25. kolo: Voždovac – VOJVODINA 0:0

Locked
User avatar
Turija
Posts: 10666
Joined: Thu Feb 03, 2005 11:25 pm
Location: Vojvodina

Re: 25. kolo: Voždovac – VOJVODINA 0:0

Post by Turija »

Voja wrote: Wed Mar 08, 2023 11:07 pm
Turija wrote: Wed Mar 08, 2023 9:06 pm Ja nisam tako ,,strog", kao @Voja, pa bih dodao jos Radoju, Ivanica i Gacinovica u tu grupu. Ostali ne prave razliku ni u nasoj ligi, a ne u Evropi.
Kad si zadnji put gledao Radoju,kad si zadnji put gledao Gacinovica? Ako stajemo iza igraca na osnovu onog sto smo NEKAD gledali od njih,ja bih angazovao sledeci prelazni rok Ranka Despotovica i Igora Gluscevica :whistler:
Radoju sam gledao u Levanteu, Gacinovica ,istina, nisam.
Medjutim, cim igraju tamo gde igraju, mogu u Vosi sigurno biti medju nosiocima igre.
Vojvodina je na jednoj strani, a svi ostali su na drugoj.Tako je bilo i tako će zauvek ostati.Sve klubove u kojima sam bio igrač ili trener doživljavam kao svoje, kao da su deo mene.Međutim, čast svakome, ali samo je Vojvodina-jedna jedina -V Boškov
User avatar
Rabba
Moderator
Posts: 3961
Joined: Tue Aug 16, 2005 2:59 pm
Location: Novi Sad

Re: 25. kolo: Voždovac – VOJVODINA 0:0

Post by Rabba »

churguzijanac wrote: Tue Mar 07, 2023 12:37 pm 18 igrača bez golmana i doselekcija iz omladinske škole.Jeste rizik, ali u isto vrema i investicija u omladinu.Mozda bi mogli da odvoje malo novaca za kvalitetnu desetku i devetku kad bi se resili 7-8 igraca.
Najtužnije je što mi sad i imamo otprilike ovakvo stanje u ekipi. Imaš 15 čistih seniora(Vitas, Traore, Milosavljević, N. Nikolić, Đorđević, Jeličić, Antonijević, U. Nikolić, V. Simić, Busnić, Čumić, Ljubisavljević, Malbašić, Lazarević, Baraye), 8 bonusa(Bjeković, Topić, Zukić, Miletić, Kabić, Milošević, čak su i ova dva uhleba Bogdanović i Vukčević u ovoj grupi), 3 golmana i par momaka koji su registrovani ali nemaju još seniorskog fudbala(Bukinac i Kovačev od onih koji nisu pozajmljeni nikome). Tako da ideja nije promašena, ali je izvedba jeziva... Od 15 seniora, barem su 5 čist i verovatno veoma skup višak(Vitas/Ljubisavljević, Milosavljević, N. Nikolić, Malbašić, Baraye), Veljko Simić otaljava ugovor kao broj 6. Od 8 bonusa, 6 ili izlaze iz te kategorije na kraju sezone(Bjeković, Topić, Zukić, Vukčević) ili idu iz kluba(Kabić, Milošević). Od te četvorice koji izlaze, bar 1 je odmah nepotreban(Vukčević) a pretpostavljam da će Miletić sledeće sezone biti taj bonus igrač. Znači, Topić ili Busnić postaju višak, praktično. Dodatno, kao (što želimo da budemo) ozbiljan klub, ne možemo da imamo 32godišnjeg levog beka(koji nije svetskog kalibra, a ovaj nije blizu ni reprezentativnog nivoa).

Dakle, sledeće sezone možemo komotno da imamo ovakvu ekipu:

Golmani: Carević/N. Simić, Toroman, Puškić
Levi Bekovi: Antonijević, Bukinac
Desni Bekovi: Bjeković, Lazarević
Centarhalfovi: Traore, Vitas/Ljubisavljević, Jeličić, Đorđević(prebaciti ga na levog centarhalfa)
Zadnji vezni: Miletić, Topić/Busnić
Vezni: Zukić (Busnić I U. Nikolić kao alternative)
Krila: Čumić
Prednji Vezni: U. Nikolić
Špic: Vidakov

Dovesti kršteno krilo, toga po Srbiji ne fali, otvoriti se za neke strance, razbijača špica I tehničara prednjeg veznog kojem Uroš Nikolić može biti zamena(Ne Crnogorce!). Možda dovesti još jedno krilo nižeg kvaliteta. Uroša Nikolića I Busnića koristiti da menjaju Zukića na tom centralnom veznom. Ostatak popuniti iz škole… Imamo valjda 3-4 klinca(bar jedno krilo(Kovačev?) I bar jednog zadnjeg veznog(Abadžija?)) koji mogu da dopune ekipu.

Zategnuti ekipu, ne natrpavati je.

Za plate N. Nikolića, Milosavljevića, V. Simića, Malbašića, Baraye-a, Vitasa/Ljubisavljevića, Carevića/N. Simića, Topića/Busnića, Vukčevića, Bogdanovića… se sigurno mogu platiti 3 I po igrača koji bi ovu ekipu digli na viši nivo.
Volem Vošu više nego Kabel i Indeks!
User avatar
Turija
Posts: 10666
Joined: Thu Feb 03, 2005 11:25 pm
Location: Vojvodina

Re: 25. kolo: Voždovac – VOJVODINA 0:0

Post by Turija »

Glavni problem u nasem igrackom kadru je to sto niko ne pravi razliku, pa cak ni golmani ( ima dosta takvih golmana u domacoj ligi).

