5. kolo: Mladost - VOJVODINA 2:2 (2:2)

Locked
User avatar
Deep Purple
Posts: 3835
Joined: Thu Aug 13, 2020 11:42 am

Re: 5. kolo: Mladost - VOJVODINA, subota 20.30

Post by Deep Purple »

I ovo je najveća razlika, Tsc uspe na iglene uši ovakve mečeve da pobedi a mi kiksnemo…
User avatar
Rabba
Moderator
Posts: 3961
Joined: Tue Aug 16, 2005 2:59 pm
Location: Novi Sad

Re: 5. kolo: Mladost - VOJVODINA, subota 20.30

Post by Rabba »

Iskren da budem, ne razumem nezadovoljstvo pojedinih forumaša. Nisam bolju Vojvodinu gledao ne znam koliko dugo. Daleko je to od dobrog, ali ideja postoji i vidljiva je. I ono što je posebno vidljivo je napredak. Ekipa ima mnogo više energije i želje i jednostavno zbog toga deluje atraktivnije. Bolingi i Giorbelidze su doneli potpuno nove stvari u ekipu. Bolingi veoma aktivan oko svega, veoma prisutan na utakmici, kao da želi da bude prvo lice ekipe, a Giorbelidze ima nešto što nikad nismo kod beka našeg imali, a to je da u napadu nije puki posmatrač uz aut liniju, već da se uključuje u sredinu i to deluje da bi moglo biti mnogo opasno. Što se rezultata tiče, rekao bih da bi bio realan do nekog 85. minuta, posle toga dve minijature fantastičnog Stamenkovića, šta je skinuo Bolingiju se kod nas na poljanama ne viđa. Zašto kažem do 85. minuta, pa mi smo imali nešto više dobrih šansi, ali naš prvi gol je toliki user, da je smešno. Lučani odlični danas. Lako su se prilagodili na našu postavku i pravili su nam probleme takođe vrlo lako. S obzirom koliko imaju godina pojedini igrači, na terenu su izgledali apsolutno fantastično.

Što se pojedinačnih utisaka tiče, Carević dobar, ali je opet imao strašno proletanje kada Mirić nije dobro spustio loptu u gol.
Centarhalfovi nesigurni, Crnomarković prvo ime prelaznog roka, ali negativno. Čovek igra jezivo loše u kontinuitetu. Razumem da je na većoj promaji zbog ofanzivnije orijentacije ekipe, kao i nedostataka zadnjeg veznog, ali ovo što projektovani startni centarhalf prikazuje od početka sezone je veoma kritično.
Rosić nedovoljno dobar danas.
Lazarević manje-više nevidljiv, Giorbelidzea sam opisao.
Milosavljević je samo placeholder do zadnjeg veznog, Kajević NIJE taj zadnji vezni, i nadam se da ne čekamo njegov povratak, jer to neće biti dobro.
Zukić mnogo bolji od dvojca, asistencija, šut, nije to još odlično, ali sad već deluje puno više kako treba. Problem će nastati kad se vrati i Kajević, ako dođe zadnji vezni, imamo gužvu na toj Zukićevoj poziciji jako veliku. Neko otići mora, Milosavljević je zreo za to, a Kajevića ni videli nismo.
Krila, Čumić slabiji nego što nas je navikao, Radulović dobar, ali mi u ovoj postavci ostavlja neki kiseo ukus, ne znam zašto. Deluje kao neka umišljena zvezda, nadam se da grešim, dečko bi mogao od nas karijeru da napravi.
Uroš Nikolić u raskoraku, od početka sezone ne doprinosi adekvatno.
Bolingi solidan.
Volem Vošu više nego Kabel i Indeks!
Istocno stajanje
Posts: 540
Joined: Thu Jul 23, 2015 11:20 am

Re: 5. kolo: Mladost - VOJVODINA, subota 20.30

Post by Istocno stajanje »

Bodovi se ne dobijaju za lepotu igre. Vise bih voleo da smo odigrali lose, a pobedili.
Igrali smo dobro a nismo pobedili, sta ce onda biti kada odigramo lose?!
Primamo puno golova, ne pamtim kada smo vise primili na startu prvenstva. Mi ove bodove sto smo prosuli u KS i Lucanima tesko da mozemo nadoknaditi. Mentalitet jakih klubova je da pobedjuju buraniju.
User avatar
slanobarac
Posts: 3497
Joined: Tue Dec 09, 2008 4:57 pm
Location: Novi Sad

