35. kolo: c.z. - VOJVODINA 2:1 (1:0)

User avatar
Deep Purple
Posts: 3835
Joined: Thu Aug 13, 2020 11:42 am

Re: 35. kolo: c.z. - VOJVODINA 2:1 (1:0)

Post by Deep Purple »

Carević je imao svojih brljotina ali i kako neće kad mu je mnogo puta uvaljena lopta. Čak bih dao i hrabru izjavu i rekao u ovom veku je Carević među najboljima između naših stativa. Za klasu je bolji od Rockova kog obožavam pa nek se ljuti ko koliko hoće. A sad nek prođe i kao Rockov (polufinale kupa sa Čukom pa osvojen kup posle finala sa partizanom a sad neka nešto slično uradi i Carević)

Ja njega direktno za gol jedino krivim protiv zvezde gde ga je Katai lobovao. Mislim da tu nije trebao da izleti i to je sve.
hvylarn
Posts: 397
Joined: Thu Jan 20, 2022 10:54 am

Re: 35. kolo: c.z. - VOJVODINA 2:1 (1:0)

Post by hvylarn »

Defintivno jedan od boljih u poslednjem periodu. Trenutno Simić možda jedino ima prednost u branjenju penala jer se zaista pokazao na tom polju, al bih uvek pre stavio Carevića iz mnoštvo drugih razloga koje jednostavno Simić nema. Simić je odličan na liniji, al svoju visinu uopšte ne koristi da pokupi visoke lopte, upravo ostaje na toj liniji prečesto, slaba igra noga, što kratke što duge lopte. Carević mi je makar kompletniji golman, naravno da ima isto nedostake i greške da je pravio, al obzirom ko mu se nekad nalazi u odbrani pa i ne bilo..
User avatar
Turija
Posts: 10665
Joined: Thu Feb 03, 2005 11:25 pm
Location: Vojvodina

Re: 35. kolo: c.z. - VOJVODINA 2:1 (1:0)

Post by Turija »

Objektivno, kompletno gledajuci, Carevic je bolji golman od Rockova ( iako svi mi volimo Rockova, jer je momak nas 101%), ali bolji je samo zbog visine i igre nogom. Rockovu mnogo obe stvari nedostaju.

Visina golmana je sada kljucni faktor, kao u kosarci, odbojci i dosta drugih sportova. Zato i Borjan brani u zvezdi i kanadskoj reprezentaciji. Mnoge penale i suteve je odbranio zbog te visine, kao i Carevic penal Docicu, a recimo Slavkovic iz Pazara nije, samo zato sto mu je falilo tih 10+cm. Inace, sve ostalo je bilo isto.
Sut Docica isti, Slavkovic otisao u pravu stranu, ali kratak i gol.

PS
Ja, uopste, ne vidim razlog zasto se N. Simicu zamera igra nogom? OK cesca linija, ali noga???
Po nekom mom secanju, njegove degazmane vise prihvate nasi igraci ( ili budu blizi lopti), nego Careviceve degazirane lopte? Nemam statistiku, ali mi na oko tako.
Nasi igraci niti su brzi, niti su skocni i te brze lopte i sa nizim lukom od strane Carevica su najcesce protivnicke. U evropskim timovima se forsira tako, ali sta vredi kad kod nas ne funkcionise. Nemamo mi taj kvalitet igraca i to obicno budu poklon lopte za protivnika.
Vojvodina je na jednoj strani, a svi ostali su na drugoj.Tako je bilo i tako će zauvek ostati.Sve klubove u kojima sam bio igrač ili trener doživljavam kao svoje, kao da su deo mene.Međutim, čast svakome, ali samo je Vojvodina-jedna jedina -V Boškov
hvylarn
Posts: 397
Joined: Thu Jan 20, 2022 10:54 am

Re: 35. kolo: c.z. - VOJVODINA 2:1 (1:0)

Post by hvylarn »

