7. kolo: Spartak - VOJVODINA 2:0 (1:0)

Locked
User avatar
ogi
Administrator
Posts: 1625
Joined: Thu Jan 13, 2005 10:27 am
Location: Свуда по мало

7. kolo: Spartak - VOJVODINA 2:0 (1:0)

Post by ogi »

Након двонедељне репрезентативне паузе, фудбалери Војводине у суботу гостују екипи Спартака у седмом колу Моцарт Бет Супер лиге Србије.

Ипак, овај меч је у сенци лошег здравственог стања Џонатана Болингија, који је хитно збринут у Институту у Сремској Каменици, па је тим поводом на конференцији за медије најпре говорио клупски лекар Борко Вукосав.

– Након утакмице са Радничким 1923, Болинги је отпутовао у Киншасу на репрезентативне обавезе са селекцијом ДР Конга, након чега се вратио у ноћи, 14. септембра. По доласку је пријавио да се лоше осећа и одмах је пребачен на Ургентни центар КЦ Војводине, где је урађена детаљна и комплетна дијагностика. Због тешког здравственог стања, конзилијум лекара је одлучио да Болинги буде пребачен на Институт за плућне болест у Сремској Каменици, где је примљен у јединици интензивне нeге. Тамо је додатно подвргнут детаљној дијагностици. Његово стање је озбиљно, тешко, али добро и ја сам задовољан што је на најбољем могућем месту. О његовом здрављу брине тим специјалиста који има енормно искуство за лечење у оваквом стању. Сви се надамо да ће се Џонатан извући и пребродити ово тешко стање. Узроци су непознати, у току су и даље детаљне анализе, сви досадашњи тестови до сада су негативни. Прати се и епидемиолошка ситуација у Киншаси, у контакту смо са његовим лекарима у репрезентацији и локалним докторима. Терапија је у току. Наш медицински тим је у константном контакту са лекарима у Институту, и чекамо даљи развој догађаја – рекао је др Борко Вукосав.

Потом се присутнима обратио и тренер Ранко Поповић, који је послао речи подршке Џонатану Болингију.

– Када добијете овакве вести, онда је утакмица у другом плану. Мисли свих нас усмерене су ка Болију и желимо му да се што пре опорави. Ова ситуација треба да буде и мотивација за све нас и да одиграмо и за њега. Не сумњам да ће он своју утакмицу да добије. Када се десе овакве ствари, подсетимо се на приоритете у животу – рекао је Ранко Поповић.

Он се потом осврнуо на саму утакмицу у Суботици.

– Ми смо се за утакмицу припремили на најбољи могући начин и желим да се захвалим председнику и клубу што су нам омогућили да одрадимо мини припреме током ове паузе, ван Новог Сада. Мени је то значило са више аспекта, јер од како сам дошао, нисам имао ни много прилике да упознам екипу. За утакмицу са Спартаком знамо све, као и они о нама. Мени је најважније шта ћемо ми да радимо. Ако будемо поновили ово што смо радили на припремама, верујем да ће бити позитиван резултат. Спартак је током ове паузе потписао тројицу озбиљних играча, што је доказ да клуб озбиљно ради. Ја сам у пријатељским односима са Спартаком и ова утакмица за мене има посебан значај – рекао је Поповић.

Тренер Воше посебно је задовољан како је екипа одговорила на његове захтеве на мини припремама током ове паузе.

– Радили смо у многим сегментима, а драго ми је ако играчи то осете и примете напредак. За седам дана може много да се уради ако сви гледамо у истом смеру. Ми смо додатно наговестили у ком правцу хоћемо да идемо. Седам дана није много, али може да буде довољно. Основ свега је физичка спрема, на којој смо морали да радимо. Играчи су напунили батерије и мени је драго да играчи неке ствари на терену могу да раде у некој другој брзини, а не као до сада. Пауза нам је изузетно пријала, ако изузмемо овај случај са Болингијем. Било би најлепше да он сутра буде још боље, а ми да победимо и да га сачекамо да се ускоро врати – истакао је Поповић.

Он се осврнуо и на одлазак Николе Чумића који је данас потписао за Рубин из Казања.

