8. kolo: VOJVODINA – Javor 2:1 (0:1)

Karlsson
Posts: 2113
Joined: Wed Aug 21, 2013 9:39 pm

Re: 8. kolo: VOJVODINA – Javor, subota 19h

Post by Karlsson »

Pogledao sam samo uvodna izlaganja nakon utakmice i mogu da kažem da je Ranko veći gospodin i znatno veći fudbalski filozof od Ćurčića, bivšeg selektora reprezentacije u dva navrata.
User avatar
Voja
Dežurni spiker
Posts: 9678
Joined: Wed Jan 19, 2005 5:54 pm
Location: Kome trebam, već zna...

Re: 8. kolo: VOJVODINA – Javor, subota 19h

Post by Voja »

Turija wrote: Sun Sep 24, 2023 2:53 pm Vojo, ko - sta je sklonjeno sa YT kanala?
Pa izjave/konferencije (svih) trenera pre i posle meceva Superlige vise nemamo mogucnost gledati na youtube kanalu Super lige
Image
User avatar
Turija
Posts: 10666
Joined: Thu Feb 03, 2005 11:25 pm
Location: Vojvodina

Re: 8. kolo: VOJVODINA – Javor, subota 19h

Post by Turija »

Karlsson wrote: Sun Sep 24, 2023 3:00 pm Pogledao sam samo uvodna izlaganja nakon utakmice i mogu da kažem da je Ranko veći gospodin i znatno veći fudbalski filozof od Ćurčića, bivšeg selektora reprezentacije u dva navrata.
Znas kako, covek je prosao Svet i nije dangubio da ne uci, a ima
prirodnog talenta.
Vojvodina je na jednoj strani, a svi ostali su na drugoj.Tako je bilo i tako će zauvek ostati.Sve klubove u kojima sam bio igrač ili trener doživljavam kao svoje, kao da su deo mene.Međutim, čast svakome, ali samo je Vojvodina-jedna jedina -V Boškov
Wild Srem
Posts: 113
Joined: Mon Feb 21, 2022 7:54 pm

Re: 8. kolo: VOJVODINA – Javor, subota 19h

Post by Wild Srem »

Da ne promakne intervju sa legendom

User avatar
Milan
Posts: 4150
Joined: Wed Sep 14, 2005 5:44 pm
Location: Vojvodina

Re: 8. kolo: VOJVODINA – Javor, subota 19h

Post by Milan »

S tim da bi Kruževićki morali uplatiti neki kurs ili slično...
POŠTO OBRAZ ???!!!
User avatar
Uvek sa tobom
Posts: 1361
Joined: Wed Jun 24, 2009 12:05 pm

Re: 8. kolo: VOJVODINA – Javor, subota 19h

Post by Uvek sa tobom »

Јуче баш лоши услови за игру, срећа успели смо да окренемо, највише ми је драго због дечице која су дошла на утакмицу.

Какво понашање чланова клуба из Ивањице, после има образа да каже да се нису ваљали, права сеоска екипа, сваки пут нас тамо у Ивањици дочекају као највећег непријатеља, ваљда јер симпатишу београдски двојац, у том ми је ова победа оваква још дража!!
УВЕК МИ СМО БИЛИ УЗ ТЕБЕ . . .
User avatar
Maki
Posts: 1111
Joined: Thu Mar 22, 2018 5:16 pm
Location: Liman III

Re: 8. kolo: VOJVODINA – Javor, subota 19h

Post by Maki »