Bogami ima da se zameri, pogotovo u danasnje vreme kad se krece od zadnje linije. Njegove ispucivanje i dengaziranje je ruku na srca u mnogima situacijama bilo jako lose. Neprecizno, slabo, nesigurno..
Isto tako mu treba 100 godina da se namesti na jacu nogu, sto u nekim situacijama izgleda krajnje frustrirajuce, pogotovo kad se vija rezultat ili treba brzo da se krene u napad.. i upravo tu i cesto pogresi. Vise puta vidjeno sa moje strane
User avatar
Radoye
Administrator
Posts: 8835
Joined: Sun Feb 06, 2005 1:11 am
Location: preko okeana

Re: 35. kolo: c.z. - VOJVODINA 2:1 (1:0)

Post by Radoye »

U danasnjem fudbalu kad je ekipa u posedu lopte golman je prakticno jos jedan stoper, tako da kad se prica o igri nogom ne uzima se u obzir samo degaziranje vec on mora da bude tehnicki potnovan barem koliko i prosecni odbrambeni igraci u polju. Carevic je tu bez sumnje mnogo bolji od Simica, iako mu zameram sto se za moj ukus previse cesto "kurci" s loptom i hoce da egzibicionise pa zabrlja.

Sto se tice branjenja golam tu su mi podjednaki, kao sto je primeceno do sada Carevic malo jaci u izlazenju na centarsut, Simic malo bolji refleks sto se odslikava i u branjenju penala ali sve u svemu veoma slicni. Dakle prednost za Carevica zbog bolje tehnike s loptom u nogama.
I'm an island, surrounded by a sea of idiots!
User avatar
Milan
Posts: 4150
Joined: Wed Sep 14, 2005 5:44 pm
Location: Vojvodina

Re: 35. kolo: c.z. - VOJVODINA 2:1 (1:0)

Post by Milan »

Meni Carević baš u tim izlascima na centaršuteve ne uliva poverenje. Ima visinu, ali nema skočnost i tajming, a to je ključ. Pogledajte sad u tekmi sa ciganima kako je svaki njihov centaršut bio rizik po nas. Da, puno je i do odbrambenih igrača, ali je isto toliko i do golmana. Noga mu je prilično loša i kao da je bila bolja kad je došao. Za nogu mi je najčudnije, obzirom da je došao iz Barsine škole, pa bi čovek pomislio da se tamo na tome ozbiljno radi.

Jedino gde mi se izdvaja je refleks kod šuteva iz blizine.

Nemam ništa protiv momka, ali kad već iznosimo svoje viđenje...
POŠTO OBRAZ ???!!!
User avatar
slanobarac
Posts: 3496
Joined: Tue Dec 09, 2008 4:57 pm
Location: Novi Sad

Re: 35. kolo: c.z. - VOJVODINA 2:1 (1:0)

Post by slanobarac »

...... i tako zvezda pobedi 2:1........... :whistler:
DOLE UPRAVA! DOLE SKUPŠTINA!
fare
Posts: 2787
Joined: Fri Apr 06, 2012 11:32 pm
Location: LALIC

Re: 35. kolo: c.z. - VOJVODINA 2:1 (1:0)

Post by fare »

Turija wrote: Tue May 16, 2023 9:42 am
ssnigd wrote: Tue May 16, 2023 8:29 am Evo, ubedjen sam da smo uterali tu jednu kontru i pobedili, da bi se drugacija pesma pevala.
Nemoj se nervirati, jer komentar za neiskoriscene kontre je meni upucen.
:cheers:
A možda i meni :mafia:
User avatar
Voja
Dežurni spiker
Posts: 9678
Joined: Wed Jan 19, 2005 5:54 pm
Location: Kome trebam, već zna...