Re: 5. kolo: Mladost - VOJVODINA, subota 20.30

Post by slanobarac »

Nisam bio na gostovanju od Lazarevca prošle sezone. Isti rezultat a razlika ogromna.U Lazarevcu živi gospoda. Igra je bila dobra, na momente odlična ali nama fali c-for koji zna da ćušne u gol. Naravno i zadnji vezni jer je onaj Milosavljević.... Atmosfera je užasna, isfrustrirani "domaćini", selje koje su došle da najogavnije psuju i ispuštaju animalne urlike. Dolaze u majicama sa oznakama dva bg :shit:. Nikad ne reci nikad ali mislim da me ovo selo više neće videti.
Ne znam kako će klub reagovati ali ono je bio ofsajd kao vrata. Bravo za pomoćnog. Inače u loži mnoge poznate face van kluba ali nisam video ni zbiljića ni Bajatovića.Neko je pomenuo da je trener aktivno učestvovao u meču. Jeste ali ono što ste čuli u prenosu su bili golmani obe ekipe.
Mislim da trener zna šta radi za razliku od nekoliko prethodnih. Mali Gruzin je dobar a mislim da ste nepravedni prema Lazareviću jer momak je preorao desnu stranu i bekovi su nam koliko toliko držali odbranu jer su Rosić i Crnomarković bili neshvatljivo loši. Za kraj, ako želimo da pobeđujemo moramo bar 3 da damo jer nam je odbrana šuplja. Jako sam razočaran rezultatom ostalo je bilo ok. Na igru nemam zamerki, ovo je naša najbolja igra unazad nekoliko sezona.
DOLE UPRAVA! DOLE SKUPŠTINA!
User avatar
Turija
Posts: 10666
Joined: Thu Feb 03, 2005 11:25 pm
Location: Vojvodina

Re: 5. kolo: Mladost - VOJVODINA, subota 20.30

Post by Turija »

Samo da dodam jos jedan moj utisak o uzroku u padu u igri Cumica, iako nas on rezultatski golovima drzi u igri za plasman.

Prva zamerka je da puno hoce sam, cak i ono sto je nerealno. Hoce, na silu, da predribla nekoliko igraca, da bi dosao u poziciju za sut. Daleko vise puta ne uspe ( logicno), nego sto uspe.
To mora da menja iz 2 razloga. Prvi, rizikuje da ga teze povrede protivnicki igraci, a drugi sto sada ima igrace u napadu sa kojima moze odigrati akciju.

Druga zamerka je sto hoce da pretrci beka kada nije u poziciji za to. Tj. nalazi se dosta iza beka, a on gura dug for za pretrcavanje. Nije on toliko brz, koliko mozda misli, niti su bekovi toliko spori, koliko on smatra. Takodje, nema fizicku konstituciju ( masu i snagu), tako da ga bekovi lako zatvore u tom duelu i remplovanju.

Treca zamerka je defanzivna igra, jer cesto ne prati svog cuvara u napadu i dovodi naseg levog beka u nezavidnu i tesku situaciju, pogotovo u kontri protivnika. Juce nas veteran Varjacic ubio po boku.

Naravno, Cumic je i dalje nas najbolji i najopasniji napadac, ali bio bi jos bolji kada bi korigovao svoju igru.
Vojvodina je na jednoj strani, a svi ostali su na drugoj.Tako je bilo i tako će zauvek ostati.Sve klubove u kojima sam bio igrač ili trener doživljavam kao svoje, kao da su deo mene.Međutim, čast svakome, ali samo je Vojvodina-jedna jedina -V Boškov
ultra komsa
Posts: 406
Joined: Fri May 03, 2013 9:37 pm

Re: 5. kolo: Mladost - VOJVODINA, subota 20.30

Post by ultra komsa »

Kada ce biti one analize kola? Samo da cujem koje ce opravdanje dati. I da li neko ima sliku ili tu famoznu liniju da izvuce? Jeboteee pa dal ce se i preko ovog proci bez ikakve borbe. Uostalom, nas mentalitet je taj, nemoj dizati frku, nemoj se zamerati, zato nam kolo vode "novosadjani" jer mi novosadjani smo klasicne devojcice sa metalitetom 0 !!!
User avatar
Deep Purple
Posts: 3835
Joined: Thu Aug 13, 2020 11:42 am

Re: 5. kolo: Mladost - VOJVODINA, subota 20.30

Post by Deep Purple »

Moramo imati razumevanja i za štopere. U ovoj postavi su oni na vetrometini. Nama je problem taj zadnji vezni. Srce ekipe. Ako imaš zadnjeg veznog a ne napdača recimo u boljoj si poziciji i umuljaćeš gol nekako ali bez zadnjeg veznog ti ćeš ga primiti i doći do igre. Ovom timu fali zadnji vezni i mislim da bi imali najkvalitetniji tim još od Batine ere.

