11. kolo: Novi Pazar - VOJVODINA 3:1 (0:0)

User avatar
Red Marquis
Moderator
Posts: 3828
Joined: Sun Nov 09, 2008 4:49 pm
Location: West Side

Re: 11. kolo: Novi Pazar - VOJVODINA, subota 16h

Post by Red Marquis »

Problem je što mi jaaaako retko prodajemo igrače koji nisu potekli iz naše škole. Cela transfer zarada se faktički na ta OŠ pleća svodi, situacije kao sa Čumićem su izuzetno retke kod nas. Mi smo u našoj transfer politici dovlačenja često isluženih, menadžerskih igrača kojima smo mi poslednje šanse za karijeru smo godinama sami sebi pucali u nogu. Ne možemo se podičiti ni prodajom naših stranaca. To su sve stvari koje moraju da se menjaju, pa onda možda i neće biti tolike nasušne potrebe da se omladinci prodaju pre nego što i zaigraju.
Io odio Belgrado
CRD FCV
Posts: 1603
Joined: Mon Dec 23, 2013 6:47 pm

Re: 11. kolo: Novi Pazar - VOJVODINA, subota 16h

Post by CRD FCV »

021 wrote: Sun Oct 08, 2023 10:16 pm
CRD FCV wrote: Sun Oct 08, 2023 2:17 am Омладинска школа ништа не производи.
Proizvodi, ali Zbiljić brže-bolje to rasproda. Sa Majstorovićem i Miloševićem, ekipa bi izgledala dosta drugačije. Ni Barselonina akademija ne izbaci više od 1-2 vrhunska igrača po generaciji, šta očekujete od Vošine? Mislim da kod nas problem nije toliko u lošem (fudbalskom) radu omladinske škole, koliko u odabiru igrača iz iste, gde tradicionalno prevladava negativna selekcija. Da se isključivo struka pita, igrači poput Jeličića ne bi ni prismrdeli prvom timu. S druge strane, ima mnogo talentovane dece koja zbog svih nefudbalskih faktora nikad ne dočekaju priliku, tako da je šteta uvek dupla.

I pored svega, igrači koje klub može da dovede sa strane su i dalje ispod kvaliteta onih koje sam proizvodi. Najbolji primer je Topić, koga je ovde na forumu pljuvao ko god je stigao, a bio je naš najkorisniji igrač, koji je krpio sve rupe u ekipi. Pojačanja nisu uspela da nadomeste njegov odlazak, i to je najveća razlika u odnosu na prošlu sezonu i glavni razlog zbog čega sada promaja duva na sve strane, a protivnici nas pune kao najgoru boraniju.

Po kvalitetu, ovo je tim za plasman od 5. do 8. mesta, i teško se tu bilo šta može promeniti. Trener u celoj priči ne igra bitnu ulogu. Svi znamo u čemu je problem (upravi i organizaciji kluba), ali rešenja, izgleda, nema.
Добро сад, можда Барса не избаци брдо врхунских играча али избаци добар број оних који су стамдардни играчи свуда по свету. Наравно ми се не можемо са тим поредити.
Што се наше школе тиче довољно је видети где су играчи из наше школе у последњих 15 година. Колико њих су носиоци игре у неком клубу? Колико њих игра негде стандардно? Који је то ниво фудбала и колико је захтевна лига.
Имамо прилику да видимо колико наших играча, што из наше школе што они који су дошли са стране, играју и даље у овој нашој лиги. Скоро сваки пут кад играмо са неким прочитамо име неког од њих у противничком табору. И то је показатељ два проблема - лоше школе и лоше трансфее политике у послдењих скоро 10 година.
Наша школа избацује играче који кубуре са основама фудбала. Зукић са 22 тек заиграо онако како је требало пре неколико година на пример. Сам си рекао, лоша селекција је ту исто велики проблем. Али такође, где су они који нису прошли ту селекцију, које је преотео неки клуб. На пример Петар Мићин, са 25 година завршио у Зорији након повратка у домаћи фудбал. Испаде да остаде жал што нисмо ми ти који су уновчили његов трансфер. Или Слободан Тедић који има нешто атрактивнију каријеру па је тренутно у трећем рангу Енглеског фудбала.