Re: 35. kolo: c.z. - VOJVODINA 2:1 (1:0)

Post by Voja »

fare wrote: Tue May 16, 2023 5:20 pm
Turija wrote: Tue May 16, 2023 9:42 am
ssnigd wrote: Tue May 16, 2023 8:29 am Evo, ubedjen sam da smo uterali tu jednu kontru i pobedili, da bi se drugacija pesma pevala.
Nemoj se nervirati, jer komentar za neiskoriscene kontre je meni upucen.
:cheers:
A možda i meni :mafia:
Ajme kraljeva :mrgreen: Komentar je upucen svima ciji su argumenti na protivnikovih 20 suteva u okvir gola,dve polukontre zavrsene van protivnickih 16m i kukanje za mogucom pobedom

A sto se golmana tice,volim golmane koji se ne stede,a to su bili Kocic,Supic,Zilic,Rockov.... svi ostali manje vise (za mene) prosek
Image
User avatar
Rabba
Moderator
Posts: 3961
Joined: Tue Aug 16, 2005 2:59 pm
Location: Novi Sad

Re: 35. kolo: c.z. - VOJVODINA 2:1 (1:0)

Post by Rabba »

Kociću nikad nisam oprostio odlazak kod cigana, Supić bio jeziva šabančina. Žilić, Delač, Rockov maestralni, sadašnji mi nisu za istu rečenicu sa ovom trojicom. Čak mi je Žakula pojam golmana za sadašnje jedinice.
Volem Vošu više nego Kabel i Indeks!
User avatar
Deep Purple
Posts: 3835
Joined: Thu Aug 13, 2020 11:42 am

Re: 35. kolo: c.z. - VOJVODINA 2:1 (1:0)

Post by Deep Purple »

Rabba wrote: Tue May 16, 2023 9:46 pm Kociću nikad nisam oprostio odlazak kod cigana, Supić bio jeziva šabančina. Žilić, Delač, Rockov maestralni, sadašnji mi nisu za istu rečenicu sa ovom trojicom. Čak mi je Žakula pojam golmana za sadašnje jedinice.
Carević je četiri godine mlađi od Rockova. Ove sezone prva sezona sa dosta minuta u “rukama” mislim da vreme radi za njega i da ima još barem deset sezona u seniorskom fudbalu a još barem sezonu ili dve kod nas.

Ja sam Delača opasno gotivio ali Carević ima viši plafon.
Ima kvalitete, ima logistiku iza sebe i sve preduslove da napravi neku respektabilnu karijeru, vidi se da nije šabančina. I u našim medijima je dočekan kao “sin” poguran u Barselonu pa mu sad otac završava transfer i u Vojvodinu da se sin malo igra. I reprezentativac je kakve takve reprezentacije. Nisu to male stvari, naravno da mu nije bilo lako ove sezone pogotovo kada mu je maltene prva da igra pod pritiskom.

EDIT:

Po prosečnoj oceni je treći golman lige posle Petrića i Borjana. Mlađi je od Rosića koji se ovde spominje tri godine. A generacija sa Popovićem iz partizana koji je kao mlad pa mi se opraštaju silne greške i gluposti van terena.

Među najmanje izgubljenih poseda u ligi od svih golmana, najmanje golova posle Borjana prima u proseku posle udaraca. Naravno jedno je statistika a drugo opšti utisak ali njega gledamo u kontinuitetu a druge na momente pretežno kada igraju samo protiv nas.

Mislim da smo dobro popunjeni među stativam sa Carevićem i Simićem i ja tu ništa ne bih “diro”.
Last edited by Deep Purple on Tue May 16, 2023 10:35 pm, edited 3 times in total.
milancl
Posts: 466
Joined: Tue Aug 21, 2012 2:18 am

Re: 35. kolo: c.z. - VOJVODINA 2:1 (1:0)

Post by milancl »

Deep Purple wrote: Tue May 16, 2023 10:25 pm
Rabba wrote: Tue May 16, 2023 9:46 pm Kociću nikad nisam oprostio odlazak kod cigana, Supić bio jeziva šabančina. Žilić, Delač, Rockov maestralni, sadašnji mi nisu za istu rečenicu sa ovom trojicom. Čak mi je Žakula pojam golmana za sadašnje jedinice.
Carević je četiri godine mlađi od Rockova. Ove sezone prva sezona sa dosta minuta u “rukama” mislim da vreme radi za njega i da ima još barem deset sezona u seniorskom fudbalu a još barem sezonu ili dve kod nas.

