1. kolo: c.z. - VOJVODINA 5:0 (2:0)

Locked
User avatar
Grof Žekula
Administrator
Posts: 2677
Joined: Fri Jan 28, 2005 10:25 pm
Location: Bulevar

1. kolo: c.z. - VOJVODINA 5:0 (2:0)

Post by Grof Žekula »

У сезону, у којој ћемо обележити век постојања Стадиона и почетак дванаесте декаде постојања Клуба, улазимо са сазнањем да они који воде исти и они који играју на њему, не би то, да је иоле нечега нормалног код нас, у опште чинили.

Када су наши Оснивачи веслали у Дунавском парку, па потом састанчили у Темеринској улици, нису знали да ће једнога дана лоптање постати уносан бизнис (и Клубу и оцу му) у коме је циљ (илити наредба) продати младог играча у београдски тим (који тада, дакако, није био ни у плану оснивања, а од кога данас нећемо цвоњка видети ни на дигитрону, а камоли на рачуну), довести ислуженог (и повређеног?) ветерана који са нама нема никакве додирне тачке (а не зна ни да игра), као и полунападача (зрелог за бању) који није играо ни за претходну екипу, те да ћемо се декретом решити оба капитена из претходне сезоне (неко је за ово крив – барем онај ко их је на то, некада угледно место, поставио).

Уз то имамо голмана који има проблема са видом, а неће то да лечи (због себе, због мене не мора), као и са изласцима, како и младе деве причају...Неће да изађе ни два метра од линије. Ту јасно показује да нема оно што деве силно желе! Увек је то зачаран круг.

Једини на свету имамо тамнопуте странце који не трче. Што би?

Вежите се, креће сезона 2023/2024 уз напомену да ће годишњак можда важити и у Бачкој Тополи, уколико кренемо да реновирамо „мрачни“ Карађорђе. Опстанак загарантован, Европа сређена?

Јер, ми смо „цигани“. То смо постали за 110 лета. Боранин нас уврачао, а влашка магија не помаже. Енде!

„Нашем Бајерну“ који је поменут уз дигитрон, баш и гостујемо у недељу на отварању такмичења. После јучерашњег, последњег, евро излета, почиње борба за нови за годину дана. Па ето, да дигитронски почнемо да калкулишемо. Или то унапред и на време урадисмо?

ц.з. - ФКВ 5:0 (2:0)
1:0 - Красо (п) 13'
2:0 - Милосављевић (аг) 45''
3:0 - Красо 51'
4:0 - Лучић 70'
5:0 - Букари 80'


Извештај са утакмице - https://superliga.rs/sezone/2023-24/match/4006
User avatar
MiSmoFKV!
Posts: 1267
Joined: Fri May 24, 2013 11:39 pm

Re: 1. kolo: c.z. - VOJVODINA, nedelja 20h (A1P)

Post by MiSmoFKV! »

Razumem nezadovoljstvo, ali ova najava nije nimalo korektna.
User avatar
slanobarac
Posts: 3497
Joined: Tue Dec 09, 2008 4:57 pm
Location: Novi Sad

Re: 1. kolo: c.z. - VOJVODINA, nedelja 20h (A1P)

Post by slanobarac »

MiSmoFKV! wrote: Fri Jul 28, 2023 12:37 pm Razumem nezadovoljstvo, ali ova najava nije nimalo korektna.
Čak pomalo i bezobrazna. Sramota.
DOLE UPRAVA! DOLE SKUPŠTINA!
Cane
Posts: 1021
Joined: Fri Jul 07, 2017 9:16 am

Re: 1. kolo: c.z. - VOJVODINA, nedelja 20h (A1P)

Post by Cane »

Slažem se, "najava" liči na sve osim na najavu na forumu svog kluba i njegovim navijačima. Možda je ideja i bila dobra ali nije uspelo, da budem veoma blag u opisu. Možda je neko mazohista pa mu prija čitanje ovakvih stvari, ali meni apsolutno ne.
Marko93
Posts: 549
Joined: Fri Jul 18, 2014 1:32 pm

Re: 1. kolo: c.z. - VOJVODINA, nedelja 20h (A1P)

Post by Marko93 »

Grofe bezveze provociras samobanuj se.

Ovo je jedna obecavajuca sezona gde slobodno mozemo da napadnemo 6.mesto, ako ne i 5.
Vidimo da 50 cent i belorus neckaju se da potpisu toliko im je neprijatno da igraju u ovako stabilnom klubu.
Dosadasnja pojacanja urodila su plodom Kajevac i ako ne igra on je duhom na terenu videli ste sinoc kako su oni stali na 2 1 nisu smeli jos da napadaju,Vukic majstorski oteo loptu e sad sto je promasio jedan na jedan to je od sparine desava se,tim pun kvaliteta svako moze da igra na svakoj poziciji stoper na beku,bek na stoperu ,krilo na zadnjem veznog multitasking,aj recite mi kad je jedan Luka Modric dao gol glavom????

previse mracite!

