4. kolo: VOJVODINA – Radnički (N) 3:2 (2:1)

User avatar
Salvador
Posts: 1071
Joined: Sun May 09, 2010 6:07 pm

Re: 4. kolo: VOJVODINA – Radnički (N), subota 19h

Post by Salvador »

Ovaj tim već može da liči na nešto, malo da se uigraju i povežu i možda bude nešto pozitivno.
User avatar
gospodinFKV
Posts: 4785
Joined: Sun Apr 01, 2012 1:06 pm
Location: gde treba

Re: 4. kolo: VOJVODINA – Radnički (N), subota 19h

Post by gospodinFKV »

Nije mi jasan hejt prema liku koji je svaki vazdusni duel dobio i dao jedan (1) pogresan pas za celu tekmu, a na kraju dao i gol. Ispao sebican? E, da je makar jedini...

Dva prilicno nepotrebna gola, a ono sta je jos nepotrebnije je majmunsko ponasanje pojedinaca sa istoka, koji su Bolingija pocastili salvama rasistickih uvreda zbog promasaja, a ni Jamkama nisu postedeli majmunskih krika.

Prvi put sam bio na stadionu posle dve godine. Prilicno dobra tekma za pogledati uzivo, ako izuzmemo cinjenicu da odavno navijacki nismo ni A od avangarde.
Taxista
Posts: 119
Joined: Mon Jul 25, 2022 7:03 pm

Re: 4. kolo: VOJVODINA – Radnički (N), subota 19h

Post by Taxista »

Posle xy utakmica izmene su nam donele nešto.Radulović i Guram odlični nakon ulaska.Pogotovo omaleni gruzin prijatno iznenađenje :lala:
User avatar
N13
Posts: 2027
Joined: Fri Mar 22, 2013 1:10 am

Re: 4. kolo: VOJVODINA – Radnički (N), subota 19h

Post by N13 »

Au kakva utakmica i kidanje zivaca na stadionu :D

Imamo strasan problem, na svakoj utakmici ove sezone, da jako lose ulazimo u drugo poluvreme.
To hitno struka mora da primeti i uradi nesto povodom toga. Nemam zamerku ni na jedno prvo poluvreme ove sezone, ali drugo katastrofa.
Tako i danas, potpuni antifudbal na 2:1... tek smo se na 2:2 malo trgli i pokazali da ipak ima kvaliteta u ovoj ekipi.

Sto se tice pojedinaca, Cumic i Radulovic trenutno nasa 2 individualno najkvalitetnija igraca.
Cak bih rekao da nam je "trampa" Kabic-Radulovic najbolji transfer potez u poslednjih 10 godina. Decko samo danas pokazao vise nego Kabic za 2 i po godine.

Bolingi, tekso je reci. Ocigledno je da se jos nije dovoljno upoznao sa igracima, i da nije tehnicki najjaci igrac. Ali je strasno spreman, mnogo fizicki jak, i covek je trcao i vrsio presing na golmana i zadnju liniju u 77. minutu. A pripreme nije prosao sa ekipom, a najspremniji je. Takodje me je jako pozitivno iznenadilo njegov odnos prema drugim igracima. Kada god je neko pogresio, otrcao je do tog igraca da ga podrzi. Na pocetku drugog poluvremena (kad su izasli iz tunela) je isao do svakog igraca na terenu, i bodrio ga. Svi nekako mrtvi, stoje, nemotivisani, on ide od igraca do igraca i pozdravlja se, tapse po ramenima, itd. Ja generalno dosta paznje obracam na te sitnice, i tu me je jako iznenadio. Nadam se da ce se jos vise uigrati sa ekipom, ovako samo trci, dobija duele na snagu, ali ne pravi dodatnu razliku.

Gruzina nisam uspeo ispratiti. Usao u drugom poluvremenu, bio na strani kod istoka, ja na zapadu.

Jedina misterija u timu mi je Bukinac. I nije mi jasno zasto je on bek? Pa defanzivno je katastrofalan. A sa druge strane, u nekoliko navrata pokazao da ima odlicnu tehniku, ume decko sa loptom. Utisak mi je da bi bio mnogo bolji na krilu, ili krilnom napadacu. Njegova nesreca je sto na toj poziciji imamo Cumica, pa ne bi ni imao minute.