Ja sam Delača opasno gotivio ali Carević ima viši plafon.
Ima kvalitete, ima logistiku iza sebe i sve preduslove da napravi neku respektabilnu karijeru, vidi se da nije šabančina. I u našim medijima je dočekan kao “sin” poguran u Barselonu pa mu sad otac završava transfer i u Vojvodinu da se sin malo igra. I reprezentativac je kakve takve reprezentacije. Nisu to male stvari, naravno da mu nije bilo lako ove sezone pogotovo kada mu je maltene prva da igra pod pritiskom.
Potpisujem sve, i potpisujem da je Supa Rupa bio "jeziva šabančina"
Jedan klub na svetu volim jaaaa...
Dragojlo
Posts: 692
Joined: Tue Jul 09, 2013 9:36 pm

Re: 35. kolo: c.z. - VOJVODINA 2:1 (1:0)

Post by Dragojlo »

Kad već pričamo o golmanima.... U zadnjih 29 godina otkad me fudbal interesuje i navijam za ovaj Klub...
Najbolji :Kocić, Žilić, Delač, Žakula, Todić, Brkić
Osrednji :Kahriman, Supić (mada je imao izuzetno dobru statistiku), Rockov (mrzite me), Avramov (takođe me mrzite), VMS(mrzite me za sve pare), Mijanović, Janošević, Perić
Beda :Kordić, Čanović....
Sadašnje čuvare mreže ne pominjem, videćemo....
NEGO, zamolio bih starije Forumaše da mi pomognu.... Živim u uverenju da je sredinom devedesetih bio u Klubu rezervni golman Robert Savić.... Zakleo bih se da je upravo on branio na nekoj utakmici protiv CZ gde smo vodili 2-0, a završili 2-2.... Tog čoveka nema nigde na internetu, a kao što rekoh, zakleo bih se da nam je on bio drugi golman (Kociću ili Mijanoviću, ne sećam se tačno)....
Last edited by Dragojlo on Tue May 16, 2023 10:32 pm, edited 1 time in total.
Dragojlo
Posts: 692
Joined: Tue Jul 09, 2013 9:36 pm

Re: 35. kolo: c.z. - VOJVODINA 2:1 (1:0)

Post by Dragojlo »

Deep Purple wrote: Tue May 16, 2023 10:25 pm
Rabba wrote: Tue May 16, 2023 9:46 pm Kociću nikad nisam oprostio odlazak kod cigana, Supić bio jeziva šabančina. Žilić, Delač, Rockov maestralni, sadašnji mi nisu za istu rečenicu sa ovom trojicom. Čak mi je Žakula pojam golmana za sadašnje jedinice.
Carević je četiri godine mlađi od Rockova.
Šest godina.....
User avatar
rykerfcv
Posts: 726
Joined: Thu Oct 06, 2022 8:50 pm

Re: 35. kolo: c.z. - VOJVODINA 2:1 (1:0)

Post by rykerfcv »

Dragojlo wrote: Tue May 16, 2023 10:31 pm
Deep Purple wrote: Tue May 16, 2023 10:25 pm
Rabba wrote: Tue May 16, 2023 9:46 pm Kociću nikad nisam oprostio odlazak kod cigana, Supić bio jeziva šabančina. Žilić, Delač, Rockov maestralni, sadašnji mi nisu za istu rečenicu sa ovom trojicom. Čak mi je Žakula pojam golmana za sadašnje jedinice.
Carević je četiri godine mlađi od Rockova.
Šest godina.....
Rockov je 1995,Carevic 1999.

Rockov je meni posle finala kupa 2020 vecno ostao kao najdrazi golman i ostace.
Last edited by rykerfcv on Tue May 16, 2023 10:41 pm, edited 1 time in total.
Нови Сад је наш,значи хвале се ал серу!
Locked