Тужно је то колико се мало учи у нашим тим школама.
User avatar
zime89
Posts: 483
Joined: Tue Jan 20, 2015 12:07 am

Re: 11. kolo: Novi Pazar - VOJVODINA, subota 16h

Post by zime89 »

Debakl celog SD za vikend, još na ovu blamažu go**a nam dobiju i rukometašice i košarkašice. Ne mogu puno da komentarišem, gledao sam prvo poluvreme, posle otišao na odbojku, uključio flascore i gledam Vršac nas gazi KK, groblje ŽKK, a FKV gubi. Jedino OK i RK osvetlali obraz, ali to je bilo očekivano. Još posle odbojke neki kretenima na SPENSU smetalo što smo navijali imali proslavu neku , dolazi Salatić nemojte govoriti ništa igračima to je mlada ekipa. Šta sad ako je mlada ekipa igraju u Vojvodini nek nauče šta je pritisak. Tako da subota uveče nije mogla biti više :shit: :shit:
Popizdeo da sam za vikend rekao sam neću ni na forum i batali ću sve više , što je jednom prilikom rekao drug Tito.. ne mogu više, dosta mi je svega ... :D

P.S.
Sreo sam u nedelju našeg kapitena Stefana, nije mogao igrati zbog rebra,ali igraće sledeću. Tu je ne brinite . :)
ZIME89
Cane
Posts: 1021
Joined: Fri Jul 07, 2017 9:16 am

Re: 11. kolo: Novi Pazar - VOJVODINA 3:1 (0:0)

Post by Cane »

Pretpostavio sam da je neki problem zdravstvene prirode sa Stefanom i da ga zato nije bilo u timu. Šteta.
Da je igrao verujem da bi bar neke stvari izgledale drugačije. Ali šta je tu je, idemo dalje, imaju sad i tu pauzu za koju se nadam da će iskoristiti za oporavak, ozbiljn rad i podizanje ekipe. Nema nam druge, a verujem da će se i Ranko dodatno pozabaviti ovim stvarima za koje se "i iz aviona" vidi da nisu dobre. A neće to biti ni malo lako, naprotiv.
User avatar
slanobarac
Posts: 3497
Joined: Tue Dec 09, 2008 4:57 pm
Location: Novi Sad

Re: 11. kolo: Novi Pazar - VOJVODINA 3:1 (0:0)

Post by slanobarac »

Kakvo ćutanje na sportskim portalima o incidentima u NP. Niko ništa nije čuo, samo su videli huligane iz NS. I iz kluba ćute. Zato i ne očekujem neke drakonske kazne. Kao da je pao neki dogovor na relaciji klubovi-fss-novinari.
DOLE UPRAVA! DOLE SKUPŠTINA!
User avatar
Voja
Dežurni spiker
Posts: 9678
Joined: Wed Jan 19, 2005 5:54 pm
Location: Kome trebam, već zna...

Re: 11. kolo: Novi Pazar - VOJVODINA 3:1 (0:0)

Post by Voja »

Posto Mateus pobrao mnogo bodova kao najbolji u timu, napisao bih sledece: Iskreno nisam nesto odusevljen igrom Mateusa, ne u ovom mecu nego generalno. Suvise mi je to nekako mekano, rekao bih da su mu pasovi nesigurni, kao da je poput Malbasica u svadji sa loptom. E sad druga je stvar sto su nasi kriterijumi srozani, pa nam on deluje kao mega igrac. Mislim da je Topic 3 klase iznad njega, al ok, to je samo moje misljenje
Image
VošaNS
Posts: 749
Joined: Tue May 23, 2023 12:44 pm

