3. kolo: Napredak – VOJVODINA 0:0

User avatar
Maki
Posts: 1111
Joined: Thu Mar 22, 2018 5:16 pm
Location: Liman III

Re: 3. kolo: Napredak – VOJVODINA, nedelja 18.55h (А2)

Post by Maki »

Teže mi je pao ovaj remi od sva četiri poraza.

Vidim da su mnogi zadovoljni našim štoperima, a bili su dobri samo sa loptom, dok su kod svakog njihovog prekida uticali na igru koliko i mi pored TV ekrana. Više od štopera i bekova igru bez primljenog gola su izneli igrači na sredini terena, uključujući i napadače koji su odgovorno igrali u fazi odbrane uz mnogo trčanja. Međutim, njihov je zadatak da daju golove, a petu utakmicu zaredom nisu. Čumić, Malbašić i Vukić momentalno na klupu, oni uopšte nisu opasni po gol. Takav učinak (nikakav!) mogu da ponove i Radulović, Kovačev i Ivanović, a verujem da bi bili i bolji, i napredovali iz utakmice u utakmicu. Bolingi je dobro igrao i njegovim izlaskom, kao što je već primećeno, naše igre u napadu više nije bilo. Kad kažem dobro, onda mislim bolje nego prethodnih puta kada nije znao ni gde trči.

Novi trener posle izjave da nije zadovoljan samo rezultatom kod mene je potrošio sav kredit. Batak je izigravao fikusa, a to je i Popović, kome je nacrtan tim, sistem i izmene. Makar da je napravio 5 izmena, pa da mu još i oprostim, nego samo tri. Ladno nije primetio da je ekipa pala u 2. poluvremenu. Makar da je zaigrao taj svoj 4-4-2 sa levonogim levim krilom i desnonogim desnom krilom, pa majka mu stara. Ovako i dalje gledamo napadače kako upućuju devojačke projektile slabijom nogom, kao da igraju bagminton, i posle nemoćno šire ruke kako nije ušlo, ili pas nije prošao. Ako se po jutru dan poznaje ovo je izgleda neki filozof tipa Mima Rastavac, i fikus tipa Raša Batak.
Bataku je trebalo dati šansu još koju utakmicu, dok se ne nađe novi trener, i to neki ozbiljan. Slažem se da je trebalo da ode, ali sada je jasno da nije jedini krivac.
Gotovo svi se ovde slažemo da Marko Jovanović treba sledeći da preuzme odgovornost i to koliko večeras. Treba da vidimo i ko je i zašto doveo Vukića (i platio ga) i Gruzijca? Pogotovo zašto su pojedini igrači otišli? Ima li nekoga ko bi postavio ta pitanja Zbiljiću? Ovde ništa nije transparentno kao da je ovo privatni klub...
User avatar
Milan
Posts: 4153
Joined: Wed Sep 14, 2005 5:44 pm
Location: Vojvodina

Re: 3. kolo: Napredak – VOJVODINA, nedelja 18.55h (А2)

Post by Milan »

Sačekao bih sa ocenama upućenim treneru.

Ne znam samo iz kog razloga mali Ivanović nije danas dobio šansu?! Ovo mi se čini da je bila utakmica kao nacrtana za njega.
POŠTO OBRAZ ???!!!
Minja
Administrator
Posts: 1903
Joined: Thu Jan 13, 2005 12:45 am

Re: 3. kolo: Napredak – VOJVODINA, nedelja 18.55h (А2)

Post by Minja »

vdn slaninar wrote: Sun Aug 13, 2023 9:21 pm Некад смо се после 4-5 кола опраштали од титуле,сад већ од Европе,мислим на ону догодине.
Најискреније могуће... мени ова сезона мирише на невиђени распад система. Дај Боже да грешим.
Istocno stajanje
Posts: 541
Joined: Thu Jul 23, 2015 11:20 am

Re: 3. kolo: Napredak – VOJVODINA 0:0

Post by Istocno stajanje »