Nisu problem kiksevi, sezona je duga važno je da se tim što pre navikne da pobeđuje, da skine teret sa leđa. Mi smo trebali da odnesemo tri boda i u Kruševcu i juče u Lučanima ali smo stegnuti i neće nas. Najvažnije je sad posle sledećeg kola da se dobro pristupi pauzi i da stigne taj vezni i da se taj prostor maksimalno iskoristi. A pobede ćemo vezati ako nastavimo ovako da igramo a kad stigne i vezni onda dobijamo totalno novu dimenziju, od sigurnosti u defanzivi, do boljeg postavljanja napada itd…

Radnički da se pobedi i da se uđe u pauzu raspoložen.
exlimanac
Posts: 107
Joined: Wed Aug 21, 2013 1:31 pm
Location: DE-EU

Re: 5. kolo: Mladost - VOJVODINA, subota 20.30

Post by exlimanac »

Neznam kako ostali forumasi vide ovo sto sam ja video cim sam pogledao snimak.....Golman koji je bio u Barseloni jednostavno NE SME da primi onakav prvi gol....ono je na nivou Indexa i prve novosadske lige....na takvim sitnim kiksevima i neodlucnostima dobijamo gol po ko zna koji put i onda je jako tesko dici se....Toliko nedostaje rutina i iskustvo ne samo golmanu nego i ostalih 90 posto igraca je teski pogub i panika u nekim sasvim obicnim situacijama koje se resavaju lagano ali ne i kod nas.... :frown:
User avatar
Turija
Posts: 10666
Joined: Thu Feb 03, 2005 11:25 pm
Location: Vojvodina

Re: 5. kolo: Mladost - VOJVODINA, subota 20.30

Post by Turija »

Problem je, pored zadnjeg veznog, slaba kondicija i nedisciiplina u nasih napadaca u defanzivi.
Oni jako malo i neredovno pomazu odbrani ( Radulovic, Cumic i Uros Nikolic). To je i trener Popovic signalizirao i verujem da ce se to resavati, narocito u pauzi prvenstva. Zukic je u tom pogledu napredovao, ali jos uvek ima rupa u defanzivnoj igri.

Treba taj zadnji vezni, koji ce biti spas nasoj odbrani. A, za ostale igrace podici disciplinu u igri.
Vojvodina je na jednoj strani, a svi ostali su na drugoj.Tako je bilo i tako će zauvek ostati.Sve klubove u kojima sam bio igrač ili trener doživljavam kao svoje, kao da su deo mene.Međutim, čast svakome, ali samo je Vojvodina-jedna jedina -V Boškov
User avatar
N13
Posts: 2027
Joined: Fri Mar 22, 2013 1:10 am

Re: 5. kolo: Mladost - VOJVODINA, subota 20.30

Post by N13 »

Turija wrote: Sun Aug 27, 2023 11:07 am Treba taj zadnji vezni, koji ce biti spas nasoj odbrani. A, za ostale igrace podici disciplinu u igri.
Tako je. Sud o odbrani (pa i golmanu) ce moci da se donese tek kada budemo imali zadnje i centralne vezne koji znaju fudbala. Pa i sve da su najbolji stoperi, nemoguce je da rese sve situacije, kada duva u sredini. Cim na sreeini duva, jedan od stopera mora da izlece i to da pokriva, sakim tim se stvara rupa i prvi utisak kako duva u odbrani.
Ne branim Crnomarkovica i Rosica, ali necu ni da napadam dok ne vidim kako ce funkcionisati sa boljim veznim igracima.
Na primer, Jap Stam i Nesta ne bi ni priblizno bili onako dominantni da ispred sebe nosu imali Pirla, Sedorfa i Gatuza. Kada sredina odradi svoj posao kako treba, odbrana i golman samo ciste otpatke i markiraju napadace.

