5. kolo: Mladost - VOJVODINA 2:2 (2:2)

Locked
User avatar
Grof Žekula
Administrator
Posts: 2677
Joined: Fri Jan 28, 2005 10:25 pm
Location: Bulevar

5. kolo: Mladost - VOJVODINA 2:2 (2:2)

Post by Grof Žekula »

Три за три!

И не мислим овде да се са некима договарамо за трампу бодова, већ на то да ми морамо да постигнемо три гола, да би уписали три бода.

То ипак сведочи о томе да смо порозни у игри, те да морамо, нарочито на оваквим утакмицама каква нам следи, да „притежемо шрафове“ и „затварамо прозоре“ (због фудбалске промаје).

Не можемо се уздати у луцидност и срећу нападача, а са друге стране не радити дефанзиву. Срећом по мене и моје критике раније, како је Цар почео да излази корак-два напред, тако и брани ситуације и доноси бодове (да, Цар нам је одбраном зицера донео минулу победу код куће, не Чумић и Болинги). Велик си, доминирај.

Али, не може бити на ветрометини слабашног везног реда и неуигране одбране. Опет прича о закаснелом странцу задњем везном, тако нам преко потребном, а да дамо, бар на овом мечу, шансу неком нашем детету. Ако смо (и бићемо) тек (можда) пети, да бар изгурамо неког од наших. За већа дела, чини ми се да смо закаснили. Не само зато што на време не доводимо играче (то је врашки тежак посао, јер многи и неће код нас и чекају боље понуде које и не дођу), него нисмо уиграни и не трчимо ваљано. Ту се подбацило јако, а већ нам следи СЕДМИ званични меч у сезони.

Домаћин у опште није лоше кренуо. Чека нас баш озбиљан посао у суботу.

Надам се да у Лучане идемо САМО по победу, не и на гробље.


Младост - ФКВ 2:2 (2:2)
1:0 - Догнимани 8'
1:1 - Томић (аг) 10'
1:2 - Радуловић 37'
2:2 - Догнимани 44'


Извештај са утакмице - https://www.superliga.rs/sezone/2023-24/match/4067
User avatar
Mare_Liman
Posts: 944
Joined: Fri Jun 16, 2023 8:21 pm
Location: Лиман III

Re: 5. kolo: Mladost - VOJVODINA, subota 20.30

Post by Mare_Liman »

Лучани колико год били "лако" гостовање и остало ни мало наивни, чак и озбиљни, па цигани такви какви су се намучили опасно тамо, а не ми... Сећамо се и прошле сезоне било је егал већи део утакмице уз наших пар прилика и глупо примљен гол, треба озбиљно схватити ову утакмицу, дефанзивно чврсто, а у нападу да учачкају Болинги или Вукић јер су нам на овим "мањим" утакмицама преко потребни... Доводите више тог задњег везног и да личинимо на нешто, што је најгоре нама требају бар 2 уз квалитетног резервног штопера, ал ајде да не претерујемо само ви доведите бар једног па ћемо после лако
"Војводина је на једној страни, а сви остали су на другој, тако је увек било и тако ће заувек остати."
User avatar
Grbavica.021*
Posts: 1882
Joined: Mon Jan 31, 2022 12:25 pm
Location: двора

Re: 5. kolo: Mladost - VOJVODINA, subota 20.30

Post by Grbavica.021* »

Последњи пут смо их победили у сезони 2021/22 резултатом 2:0. На последњих 5 утакмица имамо 2 победе и 3 нерешене са гол разликом 8:4.
Cane
Posts: 1021
Joined: Fri Jul 07, 2017 9:16 am

Re: 5. kolo: Mladost - VOJVODINA, subota 20.30

Post by Cane »

Ovo je jedno od nama vrlo teških i neugodnih gostovanja, a pokazalo se da ni kući s njima ne igramo lako. Uz sav optimizam koji je važan i neophodan u ovoj situaciji jasno je da neće biti ni malo lako. Teška i tvrda utakmica sa malo golova, neprijatna i za gledanje, ja to očekujem.
I za ime Boga, ako uspemo učačkati gol i povedemo, što nam se relativno često dešavalo s njima, ne povlačite se odmah ispred naših 16 jer ćemo onda primiti najmanje jedan ili dva.
User avatar
Grbavica.021*
Posts: 1882
Joined: Mon Jan 31, 2022 12:25 pm
Location: двора

Re: 5. kolo: Mladost - VOJVODINA, subota 20.30

Post by Grbavica.021* »

Мислим да смо прошли пут тако и прошли повели 1:0 у првом полувремену и после добили пред крај утакмице у 80 минуту ваљда тако нешто а знам да нам је на почетку другог полувремена био поништен гол после вар технологије :mrgreen:
User avatar
zime89
Posts: 483
Joined: Tue Jan 20, 2015 12:07 am

Re: 5. kolo: Mladost - VOJVODINA, subota 20.30

Post by zime89 »

Kadeti dobili Spartak 12-0. Ja bi bio zadovoljan i sa 0-1 , nek ga nesvrstani brat zabije u devedesetom :)
ZIME89
User avatar
zime89
Posts: 483
Joined: Tue Jan 20, 2015 12:07 am

Re: 5. kolo: Mladost - VOJVODINA, subota 20.30

Post by zime89 »

