ŽKK Vojvodina

Nije fudbal, ali i oni nose ime Vojvodina!
User avatar
Grbavica.021*
Posts: 1894
Joined: Mon Jan 31, 2022 12:25 pm
Location: двора

Re: ŽKK Vojvodina

Post by Grbavica.021* »

7.коло Прве женске лиге Србије: КК Дуга (Шабац) - Војводина 65:89
User avatar
Grbavica.021*
Posts: 1894
Joined: Mon Jan 31, 2022 12:25 pm
Location: двора

Re: ŽKK Vojvodina

Post by Grbavica.021* »

НАТАША АНЂЕЛИЋ, ТРЕНЕР ЖКК ВОЈВОДИНА 021: Има играчица и без странкиња

Image

Женски кошаркашки клуб Војводина 021 полусезону је завршио на деоби петог места на прволигашкој табели.
На основу старосне структуре играчица, мало ко је могао да рачуна с таквим резултатом. Учинак од шест победа у 11 утакмица, био је довољан разлог за њихово задовољство и расположење, док се стара Новој години предавала. Разлога за задовољство било је напретек, а разлога за жал...

То би била утакмица с партизаном у другом колу – присећа се тренер Војводине 021 Наташа Анђелић. – Водили смо 14 разлике у последњој четвртини... Сагласни смо да је то био наш једини минус у полусезони. Платили смо данак неискуству. Све наше играчице, осим Жаклине Јанковић, или су студенткиње или средњошколке. Морамо да им честитамо на начину како успевају да ускладе обавезе и да остану максимално концентрисане, и у дворани и изван ње. Сагласни смо да је то једини минус ове екипе у току сезоне.

Квалитет и снагу карактера, ова млада екипа демонстрирала је у завршници првог дела првенства, када су само три дана раздвојила две важне победе у резулатској клацкалици, најпре са Спартаком у Суботици, потом и са Студентом код куће.

Знали смо да ће утакмица са Студентом да буде тешка на психолошком плану, јер смо само три дана раније, против Спартака, одигралетежак меч који смо добиле са поеном разлике. Захваљујући изузетној сарадњи с професором Ференцом Камасијем и мојим помоћником Јанковићем, победнички дух пренет је из понедељка на петак. Можда смо имали и мало спортске среће, али, знате како, волим да подсетим да срећа прати храбре.

Миљковићева у Француској
Честитајући свима, Анђелићева је за резултат у полусезони истакла трио: Жаклина Јанковић, Катарина Јаковљевић и Андријана Вуковић.
Додала бих и Мају Миљковић. Истина, због повреде није одиграла читаву полусезону, али је својим присуством знатно подигла ниво тренинга, на чему сам јој захвална. На њену срећу, каријеру ће наставити у Француској и ми се радујемо заједно с њом.

Руководство клуба и стручни штаб нису подлегли тренду куповине и довођења играчица из иностранства. Ослањајући се на сопствени кадар дефинисали су и правац ка циљу којем теже.

Само четири клуба немају странкиње – подсећа наша саговорница. – Водећи Арт баскет је без странкиња, али и без пораза први. Жао ми је због таквог тренда у нашем спорту уопште. Мишљења сам да куповина странкиња одражава, пре свега, недостатак стручности у клубовима. Стално се сусрећемо с оценом нема играчица, нема играчица... Не, није то тачно - има играчица, само је потребно правилно радити с њима, како би израсле у потенцијал на коме такмичење инсистира. Ми смо стартну петорку форсирали с Милицом Митровић која иде у трећи разред средње школе. Она је, као професионалац, одговорила на све задатке који су пред њу постављени.

Други део првенства јесте и прилика за потврду учинка на полусезони. Колико је реална могућност напретка на табели у искушењима која следе?

Одласком Маје Миљковић у иностранство, пето место било би велики успех за нашу младу екипу – објективна је Анђелићева. - Истина, имамо нешто лакши распоред у односу на први део, а план да место на табели и задржимо, базирамо на могућностима да у сусретима са четири екипе које су испред нас барем два пута победимо.

Прву прилику имаће Новосађанке већ за две недеље, када им у госте пристиже екипа Краљева, трећепласирани тим на табели, са само два пораза. Дужне им Краљевчанке остадоше за 12 поена.
User avatar
Grbavica.021*
Posts: 1894
Joined: Mon Jan 31, 2022 12:25 pm
Location: двора

Re: ŽKK Vojvodina

Post by Grbavica.021* »

ВОШИ ГРАДСКИ ДЕРБИ КОШАРКАШИЦА Новосадска академија и други пут поражена

У збиру спортских догађаја који су обележили новосадски викенд запажен је и градски дерби Прве женске кошаркашке лиге у којој је Војводина 021, по други пут у актуелној сезони, била боља од Новосадске академије.
Те две победе у међусобним сусретима пресликане су и на редослед на прволигашкој табели, где Војводина има бољи учинак управо за две победе у односу на градске ривалке.

