32. kolo: Radnički (Kg) - VOJVODINA 2:2 (1:1)

User avatar
novosadjanin
Posts: 1352
Joined: Mon Nov 13, 2006 12:30 pm
Location: CURVA OCCIDENTALE

Re: 32. kolo: Radnički (Kg) - VOJVODINA 1:1 (45')

Post by novosadjanin »

Zasto na semaforu i dalje stoji 1:1? :mrgreen:

U drugom poluvremenu smo dobrih pola sata licili na Novi Pazar od pre par dana. Zadnjih desetak minuta pristojno, nekako se poklopilo sa ulaskom Simica, Nikolica i Malbasica.

Stvarno vise nema smisla ovo tumbanje sa desnim bekom na mestu levog i sa stoperom na mestu desnog. Ne mozemo se stalno provlaciti, pa Tsc nas je razmontirao preko tih pozicija. Ili nek vrati Djordjevica ili nek da sansu Antonijevicu. Cela odbrana je toliko kikseva imala, tesko Antonijevic moze biti gori od toga.
Sergej Milinković-Savić: "Navijač sam Vojvodine, Mislim da mi koji smo ponikli u Vojvodini ne treba da igramo za crvenu zvezdu i partizan".
User avatar
Rabba
Moderator
Posts: 3961
Joined: Tue Aug 16, 2005 2:59 pm
Location: Novi Sad

Re: 32. kolo: Radnički (Kg) - VOJVODINA 1:1 (45')

Post by Rabba »

Novosađanin, ni sa tvojom konstatacijom se ne slažem u potpunosti, jer mislim da je u redu pohvaliti Bosketa Lazarevića, dočekao je svojih 5 minuta i svoje najbolje partije u našem dresu pokazuje baš na tom levom beku sada. Čak deluje kao mnogo bolje rešenje od svih isprobanih do sada.
Volem Vošu više nego Kabel i Indeks!
User avatar
MiSmoFKV!
Posts: 1267
Joined: Fri May 24, 2013 11:39 pm

Re: 32. kolo: Radnički (Kg) - VOJVODINA 1:1 (45')

Post by MiSmoFKV! »

Da probamo Lazarevića levo, a Antonijevića desno i da napadaju sredinu stalno Roben :mrgreen:
User avatar
Turija
Posts: 10666
Joined: Thu Feb 03, 2005 11:25 pm
Location: Vojvodina

Re: 32. kolo: Radnički (Kg) - VOJVODINA 1:1 (45')

Post by Turija »

Ne mogu reci rec kritike za Lazarevica, ne sto igra ekstra levog beka, vec sto momak daje maksimum na svakoj utakmici i pretrci kilometre u sprintevima. Ne stigne on uvek da se vrati na vreme u odbranu, jer momak se premori u igri napred - nazad. Izgubi dosta snage, cesto i dah, i onda nema odgovarajucu koncentraciju za zavrsni centarsut ili u defanzivnom duelu.

Problem je sto Jelicic ne sme da predje na protivnicku polovinu i tu smo puno osakaceni. U defanzivi Jelicic nije toliko los, koliko je nesiguran sa loptom u nogama, tako da nam je citava desna strana odsecena u napadu. Treba nam desni bek koji moze u oba smera da igra.

Drugi defanzivni problem na boku su nasa krila, koja su fokusirana iskljucivo na napad i nepravovremeno pomazu nasim bekovima. Zato kazem da nam fali V. Simic u timu da zakrpi rupu u defanzivi (naravno i ubrza napad), popuni taj veliki slobodni prostor koji ostavljamo protivniku pred nasim golom i stavljamo na velike muke nase stopere.
Vojvodina je na jednoj strani, a svi ostali su na drugoj.Tako je bilo i tako će zauvek ostati.Sve klubove u kojima sam bio igrač ili trener doživljavam kao svoje, kao da su deo mene.Međutim, čast svakome, ali samo je Vojvodina-jedna jedina -V Boškov
User avatar
021
Posts: 852
Joined: Fri Jan 21, 2005 6:46 pm

Re: 32. kolo: Radnički (Kg) - VOJVODINA 1:1 (45')

Post by 021 »

Imamo dva sasvim solidna leva beka, Antonijevića i Bukinca, a silom prilika samo jednog desnog, Lazarevića. A trener iz samo njemu znanih razloga tog jedinog desnog beka stavlja da igra levog beka, a štopera Jeličića, koji je neupotrebljiv u ofanzivi, na desnog beka. Gde je logika? :unnormal:

Još uvek sam iznerviran zbog teškog amaterizma i neozbiljnosti u ovakvoj utakmici, ali igračima je izgleda svejedno na kom ćemo mestu završiti prvenstvo. Trener izjavljuje da je zadovoljan igrom?! :frown:

Za ono što je uradio Ljubisavljević i na rekreaciji u balonu bi mu rekli da više ne dolazi. Milošević me je posebno razočarao. Ako mu se ne igra, neka pali odmah za Nemačku. Radije ću gledati Vukčevića kako se pošteno trudi nego umišljenog klinca koji se zajebava po terenu kao da igra fudbal na velikom odmoru.

Porazno je da je Kragujevac, kome utakmica rezultatski nije značila ama baš ništa, pokazao veću želju, disciplinu u igri i glad za pobedom. No, bar su nas naši igrači poštedeli daljeg nerviranja u mečevima koji slede, jer za 2. i 3. mesto šanse nemamo, a realno ni kvalitet.
User avatar
Turija
Posts: 10666
Joined: Thu Feb 03, 2005 11:25 pm
Location: Vojvodina

Re: 32. kolo: Radnički (Kg) - VOJVODINA 1:1 (45')

Post by Turija »

021 wrote: Thu Apr 27, 2023 10:19 pm Imamo dva sasvim solidna leva beka, Antonijevića i Bukinca, a silom prilika samo jednog desnog, Lazarevića. A trener iz samo njemu znanih razloga tog jedinog desnog beka stavlja da igra levog beka, a štopera Jeličića, koji je neupotrebljiv u ofanzivi, na desnog beka. Gde je logika? :unnormal:

.....
Potpisujem. ,,Nidje veze", a skupo nas kosta.
Antonijevic je formiran bek i ima ligaskog iskustva, a Bukinac dobro odigrao u U17 i na pripremama Vose u Sloveniji. Potpuno je van pameti da Batak ne da ni minut njima dvojici, kao i mladom Kovacevu, ako nije tako naredjenje od gore?

Za sve dalje napisano se potpuno slazem, dok za Ljubisavljevica ne bas.
Dobro je odigrao posle te greske i izvukao par kriticnih situacija po nas gol.. Nije hteo da gruva napamet tu loptu napred ili u aut, izgubio ravnotezu i pade gol. Desi se i velikim igracima slicna greska.

Nedopustiva indolencija Milosevica i neborbenost nasih igraca u Kragujevcu, kojem bodovi ne znace nista.

Nije ni @Milan postavio to pitanje trenera tek tako- ni od kuda?
Po meni, sve zavisi kakvi se igraci planiraju dovesti u prelaznom roku: prosecni ili za evropski nastup ( ako se uopste planira nesto ozbiljno i vece).

PS
I Boskan podnese ostavku u OKV. Zbiljiceva prica o snazi i velikom optimizmu u OKV, nije se pokazala tako svetlom ( tacnom).
Videcemo na leto preduzete korake u FKV. Da li bude nadu i dovode publiku na stadion? Letos je zapoceto sa nadom, ali je ona brzo splasnula i publika ,,nestala" zbog igre i rezultata.
Vojvodina je na jednoj strani, a svi ostali su na drugoj.Tako je bilo i tako će zauvek ostati.Sve klubove u kojima sam bio igrač ili trener doživljavam kao svoje, kao da su deo mene.Međutim, čast svakome, ali samo je Vojvodina-jedna jedina -V Boškov
User avatar
Deep Purple
Posts: 3837
Joined: Thu Aug 13, 2020 11:42 am

Re: 32. kolo: Radnički (Kg) - VOJVODINA 2:2 (1:1)

Post by Deep Purple »

@Turija

Postoji nešto što se dešava između utakmica a to je trening. Trener radi sa njima i valjda vidi ko i koliko može da priži. Sigurno on ne radi protiv sebe. Meni je tu veće pitanje šta radi Antonijević jer otvorila mu se šamse a ne koristi je da dobije minute. Znači neki razlog postoji. Naravno postoji tu i loša trenerska procena ali isto tako može biti i do igrača.