Tako je i najbolje, odmah na pocetku izgubis sanse za Evropu, pa se ne nerviras cele sezone. A sledece godine ulazi i Terzin OFK, tako da Evropu necemo videti jos dugo, pogotovo sto ce Srbija sigurno izgubiti i to peto mesto.
ssnigd
Posts: 3365
Joined: Wed May 02, 2007 5:46 pm
Location: NS

Re: 3. kolo: Napredak – VOJVODINA 0:0

Post by ssnigd »

Nadamo se svi, da cemo izgubiti to peto mesto i direktnog ucesnika lige sampiona.
Gojko Kacar wrote:
Najviše se radujem kada postižem golove titovim blizancima i nadam se da će ih biti još puno u karijeri.
User avatar
churguzijanac
Posts: 2034
Joined: Tue Feb 22, 2011 10:23 pm

Re: 3. kolo: Napredak – VOJVODINA 0:0

Post by churguzijanac »

Nekako imam utisak da gore ne može biti i da će nastavak sezone ipak doneti dosta dobrog.Teško je biti optimista kad je Voša u pitanju, i to još ovde na forumu :D

Mora brže i jednostavnije i primer za to je proigravanje Bolingija u 13 minutu koji ne dodaje loptu Urošu Nikoliću ni iz prve ni iz druge nego iz treće kad je ovaj već ušao u ofsajd.Plus je mogao i Malbašića da proigra desno koji je isto bio sam.Znači mnooogo lufta i pogrešno rešenje na kraju kao šlag na tortu.

E to Popoviću kad popraviš, biće Voša kao Barsa i pevaće se ćiribu ćiriba :whistler:
User avatar
zime89
Posts: 483
Joined: Tue Jan 20, 2015 12:07 am

Re: 3. kolo: Napredak – VOJVODINA 0:0

Post by zime89 »

Ajde ja bar neke lepe vesti, pošto smo svi naravno nezadovoljni kad se sve uzme u obzir. Iskreno odličan početak i bio sam ubedjen dobijamo. Posle sto bliže kraju padamo...da ne ponavljam ono što su ostali već napisali.
Ali nešto dobro vikenda jesu odlično rezultati klinaca, sad nažalost znamo svi da će većina njih završiti po Kabelu, Mladosti i itd...

OMLADINSKA LIGA SRBIJE
Radnički Niš 0-4 VOJVODINA
OMLADINSKA LIGA VOJVODINA
Rardnički SM 0-4VOJVODINA
KADETSKA LIGA SRBIJE
Radnički Niš 0-5 VOJVODINA
KADETSKA LIGA VOJVODINE
Radnički SM 0-9 VOJVODINA

Da ovi nasi asovi dovbiju sledeću i 1-0 ja bi bio prezadovoljan :D
ZIME89
User avatar
Deep Purple
Posts: 3838
Joined: Thu Aug 13, 2020 11:42 am

Re: 3. kolo: Napredak – VOJVODINA, nedelja 18.55h (А2)

Post by Deep Purple »

CRD FCV wrote: Sun Aug 13, 2023 10:11 pm
Deep Purple wrote: Sun Aug 13, 2023 8:47 pm Mare mora da leti po hitnom postupku. Ne zna posao, potrošio pare na katastrofu.
Ко је или ко су те катастрофе?
Bez sistema dovođenje fudbalera. Štoperski tandem se menja od utakmice do utakmice kao da imaju klauzule da posle deset utakmica odlaze.
Ko je doveo Malbašića, Baray-a?
Jedina tri pogođena pojačanja su Čumić, Rosić i Carević ali to su i provereni igrači bili.

Promašio Malbašića koji posle povreda nema više lateralne kretnje a došao pod oreolom lidera i igrača koji treba najveću razliku na terenu da pravi. Ko je doveo Takija Nikolića? Sad smo u situaciji da je Jeličić treći štoper a on može maksimalno biti peti. Tri prelazna roka najvažniju poziciju ne možeš da središ da bar na nešto liči. Katastrofa. Uništio je ekipu i glavni odgovorni je za ovih pet mečeva.

