim rezultatima konkurenata opet bi se preselili u gornji dom.
DOLE UPRAVA! DOLE SKUPŠTINA!
User avatar
Grbavica.021*
Posts: 1890
Joined: Mon Jan 31, 2022 12:25 pm
Location: двора

Re: 12. kolo: VOJVODINA – Radnik, nedelja 18h

Post by Grbavica.021* »

Продаја улазница
ВОЈВОДИНА – РАДНИК (СУРДУЛИЦА)


Утакмица 12. кола Моцарт Бет Супер лиге Србије између ФК Војводине и ФК Радник одиграће се у недељу 22.10. у 18 часова. Карте за запад моћи ће да се купе на дан меча на благајнама Карађорђа по цени од 700 динара, а карте за север продаваће се по цени од 300 динара. Улаз на источну трибину ће као и до сада бити бесплатан за све оне који дођу у обележјима Војводине. Сви који буду купили улазницу за западну трибину, треба да је сачувају, јер ће на полувремену насумично бити изабран један број власника улазнице који ће добити на поклон нови црвено-бели дрес.
User avatar
Turija
Posts: 10666
Joined: Thu Feb 03, 2005 11:25 pm
Location: Vojvodina

Re: 12. kolo: VOJVODINA – Radnik, nedelja 18h

Post by Turija »

Nije poenta hrabro izgubiti, vec pametno pobediti.
Problem je sto je u nasoj ligi uvrezeno misljenje, kod igraca i sudija, da domacin treba da pobedi, a gost bude u podredjenom polozaju ( osim za 2 kluba, koji uvek treba da pobede). Tako se domace ekipe vise trude, a i sudije, najcesce, pomazu domacem timu (opet, osim kad igraju sa ona dva kluba).

Vosi nedostaje kvalitet i snaga. To je glavni problem.
U NS zapnu malo vise, a u gostima je stav: probacemo da ne izgubimo, a da se ne umorimo, jer trebace nam vise snage za sledecu utakmicu u Novom Sadu.
I onda izgubimo u gostima, a kuci se mucimo da pobedimo.
Vojvodina je na jednoj strani, a svi ostali su na drugoj.Tako je bilo i tako će zauvek ostati.Sve klubove u kojima sam bio igrač ili trener doživljavam kao svoje, kao da su deo mene.Međutim, čast svakome, ali samo je Vojvodina-jedna jedina -V Boškov
User avatar
Milan
Posts: 4153
Joined: Wed Sep 14, 2005 5:44 pm
Location: Vojvodina

Re: 12. kolo: VOJVODINA – Radnik, nedelja 18h

Post by Milan »

Turija wrote: Fri Oct 20, 2023 11:36 am
Vosi nedostaje kvalitet i snaga.


Kvalitet bih dodatno podvukao. Nemamo ga i to je naša realnost trenutno. Igrači su nam limitirani i ne bi trebalo više da se nadamo da će u nastavku sezone proraditi. Krivac za njihovo dovodjenje bi prvi morao odgovarati, ali kad Marko Jovanović obraza nema da sâm ode, kriva je uprava koja ga još uvek trpi.

Od utakmice u nedelju ne očekujem ništa…
POŠTO OBRAZ ???!!!
User avatar
Turija
Posts: 10666
Joined: Thu Feb 03, 2005 11:25 pm
Location: Vojvodina

Re: 12. kolo: VOJVODINA – Radnik, nedelja 18h

Post by Turija »

Milan wrote: Fri Oct 20, 2023 11:47 am
Turija wrote: Fri Oct 20, 2023 11:36 am
Vosi nedostaje kvalitet i snaga.


Kvalitet bih dodatno podvukao. Nemamo ga i to je naša realnost trenutno. Igrači su nam limitirani i ne bi trebalo više da se nadamo da će u nastavku sezone proraditi. Krivac za njihovo dovodjenje bi prvi morao odgovarati, ali kad Marko Jovanović obraza nema da sâm ode, kriva je uprava koja ga još uvek trpi.

Od utakmice u nedelju ne očekujem ništa…
Igraci su nam jako lose selektirani. Kad nemaju dovoljan fudbalski kvalitet, morali bi imati viska snage.
Medjutim, ni to ne moze da se uspostavi, jer nemaju ni fizicki kapacitet da podnesu jake treninge. Bila bi to ,,Bolnica na kraju grada" ( na FCVB).

Igraci su nam odlicno placeni u odnosu na ostale nase klubove ( osim ona dva i mozda Cukarickog i TSC). Bolje reci, svi u Klubu su preplaceni, a ucinak je suvi prosek domace lige.