Naš kadet Srđan Borovina dao 6 komada od tih 12. Više nego naš ceo tim u prva četiri kola :D . Ja bi mu za nagradu dao da bude bar na klupi protiv Mladosti.
ZIME89
User avatar
Maki
Posts: 1111
Joined: Thu Mar 22, 2018 5:16 pm
Location: Liman III

Re: 5. kolo: Mladost - VOJVODINA, subota 20.30

Post by Maki »

Mali ima 16 godina. @zime89, šta je tvoje mišljenje o našoj omladinskoj školi? Radi li se štogod tamo, ima li talenata?
Stalno čitam ovde pljuvačine po njima, a svake godine izlaze zlatne koke. Malo kontradiktorno...
User avatar
zime89
Posts: 483
Joined: Tue Jan 20, 2015 12:07 am

Re: 5. kolo: Mladost - VOJVODINA, subota 20.30

Post by zime89 »

Pa da ne zatrpavam ovde . Čuo sam od nekih ljudi čija su deca trenirala da je problem Gruja , od nekih i da je trener golmana Ćurko problem. Prošle sezone sam očekivao bolje rezultate od te silne priče i od mlađih kategorija,a opet uspemo da izbacimo talente. Ove sezone klinci u svim kategorijama baš silovito krenuli videćemo.
Svaka čast dečku 6 komada na jednom meču nije lako dati zato sam napisao da je zaslužio bar na klupi da bude,ako ne može zbog termina kadeta onda bolja da igra momak redovno za njegovu selekciju.
ZIME89
User avatar
Mark Renton
Posts: 117
Joined: Wed Mar 22, 2023 9:21 pm

Re: 5. kolo: Mladost - VOJVODINA, subota 20.30

Post by Mark Renton »

Убедљиво најдосадније гостовање у лиги, још гора ствар је кад мораш баш тамо да потврдиш 3 бода из прошлог кола тад нам се увек усеру у живот
User avatar
Grbavica.021*
Posts: 1882
Joined: Mon Jan 31, 2022 12:25 pm
Location: двора

Re: 5. kolo: Mladost - VOJVODINA, subota 20.30

Post by Grbavica.021* »

Mark Renton wrote: Thu Aug 24, 2023 6:54 pm Убедљиво најдосадније гостовање у лиги, још гора ствар је кад мораш баш тамо да потврдиш 3 бода из прошлог кола тад нам се увек усеру у живот
сурдулица је убедљиво најгора :)
kuzma liman
Posts: 529
Joined: Wed Aug 02, 2006 7:42 am

Re: 5. kolo: Mladost - VOJVODINA, subota 20.30

Post by kuzma liman »

Mark Renton wrote: Thu Aug 24, 2023 6:54 pm Убедљиво најдосадније гостовање у лиги, још гора ствар је кад мораш баш тамо да потврдиш 3 бода из прошлог кола тад нам се увек усеру у живот
Jednom sa bio na gostovanju u Lučanima bila je kup utakmica čini mi se sa Metalcem (kome su stadion renovirali tada) ili sa slobodom više se ne sećam.
Znam samo da mi je to bilo 99% najače gostovanje na kom sam bio. Tj after u nekoj kafani kod šapca :mrgreen:




Meni je najgrđe gostovanje bilo u Ivanjici.
Neka 2006-7 hladno u pm jedva smo pola busa napunili klackali se oko 6-7 sati do tamo. ako se dobro secam Vukelja je dao gol ali smo ga pacerski odmah posle primili.
Još tamo seljana na stadionu sa sirenom za vazdušnu opasnost plus smo se nešto kačili sa lokalnim obezbeđenjem ali ne secam se šta je tačno bilo znam da su imali pendreke :)
U povratku nam je bus crkavao negde oko čačka skoro 24 sata smo proveli iduci tamo i nazad.
Još je padalo na stadionu pa sam se vratio sav sjeban kući mesec dana sam proklinjao to gostovanje svaki put kada sam sedao na šolju...
Firma kej
Posts: 170
Joined: Tue Apr 04, 2023 12:34 pm

Re: 5. kolo: Mladost - VOJVODINA, subota 20.30

Post by Firma kej »

Teško gostovanje gde u najgorem slučaju će biti X.
Koliko su novinari i narod Srbije napadao Vojvodinu kako smo ispali od Apoela, a mi se najmanje obrukali od svih.
User avatar
Mark Renton
Posts: 117
Joined: Wed Mar 22, 2023 9:21 pm

Re: 5. kolo: Mladost - VOJVODINA, subota 20.30

Post by Mark Renton »

[/quote]

Jednom sa bio na gostovanju u Lučanima bila je kup utakmica čini mi se sa Metalcem (kome su stadion renovirali tada) ili sa slobodom više se ne sećam.
Znam samo da mi je to bilo 99% najače gostovanje na kom sam bio. Tj after u nekoj kafani kod šapca :mrgreen:




Сигурно мислиш на ово
Све у свему дај Боже да је и њима и Сурдулици ово последња сезона у Суперлиги
ultra komsa
Posts: 406
Joined: Fri May 03, 2013 9:37 pm

Re: 5. kolo: Mladost - VOJVODINA, subota 20.30

Post by ultra komsa »

Kao da je juce ovo bilo. Secam se svega. Nazalost, utakmica ce proteci u senci dva mlada izgubljena zivota. Vecna vam slava braco i pobeda za vas!!!
Locked