Video fajlovi...

Aktuelne teme vezane za FK Vojvodina
Post Reply
User avatar
Zeljafcv
Posts: 1473
Joined: Wed Jun 25, 2008 1:41 am

Post by Zeljafcv »

Krle wrote:E, gde su sad ti ljudi s tribina? Nemoguce da ne navijaju vise za Vojvodinu. Kad bi se samo polovina njih i njihovih potomaka vratila na Karadjordje, gde bi nam kraj bio...
Bogami, tesno bi bilo na tribinama! :lol:
- Do promena u sistemu: Uprava napolje! Zaustavimo hajku na Vojvodinaše!
User avatar
novosadjanin
Posts: 1353
Joined: Mon Nov 13, 2006 12:30 pm
Location: CURVA OCCIDENTALE

Post by novosadjanin »

Krle wrote:E, gde su sad ti ljudi s tribina? Nemoguce da ne navijaju vise za Vojvodinu. Kad bi se samo polovina njih i njihovih potomaka vratila na Karadjordje, gde bi nam kraj bio...


Jel mislis na utakmicu sa Zvezdom? Pa tu je nasih bilo mozda 7-8 hiljada a ostalo sve Cigani. Pogledaj kod golova istok i mali jug (koji bi trebali da su celi nasi), manje od pola mase skace da se raduje, jedino sredina istoka je bila sva nasa. Dalje, prva utakmica protiv Hajduka, tu su sigurno dosli i Grobari i Cigani da navijaju protiv Hrvata. Situacija je sada mnogo bolja u nasu korist, sto se tice kvantiteta NE, ali procentualno sigurno DA!
Sergej Milinković-Savić: "Navijač sam Vojvodine, Mislim da mi koji smo ponikli u Vojvodini ne treba da igramo za crvenu zvezdu i partizan".
User avatar
Владика
Administrator
Posts: 4320
Joined: Wed Jan 19, 2005 12:58 pm

Post by Владика »

Не бих се сложио са горе наведеном констатацијом. У стара добра времена преко 2/3 запада је увек било уз Војводину док је 4/5 истока и готово цео мали исток био уз Војводину. Другачије се тада навијало, Новосађани су били шкрти и на аплаузима а не на устајању и на навијању. Тај дан се на Карађорђу окупило преко 25000 гледалаца од тога је 2/3 било за Војводину.
Ускоро репортажа са меча у трајању од 30 минута. Црвени,црвени,црвени...
п.с. Како моћно изгледа стадион када је читав окићен нашим заставама.
User avatar
Friend
Posts: 664
Joined: Wed Sep 20, 2006 12:18 am

Post by Friend »

Slažem se sa Podbarom.Sećam se te utakmice vrlo dobro,kao i slavlja posle te utakmice na ulicama grada.Tada malobrojni otomani nisu smeli da pisnu,a u sećanju će mi ostati njihova lica koja su pocela da shvataju da oni neće biti šampioni te godine,što bi se reklo neprocenjivo :lol: .
User avatar
Radoye
Administrator
Posts: 8881
Joined: Sun Feb 06, 2005 1:11 am
Location: preko okeana

Post by Radoye »

Da, tacno je to, vecina stadiona jeste bila za nas. Isti ako ne i jos veci broj ljudi je bio na Slobodi kad je titula i ozvanicena, tako da te price da su ovo vecinom bili cigani ili da su protiv Hajduka dosli grobari i cigani da navijaju protiv Hrvata pada u vodu jer ni jedni ni drugi nisu imali nikakav interes da dodju na utakmicu protiv Tuzlaka na kojoj se proslavlja nasa titula. U citavom gradu se osecala tada neka elektricna atmosfera, nesto neopisivo!

I ovo sto Friend kaze - secam se nekih dotada ljutih cigana koji su naprasno u to vreme poceli da pevaju nase pesme i kunu se kako su "oduvek" bili Slaninari i da nikada nisu navijali za zvezdu :lol: tako isto bi bilo i sada kad bismo uzeli titulu. A tek kad bi zaredjali 2-3 uzastopne, pa ne bi ostao nijedan cigan ili grobus u Novom Sadu :lol:

No da bi se vratili ljudi na stadion potrebno im je kao prvo pruziti kvalitetan fudbal, za pocetak makar kao taj od pre 20 i kusur godina, a to ne moze samo Vojvodina da postigne vec treba cela liga da podigne kvalitet. Jer dzabe da dovedemo i celu Barselonu ako ce da igraju protiv raznih Mladih Radnika i slicnih fudbalskih velicina.