Почетак утакмице наговештавао је резултатски реванш домаћих играчица у великој Спенсовој дворани. Предвођене најуспешнијим стрелцем меча Дуњом Бузаџин академке су прву четвртину решиле у своју корист са чак 14 поена предности. У сва три преостала периода, међутим, Војводина је одлично постављеном одбраном, најпре успела да изједначи резултат почетком другог полувремена, а потом и резултатским преокретом у трећој деоници стигне до мирније завршнице и седме победе у 15 кола.

Капитен Војводине Жаклина Јанковић најзаслужнија је за победу свога тима. На паркету је провела свих 40 минута, постигла је 19 поена, забележила 13 скокова и својим ауторитетом диктирала саиграчицама пут ка победи. Андријана Вуковић је уписала 17 поена, а значајан допринос у креирању коначног резултата дале су Лана Марић са 15 поена, уз 10 скокова, и Катарина Јаковљевић која је додала један поен мање. Уз најефикаснију играчицу утакмице Дуњу Бузаџин која је имала проценат од 71 посто за два поена, у екипи ЖКА Ана Перић је постигла 10 поена, са две тројке од четири, али лошим процентом убачаја за два поена, тек осам посто (један од 12).

У 16. колу, наредног викенда, Војводина 021 дочекаће Врбас у хали у Петроварадину, док ће ЖКА гостовати код Меге у Београду.

Новосадска ЖКА – Војводина 021 64:73
НОВИ САД: Велика дворана СПЦ Војводина, гледалаца 200, судије: Матић, М.Перовић, Н.Перовић. Резултат по четвртинама: 26:12, 12:24, 12:16, 14:21.
НОВОСАДСКА ЖКА: Бузаџин 35, Буловић, Ђурић 4, Михајловић, Перић 10, Лазаревић, Зорић 3, Опачић, Јекић 6, Прцовић 2, Бошњаковић 4.
ВОЈВОДИНА 021: Бабајић 2, Мајсторовић, Селаковић, Вучетић, Живковић, Марјановић, Јаковљевић 14, Марић 15, Ж. Јанковић 19, Вуковић 17, Ј. Јанковић 2, Митровић 4.
User avatar
Grbavica.021*
Posts: 1894
Joined: Mon Jan 31, 2022 12:25 pm
Location: двора

Re: ŽKK Vojvodina

Post by Grbavica.021* »

ПР­ВА ЖЕН­СКА КО­ШАР­КА­ШКА ЛИ­ГА Во­ши при­пао град­ски дер­би

У зби­ру до­га­ђа­ја ко­ји су обе­ле­жи­ли но­во­сад­ски спорт­ски ви­кенд за­па­жен је и град­ски дер­би Пр­ве жен­ске ко­шар­ка­шке ли­ге у ко­јој је Вој­во­ди­на 021, по дру­ги пут у ак­ту­ел­ној се­зо­ни, би­ла бо­ља од Но­во­сад­ске ака­де­ми­је и по­бе­ди­ла са 73:64 (12:26, 24:12, 16:12, 21:14). Те две по­бе­де у ме­ђу­соб­ним су­сре­ти­ма пре­сли­ка­не су и на ре­до­след на пр­во­ли­га­шкој та­бе­ли, где Вој­во­ди­на има бо­љи учи­нак упра­во за две по­бе­де у од­но­су на град­ске ри­вал­ке.
Пред око 200 гле­да­ла­ца у ве­ли­кој Спен­со­вој дво­ра­ни, у су­сре­ту на за­вид­ном ре­а­ли­за­тор­ском ни­воу, игра­чи­це град­ских ри­ва­ла под­се­ти­ле су на вре­ме с кра­ја про­шлог ве­ка ка­да је Но­ви Сад био је­дан од цен­та­ра жен­ске ко­шар­ке у Ју­го­сла­ви­ји. Тре­нут­но у сре­ди­ни пр­во­ли­га­шке та­бе­ле, игра­чи­це мо­гу са­мо да пре­при­ча­ва­ју се­ћа­ња ста­ри­јих о вре­ме­ну ка­да ни јед­на ни­је би­ла ни ро­ђе­на. У њи­хо­вој же­љи и упор­но­сти да баш у град­ском од­ме­ра­ва­њу сна­га на­го­ве­сте ве­дри­ју пер­спек­ти­ву, мо­гу­ће је да пре­по­зна­мо мно­го ши­ре до­ме­те, не­го што то тре­нут­ни по­ло­жа­ји на та­бе­ли све­до­че.

