8. kolo: VOJVODINA – Javor 2:1 (0:1)

User avatar
Milan
Posts: 4151
Joined: Wed Sep 14, 2005 5:44 pm
Location: Vojvodina

Re: 8. kolo: VOJVODINA – Javor, subota 19h

Post by Milan »

Maki već po ko zna koji put uspeva da pokrene raspravu u kojoj je usamljen i to vec postaje sumnjivo. Pokusacu da verujem kako je to slucajnost.

Na konferenciji za medije je Curcic izjavio kako mu je predsednik kluba nalozio da iznese primedbe na sudjenje. Da li cemo ostati usamljeni kao jedini klub koji cuti i pusi kad ga urnisu?
POŠTO OBRAZ ???!!!
lapo-lapo
Posts: 210
Joined: Fri May 20, 2022 11:47 am

Re: 8. kolo: VOJVODINA – Javor, subota 19h

Post by lapo-lapo »

Ovdje je nekako obratno, kad kazes da si iz Bosne kao da nije dovoljno srpski i prepusta se svojatanje Bosne drugima kao da nije nasa vec tuđa... Nego da se vratimo temama vezanim za teren, da li imamo nove informacije za Bolingija?
User avatar
rykerfcv
Posts: 726
Joined: Thu Oct 06, 2022 8:50 pm

Re: 8. kolo: VOJVODINA – Javor, subota 19h

Post by rykerfcv »

gospodinFKV wrote: Sun Sep 24, 2023 7:22 pm Kakav pank od vikenda...ovo samo mi mozemo...

Umesto fudbala, igrao se vaterpolo. Kajevic dobio minute, nije se povredio. Dajemo dva gola za pobedu u dubokoj nadoknadi, za opstu katarzu u i oko kluba. Navijaci na zapadu se nabadaju u glavu sa upravom Javora. Forum navijaca VOJVODINE se zakrvio izmedju sebe da li je ispravno Vojvodina ili Severna Srbija.
Cista ludnica i pravi slaninarski vikend.
Нови Сад је наш,значи хвале се ал серу!
ssnigd
Posts: 3364
Joined: Wed May 02, 2007 5:46 pm
Location: NS

Re: 8. kolo: VOJVODINA – Javor, subota 19h

Post by ssnigd »

Gospode Boze, nekome smeta ime Vojvodina, a sebe naziva navijacem Vojvodine.
Neverovatno. Kosta Hadzi se prevrce u grobu.
Gojko Kacar wrote:
Najviše se radujem kada postižem golove titovim blizancima i nadam se da će ih biti još puno u karijeri.
Duplof
Posts: 861
Joined: Fri Aug 12, 2022 10:48 am

Re: 8. kolo: VOJVODINA – Javor, subota 19h

Post by Duplof »

Na ovom forumu nikad nije dosadno, uvek se nađe tema za raspravu :mrgreen: :mrgreen:
Jedem luka i slanine, navijač sam Vojvodine
fare
Posts: 2787
Joined: Fri Apr 06, 2012 11:32 pm
Location: LALIC

Re: 8. kolo: VOJVODINA – Javor, subota 19h

Post by fare »

Mislim da je krajnje vreme da se bivši kapiten vrati u prvih 11 dovoljna mu je kazna oduzimanje trake. Gurama nećemo imati duže vreme Bolingi ko zna kada će igrati UN ponovo kuburi sa povredom Mateus dobro pojačanje Kembel isto se dobro pokazao.
User avatar
Maki
Posts: 1111
Joined: Thu Mar 22, 2018 5:16 pm
Location: Liman III

Re: 8. kolo: VOJVODINA – Javor, subota 19h

Post by Maki »

Milan wrote: Sun Sep 24, 2023 12:26 am Sad gledam snimak sa Arene i voditelj reče za prošlo kolo “derbi severne Srbije”. Još jedan vid poništavanja svega što nosi naziv Vojvodina, pa i pokrajine. Jeb.e tebi severnosrbijanac malo majku uz luka i slanine!
Molim da se ne zamenjuju teze, osvrnuo sam se na ovaj post i na dva sledeća koja su se nadovezala (Grbavica.021*, Red Marquis). Mislim da ton nije bio primeren forumu. Ne vidim ništa uvredljivo u izrazu „Derbi Severne Srbije“, pogotovo da se zato pominje nekome majka uz opšte ovacije.

Navijač sam Vojvodine, ne kao kluba koji dolazi iz Socijalističke autonomne pokrajine, već kao kluba koji su ovde osnovali Srbi u Austrougarskoj carevini. San osnivača je bio ujedinjenje sa maticom Srbijom, a ne separatizam, kao većine navijača koji pišu ovde na forumu. Za tu Vojvodinu ja navijam, ali mi ne smeta što drugi imaju drugačiju sliku svoje Vojvodine (kao regije i fudbalskog kluba). Važno je da smo zajedno i da nas je što više, makar na različitim tribinama. Zato sam komentarisao da o ovome ne treba pisati i ja se stvarno ne bih više nadovezivao.
Last edited by Maki on Mon Sep 25, 2023 7:54 am, edited 1 time in total.
User avatar
zime89
Posts: 483
Joined: Tue Jan 20, 2015 12:07 am

Re: 8. kolo: VOJVODINA – Javor, subota 19h

Post by zime89 »

Milan wrote: Sun Sep 24, 2023 12:26 am Sad gledam snimak sa Arene i voditelj reče za prošlo kolo “derbi severne Srbije”. Još jedan vid poništavanja svega što nosi naziv Vojvodina, pa i pokrajine. Jeb.e tebi severnosrbijanac malo majku uz luka i slanine!
To uvek rade i tako me nervira , da se nadam da će jednog dana biti neki bager za Arenu, naučiću da vozim samo zbog njih ! :lol: :lol:
Posto nisam bio u NS, pogledao izveštaj,a kako je bilo upravo čitam na forumu :D
Najvažnije pobeda i da nas krene. :lala:
ZIME89
Minja
Administrator
Posts: 1903
Joined: Thu Jan 13, 2005 12:45 am