Kup je nas!
User avatar
Turija
Posts: 10666
Joined: Thu Feb 03, 2005 11:25 pm
Location: Vojvodina

Re: 1. kolo: c.z. - VOJVODINA, nedelja 20h (A1P)

Post by Turija »

Sta nije tacno u najavi? Osporite argumentima.
Istina je, uglavnom, neprijatna, jer se, najcesce, skriva.
Uvod izrazava, opravdano, veliko nezadovoljstvo navijaca Vojvodine, decenijskim stanjem u Klubu, a kulminiralo je transferom kabica, igrom na Kipru i sa stavom ceze da ne prihvati odlaganje predstojece i najvaznije utakmice za Vojvodinu u Evropi i citave sezone '23/'24.
Vojvodina je na jednoj strani, a svi ostali su na drugoj.Tako je bilo i tako će zauvek ostati.Sve klubove u kojima sam bio igrač ili trener doživljavam kao svoje, kao da su deo mene.Međutim, čast svakome, ali samo je Vojvodina-jedna jedina -V Boškov
User avatar
zime89
Posts: 483
Joined: Tue Jan 20, 2015 12:07 am

Re: 1. kolo: c.z. - VOJVODINA, nedelja 20h (A1P)

Post by zime89 »

Nemojte ljudi sve tako crno, ako nista bar u rukometu i zenskom vaterpolu ima opet da gazimo ! :dance2: :D :D
ZIME89
User avatar
Red Marquis
Moderator
Posts: 3828
Joined: Sun Nov 09, 2008 4:49 pm
Location: West Side

Re: 1. kolo: c.z. - VOJVODINA, nedelja 20h (A1P)

Post by Red Marquis »

Dva puta sam pročitao Grofov post i jedino s čime se ne slažem je ono oko trčanja naših tamnoputih igrača. Sve ostalo potpis.
Io odio Belgrado
User avatar
Maki
Posts: 1111
Joined: Thu Mar 22, 2018 5:16 pm
Location: Liman III

Re: 1. kolo: c.z. - VOJVODINA, nedelja 20h (A1P)

Post by Maki »

Grof Žekula wrote: Fri Jul 28, 2023 12:33 pm Довести ислуженог (и повређеног?) ветерана који са нама нема никакве додирне тачке (а не зна ни да игра), као и полунападача (зрелог за бању) који није играо ни за претходну екипу, те да ћемо се декретом решити оба капитена из претходне сезоне.
Po meni, odlična, istorijska najava, bez uvijanja! :cheers: Ako je nešto i iskočilo iz standarda foruma, može se opravdati umetničkom slobodom, a umeće pisane reči dominira ovim tekstom, ako ne rečnikom visoke kulture (od koje patimo), onda bar subkulture (koje je sve manje, sakrila se pod krov zapada).

Nego, je l' misliš ovde na kapitene Đorđevića i Vitasa?
Kontam, ako oni i Kabić nisu ni za među 20 u ovom jadnom timu, onda ili Batak zna nešto što mi ne znamo, ili obrnuto, ne zna ono što mi svi znamo.
User avatar
Turija
Posts: 10666
Joined: Thu Feb 03, 2005 11:25 pm
Location: Vojvodina

Re: 1. kolo: c.z. - VOJVODINA, nedelja 20h (A1P)

Post by Turija »

Svi u Vosi trce malo, pa i oni. Pogledajte kako zvezidni igraci trce u prijateljskoj utakmici i sve ce biti jasno.

Traore, kao stoper, jos moze da prodje, ali jako su staticni nasi stoperi i tesko se odlepljuju od svog kaznenog prostora. Boje se, jer zadnji vezni ne znaju gde treba da stoje i u igri napred i nazad. Ispred nasih 16m slobodnog prostora na volju, da nas kazni i neki treceligas. Traore je jedini eksplozivan igrac u timu, pored Cumica. Sramotno malo za oziljan klub, kakav je Vojvodina.