Што се ре­до­сле­да де­ша­ва­ња на пар­ке­ту ти­че, по­че­так утак­ми­це на­го­ве­шта­вао је ре­зул­тат­ски ре­ванш но­ми­нал­ног до­ма­ћи­на, игра­чи­ца ЖКА у од­но­су на по­раз у пр­вом де­лу пр­вен­ства. Пред­во­ђе­не нај­у­спе­шни­јим стрел­цем ме­ча Ду­њом Бу­за­џин ака­дем­ке су пр­ву че­твр­ти­ну ре­ши­ле у сво­ју ко­рист са чак 14 по­е­на пред­но­сти. У сва три пре­о­ста­ла пе­ри­о­да, ме­ђу­тим, Вој­во­ди­на је од­лич­но по­ста­вље­ном од­бра­ном, нај­пре ус­пе­ла да из­јед­на­чи ре­зул­тат по­чет­ком дру­гог по­лу­вре­ме­на, а по­том и ре­зул­тат­ским пре­о­кре­том у тре­ћој де­о­ни­ци стиг­не до мир­ни­је за­вр­шни­це у по­след­њој че­твр­ти­ни и до сед­ме по­бе­де у 15 ко­ла.

Ка­пи­тен Вој­во­ди­не Жа­кли­на Јан­ко­вић и у град­ском дер­би­ју нај­за­слу­жни­ја је за по­бе­ду сво­га ти­ма. На пар­ке­ту је про­ве­ла свих 40 ми­ну­та, по­сти­гла је 19 по­е­на, за­бе­ле­жи­ла 13 ско­ко­ва и сво­јим ауто­ри­те­том дик­ти­ра­ла са­и­гра­чи­ца­ма пут ка по­бе­ди. Ан­дри­ја­на Ву­ко­вић је упи­са­ла 17 по­е­на, а зна­ча­јан до­при­нос у кре­и­ра­њу ко­нач­ног ре­зул­та­та да­ле су Ла­на Ма­рић са 15 по­е­на, уз 10 ско­ко­ва, и Ка­та­ри­на Ја­ко­вље­вић ко­ја је до­да­ла је­дан по­ен ма­ње. Уз нај­е­фи­ка­сни­ју игра­чи­цу утак­ми­це Ду­њу Бу­за­џин ко­ја је има­ла про­це­нат од 71 по­сто за два по­е­на, у еки­пи ЖКА Ана Пе­рић је по­сти­гла 10 по­е­на, са две трој­ке од че­ти­ри, али ло­шим про­цен­том уба­ча­ја за два по­е­на, тек осам по­сто (је­дан од 12).

У 16. ко­лу, на­ред­ног ви­кен­да, Вој­во­ди­на 021 до­че­ка­ће Вр­бас у ха­ли у Пе­тро­ва­ра­ди­ну, док ће ЖКА го­сто­ва­ти код Ме­ге у Бе­о­гра­ду.
User avatar
Grbavica.021*
Posts: 1894
Joined: Mon Jan 31, 2022 12:25 pm
Location: двора

Re: ŽKK Vojvodina

Post by Grbavica.021* »

КОШАРКАШИЦА ВОЈВОДИНЕ ЖАКЛИНА ЈАНКОВИЋ Поверење саиграчица и тренера све олакшава

Промене на месту тренера, али и велике промене у саставу условиле су нешто лошију сезону кошаркашица Војводине, него што је то био случај претходних година.

Промењена филозофија игре сада више није толико усмерена ка резултатима, колико ка развоју талената, што је све утицало на то да Новосађанке тренутно заузимају седмо место на табели Прве лиге са половичним учинком из 16 кола. Доста тога се променило, али је једна ствар константна – капитен Жаклина Јанковић један је од староседелаца, која је била присутна и када се нападао врх регионалне ВАБА лиге, као и сада, када ситуација није таква.

Ове сезоне је формиран тим мало другачије, него протеклих сезона. Екипа нам је доста подмлађена и пола тима чине јуниорке. Не могу да кажем да сам незадовољна позицијом на табели, али смо изгубили неке утакмице, у којима смо биле надомак победе. Донеле би нам бољу позицију. Све то бих приписала неискуству и младости – рекла је Жаклина.

У претходном сусрету против Врбаса, била је најефикаснија у победи са 24 постигнута поена, чиме је још једном доказала да је лидер.

У сваку утакмицу улазим са жељом да пружим тиму све што могу. Задовољна сам својим партијама ове сезоне, али ниједну победу не гледам као личну, него као тимску. Оно што ми олакшава је поверење и подршка саиграчица и тренера.

Играчици Војводине је ово трећа сезона у црвено-белом дресу, за који је посебно везана.

Већ прве сезоне сам осетила добродошлицу и сви су ме јако лепо прихватили и то се није мењало кроз сезоне. Веома леп однос имам са тренерима и управом клуба. Такође, један од разлога је што сам близу куће и близу моје породице, што волим Нови Сад и имам овде пријатеље – закључила је Жаклина Јанковић.