– Изузетно ми је жао што је отишао, а с друге стране и драго због њега. Чумићу је било тешко што је отишао, много смо причали, остварили смо за кратко време сјајан контакт. Он је радио невероватно током ових седам дана, такву промену нисам очекивао. Ако он то тамо примени, као што је почео да ради, биће то један нови играч. Он ће нама много недостајати, јер је био и наш капитен. Али, то је као када вам дете оде на факултет, ми треба да будемо срећни због његовог наредног корака у каријери. Што се тиче замене, колико смо ми играча гледали, тражили и на крају смо се сложили да ако не можемо да доведемо играча за Војводину, онда боље да га не доводимо. Ја знам да то причам против себе, јер нам је квалитет неопходан, али исто тако не желимо да нам дају било каквог играча. Видим мотивацију код свих у клубу, код председника и спортског директора. Верујемо у овај тим, идемо ка напред и да ће овај тим бити све бољи и бољи – нагласио је Поповић.

Утакмица Спартак – Војводина на програму је у суботу у 20.15.

Спартак - ФКВ 1:0 (1:0)
1:0 - Видаковић 14'
2:0 - Убипарип 56'


Извештај са утакмице - https://superliga.rs/sezone/2023-24/match/4099
Mi smo VOJVODINA, a ko ste vi?
vdn slaninar
Posts: 1007
Joined: Fri Mar 30, 2012 9:46 am

Re: 7. kolo: Spartak - VOJVODINA, subota u 20.15h

Post by vdn slaninar »

Сад ми после понижавајућег прелазног рока,урушавања клуба,треба да коментаришемо како је неки играч трчао,да причамо о игри,као да смо нормалан клуб,са искреним амбицијама,где све функционише,ја немам воље.Мораће баш да завреде пажњу да би нешто написао,чекам текме са ТСЦ и Чуком где ће се јасно видети резултат рада управе и наш квалитет,наравно и табелу на полу сезони.
User avatar
Radoye
Administrator
Posts: 8837
Joined: Sun Feb 06, 2005 1:11 am
Location: preko okeana

Re: 7. kolo: Spartak - VOJVODINA, subota u 20.15h

Post by Radoye »

vdn slaninar wrote: Fri Sep 15, 2023 10:45 pm Сад ми после понижавајућег прелазног рока,урушавања клуба,треба да коментаришемо како је неки играч трчао,да причамо о игри,као да смо нормалан клуб,са искреним амбицијама,где све функционише,ја немам воље.Мораће баш да завреде пажњу да би нешто написао,чекам текме са ТСЦ и Чуком где ће се јасно видети резултат рада управе и наш квалитет,наравно и табелу на полу сезони.
Ih nemoj da si malodusan, pusti sad to. Nije ovo sto se sada dogadja nista spram onog sto nas tek ceka. Sto je moja baba pokojna znala da kaze - bice ovo jos i ni ovako. :cheers:
I'm an island, surrounded by a sea of idiots!
User avatar
Turija
Posts: 10666
Joined: Thu Feb 03, 2005 11:25 pm
Location: Vojvodina

Re: 7. kolo: Spartak - VOJVODINA, subota u 20.15h

Post by Turija »

vdn slaninar wrote: Fri Sep 15, 2023 10:45 pm Сад ми после понижавајућег прелазног рока,урушавања клуба,треба да коментаришемо како је неки играч трчао,да причамо о игри,као да смо нормалан клуб,са искреним амбицијама,где све функционише,ја немам воље.Мораће баш да завреде пажњу да би нешто написао,чекам текме са ТСЦ и Чуком где ће се јасно видети резултат рада управе и наш квалитет,наравно и табелу на полу сезони.
Najmanje su igraci krivi za stanje u Klubu, a najvise ce oni trpeti kritika. Jer, posle prelaznog roka, glavni krivci odlaze ponovo u ladovinu, a oni dobijaju ,,vruc krompir" u ruke.

Sad moraju da se izdignu iznad rukovodstva i sami, sa trenerom i nama navijacima, pruze svoj maksimum i pokazu da mogu bolje od vidjenog. Ako ne, dovidjenja u januaru.
I Bolingi da nam se vrati zdrav iz Kamenice.
Vojvodina je na jednoj strani, a svi ostali su na drugoj.Tako je bilo i tako će zauvek ostati.Sve klubove u kojima sam bio igrač ili trener doživljavam kao svoje, kao da su deo mene.Međutim, čast svakome, ali samo je Vojvodina-jedna jedina -V Boškov
User avatar
N13
Posts: 2028
Joined: Fri Mar 22, 2013 1:10 am

Re: 7. kolo: Spartak - VOJVODINA, subota u 20.15h

Post by N13 »

Igrajte za Dzonatana!
User avatar
Voja
Dežurni spiker
Posts: 9678
Joined: Wed Jan 19, 2005 5:54 pm
Location: Kome trebam, već zna...