Tsc i Čukarički imaju kontinuitet i ekipa je već dve sezone na pkupu mi tek sad pravimo tu okosnicu za dalje. Nismo mi lošiji od njih individualno koliko nam fali par igrača na par pozicija da ti zaokružimo. To su sklopljene i dobro popunjene ekipe. Nama fali igrača za rotaciju i na par pozicija. Zbiljić je pogrešio sa iznošenjem ambicija, poleteo i nije sve ispalo tako kako je on zamislio i kakvu je želju imao. Mi i sledeće sezone kao prvenstvo nosimo pet mesta ka evropi. Nije kraj sveta ako ove završimo 4/5 i idemo kriz kvalifikacije i nemamo sig evropu. Okej lepa šansa je propuštena. Meni je važno da sam video da nikome ne skidamo gaće u drugom delu sezone. Da smo se pod Batakom probudili i živnuli ali nam fali zaokružen roster da lakše pobedimo ekipe iz donjeg dela. Moramo i mi malo kao navijači biti staloženiji i realniji. I dosta smo imali problema i sa povredama. Tek je i U.N pokazao kakav je igrač, oslobodio se posle x povreda. Ova ekipa može samo bolje i toga smo svi svesni. Propustili smo lepu ša su ove sezone ms tako deluje za sad ali ipak ima i taj kup i treba igrati do kraja, ko zna šta može da se izdešava.

I ovo oko navijača pa mi smo takvi, takav mentalitet imamo. Nije to do uprave ili bilo koga već do nas samih. I opet smo drugi najgledaniji sa prosekom preko 4k u sezoni. Nije to loše za klub i navijače koji su godinama u zimskom snu. Polako se sve budi i kristališe. Ovo je jedna turbulentna sezona u kojoj smo se nagledali svega ali u svakom procesu je to normalno. Ljudi zaboravljaju da smo bukv krenuli od nule, prošle sezone katastrofalna igra, pola igrača otišlo. Ubijeni psihički. Treba i to podići i lepo smo se podigli nakon toga. Nije jednostavno lako sve tako brzo preokrenuti. Ovim ne branim nikoga niti opravdavam samo jednostavno mislim da smo napravili na mnogo nivoa iskorak u odnosu na to gde smo bili i da će tek rezultati rada da se pokažu. Fali ovde tri/četiri igrača da se zaokruži ceo tim. Da budemo lepo popunjeni i da se tim dosatno uigra, da sa njima odradi malo duži ciklus i Batak. Da se i njemu neke želje ispune u igračkom kadru. Da još malo vode proteče. Možda je i bolje što smo ovako udarili u tvrdo, nije ova liga sad ni toliko loša. Dugo nije bila kvalitetnija ma šta god ko rekao. U svakoj ekipi bi moglo da se nađe igrač, dva za nas. A takva situacija nije bila dugo. Npr Krajišnik iz Radničkog bi bez problema nama bio pojačanja i takvih ima X igrača. Tek mi treba da filtriramo i da se izdižemo iznad konkurencije. Mislim da će tek krenuti sve u dobrom pravcu. Meni dugo nije stalo bilo do grupe igrača kao do ove. Vidim tu dobre i borbene momke, koji sigurno ne biraju utakmice već daju svoj maksimum i fali tu vremena, kontinuiteta da se sve “namesti” na svoje.

Razumem da smo nezadovoljni, ovaj klub ima renome i to breme rezultata nosi sa sobom. Evo 19 u nizu bez porazani to je dokaz kakvog takvog kontinuiteta i da ekipa ide u nekom pravcu samo mislim da nam treba malo strpljenja i ubeđen sam da ova grupa igrača sa ovim stručnim štabom odrađuje svoj deo posla pošteno i za koliko će to biti dovoljno videćemo ali svakako neće jedna godina bolja ili lošija u smislu ostvarenih ambicija da odredi neku budućnost, naravno da je uvek bolje ako se krene sa procesom i odmah ostvari rezultat ali to nije uvek realno. Par puta smo u toku sezoni pomislili to je to sad ćemo vezati par pobeda i jurimo ove iznad, okej to se nije desilo ali ne bi stvarali takav optimizam da ne vidimo u ovoj ekipi potencijal za to.

I još jednu stvar da napomenem, ne znam da li ljudi znaju kako izgledaju forumi drugih fudbalskih klubova, kakvi su tamo upisi, kakav je narativ i ostalo i moram da kažem ovaj forum je blago sa ljudima kao što ste vi. Od dosta kvalitetnih upisa i diskusija do svega ostalog. Dođe tu do nekih “sukoba” možda je to malo gruba reč ali je sve stvarno uvek u prijateljskom tonu. Zaslužujemo i mi malo radosti kroz ovaj fudbalski klub i verujem da će se negde i nekad vratiti.
User avatar
Voja
Dežurni spiker
Posts: 9678
Joined: Wed Jan 19, 2005 5:54 pm
Location: Kome trebam, već zna...