Re: 11. kolo: Novi Pazar - VOJVODINA 3:1 (0:0)

Post by VošaNS »

Žreb za kup 11.oktobra u 13 sati.
lapo-lapo
Posts: 210
Joined: Fri May 20, 2022 11:47 am

Re: 11. kolo: Novi Pazar - VOJVODINA 3:1 (0:0)

Post by lapo-lapo »

slanobarac wrote: Mon Oct 09, 2023 12:47 pm Kakvo ćutanje na sportskim portalima o incidentima u NP. Niko ništa nije čuo, samo su videli huligane iz NS. I iz kluba ćute. Zato i ne očekujem neke drakonske kazne. Kao da je pao neki dogovor na relaciji klubovi-fss-novinari.
Tacno i ja sam isto pomislio, kakvo cutanje medija. Da su blizanci bili u slicnoj situaciji, glavu bi nam probili...
User avatar
Milan
Posts: 4150
Joined: Wed Sep 14, 2005 5:44 pm
Location: Vojvodina

Re: 11. kolo: Novi Pazar - VOJVODINA 3:1 (0:0)

Post by Milan »

Voja wrote: Mon Oct 09, 2023 6:36 pm Posto Mateus pobrao mnogo bodova kao najbolji u timu, napisao bih sledece: Iskreno nisam nesto odusevljen igrom Mateusa, ne u ovom mecu nego generalno. Suvise mi je to nekako mekano, rekao bih da su mu pasovi nesigurni, kao da je poput Malbasica u svadji sa loptom. E sad druga je stvar sto su nasi kriterijumi srozani, pa nam on deluje kao mega igrac. Mislim da je Topic 3 klase iznad njega, al ok, to je samo moje misljenje

Meni baš njegova dodavanja levom i desnom odskaču od ostatka ekipe i to mi je otkrovenje. Ne kujem ga u zvezde, ali kako nam je pola ekipe posvađano sa prijemom i predajom lopte, ovo deluje super...
POŠTO OBRAZ ???!!!
fare
Posts: 2787
Joined: Fri Apr 06, 2012 11:32 pm
Location: LALIC

Re: 11. kolo: Novi Pazar - VOJVODINA, subota 16h

Post by fare »

zime89 wrote: Mon Oct 09, 2023 7:30 am Debakl celog SD za vikend, još na ovu blamažu go**a nam dobiju i rukometašice i košarkašice. Ne mogu puno da komentarišem, gledao sam prvo poluvreme, posle otišao na odbojku, uključio flascore i gledam Vršac nas gazi KK, groblje ŽKK, a FKV gubi. Jedino OK i RK osvetlali obraz, ali to je bilo očekivano. Još posle odbojke neki kretenima na SPENSU smetalo što smo navijali imali proslavu neku , dolazi Salatić nemojte govoriti ništa igračima to je mlada ekipa. Šta sad ako je mlada ekipa igraju u Vojvodini nek nauče šta je pritisak. Tako da subota uveče nije mogla biti više :shit: :shit:
Popizdeo da sam za vikend rekao sam neću ni na forum i batali ću sve više , što je jednom prilikom rekao drug Tito.. ne mogu više, dosta mi je svega ... :D

P.S.
Sreo sam u nedelju našeg kapitena Stefana, nije mogao igrati zbog rebra,ali igraće sledeću. Tu je ne brinite . :)
Celo SD nam je katastrofa jedino još rukometaši na nivou
Odbojkaš nikada slabiji, fudbal dibi dus., košarka nit smrdi nit miriše, vaterpolo slabo mislim na muške.
User avatar
Turija
Posts: 10665
Joined: Thu Feb 03, 2005 11:25 pm
Location: Vojvodina

Re: 11. kolo: Novi Pazar - VOJVODINA 3:1 (0:0)

Post by Turija »

Voja wrote: Mon Oct 09, 2023 6:36 pm Posto Mateus pobrao mnogo bodova kao najbolji u timu, napisao bih sledece: Iskreno nisam nesto odusevljen igrom Mateusa, ne u ovom mecu nego generalno. Suvise mi je to nekako mekano, rekao bih da su mu pasovi nesigurni, kao da je poput Malbasica u svadji sa loptom. E sad druga je stvar sto su nasi kriterijumi srozani, pa nam on deluje kao mega igrac. Mislim da je Topic 3 klase iznad njega, al ok, to je samo moje misljenje
Dosta si u pravu, osim ono da je za 3 klase Topic iznad Mateusa.