Hiljadu puta sam rekao da necu biti razocaran u tim ako vidim borbenost ibdobru igru, trcanje i zelju. A rezultat ce doci kao nagrada za to. Vecinu utakmice je toga bilo (bilo je i padova na momente) tako da sve u svemu sam vise zadovoljan nego nezadovoljan.
Sto pre jedan zadnji vezni! A na zimu i jos jedan.
User avatar
MiSmoFKV!
Posts: 1267
Joined: Fri May 24, 2013 11:39 pm

Re: 5. kolo: Mladost - VOJVODINA, subota 20.30

Post by MiSmoFKV! »

Fali defanzivni vezni. Logika kaže umesto Milosavljevića, međutim on meni deluje u dobroj formi. Ja bih Uroša Nikolića na klupu stavio, ove sezone mi deluje van forme za sada.

Očekujem bljesak Malbašića u toku sezone :lala:
Bolingi dobro pojačanje, kad se još malo adaptira, ima da pršte kombinacije sa krilima.

Gruzijac vrlo dobar.
User avatar
Turija
Posts: 10666
Joined: Thu Feb 03, 2005 11:25 pm
Location: Vojvodina

Re: 5. kolo: Mladost - VOJVODINA, subota 20.30

Post by Turija »

MiSmoFKV! wrote: Sun Aug 27, 2023 11:52 am Fali defanzivni vezni. Logika kaže umesto Milosavljevića, međutim on meni deluje u dobroj formi. Ja bih Uroša Nikolića na klupu stavio, ove sezone mi deluje van forme za sada.
+1.
Vojvodina je na jednoj strani, a svi ostali su na drugoj.Tako je bilo i tako će zauvek ostati.Sve klubove u kojima sam bio igrač ili trener doživljavam kao svoje, kao da su deo mene.Međutim, čast svakome, ali samo je Vojvodina-jedna jedina -V Boškov
Minja
Administrator
Posts: 1903
Joined: Thu Jan 13, 2005 12:45 am

Re: 5. kolo: Mladost - VOJVODINA, subota 20.30

Post by Minja »

MiSmoFKV! wrote: Sun Aug 27, 2023 11:52 am Bolingi dobro pojačanje, kad se još malo adaptira, ima da pršte kombinacije sa krilima.
Gledali uzivo i imam potpuno suprotno misljenje. Sto se tice toga za sta je zaduzen, da, vidi se rezultat, ali... prijem, predaja, tehnika, pregled... skoro pa nula. Uglavnom, sve daleko ispod nivoa i beskrajno sporo. Prilicno neprecizno. Jak, skocan i ima dugacak prvi korak. Ta komparativna prednost je na njegovoj strani, donece neke golove ali to je to. Ona stativan a kraju... Brate mili.... Realno bilo koji ozbiljniji odbrambeni njega stavlja u mali dzep.

U Mladosti Varjacic razvalio. Sve sto je islo preko njega predstavljalo je pola gola. Covek se zezao sa nasom odbranom.
VošaNS
Posts: 749
Joined: Tue May 23, 2023 12:44 pm

Re: 5. kolo: Mladost - VOJVODINA, subota 20.30

Post by VošaNS »

MiSmoFKV! wrote: Sun Aug 27, 2023 11:52 am

Očekujem bljesak Malbašića u toku sezone




Ne nadaj se puno.
User avatar
Maki
Posts: 1111
Joined: Thu Mar 22, 2018 5:16 pm
Location: Liman III

Re: 5. kolo: Mladost - VOJVODINA, subota 20.30

Post by Maki »

To što je Varjačić tako dobro igrao znači da je Gruzijac igrao slabo. Ti njegovi ulasci u sredinu mi nisu jasni. Pa ko onda treba da drži levi stranu? Crnomarković je sasvim solidno pokrivao i odigrao, kao i Lazarević. Bukinac treba sledeću da počne. Gruzijac je potpuno nepotrebno u klubu, bez obzira što nam je simpatičan.
Treneru treba objasniti da mogu i dva bonusa da igraju istovremeno. Razumem da se od njega traži rezultat, ali prosuo je već 4 boda protiv autsajdera. Zašto malo ne rotira te igrače?Ovaj tim bi birao i Batak, sa istim učinkom.
Tužno mi je da vidim da na terenu bude više Kragujevačana, Dragačevaca, Nišlija, pa i Afrikanaca nego Novosađana...
Locked