Takodje, Uros Nikolic totalno van forme. Zukic danas ponovo dosta slabiji nego na prethodnim utakmicama. Ali mislim da moramo probadi Zukica staviti na mesto Urosa, Urosa na klupu, a hitno kupiti novog zadnjeg veznog (ili cak 2) da budu na mestu Zukica i Milosavljevica.
VošaNS
Posts: 748
Joined: Tue May 23, 2023 12:44 pm

Re: 4. kolo: VOJVODINA – Radnički (N), subota 19h

Post by VošaNS »

Bitno da smo krenuli.Konačno ličimo na nešto,sredina standardno loša,bekovi katastrofa,Malbašić loše po običaju.Radulović nas je pokrenuo,Bolingi trebao levo za Čumića ili da ide napred još.Sve u svemu okej,bilo je i publike.
Minja
Administrator
Posts: 1903
Joined: Thu Jan 13, 2005 12:45 am

Re: 4. kolo: VOJVODINA – Radnički (N), subota 19h

Post by Minja »

Engleski fudbal u najboljem svetlu. Golovi, (umalo) preokret, drama, zelja, borba, dobri igraci, losi igraci... Danas je vredelo biti na stadionu. Da je svaka ovakva...
User avatar
Uvek sa tobom
Posts: 1361
Joined: Wed Jun 24, 2009 12:05 pm

Re: 4. kolo: VOJVODINA – Radnički (N), subota 19h

Post by Uvek sa tobom »

Победа се пише, е сад игра можда мало боља него иначе, ал ајде померило се нешто бар мало на боље, е сад што се мене тиче гледајући са Истока, Малбашић је био доста добар, доста напада преко њега је ишло у првом, покретљивији је него претходне сезоне, ал слажем се и да је Радуловић бољи и да треба да има првенство у односу на њега, Грузин је био исто са наше стране и могу рећи да је доста добар утисак оставио, брз борбен, а има и центаршут.

Задњи везни !
УВЕК МИ СМО БИЛИ УЗ ТЕБЕ . . .
User avatar
Mare_Liman
Posts: 944
Joined: Fri Jun 16, 2023 8:21 pm
Location: Лиман III

Re: 4. kolo: VOJVODINA – Radnički (N), subota 19h

Post by Mare_Liman »

Задњи везни и Бог да нас види, гол је пао, као и победа, куп је наш😎
"Војводина је на једној страни, а сви остали су на другој, тако је увек било и тако ће заувек остати."
User avatar
churguzijanac
Posts: 2034
Joined: Tue Feb 22, 2011 10:23 pm

Re: 4. kolo: VOJVODINA – Radnički (N), subota 19h

Post by churguzijanac »

gospodinFKV wrote: Sat Aug 19, 2023 9:33 pm Nije mi jasan hejt prema liku koji je svaki vazdusni duel dobio i dao jedan (1) pogresan pas za celu tekmu, a na kraju dao i gol. Ispao sebican? E, da je makar jedini...
Vidi, morao je da da tu loptu Čumiću.Izvadio se golom, ali to je jakoo sebično i još to radi kod dva-dva.Digo mi je pritisak na 200.

Naša igra je takva da nama konstantno visi gol u vazduhu.Tu nema nikakvog pomaka. Konstantno se prave gluposti u igri.Samo eto ovaj Radnički je tu gde jeste, hoću da kažem gori od nas i zato smo ih dobili.
User avatar
Voja
Dežurni spiker
Posts: 9678
Joined: Wed Jan 19, 2005 5:54 pm
Location: Kome trebam, već zna...

Re: 4. kolo: VOJVODINA – Radnički (N), subota 19h

Post by Voja »

gospodinFKV wrote: Sat Aug 19, 2023 9:33 pm Nije mi jasan hejt prema liku koji je svaki vazdusni duel dobio i dao jedan (1) pogresan pas za celu tekmu, a na kraju dao i gol. Ispao sebican? E, da je makar jedini...
Statistika kaze 11 vazdusnih duela 6 dobijenih i 14 izgubljenih lopti. Bez da sam hejter ili opsednut Bolingijem, mada mi se mnogo dopao nacin na koji je dao gol, mnogi nasi igraci bi ostali kratki na tu loptu
Image
User avatar
Deep Purple
Posts: 3835
Joined: Thu Aug 13, 2020 11:42 am

Re: 4. kolo: VOJVODINA – Radnički (N), subota 19h

Post by Deep Purple »

Znate šta je kvalitet igrača? Najjednostavnija stvar a ujedno i najkvalitetnija koja pravi najveçi razliku je trk u prazan prostor a to je pokazao U.N kod trećeg gola. Odradio give and go i na najjednostavniji način napravio razliku. Dodao Čumiću nastavio kretnju 40tak metara dobio od Čumića u prostor i spojio sa golom Bolingija.