Zato sam i pitao forumaše pre par nedelja da li znaju kako se danas skautiraju u svetu fudbaleri… Skautiraju se preko specializovanih platformi kao što su Wyscout, Scoutpad i sl. Gde imaš svake nedelje preko 2000 utakmica. Ko god da je od nas imao pristup tim platformama dobeo bi bolje fudbalere. Jedna velika katastrofa.

Niko danas ne šalje ljude u Afriku da skautiraju kada imaju sve mečeve dostupne. Eventualno se pošalje ako te neko oduševi ali ipak hoćeš da ga proveriš pa pogledaš uživo koji trening i utakmicu ali je to preskupo i samo ekipe iz liga petica i možda Holandija, Portugal mogu da priušte sebi to. Svi ostali tipa Belgija, Češka, Poljska i slabije rangirane lige skautiraju preko platformi. Pa nije to apstraktna nauka.
Upišeš na filteru leva noga, vezni visina težina izađe 300 dostupnih fudbalera koji ispunjavaju uslove. Pa isfiltriraš to na pedeset dostupnih nama koji bi rado došli, pa od tih pedeset skratiš na deset najinteresantnijih i to radiš u toku sezone. Krene prelazni rok i ti ga drugi dan ozvaničiš. Jer bar jedan od tih deset stranaca koji ispunjavaju sve uslove bi došao.

Pa ja sam direktno kontaktirao onog Holanđanina i njegovog menadžera čisto da vidim da li bi kada bi postojala mogućnost došli kod nas. Ej ja kao običan navijač.
Brat završio negde u Indiji ili Tajlandu zaboravio sam. I kaže da bi rado došao da nastavi u Evropi ali je već potpisao za klub. Pa nije to ne znam koja nauka ljudi.

Takva je tehnologija da je nikad lakše angažovati igrača.
User avatar
Milan
Posts: 4153
Joined: Wed Sep 14, 2005 5:44 pm
Location: Vojvodina

Re: 3. kolo: Napredak – VOJVODINA 0:0

Post by Milan »

Je l’ ima na toj platformi filter “koliko sam ja tu dobar”?
POŠTO OBRAZ ???!!!
User avatar
Deep Purple
Posts: 3838
Joined: Thu Aug 13, 2020 11:42 am

Re: 3. kolo: Napredak – VOJVODINA 0:0

Post by Deep Purple »

Milan wrote: Mon Aug 14, 2023 12:06 pm Je l’ ima na toj platformi filter “koliko sam ja tu dobar”?
Najmanji je problem u celoj situaciji to “koliko sam ja tu dobar” da je on doveo sedam kvalitetnih igrača koji prave razliku i da od svakog lapi mesečno po hiljadu evra niko ne bi reč rekao da oni prave razliku. Svi se negde ugrađuju nije to samo od nas već svuda u svetu fudbala. Problem je loš izbor fudbalera.

Tu imaš milion opcija ne samo skauting fudbalera.







Znači vidite ovo ljudi…

Znači ja sam radio na Synergy-u skauting i seckanje poteza igrača ranije dok sam se školovao za dodatnu kintu. 3600 eur košta kurs za Wyscout. Džabe u odnosu na ono što ti pruža.
Last edited by Deep Purple on Mon Aug 14, 2023 12:20 pm, edited 1 time in total.
vdn slaninar
Posts: 1007
Joined: Fri Mar 30, 2012 9:46 am

Re: 3. kolo: Napredak – VOJVODINA 0:0

Post by vdn slaninar »

Ма друже каква Африка они(струка) не могу да процене зреле играче типа НН да ли је добар или није,не могу да процене Видакова на позајмици,испред носа а не у црној Африци.Еј, у фудбалу си цео живот,па једном да погледаш НН видиш да игра у месту,на фору,на потез,јел ти треба циркус играч или не,одеш погледаш Видакова како се носи са искусним штоперима,видиш нема шансе да се наигра у првој лиги а нама треба добар центарфор.Ево мени дође зидар,па ја кад видим како хвата циглу ја видим да везе нема и тражим даље,а лајик сам,а они цео живот у фудбалу.Јасно да су комбинације у питању,мени је невероватно да са толиким искуством не могу јасно да процене играча,па нису зезнули једном,деси се,већ више од пола што су довели.Зато сам ја био за рецимо Макарића,он је врабац у руци,нека сигурица,странац је мачка у џаку,голуб на грани,непознаница.Надам се најбољем за Болингија,Ивановића и Вукића,да ће прорадити,повезати се са добрим крилима и солидним везним редом.
hvylarn
Posts: 398
Joined: Thu Jan 20, 2022 10:54 am