Re: 32. kolo: Radnički (Kg) - VOJVODINA 2:2 (1:1)

Post by Voja »

Sto se tice navijaca jos na pocetku sezone sam pisao da je Vosa ima navijace samo od pocetka evrope do recimo sredine avgusta i to je to.Tu nisam ni najmanje iznenadjen,nema to veze sa rezultatima.
Image
User avatar
Turija
Posts: 10666
Joined: Thu Feb 03, 2005 11:25 pm
Location: Vojvodina

Re: 32. kolo: Radnički (Kg) - VOJVODINA 2:2 (1:1)

Post by Turija »

Vojo, bilo bi navijaca i posle avgusta, ali posle avgusta nestanu rezultati i pocetni optimizam.
Imala je Vosa u EXYu publiku i po debelom snegu i debelom temperaturnom minusu. Istina, nije bilo tv prenosa, a sad kad ih ima, Vosa ne igra fudbal na nivou svog renomea.
Bilo bi i sada publike na tribinama, cak i zimi, jer su sadasnje zime blage u odnosu na nekadasnje, otprilike kao nekadasnje novembarske jeseni.
Sve je do igre, rezultata i poverenja u klupsko rukovodstvo.
Kad toga bude, vratice se navijaci na Nas stadion veoma brzo.
I ti si dolazio, dok smo jos igrali fudbal.
Vojvodina je na jednoj strani, a svi ostali su na drugoj.Tako je bilo i tako će zauvek ostati.Sve klubove u kojima sam bio igrač ili trener doživljavam kao svoje, kao da su deo mene.Međutim, čast svakome, ali samo je Vojvodina-jedna jedina -V Boškov
User avatar
MiSmoFKV!
Posts: 1267
Joined: Fri May 24, 2013 11:39 pm

Re: 32. kolo: Radnički (Kg) - VOJVODINA 2:2 (1:1)

Post by MiSmoFKV! »

Što se tiče davanje šansi Antonijeviću, ja imam neki osećaj da kod nas neki igrači imaju stavku u ugovoru koliko mečeva moraju da odigraju. Pogledajte na primer Batakove izmene, prve dve su uvek NN i Simić, bez obzira na rezultat, stanje na terenu, kog igrača menjaju. Možda nisam u pravu, ali takav neki utisak sam stekao.
Wild Srem
Posts: 113
Joined: Mon Feb 21, 2022 7:54 pm

Re: 32. kolo: Radnički (Kg) - VOJVODINA 2:2 (1:1)

Post by Wild Srem »

Sad vec mogu da napisem jer je kanda tacno, jos pre par meseci sam dobio informaciju od ljudi koji se druze sa Vitasom da je on klasicna zentara odnosno da ako oseti da ce da bude gusta tekma ili krene nesto po zlu, ume da iscenira povredu da bi izasao napolje. Ako neko ima vremena da proveri od pocetka sezone koliko puta je izasao napolje i koji su rezultati bili na tim utakmicama...
CRD FCV
Posts: 1603
Joined: Mon Dec 23, 2013 6:47 pm

Re: 32. kolo: Radnički (Kg) - VOJVODINA 2:2 (1:1)

Post by CRD FCV »

Wild Srem wrote: Fri Apr 28, 2023 7:05 pm Sad vec mogu da napisem jer je kanda tacno, jos pre par meseci sam dobio informaciju od ljudi koji se druze sa Vitasom da je on klasicna zentara odnosno da ako oseti da ce da bude gusta tekma ili krene nesto po zlu, ume da iscenira povredu da bi izasao napolje. Ako neko ima vremena da proveri od pocetka sezone koliko puta je izasao napolje i koji su rezultati bili na tim utakmicama...
Изашао против ТСЦ-а и Младости ГАТ на полувремену, прву изгубили 2:1 другу добили 2:0. Изашао у 30. против цигана ту изгубили 2:0 и онда против њих у 53. кад је било 1:1. Против Чуке у 80. кад смо мислили да су га убили, то смо добили 3:2.
И ево сад у Крагујевцу.
Од наведених, ломило се против ТСЦ-а и Чуке, са циганима не рачунам.
Тако да у ту теорију спадају само две утакмице.

Ово је лако проверљиво у три клика и нема потребе ширити овакве шупље приче. Човек је код нас дошао повређен и познат као склон повредама.
Locked