Mozda zato i nije losa ona ideja o regionalnoj ligi, bolje gledati kad nam dodju u goste Dinama, Hajduka, Zelju, Saraj'vo, Vardara... kao nekad na ovim snimcima nego ovaj domaci jad i bedu.
Minja
Administrator
Posts: 1906
Joined: Thu Jan 13, 2005 12:45 am

Post by Minja »

Tekma Vojvodina - zvezda.. Ja bio na Malom istoku. Ako se ne varam, objavljeno je da je na toj utakmici bilo 28000 gledalaca. Ama bas sve je bilo puno. Da ne verujes. Gde smo samo stali?
Kao sardine. Bukvalno ni levo ni desno. Neponovljivo...
User avatar
servalsorim
Posts: 73
Joined: Sat Jun 27, 2009 3:57 pm
Location: duboko podzemlje

Post by servalsorim »

Против Хајдука добру већину на малом југу су били навијачи београдских клубова.Али таква су била тад времена,ултра покрет је тад тек узимао замаха у Новом Саду.Ако млађима није познат податак те вечери је био прави озбиљнији сукоб са припадницима Торциде из Осјека на углу М.Горког и Булевара.Тад смо ту локацију звали код Филипса.Нашу екипу су ту сачињавали углавном екипа пункса,скинса и осталих градских кретена који су отпадали на Машинцу .Велика је разлика била тад у односу на ова модерна времена.Сви смо били тада углавном иста раја градски дух за разлику од ових сада.
...uno di noi...
User avatar
novosadjanin
Posts: 1353
Joined: Mon Nov 13, 2006 12:30 pm
Location: CURVA OCCIDENTALE

Post by novosadjanin »

Protiv Slobode su bili svi nasi. Koliko je bilo gledalaca na toj utakmici? 10.000, a slavila se titula!? I nije neka cifra, protiv Verdera je bilo vise od 20.000!
Sergej Milinković-Savić: "Navijač sam Vojvodine, Mislim da mi koji smo ponikli u Vojvodini ne treba da igramo za crvenu zvezdu i partizan".
User avatar
Lala sa zapada
Posts: 688
Joined: Sat Jan 30, 2010 7:52 pm

Post by Lala sa zapada »

novosadjanin wrote:Protiv Slobode su bili svi nasi. Koliko je bilo gledalaca na toj utakmici? 10.000, a slavila se titula!? I nije neka cifra, protiv Verdera je bilo vise od 20.000!
Upravo to. Meni je jako zao da nije bilo dovoljno Vojvodinasa da skroz napunimo stadion u momentu kada se slavila titula posle skoro 25 godina.

Protiv Werdera sam bio na severu. Nisam ni imao kartu, masa je razvalila jedan ulaz na severu i reka ljudi je poletela ka tribini. :D

Ne pamtim tako pun stadion kao protiv Werdera, ipak, cinjenica je da je bilo i puno lokalnih cigana i grobara na tom mecu.

Rodjen sam 1981. godine i nisam bio na proslavi nase titule. Pitate se zasto?
Moj otac je navijac Partizana, jedina stvar koju mu zameram.

Zato sam ja gladan titule kao retko koji forumas! :D
User avatar
Владика
Administrator
Posts: 4320
Joined: Wed Jan 19, 2005 12:58 pm

Post by Владика »

novosadjanin wrote: 10.000, a slavila se titula!?
Па није баш да је било само 10000 гледалаца(барата се са цифром између 15-18000 гледаоца). У то време намерно се снижавала бројност публике због пореза на продате карте које је плаћао клуб(некада је ова држава и функционисала) а и емотивна катарза се збила управо на мечу са звездом када је питање шампиона било решено.
Нећу да полемишем више, већ ћу искористити прилику да позовем новосађанина да заједно попијемо чашу шампањца приликом новог шампионског славља.
А до тада живимо од слатких успомена-
http://www.youtube.com/watch?v=fLWYMSX_ihA
User avatar
Friend
Posts: 664
Joined: Wed Sep 20, 2006 12:18 am

Post by Friend »

Snimci sve govore,neko vidi 10000 hiljada,a neko malo više :wink: .
User avatar
Владика
Administrator
Posts: 4320
Joined: Wed Jan 19, 2005 12:58 pm

Post by Владика »

Pocetak price o Zlatnoj generaciji F.K. Vojvodina-
Todor Veselinovic-
http://www.youtube.com/watch?v=UUAX4EPb_2c
User avatar
Владика
Administrator
Posts: 4320
Joined: Wed Jan 19, 2005 12:58 pm

Post by Владика »

Вујадин Бошков-http://www.youtube.com/watch?v=ZxtQInnWHNg
User avatar
Владика
Administrator
Posts: 4320
Joined: Wed Jan 19, 2005 12:58 pm

Post by Владика »

Трећи од четири мускетара из Златне генерације-Здравко Рајков-
http://www.youtube.com/watch?v=jVYYy9k0wY0
User avatar
Владика
Administrator
Posts: 4320
Joined: Wed Jan 19, 2005 12:58 pm

Post by Владика »

Добросав Крстић-http://www.youtube.com/watch?v=7IzGTxG2Znk
Post Reply