Po mom vidjenju, Topic je defanzivno daleko bolji od Mateusa ( za klasu).
Sto se tice pas igre, Topic je igrao na siguricu, dok Mateus pokusava nesto vise, pa vise i gresi, pogotovo na terenu kakav je u Novom Pazaru.
Topic je bolji i u skok igri, trkacki su podjednaki, kao i brzinski.
Mateus nije igrac koji ce provuci neki dugacak pas ili neocekivano odigravanje, tipa NN, ali je siguran na lopti, da mu se uvek moze dodati.
Sve u svemu, Topic jeste bolji zadnji vezni i mi nismo adekvatno popunili njegov odlazak iz Vose.

Takodje, slazem se i sa onim sto si napisao kao odgovor @ slanobarcu (sta je resenje problema FKV). Ovo sto su nam uradili bivsi igraci i uprava za svog sadasnjeg mandata je katastrofa ( da ne budem grub, ako bi napisao tesku pravu rec). Nista bolje od Vukovica.
Vojvodina je na jednoj strani, a svi ostali su na drugoj.Tako je bilo i tako će zauvek ostati.Sve klubove u kojima sam bio igrač ili trener doživljavam kao svoje, kao da su deo mene.Međutim, čast svakome, ali samo je Vojvodina-jedna jedina -V Boškov
Savcic Luka
Posts: 332
Joined: Mon Sep 04, 2023 6:24 pm

Re: 11. kolo: Novi Pazar - VOJVODINA 3:1 (0:0)

Post by Savcic Luka »

Pozdrav svima! Skoro sam se registrovao i do sada pratio pomalo...
Ove sezone nisam gledao jedino protiv NP.
Ali sam nakon utakmice u Subotici rekao klincu da imamo dobru ekipu kojoj treba dati vremena.
Jbg, Popović nije ni selektirao ekipu, niti pripreme odradio.
Dodatno, dobar deo same ekipe koja igra nije odradila pripreme zajedno.
To treba imati u vidu prilikom kritika.
I dalje mislim da ova ekipa ima veći domet nego što je trenutna pozicija.
User avatar
slanobarac
Posts: 3497
Joined: Tue Dec 09, 2008 4:57 pm
Location: Novi Sad

Re: 11. kolo: Novi Pazar - VOJVODINA 3:1 (0:0)

Post by slanobarac »

Savcic Luka wrote: Tue Oct 10, 2023 3:00 pm Pozdrav svima! Skoro sam se registrovao i do sada pratio pomalo...
Ove sezone nisam gledao jedino protiv NP.
Ali sam nakon utakmice u Subotici rekao klincu da imamo dobru ekipu kojoj treba dati vremena.
Jbg, Popović nije ni selektirao ekipu, niti pripreme odradio.
Dodatno, dobar deo same ekipe koja igra nije odradila pripreme zajedno.
To treba imati u vidu prilikom kritika.
I dalje mislim da ova ekipa ima veći domet nego što je trenutna pozicija.
Imao je Popović već dve pauze zbog reprezentacije, išli su na Zlatibor..... Znači bilo je tu tri nedelje bez takmičarskih utakmica. Ne kudim trenera samo nije tačno da nije moglo da se radi na snazi, taktici, upoznavanju sa mogućnostima svakog igrača. Biće sramota za klub ako ne budemo u prve 4 ekipe. Pre prvenstva sam tipovao na treće ali evo već posle 10 kola se korigujem.
DOLE UPRAVA! DOLE SKUPŠTINA!
User avatar
Mare_Liman
Posts: 947
Joined: Fri Jun 16, 2023 8:21 pm
Location: Лиман III