Re: 7. kolo: Spartak - VOJVODINA, subota u 20.15h

Post by Voja »

N13 wrote: Fri Sep 15, 2023 11:56 pm Igrajte za Dzonatana!
Image
vdn slaninar
Posts: 1007
Joined: Fri Mar 30, 2012 9:46 am

Re: 7. kolo: Spartak - VOJVODINA, subota u 20.15h

Post by vdn slaninar »

Да, из поштовања и подршци играчима који играју треба коментарисати и бавити се игром,тактиком,шансама,то је један,ужи поглед на клуб.
Други,шири поглед је да ли има поенте ложити се,кад видиш да одлази ко како хоће,ко ће уопште играти следећу Европу(ако је уопште изборимо).До зиме Болинги да 15-20 голова и оде он ко алва,било ко,ко искочи.
Да има система и воље да се екипа надограђује,са циљем да следеће лето дочекамо са јасном,конкурентном екипом,онда би имало смисла,ал то је овде утопија.
VošaNS
Posts: 749
Joined: Tue May 23, 2023 12:44 pm

Re: 7. kolo: Spartak - VOJVODINA, subota u 20.15h

Post by VošaNS »

Giorbelidze ima lakšu povredu i večeras verovatno startuje Bukinac.Ostalo očekivano,Kembel i Vukanović klupa.
User avatar
Maki
Posts: 1111
Joined: Thu Mar 22, 2018 5:16 pm
Location: Liman III

Re: 7. kolo: Spartak - VOJVODINA, subota u 20.15h

Post by Maki »

Kembel crveni karton, ako se ne varam.
VošaNS
Posts: 749
Joined: Tue May 23, 2023 12:44 pm

Re: 7. kolo: Spartak - VOJVODINA, subota u 20.15h

Post by VošaNS »

Maki wrote: Sat Sep 16, 2023 12:13 pm Kembel crveni karton, ako se ne varam.
E jeste,dobio je u prošlom kolu posle izlaska iz igre protiv Radničkog.
User avatar
Mare_Liman
Posts: 948
Joined: Fri Jun 16, 2023 8:21 pm
Location: Лиман III

Re: 7. kolo: Spartak - VOJVODINA, subota u 20.15h

Post by Mare_Liman »

Кембел свакако не може да конкурише, питање да л ће и Вукановић, трчали су њих двојица на Вујадину док су се остали спремали за полазак, јуче је потписао свакако, тек су се упознали са екипом, видећемо
"Војводина је на једној страни, а сви остали су на другој, тако је увек било и тако ће заувек остати."
User avatar
Maki
Posts: 1111
Joined: Thu Mar 22, 2018 5:16 pm
Location: Liman III

Re: 7. kolo: Spartak - VOJVODINA, subota u 20.15h

Post by Maki »

Trči li i Đorđević na Vujadinu ili ga je progutao Bermudski trougao? Kako je moguće da nestane kapiten preko noći? Ovde računam i Čumića. Zona sumraka...
User avatar
slanobarac
Posts: 3497
Joined: Tue Dec 09, 2008 4:57 pm
Location: Novi Sad

Re: 7. kolo: Spartak - VOJVODINA, subota u 20.15h

Post by slanobarac »

Očekujem 3 boda i 3 gola u mreži golubova. Leteće perje večeras. Ova loša nedelja se mora završiti na lep način.
DOLE UPRAVA! DOLE SKUPŠTINA!
VošaNS
Posts: 749
Joined: Tue May 23, 2023 12:44 pm

Re: 7. kolo: Spartak - VOJVODINA, subota u 20.15h

Post by VošaNS »

Carević
Lazarević-Rosić-Crnomarković-Bjeković
Zukić-Matues-Milosavljević
Radulović-Ivanović-Malbašić
User avatar
rykerfcv
Posts: 726
Joined: Thu Oct 06, 2022 8:50 pm

Re: 7. kolo: Spartak - VOJVODINA, subota u 20.15h

Post by rykerfcv »

VošaNS wrote: Sat Sep 16, 2023 7:09 pm Carević
Lazarević-Rosić-Crnomarković-Bjeković
Zukić-Matues-Milosavljević
Radulović-Ivanović-Malbašić
Bjekovic i Milosavljevic :frown:
Нови Сад је наш,значи хвале се ал серу!
Locked