Re: 8. kolo: VOJVODINA – Javor, subota 19h

Post by Minja »

ssnigd wrote: Mon Sep 25, 2023 12:26 am Gospode Boze, nekome smeta ime Vojvodina, a sebe naziva navijacem Vojvodine.
Neverovatno. Kosta Hadzi se prevrce u grobu.
Коста Хаџи је одбијао да иде на утакмице када је клубу промењено име у Слога. Мотиви су били исти. Нису смели да нас угасе, да направе некакву звезду, партизан или динамо у Новом Саду, па да се "Власи не досете". Хајмо ми да вам променимо име. Сада опет иста прича. Назив Војводина је сметао Аустроугарима, сметао је комунистима, њима је сметала и плава звезда у грбу као симбол плаве боје у српској застави, видимо да сада смета спортским новинарима... Побогу људи, зашто?
User avatar
AntonioKasano
Posts: 498
Joined: Sun Feb 21, 2010 5:28 pm

Re: 8. kolo: VOJVODINA – Javor, subota 19h

Post by AntonioKasano »

Naziv Vojvodina smeta vladajucoj strukturi koja je eliminisala KiM iz Republike Srbije i posto nema smisla da postoji samo jedna pokrajina na mala vrata gura drugi termin. Ovo je istina, sve ostalo je zamena teza.
User avatar
Krle
Posts: 1365
Joined: Mon Jun 16, 2008 4:36 pm

Re: 8. kolo: VOJVODINA – Javor, subota 19h

Post by Krle »

Zašto? Zato što se ne uklapamo u opšti narativ istorijskih okolnosti ni u jednom momentu od osnivanja. Previše smo na svoju vodenicu, takoreći odudaramo od mase. I zato smo mnogima čudni i za mnoge opasni. Doduše, to se promenilo poslednjih godina, ali samo površinski. I zato volim ovaj klub i sve ono šta on znači.
Niko nas ne voli - q.ac nas zaboli
User avatar
Radoye
Administrator
Posts: 8836
Joined: Sun Feb 06, 2005 1:11 am
Location: preko okeana

Re: 8. kolo: VOJVODINA – Javor, subota 19h

Post by Radoye »

Meni je potpuno suludo da se bilo ko u Srbiji stidi i odrice patriotskog imena Srpska Vojvodina i istorije srpskog naroda na ovim prostorima, da nekom smeta barokni stil Pravoslavnih hramova po Vojvodini, da se umesto tradicionalne nosnje ovih krajeva gura sajkaca koja se nikad tu nije nosila a tambura i gajde menjaju trubom. Nema nas Srba toliko da mozemo lako da se odricemo tako velikog procenta samih sebe i svoje istorije i tradicije i to da prezivimo bez da kompletno ne nestanemo. A upravo su Srbi iz Vojvodine sacuvali srpsku kulturu, pismenost i srpsku Pravoslavnu veru u vreme kad je ona u matici pod turskim zulumom u krvi bila ugusena, manastiri popaljeni, Pecka Patrijarsija ugasena...
I'm an island, surrounded by a sea of idiots!
User avatar
N13
Posts: 2027
Joined: Fri Mar 22, 2013 1:10 am

Re: 8. kolo: VOJVODINA – Javor, subota 19h

Post by N13 »

Maki wrote: Mon Sep 25, 2023 7:49 am Navijač sam Vojvodine, ne kao kluba koji dolazi iz Socijalističke autonomne pokrajine, već kao kluba koji su ovde osnovali Srbi u Austrougarskoj carevini. San osnivača je bio ujedinjenje sa maticom Srbijom, a ne separatizam, kao većine navijača koji pišu ovde na forumu.
Cekaj, na osnovu cega si zakljucio da je vecina navijaca koji pisu ovde za separatizam?
Ovo su ozbiljne optuzbe, bez i jednog argumenta.
Naprotiv, ja vidim ljude koji se zalazu za srpsku Vojvodinu, i koji brane ime nase pokrajine i naseg kluba od ljudi, koji kao i ti, poistovecuju rec Vojvodina sa separatizmom.
Da, ja sam za to da se koristi naziv Vojvodina za nasu pokrajinu u kojoj zivimo. Da, takodje cu biti na istoj strani kao i ti ukoliko, kao sto kazes, 'neko pokuša da oslobodi Vojvodinu od srpskog zavojevača'.
Naziv Vojvodina nije simbol sovinizama, covece.
User avatar
Red Marquis
Moderator
Posts: 3829
Joined: Sun Nov 09, 2008 4:49 pm
Location: West Side

Re: 8. kolo: VOJVODINA – Javor, subota 19h

Post by Red Marquis »

Meni ovo što Maki piše deluje kao da se povampirio onaj Firma Beograd trol sa foruma od pre koju godinu. Isto tako bacio udicu na nešto što niko ustvari ni nije rekao i mi komentarišemo.
A ako nije trol, onda je još tužnije da ovakve stvari pripisuje forumašima.
Io odio Belgrado
Karlsson
Posts: 2113
Joined: Wed Aug 21, 2013 9:39 pm

Re: 8. kolo: VOJVODINA – Javor, subota 19h

Post by Karlsson »

Maki je verovatno samo kontraš. Nije ovo prvi put da kontrira i izaziva reakcije drugih, a bogami ni drugi, niti treći.
Locked