slanobarac wrote: Sun Sep 24, 2023 10:26 amNe mogu da verujem da je Maki to napisao, mora da je nešto pogrešno razumeo. Ne ide mi to znajući njegove lokal patriotske upise. :?
To što sam okoreli lokalpatriota, ne znači da sam i vojvođanski autonomista. Naprotiv, ja sam srpski unitarista i zalažem se za ukidanje pokrajina. FK Vojvodina je nastala u potpuno drugačijem kontekstu od ovoga što čitam ovde. Živim u Severnoj Srbiji, a kome se ne sviđa nek slobodno uzme oružje i pokuša da oslobodi Vojvodinu od srpskog zavojevača. Imaće me preko puta, zajedno sa svim oružanim i pravosudnim silama ove zemlje. Toliko o tome.
Ako administracija foruma stoji na pozicijama srpskog autošovinizma i mađarskog šovinizma nek me slobodno banuje. Mislim da je nedopustivo da se o ovome uopšte povede diskusija na ovome mestu. Treba da se bavimo onim što nas spaja, a ne da otvaramo temu koja deli naše tribine.
Last edited by Maki on Sun Sep 24, 2023 6:14 pm, edited 1 time in total.
User avatar
Milan
Posts: 4150
Joined: Wed Sep 14, 2005 5:44 pm
Location: Vojvodina

Re: 8. kolo: VOJVODINA – Javor, subota 19h

Post by Milan »

Ovo je pobeda!
POŠTO OBRAZ ???!!!
User avatar
slanobarac
Posts: 3497
Joined: Tue Dec 09, 2008 4:57 pm
Location: Novi Sad

Re: 8. kolo: VOJVODINA – Javor, subota 19h

Post by slanobarac »

Maki wrote: Sun Sep 24, 2023 6:13 pm
slanobarac wrote: Sun Sep 24, 2023 10:26 amNe mogu da verujem da je Maki to napisao, mora da je nešto pogrešno razumeo. Ne ide mi to znajući njegove lokal patriotske upise. :?
To što sam okoreli lokalpatriota, ne znači da sam i vojvođanski autonomista. Naprotiv, ja sam srpski unitarista i zalažem se za ukidanje pokrajina. FK Vojvodina je nastala u potpuno drugačijem kontekstu od ovoga što čitam ovde. Živim u Severnoj Srbiji, a kome se ne sviđa nek slobodno uzme oružje i pokuša da oslobodi Vojvodinu od srpskog zavojevača. Imaće me preko puta, zajedno sa svim oružanim i pravosudnim silama ove zemlje. Toliko o tome.
Ako administracija foruma stoji na pozicijama srpskog autošovinizma i mađarskog šovinizma nek me slobodno banuje. Mislim da je nedopustivo da se o ovome uopšte povede diskusija na ovome mestu. Treba da se bavimo onim što nas spaja, a ne da otvaramo temu koja deli naše tribine.
Severna Srbija ne postoji kao geografski pojam. Postoji sever Srbije i tu se nalazi Vojvodina. To ti kaže neko ko je Srbin iz Vojvodine i nije autonomaš. Sve ostalo može biti nečije lično osećanje. :cheers:
DOLE UPRAVA! DOLE SKUPŠTINA!
User avatar
Maki
Posts: 1111
Joined: Thu Mar 22, 2018 5:16 pm
Location: Liman III

Re: 8. kolo: VOJVODINA – Javor, subota 19h

Post by Maki »

Znači, postoji južna, istočna i zapadna Srbija, a ne postoji severna?
User avatar
gospodinFKV
Posts: 4788
Joined: Sun Apr 01, 2012 1:06 pm
Location: gde treba

Re: 8. kolo: VOJVODINA – Javor, subota 19h

Post by gospodinFKV »

Kakav pank od vikenda...ovo samo mi mozemo...

Umesto fudbala, igrao se vaterpolo. Kajevic dobio minute, nije se povredio. Dajemo dva gola za pobedu u dubokoj nadoknadi, za opstu katarzu u i oko kluba. Navijaci na zapadu se nabadaju u glavu sa upravom Javora. Forum navijaca VOJVODINE se zakrvio izmedju sebe da li je ispravno Vojvodina ili Severna Srbija.
Maki wrote: Sun Sep 24, 2023 6:13 pm Ako administracija foruma stoji na pozicijama srpskog autošovinizma i mađarskog šovinizma nek me slobodno banuje.
Ti si zapravo vojvodjanski autosovinista. :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Salu na stranu, svaki put kad se pokrene ta debata, ja ljude koji prave poentu od toga da severnom delu Srbije menjaju ime pitam da li oni, kad se zapeva na svadbama i slavama, pevaju i ''ko da mi otme iz moje duse juznu Srbiju''? :greenbutt:

Edit: Jos jedna stvar - ljudi koji kazu Vojvodina, nisu nuzno autonomasi. Ljudi koji govore Severna Srbija apsolutno sa namerom negiraju postojanje Vojvodine, jer naziv za sever Srbije postoji. Tu se zavrsava svaka rasprava o necijim namerama.
lapo-lapo
Posts: 210
Joined: Fri May 20, 2022 11:47 am

Re: 8. kolo: VOJVODINA – Javor, subota 19h

Post by lapo-lapo »

Bespotrebna rasprava oko Severne Srbije ili Vojvodine! Evo ja nisam ni iz jednog ni iz drugog :mrgreen: a Severna Srbija mi izgleda kao neki siri pojam, a problem je kada se izbjegava naziv Vojvodina u ovom slucaju za derbi utakmice zbog nekoga ili necega kao da Vojvodina nije dovoljno srpski izraz sto je glupost upravo iz patriotskih razloga je i osnovana.... Elem, veoma vazna pobjeda koja ce nadam se da prelomi sezonu i igracima donese samopouzdanje a najzad nas je i sreca pogledala. Sledeca protiv Vozdovca je jos vaznija i prilika da pobjedom dođemo u gornji dio tabele! Zapravo mi smo imali vec dosta kikseva i ocekujem sada seriju pobjeda i nekako jedva cekam da vidim neku nasu utakmicu u kojoj kad povedemo ne branimo rezultat vec nastavimo igrati ofanzivno da se i trener potvrdi u skladu sa najavama napadacke igre a realno se vec vidi njegov rad u tom smislu.
User avatar
Salvador
Posts: 1071
Joined: Sun May 09, 2010 6:07 pm

Re: 8. kolo: VOJVODINA – Javor, subota 19h

Post by Salvador »

Maki wrote: Sun Sep 24, 2023 6:31 pm Znači, postoji južna, istočna i zapadna Srbija, a ne postoji severna?
Postoji severna Srbija - pravo i zvanično ime joj je Vojvodina.
Isto kao što ne volimo kada Mađari zovu Vojvodinu Délvidék (= južni kraj), nego Vajdaság (= Vojvodina), ili isto kao što ljudi iz Rep. Srpske ne žele da ih zovu severoistočna Bosna, jer je korišćenje oba ta imena jasna politička provokacija.
Niko ovde nije promovisao separatizam, ali ti promovišeš ukidanje naše pokrajine, što je nepotrebna politička provokacija i zloupotreba foruma.
Karlsson
Posts: 2113
Joined: Wed Aug 21, 2013 9:39 pm

Re: 8. kolo: VOJVODINA – Javor, subota 19h

Post by Karlsson »

Republika Srpska ne može biti severoistočna Bosna. Severoistočna Bosna je Semberija, a Republika Srpska je istočna I severna Bosna.
S druge strane ja ne znam da je neko ikada za Kosovo i Metohiju govorio ''južna Srbija''. Južna Srbija je uvek bila Vranje, Leskovac, Niš, Bujanovac, Prokuplje itd, iako je najjužnija tačka države Gora u AP Kosovu i Metohiji.
Nije problem reći da Vojvodina jeste severna Srbija, ali je problem što se svesno zatire njeno ime i na račun njenog imena se forsira to ''severna Srbija'' planski i sa političkom agendom i mene to kao navijača FK Vojvodine plaši, jer ako nekome smeta sam naziv ''Vojvodina'' znači li to da ćemo i mi kao klub da ispaštamo zbog toga?

Ovde u mom kraju se uvek govorilo ''dole u Srbiji/Srbiju''. Ostalo valjda od 1918. godine. Čak i moja rodbina iz šire porodice koja je došla pre više decenija sa Zlatibora i južne Srbije ''bili smo dole u Srbiju kod svojih''.
Locked