PS
U nedelju ocekujem tesko izvojevanu pobedu, posto se sada, svakako, mora do 3 boda.
Pa, Milovanovic iz Lucana je Tata za sve njih. Covek sam drzi klub u malo vecem selu.
Vojvodina je na jednoj strani, a svi ostali su na drugoj.Tako je bilo i tako će zauvek ostati.Sve klubove u kojima sam bio igrač ili trener doživljavam kao svoje, kao da su deo mene.Međutim, čast svakome, ali samo je Vojvodina-jedna jedina -V Boškov
User avatar
Grbavica.021*
Posts: 1890
Joined: Mon Jan 31, 2022 12:25 pm
Location: двора

Re: 12. kolo: VOJVODINA – Radnik, nedelja 18h

Post by Grbavica.021* »

User avatar
Grbavica.021*
Posts: 1890
Joined: Mon Jan 31, 2022 12:25 pm
Location: двора

Re: 12. kolo: VOJVODINA – Radnik, nedelja 18h

Post by Grbavica.021* »

Поповић: Позивам навијаче да нас подрже и да заједно правимо праву причу

Тренер Војводине Ранко Поповић и клупски лекар Борко Вукосав одржали су данас конференцију уочи утакмице са Радником.
Фудбалери „старе даме“ у недељу од 18 часова играју меч 12. кола Моцарт Бет Супер лиге Србије, а уочи ове утакмице доктор Борко Вукосав саопштио је лепе вести о стању Џонатана Болингија.

Ми смо се видели овде пре 35 дана када смо били сви забринути, јер је наш Џонатан Болинги био смештен на Институт за плућне болести због изузетно тешког здравственог стања у коме се налазио. Био је животно угрожен и тада су сати одлучивали о судбини његове терапије. Сада је повод сасвим другачији, много смо боље расположени, јер је његово стање стабилизовано до те мере да може да настави са терапијама у кућним условима. Он је јуче отпуштен из болнице, сада следује рехабилитација. Познајући њега као правог борца са терена, верујем да ће и ово друго полувреме његове утакмице привести успешно крају уз помоћ свих нас у клубу и његових најближих. Стање је добро, стабилно, али је пред њим дугачак пут до потпуног опоравка – рекао је доктор Борко Вукосав.

Не желећи да улази детаљније у медицинску анализу, Вукосав је потврдио да је Болинги био у изузетно тешком стању и да је пред њим још дуг пут до потпуног опоравка.
Не желимо да причамо много о медицинским детаљима, осим тога је дошао у Нови Сад у изузетно тешком стању. Дошао је у установу са озбиљним професионалцима и захваљујући њима Болинги је данас жив. Поред тог професионалног стања, показали су и невероватну људскост. Болинги је дошао са обостраном упалом плућа која је изазвала септично стање и попуштање свих органских система. Започета је борба и терапија и у тим тренуцима сваки сат и минут је био битан да се предузму прави кораци. Терапија је срећом уродила плодом, али њему заиста постоји дугачак пут до опоравка и повратка на терен. Ми немамо информацију шта се дешавало у Африци, али знамо да је нешто инфективно изазвало његово стање – саопштио је Вукосав.

Тренер Војводине Ранко Поповић такође се захвалио свима који су водили бригу о нападачу „старе даме“.

Ја бих упутио захвалност нашем медицинском тиму и свим оним људима који су помогли у болници и Институту за плућне болести који су урадили невероватне ствари да Боли данас буде код куће, да има нормалан живот, а и дају нам наду када његово здравствено стање то дозволи, да се врати на терен. И ја сам га посетио и још увек су ми у глави оне његове очи, када смо ушли код њега, када ми је стиснуо руку и рекао „тренеру, ја ћу да се вратим“. Ја сам му у шали одговорио да сутра у 14 часова крећемо у Нови Пазар и да ако се не појави плаћа казну. Болинги има невероватну вољу и та његова енергија нам је потребна, али док се он не врати, имамо друге играче на располагању – почео је Поповић.

Тренер Воше потом је похвалио тим Радника.

Чека нас један дисциплиновани противник, екипа која је можда најбоље дефанзивно организована. Имали смо две недеље да се посветимо раду и могу да кажем да бих био пресрећан ако будемо сви видели део онога што су момци радили на тренинзима ове недеље. Са великим задовољством то могу да вам пренесем, а ми ћемо се потрудити да у недељу то види цео стадион. Игра, однос, залагање, све је дијаметрално супротно од другог полувремена у Новом Пазару. С нестрпљењем очекујем да видим да ли ће екипа поновити све то у недељу на утакмици – истакао је Поповић.

Он се још једном осврнуо на претходни пораз од Новог Пазара, након ког је очигледно упутио важну лекцију својим играчима.

Не знам где су едуковани и како су фудбалски васпитавани и ко је коме рекао да три бода код куће и на страни нису иста и да игра буде толико другачија. Ако знаш да играш фудбал, онда га играш онако како треба да га играш. Ја знам да ти момци имају много више потенцијала, али морају и они да буду спремни да га дају. Ја не могу са клештима као зуб да из њега извлачим, већ он мора да буде спреман да га да. Ове недеље је стварно било то. Ја сам оптимиста, али сам и реалиста, нисам еуфоричан, али је било милина гледати како су радили. Играчи су схватили неке ствари, али то све треба да пребацимо и на терен, на утакмицама. Ми морамо да признамо и да живимо са тим да је дрес Војводине много тежи него неког другог клуба. Играчи морају да буду свесни тога, ми смо ту да им помогнемо. Ако ја треба да их мотивишем, то „ако“ ће још увек да буде ту. Свако ко је нормалан и ко је био на терену у другом полувремену у Новом Пазару, ко је био после на састанку, довољна му је мотивација да после тога обуче дрес и зна шта треба да ради – нагласио је Поповић.