Лига уједначена
Промене у саставу Војводине нису једине у Првој лиги, с обзиром на то да је Мега преузела примат од црвене звезде и тренутно је водећи тим домаћег шампионата.

У нашој лиги има доста добрих играчица и доста младих играчица, које приказују јако добре партије. Оно што ову сезону разликује од осталих је то што има доста тимова који су изједначени, па је самим тим лига таква. Завршница првенства ће баш због тога бити занимљива – рекла је играчица Војводине.
User avatar
Grbavica.021*
Posts: 1894
Joined: Mon Jan 31, 2022 12:25 pm
Location: двора

Re: ŽKK Vojvodina

Post by Grbavica.021* »

17.коло прве женске лиге Србије
Војводина 021 - Дуга 75:59 (14:11, 13:17, 25:13, 23:18)
User avatar
Grbavica.021*
Posts: 1894
Joined: Mon Jan 31, 2022 12:25 pm
Location: двора

Re: ŽKK Vojvodina

Post by Grbavica.021* »

Прва женска лига Србије, 18.коло
Мега МИС - Војводина 92:61 (23:20, 19:13, 27:16, 23:12)
User avatar
Grbavica.021*
Posts: 1894
Joined: Mon Jan 31, 2022 12:25 pm
Location: двора

Re: ŽKK Vojvodina

Post by Grbavica.021* »

Андријана Вуковић, кошаркашица Воше о сезони: Од старта смо знале циљ

Image

После нешто слабијег старта сезоне, кошаркашице Војводине ухватиле су ритам и приближиле се горњој половини табеле Прве лиге Србије, пошто тренутно заузимају пету позицију са половичним учинком из 18 утакмица.
Са 11 поена у просеку, Андријана Вуковић је међу најзапаженијима. У претходном окршају против Меге, и поразу од лидера такмичења одиграла је свих 40 минута, што довољно говори о томе колико тренер Наташа Анђелић у њу има поверења.

Од старта смо знале да ће то бити можда и најзахтевнија утакмица, јер Мега игра најагресивније у лиги. Знала сам да ће бити тешко, због чега сам и била фокисрана. Задовољна сам личном статистиком, али не и тимском. Бориле смо се у првом полувремену и доказале да можемо да играмо са најбољима, као и да треба још да радимо како бисмо отпор пружале свих 40 минута – рекла је Андријана.

У Нови Сад је дошла као трећи најбољи стрелац лиге из крагујевачког Радничког. И ове сезоне доказује да поседује велики нападачки потенцијал.
С обзиром на то да сам први пут отишла из кућа и изашла из зоне комфора, имала сам и лоше и добре партије. Могло је и боље, али с обзиром на то да ми је прва сезона ван Крагујевца и да имам пуно поверење тренера, задовољна сам.

Што се тиче позиције на табели, она одражава реалан однос снага.
Од старта смо знале да нам је циљ да будемо на средини табеле. Имамо подмлађен тим, са Жаклином Јанковић и Катарином Јаковљевић, које су нешто тек искусније – закључила је Андријана Вуковић.

Лига потцењена
Говорила је кошаркашица Војводине и о квалитету Прве лиге.
Потцењена је. Боља је него што се прича. Србија нема те буџете да се боље играчице задрже овде и направе каријеру – навела је Андријана.
User avatar
Grbavica.021*
Posts: 1894
Joined: Mon Jan 31, 2022 12:25 pm
Location: двора

Re: ŽKK Vojvodina

Post by Grbavica.021* »

КОШАРКАШИЦЕ ВОЈВОДИНЕ СУТРА ПРОТИВ СЛОГЕ У ПРВОЈ ЛИГИ Да се наплати добар период

извор: https://www.dnevnik.rs/sport/kosarka/ko ... -period-26

Image

Кошаркашице Војводине сутра од 18.30 часова у Петроварадину играју против краљевачке Слоге у 18. колу Прве лиге Србије. Новосађанке се налазе у веома добром расположењу.
У последњих пет сусрета уписале су три победе, а два неуспеха дошла су од две првопласиране екипе лиге. Треба истакнути и да се другопласирана црвена звезда изузетно намучила на гостовању у Новом Саду и однела победу после велике борбе са 54:48. Поред пораза од Мере, Војводина је у том периоду победила Врбас, Дугу и Новосадску ЖКА. Сада ће имати прилику да побољша учинак на табели на којој се налази на шестом месту са скором 8-9.
User avatar
Grbavica.021*
Posts: 1894
Joined: Mon Jan 31, 2022 12:25 pm
Location: двора

Re: ŽKK Vojvodina

Post by Grbavica.021* »

Прва женска лига Србије, 21.коло
Војводина - Спартак Суботица 87:75 (23:22, 21:16, 18:20, 25:17)
Post Reply