Re: 3. kolo: Napredak – VOJVODINA 0:0

Post by hvylarn »

Daj nemojte da se zajebavamo, pa isto tog Marka sam slušao u Pause-i kako se kurobreca kad mu neko dođe i kaže kog igrača treba da dovede. Pa misliš da bi poslušao neki drugi savet, kad već je već tako siguran u svoju struku? Dovođenja igrača po principu znaš me - znam te.
Ovde sigurno bi moglo da se nađe par ljudi koji bi radili bolji scouting iz svoje fotelje od kuće.
User avatar
Deep Purple
Posts: 3838
Joined: Thu Aug 13, 2020 11:42 am

Re: 3. kolo: Napredak – VOJVODINA 0:0

Post by Deep Purple »

Pola Austrijske lige ima sponzorske ugovore sa ovakvim platformama. Osim skautinga fudbalera tu imas i analize timova gde tipa neko i analizira to za kintu a naravno možeš i sam i trebaš to sam da uradiš.

@Hvylarn Pa ja ću brt prvi sam sebi da platim taj kurs od 3600 eur i da skutiram igrače po nižim Nemačkim ligama jer mogu i uživo nakon filtera da ih procenim ako treba. Pa ja kao navijač kluba bih išao da klub dobro prođe i dovede kvalitet. Ovde ne guram sebe već samo dajem banalan primer. Da bi to moglo x ljudi sa ovog foruma koji vole fudbal da urade.

Pričam recimo Nemački i Engleski. Mogu sa svima da se sporazumem od Belgije, Austrije, Nemačke pa sve do Holandije. Ne treba stan da se plati. Svaka država mi je relativno blizu, klub neka plati samo putne troškove i još neku sitnu zaradu, ima ovde ljudi sigurno koji bi to radili i kojima bi to bio lep korak oko fudbala, koji imaju i većeg fudbalskog znanja od mene i više vole fudbal.
Kao što ti kažeš na ovom forumu ima ljudi koji bi iz fotelje mogli da nađu igrače za nas a ne još i uživo da ih traže.

90% SD i skauta u regionu su klasični uhljebi. Svi rade na kontakt, niko da se potrudi.
User avatar
Maki
Posts: 1111
Joined: Thu Mar 22, 2018 5:16 pm
Location: Liman III

Re: 3. kolo: Napredak – VOJVODINA 0:0

Post by Maki »

Daj Deep, pa ti si ovde nahvalio Kajevića kao da ti je rod rođeni, a čiča nije bio sposoban da prođe ni pripreme. Imao je sreće, šta bi se desilo da su ga dočekali zaštićeni blizanački kostolomci Stamenić, Kangva, Belić i Kanute?

@ vdn slaninar
Imaš top upise u poslednje vreme, svaka čast! :cheers:
User avatar
Voja
Dežurni spiker
Posts: 9678
Joined: Wed Jan 19, 2005 5:54 pm
Location: Kome trebam, već zna...

Re: 3. kolo: Napredak – VOJVODINA 0:0

Post by Voja »

Maki wrote: Mon Aug 14, 2023 3:17 pm Daj Deep, pa ti si ovde nahvalio Kajevića kao da ti je rod rođeni, a čiča nije bio sposoban da prođe ni pripreme. Imao je sreće, šta bi se desilo da su ga dočekali zaštićeni blizanački kostolomci Stamenić, Kangva, Belić i Kanute?
I djetica centarfora je svojevremeno hvalio :mrgreen:

Deep pise, kao da se tek sad zaljubio u Vosu :)
Image
Locked