Od takvog tima nema sta da se ocekuje. A zelimo da pricamo o nedeljnoj utakmici protiv zvezde, potpuno nevaznoj za Vosu.
Ako zvezda bude htela, dace nam 10 komada. Bice to istorijski poraz, ako terza ne kaze prikocite malo.
Vojvodina je na jednoj strani, a svi ostali su na drugoj.Tako je bilo i tako će zauvek ostati.Sve klubove u kojima sam bio igrač ili trener doživljavam kao svoje, kao da su deo mene.Međutim, čast svakome, ali samo je Vojvodina-jedna jedina -V Boškov
User avatar
slanobarac
Posts: 3497
Joined: Tue Dec 09, 2008 4:57 pm
Location: Novi Sad

Re: 1. kolo: c.z. - VOJVODINA, nedelja 20h (A1P)

Post by slanobarac »

Turija wrote: Fri Jul 28, 2023 1:36 pm Ako zvezda bude htela, dace nam 10 komada. Bice to istorijski poraz, ako terza ne kaze prikocite malo.
Ma šta 10,daće nam 20. :frown:
DOLE UPRAVA! DOLE SKUPŠTINA!
User avatar
Turija
Posts: 10666
Joined: Thu Feb 03, 2005 11:25 pm
Location: Vojvodina

Re: 1. kolo: c.z. - VOJVODINA, nedelja 20h (A1P)

Post by Turija »

slanobarac wrote: Fri Jul 28, 2023 1:43 pm
Turija wrote: Fri Jul 28, 2023 1:36 pm Ako zvezda bude htela, dace nam 10 komada. Bice to istorijski poraz, ako terza ne kaze prikocite malo.
Ma šta 10,daće nam 20. :frown:
Apoel, onakav, sinoc nam je mogao lako dati 5 da su samo malo bolji tehnicki i da Carevic nije skinuo neke gol sanse ( ali im je zato poklonio 2).
Last edited by Turija on Fri Jul 28, 2023 1:47 pm, edited 1 time in total.
Vojvodina je na jednoj strani, a svi ostali su na drugoj.Tako je bilo i tako će zauvek ostati.Sve klubove u kojima sam bio igrač ili trener doživljavam kao svoje, kao da su deo mene.Međutim, čast svakome, ali samo je Vojvodina-jedna jedina -V Boškov
Cane
Posts: 1021
Joined: Fri Jul 07, 2017 9:16 am

Re: 1. kolo: c.z. - VOJVODINA, nedelja 20h (A1P)

Post by Cane »

Pravo pitanje je da li smo mi tražili odlaganje pa nam stoka ne želi izaći u susret, ili smo mi postali veći cigani od cigana pa ne želimo ni tražiti odlaganje nego su ljudi iz uprave već sada presrećni zbog mogućnosti da nas naš dojučerašnji najvažniji i najperspektivniji igrač u istoriji FKV razmontira i ponizi na opštu radost vaskolikih neprijatelja i mrzitelja kluba okupljenih oko predsednika i uprave istog. Kada dobijemo odgovor na ovo pitanje onda mogu komentarisati dalje. Za sada treba prepustiti "mikrofon" ovima koji izgleda poseduju kristalne kugle i sve vide, znaju i čuju, a uz to su i neverovatno maštoviti i duhoviti. Ja toliko ne dobacujem, pa ću sačekati ipak neke odgovore.
vdn slaninar
Posts: 1007
Joined: Fri Mar 30, 2012 9:46 am

Re: 1. kolo: c.z. - VOJVODINA, nedelja 20h (A1P)

Post by vdn slaninar »

Сви смо у ранијем периоду истресли све из себе,олакшали се,ред је и да Гроф то уради.
Па није Гроф Збиљић па да нас ложи на победу у Недељу,да прича бајке,диже еуфорију,одлична и реална најава.Ко осећа другачије није пратио дешавања у клубу претходних годину дана.
Сви ми волимо Војводину, НАДАМО се и даље,да ћемо победити цигане,да ћемо довести праве играче,да ћемо играти фудбал,да ћемо ући у европске групе,ал то не иде у реалну најаву.
User avatar
Turija
Posts: 10666
Joined: Thu Feb 03, 2005 11:25 pm
Location: Vojvodina

Re: 1. kolo: c.z. - VOJVODINA, nedelja 20h (A1P)

Post by Turija »

'ajde sad jedno pitanje ( bez gledanja u kuglu), koliko decenija je navijac Vojvodine spreman da ceka tim kakav dolikuje istoriji ovog Kluba i Grada?
Ako je to 5, onda imamo jos oho- ho vremena. Valjda ce neke generacije docekati taj dan?
Vojvodina je na jednoj strani, a svi ostali su na drugoj.Tako je bilo i tako će zauvek ostati.Sve klubove u kojima sam bio igrač ili trener doživljavam kao svoje, kao da su deo mene.Međutim, čast svakome, ali samo je Vojvodina-jedna jedina -V Boškov
Locked