Re: 11. kolo: Novi Pazar - VOJVODINA 3:1 (0:0)

Post by Mare_Liman »

slanobarac wrote: Tue Oct 10, 2023 6:31 pm
Savcic Luka wrote: Tue Oct 10, 2023 3:00 pm Pozdrav svima! Skoro sam se registrovao i do sada pratio pomalo...
Ove sezone nisam gledao jedino protiv NP.
Ali sam nakon utakmice u Subotici rekao klincu da imamo dobru ekipu kojoj treba dati vremena.
Jbg, Popović nije ni selektirao ekipu, niti pripreme odradio.
Dodatno, dobar deo same ekipe koja igra nije odradila pripreme zajedno.
To treba imati u vidu prilikom kritika.
I dalje mislim da ova ekipa ima veći domet nego što je trenutna pozicija.
Imao je Popović već dve pauze zbog reprezentacije, išli su na Zlatibor..... Znači bilo je tu tri nedelje bez takmičarskih utakmica. Ne kudim trenera samo nije tačno da nije moglo da se radi na snazi, taktici, upoznavanju sa mogućnostima svakog igrača. Biće sramota za klub ako ne budemo u prve 4 ekipe. Pre prvenstva sam tipovao na treće ali evo već posle 10 kola se korigujem.
Јебига отишао на Златибор са капитеном и кад се вратио ништа, ко и Болинги што се вратио тад са репрезентативне болестан... Шта је ту је, ал ми без онога што је Болинги био не функционишемо ко што нисмо ни прошле сезоне мада је Николић и после Милошевић бар нешто урадио, Ивановић је млад треба му времена, свака част за партију против ИМТа али Вукић испод очекивања ако су нека и била... Види се колико фали Болинги поготово би се сигурно до јаја уклопио са Кембелом...
"Војводина је на једној страни, а сви остали су на другој, тако је увек било и тако ће заувек остати."
Savcic Luka
Posts: 332
Joined: Mon Sep 04, 2023 6:24 pm

Re: 11. kolo: Novi Pazar - VOJVODINA 3:1 (0:0)

Post by Savcic Luka »

slanobarac wrote: Tue Oct 10, 2023 6:31 pm
Savcic Luka wrote: Tue Oct 10, 2023 3:00 pm Pozdrav svima! Skoro sam se registrovao i do sada pratio pomalo...
Ove sezone nisam gledao jedino protiv NP.
Ali sam nakon utakmice u Subotici rekao klincu da imamo dobru ekipu kojoj treba dati vremena.
Jbg, Popović nije ni selektirao ekipu, niti pripreme odradio.
Dodatno, dobar deo same ekipe koja igra nije odradila pripreme zajedno.
To treba imati u vidu prilikom kritika.
I dalje mislim da ova ekipa ima veći domet nego što je trenutna pozicija.
Imao je Popović već dve pauze zbog reprezentacije, išli su na Zlatibor..... Znači bilo je tu tri nedelje bez takmičarskih utakmica. Ne kudim trenera samo nije tačno da nije moglo da se radi na snazi, taktici, upoznavanju sa mogućnostima svakog igrača. Biće sramota za klub ako ne budemo u prve 4 ekipe. Pre prvenstva sam tipovao na treće ali evo već posle 10 kola se korigujem.
Nisu to ozbiljne pripreme, niti se tim može napraviti za to vreme. Pogotovo ne uz probleme koji su tu. Budimo realni. I moja su očekivanja bila veća, ali nakon prodaje Traorea bilo mi je jasno da još nije to to. Možda bi sve bilo drugačije da smo prošli Apoel, a mogli smo.
Locked