U pocetku je tu razliku pravio Cumic i delimicno Simic. Od kako su poceli udvajati Cumica, on je stao i ne snalazi se dobro.
Iako vezuje 2 igraca za sebe, to se ne odrazava na ostale, jer se slabo krecu bez lopte i ne nude se.

Simic se, isto tako, oslobodi jednog, pa i 2 igraca i opet nema pratnju u slobodnom prostoru i kome da uputi loptu.
Tu je kraj svih nasih napada, jer nemamo ni igrace za skok igru u prekidima, niti golgetera.

Vezni red i odbrana su nam bas losi i nesigurni u defanzivi, a u ofanzivi i da ne pricamo.
Vojvodina je na jednoj strani, a svi ostali su na drugoj.Tako je bilo i tako će zauvek ostati.Sve klubove u kojima sam bio igrač ili trener doživljavam kao svoje, kao da su deo mene.Međutim, čast svakome, ali samo je Vojvodina-jedna jedina -V Boškov
User avatar
slanobarac
Posts: 3497
Joined: Tue Dec 09, 2008 4:57 pm
Location: Novi Sad

Re: 25. kolo: Voždovac – VOJVODINA 0:0

Post by slanobarac »

Ja ne znam kako ćemo mi bez Simića kad ode na leto? :beg:
DOLE UPRAVA! DOLE SKUPŠTINA!
User avatar
Turija
Posts: 10666
Joined: Thu Feb 03, 2005 11:25 pm
Location: Vojvodina

Re: 25. kolo: Voždovac – VOJVODINA 0:0

Post by Turija »

slanobarac wrote: Thu Mar 09, 2023 6:58 pm Ja ne znam kako ćemo mi bez Simića kad ode na leto? :beg:
Prezivecemo.
Samo, reci nam: ko, trenutno, u Vosi moze da predribla igraca 1:1 ili 1:2? Za dalje se ,,svira". :wink:
Mogao je Cumic, dok nije odradio pripreme :mrgreen:
Vojvodina je na jednoj strani, a svi ostali su na drugoj.Tako je bilo i tako će zauvek ostati.Sve klubove u kojima sam bio igrač ili trener doživljavam kao svoje, kao da su deo mene.Međutim, čast svakome, ali samo je Vojvodina-jedna jedina -V Boškov
User avatar
slanobarac
Posts: 3497
Joined: Tue Dec 09, 2008 4:57 pm
Location: Novi Sad

Re: 25. kolo: Voždovac – VOJVODINA 0:0

Post by slanobarac »

Turija wrote: Thu Mar 09, 2023 10:15 pm
slanobarac wrote: Thu Mar 09, 2023 6:58 pm Ja ne znam kako ćemo mi bez Simića kad ode na leto? :beg:
Prezivecemo.
Samo, reci nam: ko, trenutno, u Vosi moze da predribla igraca 1:1 ili 1:2? Za dalje se ,,svira". :wink:
Mogao je Cumic, dok nije odradio pripreme :mrgreen:
Prošlo je vreme "driblera", drugi se fudbal sad igra. Jedino što mi se zaista sviđa kod njega je što ume da ukrade loptu i iznese desetak metara. Sve posle toga je ili pogrešan pas, zakasnelo dodavanje, sebičnost i lako padanje. Slažem se da ga ljudi vole ali ja ne volim njegovu igru. Mislim da je sportsmen, miran, nije kavgadžija ali njegov doprinos igri tima je precenjen. Kao čovek svojim ponašanjem je ok lik ali kao igrač mi se ne sviđa. :cheers:
DOLE UPRAVA! DOLE SKUPŠTINA!
User avatar
Turija
Posts: 10666
Joined: Thu Feb 03, 2005 11:25 pm
Location: Vojvodina

Re: 25. kolo: Voždovac – VOJVODINA 0:0

Post by Turija »

@ Slanobarac, slazem se, samo nisam mislio na takvu vrstu driblera, vec na onu da prodje igraca 1 na 1 i napravi prostor.

Zato su brzi igraci na velikoj ceni, jer mogu da se ubace u slobodan prostor i da naprave slobodan prostor na terenu. E sad, od tehnickog kvaliteta igraca zavisi kako ce akciju zavrsiti/realizovati.
Ako izostaje taj slobodan prostor, onda gledamo fudbal sa puno jalovih dodavanja unazad, kruzenja u sirinu ili pogresnih dodavanja, posto loptu treba provuci ,,kroz iglene usi". Nema sansi, nema suteva na gol, vec fudbal velike borbe, bez lepih akcija.

Mislim da bi Simic i Cumic imali mnogo bolji tajming i pas da ih ostali nasi igraci mogu da isprate ( brzinom i trcanjem u otvoreni prostor). Da Simic i Cumic imaju taj tajming , pas i sut, onda ne bi igrali u Vosi, vec ligi petice.
Vosi trebaju pojacanja, da bi ova dvojica izgledala mnogo bolje sa svojim predispizicijama.

Medjutim, na konto tog potrebnih pojacanja, jedan anegdotski off.
Dok sam jos pratio Vosu sa navijackom energijom, isao cak i na dosta prijateljskih utakmica i tako na jednoj ( mislim u Celarevu) sedim na tribini nekoliko mesta od pokojnog Rabrenovica. Vosa se muci na terenu i neko iz publike vikne Rabrenovicu:
Rabrene, Vosi trebaju pojacanja.
Na to ce Rabren: i Realu trebaju pojacanja.
Sta ce covek - nema dalje. Kakav je Rabren bio mangas.
Vojvodina je na jednoj strani, a svi ostali su na drugoj.Tako je bilo i tako će zauvek ostati.Sve klubove u kojima sam bio igrač ili trener doživljavam kao svoje, kao da su deo mene.Međutim, čast svakome, ali samo je Vojvodina-jedna jedina -V Boškov
Locked