Још једна позитивна вест је да више нема кадровских проблема.
Баш сам јутрос рекао доктору и због тога дугујемо захвалност лекарском тиму, јер коначно имамо гужву на терену. Први пут нисмо у хендикепу када је бројчано стање у питању – открио је Поповић.
За крај, тренер Воше је желео да упутиo важну поруку навијачима и позове их у што већем броју.
Желим да искористим ову ситуацију да јавно поручим нашим навијачима да дођу у што већем броју, јер су нам заиста потребни. Заправо, увек су нам потребни, али желимо да дођу и да направе амбијент подршке и да гурамо једни друге. Ја обично ово иначе не радим, али ми желимо да урадимо на терену нешто због чега ће они желети да нам се придруже. Ја хоћу да дођу да покажемо да смо заједно, да можемо и да хоћемо да правимо нову и бољу причу за све нас – закључио је Ранко Поповић.
Карте за запад моћи ће да се купе на дан меча на благајнама Карађорђа по цени од 700 динара, а карте за север продаваће се по цени од 300 динара. Улаз на источну трибину ће као и до сада бити бесплатан за све оне који дођу у обележјима Војводине. Сви који буду купили улазницу за западну трибину, треба да је сачувају, јер ће на полувремену насумично бити изабран један број власника улазнице који ће добити на поклон нови црвено-бели дрес.
Такође, куповином улазнице за меч са Радником, добија се и бесплатна карта за рукометну утакмицу другог кола Ф групе Лиге Европе између Војводине и Силкеборга, која се одиграва 24. октобра у 20.45
User avatar
Mark Renton
Posts: 117
Joined: Wed Mar 22, 2023 9:21 pm

Re: 12. kolo: VOJVODINA – Radnik, nedelja 18h

Post by Mark Renton »

GRBAVICA SLAVI 25 GODINA
SVI NA SEVER!
VošaNS
Posts: 749
Joined: Tue May 23, 2023 12:44 pm

Re: 12. kolo: VOJVODINA – Radnik, nedelja 18h

Post by VošaNS »

Nek zablista Radulović!
Cane
Posts: 1021
Joined: Fri Jul 07, 2017 9:16 am

Re: 12. kolo: VOJVODINA – Radnik, nedelja 18h

Post by Cane »

Znači sutra će neko za 700 dinara dobiti ovaj jubilarni dres. Ako to slučajno bude neko s foruma neka se pohvali :D
User avatar
Grbavica.021*
Posts: 1890
Joined: Mon Jan 31, 2022 12:25 pm
Location: двора

Re: 12. kolo: VOJVODINA – Radnik, nedelja 18h

Post by Grbavica.021* »

Mark Renton wrote: Fri Oct 20, 2023 5:10 pm GRBAVICA SLAVI 25 GODINA
SVI NA SEVER!
:cheers:
ssnigd
Posts: 3365
Joined: Wed May 02, 2007 5:46 pm
Location: NS

Re: 12. kolo: VOJVODINA – Radnik, nedelja 18h

Post by ssnigd »

I posle pricaju da uprava ne radi nista u korist navijaca.
Zapad se spustio za 100rsd, taman za kokice kod Malajca.
Gojko Kacar wrote:
Najviše se radujem kada postižem golove titovim blizancima i nadam se da će ih biti još puno u karijeri.
Savcic Luka
Posts: 333
Joined: Mon Sep 04, 2023 6:24 pm

Re: 12. kolo: VOJVODINA – Radnik, nedelja 18h

Post by Savcic Luka »

Mislim da sutra dobijamo. A verovatno sam jedan od retkih koji misli da možemo dobiti i Čuku.
Cane
Posts: 1021
Joined: Fri Jul 07, 2017 9:16 am

Re: 12. kolo: VOJVODINA – Radnik, nedelja 18h

Post by Cane »

Sutra bi jednostavno ovo morali dobiti. Ali pri tome mislim da pobedimo bez teške muke, mnogo opuštenije nego ovih par poslednjih domaćih utakmica i uz komotniji rezultat. Sve drugo nikako ne bi bilo dobro, svi krediti su do sada potrošeni, a pobeda uz dobru igru bi nam mogla dati dobar zalet pred Čuku, pa da se pobijemo na brdu.
Videćemo sve sutra, a pošto kiše neće biti, temperatura idealna, premijera je novih dresova, onda zaista treba doći na stadion pa da napravimo lepu atmosferu. Vidimo se sutra na Karađorđu.
Locked