Kroz tu kretnju kroz prazan prostor se pravi najveća razlika u fudbalu.
User avatar
gospodinFKV
Posts: 4785
Joined: Sun Apr 01, 2012 1:06 pm
Location: gde treba

Re: 4. kolo: VOJVODINA – Radnički (N), subota 19h

Post by gospodinFKV »

Voja wrote: Sat Aug 19, 2023 11:03 pm
gospodinFKV wrote: Sat Aug 19, 2023 9:33 pm Nije mi jasan hejt prema liku koji je svaki vazdusni duel dobio i dao jedan (1) pogresan pas za celu tekmu, a na kraju dao i gol. Ispao sebican? E, da je makar jedini...
Statistika kaze 11 vazdusnih duela 6 dobijenih i 14 izgubljenih lopti. Bez da sam hejter ili opsednut Bolingijem, mada mi se mnogo dopao nacin na koji je dao gol, mnogi nasi igraci bi ostali kratki na tu loptu
Zavisi sta statistika tu racuna kao izgubljene duele. Isto vazi i za izgubljene lopte. Do svake lopte je stigao maltene, vrsio pritisak, sekao lopte. Ako izuzmemo taj jedan momenat halavosti, svaki potez mu je bio rezonski, jako se pametno kretao, odlagao lopte igracima,...
User avatar
Voja
Dežurni spiker
Posts: 9678
Joined: Wed Jan 19, 2005 5:54 pm
Location: Kome trebam, već zna...

Re: 4. kolo: VOJVODINA – Radnički (N), subota 19h

Post by Voja »

gospodinFKV wrote: Sat Aug 19, 2023 11:14 pm
Voja wrote: Sat Aug 19, 2023 11:03 pm
gospodinFKV wrote: Sat Aug 19, 2023 9:33 pm Nije mi jasan hejt prema liku koji je svaki vazdusni duel dobio i dao jedan (1) pogresan pas za celu tekmu, a na kraju dao i gol. Ispao sebican? E, da je makar jedini...
Statistika kaze 11 vazdusnih duela 6 dobijenih i 14 izgubljenih lopti. Bez da sam hejter ili opsednut Bolingijem, mada mi se mnogo dopao nacin na koji je dao gol, mnogi nasi igraci bi ostali kratki na tu loptu
Zavisi sta statistika tu racuna kao izgubljene duele. Isto vazi i za izgubljene lopte. Do svake lopte je stigao maltene, vrsio pritisak, sekao lopte. Ako izuzmemo taj jedan momenat halavosti, svaki potez mu je bio rezonski, jako se pametno kretao, odlagao lopte igracima,...
Gledao sam Merijev mec (poceo u 18:15), pa uporedo i nas, pa SMSa (20h) i na kraju drugo poluvreme AEKa i raspao sam se :mrgreen: Moram reci da je poluvreme AEKa bilo najuzbudljivije, pa nas mec, pa Arabija i na kraju Turska... nisam bio 100% u mecu Vose, al ono sto ne stima su i dalje bekovi i dalje Malbasic (ocito je u zestokoj svadji sa loptom). Centarfor - sad ga imamo da uliva kakvu takvu nadu.
Image
User avatar
Deep Purple
Posts: 3835
Joined: Thu Aug 13, 2020 11:42 am

Re: 4. kolo: VOJVODINA – Radnički (N), subota 19h

Post by Deep Purple »

Image
Image
Image
Image

U.Nikolić je primio loptu, namestio se na na najbolji mogući ugao za dodavanje, proigrao Čumića, nastavio automatski kretnju sa jakim intenzitetom da ne kažem u šprintu i kao što sam i iznad napisao odigrao popularni give and go nakon kog nastavlja direktnom kretnjom da vrši pritisak na njihovu zadnju liniju i time pruža dodatnu opciju u završnici, mogao je da odvuče Jamkama i da sam ostane Čumić ali je ispalo još bolje rešenje gde je Jamkam ostao na Čumiću a Čumić uzvratio kvalitetnim dodavanjem u malom prostoru U. Nikoliću koji kasnije jednom jednostavnim dodavanjem između golmana i defanzivne linije upošljava Bolingija. Na kraju je to i ispao dupli pas između U. Nikolića i Čumića u prostoru od 40 metara.

I najvažnije od svega reakcija sa igrača i pogotovo U.Nikolića nakon tog trka kada su videli da je postigao Bolingi gol :cheers:



I još jedna stvar ne treba odustati od Jamkama. Vrhunski je igrač za naše uslove. Nismo mogli da ga dovedemo i ako je bio velika želja jer je Tončev zahtevao veliki novac za njega. Ističe mu ugovor na zimu mada se priča da ima određenu klauzulu do leta ali svakako treba obnoviti interesovanje (ako ga više nema) i dovesti ga. Pravi Superligaški pošteni stranac.
User avatar
Deep Purple
Posts: 3835
Joined: Thu Aug 13, 2020 11:42 am

Re: 4. kolo: VOJVODINA – Radnički (N), subota 19h

Post by Deep Purple »

Isteklo je vreme za edit pa da dodam.

Image
Locked