20. kolo: c.z. - VOJVODINA 1:1 (1:1)

Locked
User avatar
Grof Žekula
Administrator
Posts: 2677
Joined: Fri Jan 28, 2005 10:25 pm
Location: Bulevar

20. kolo: c.z. - VOJVODINA 1:1 (1:1)

Post by Grof Žekula »

После 84 дана паузе, у којима се репрезентација прославила на СП, a ми поново крстарили Титаником, вероватно као „најавом“ успешног пролећа, уз необавезно и неуспешно шутирање чак и са беле тачке на мечевима, а после којих се сви у Клубу, предвођени тренерским магом, надају „да ће бити боље него јесенас“, јер је то, наравно, и више него довољно свим Војводинашима, нама и не преостаје ништа друго него да одседимо (и оседимо, ко није, успут) до краја првенства, надајући се да ћемо ми заиста и бити нешто бољи, а наши ривали слабији него у првом делу сезоне.

Када почињеш против оних који после 19 кола имају тричавих 20 бодова више од тебе, може бити да и размишљаш да је и сврсисходније сачувати снаге за оно што предстоји у фебруару (нешто лакши ривали, бар на папиру), јер ће нам март и април донети коначни одговор на питање каква нам је сезона 2022/2023. „Мима" мисли да ће се до тада мање-више коцкице посложити, а код нас је вазда било обратно!

Добисмо и понеко појачање (само у одбрани, као дан је тамо једино „горело“), али о њима ћемо судити када ово све почне. Највеће ће нам бити ако памет (ко има), код многих, надвлада све остало. Мало више борбе и труда, далеко више фудбалске логике и поштења према колегама и самој игри, биће довољно и за који бод више овог пролећа. Од тренера очекујем апсолутно исто – жар, логику и поштење. Према себи, али и према нама!
Мима за ДНЕВНИК wrote:„Као што рекох, све што смо планирали, ми смо и реализовали у минулих тридесетак дана – поновио је тренер Војводине“. –„Данас се адаптирамо на услове у нашем поднебљу, после повраткла из Белека. У данима који следе преостаје нам такмичарска припрема за наставак првенствене трке и прву утакмицу која нас очекује на гостовању код Црвене звезде“.
Бесплатан улаз или ТВ пренос, бирај шта ти је воља. Крећемо!

ц.з. - ФКВ 1:1 (1:1)
0:1 - Кабић 25'
1:1 - Катаи 28'


Извештај са утакмице - https://superliga.rs/sezone/2022-23/match/3682
User avatar
Deep Purple
Posts: 3838
Joined: Thu Aug 13, 2020 11:42 am

Re: 20. kolo: c.z. - VOJVODINA, subota 16h (А1П)

Post by Deep Purple »

Imaju deset plus bodova u odnosu na partizan ali vlada jako nezadovoljstvo u njihovim krugovima. Milojević je pod ozbiljnim pritiskom navijača i gomila se nezadovoljstvo.
Dosta igrača nisu zadovoljni zbog minuta i mnogo njih je na transfer i pozajmica listi. A neki žele da odu u neke klubove iz Liga 5ca.

Pogledao sam tu i tamo neke njihove utakmice na pripremama, to ne praktikujem godinama ali sam pogledao zbog našeg duela.
Milojević može da nam učini veliku “uslugu” ako meč počnu Mijailović, L. Nikolić i Gruzijac.

Najslabiji su na bekovskim pozicijima. Osim Rodića tu nema konstantnog fudbalera. Stigao je Argentinac, on je dosta više ofanzivno orijentisan a i videćemo kakvog je kvaliteta. On je relativno nepoznanica. Mioijević je svaki meč rotirao bekovsku liniju što znači da trenutno ni on ne vidi najbolje rešenje za te njihove probleme.

Mislim da im moramo pritisnuti bekovsku liniju na bilo kakav način. Da li presing, mnogo dugih lopti, utrčavanja iza linije, to ne znam ali znam da su tu najtanji i da nam je to najbolja šansa.
Bekovi ne mogu da im odbrane ništa.
User avatar
Turija
Posts: 10666
Joined: Thu Feb 03, 2005 11:25 pm
Location: Vojvodina

Re: 20. kolo: c.z. - VOJVODINA, subota 16h (А1П)

Post by Turija »

Posle sjajnih uvodnih reci i zapazanja @Grofa, nemam sta dodati. Pogodjena je svaka tacka u vezi Kluba i osecanja navijaca.:lala:

Mozda bude da se napise nesto novo i bolje posle ove utakmice, ali verovatnoca je na nivou statisticke greske.

Kako je napisao @Grof
вероватно као „најавом“ успешног пролећа, уз необавезно и неуспешно шутирање чак и са беле тачке на мечевима, а после којих се сви у Клубу, предвођени тренерским магом, надају „да ће бити боље него јесенас“, јер је то, наравно, и више него довољно свим Војводинашима, нама и не преостаје ништа друго него да одседимо (и оседимо, ко није, успут) до краја првенства, надајући се да ћемо ми заиста и бити нешто бољи, а наши ривали слабији него у првом делу сезоне.
Vojvodina je na jednoj strani, a svi ostali su na drugoj.Tako je bilo i tako će zauvek ostati.Sve klubove u kojima sam bio igrač ili trener doživljavam kao svoje, kao da su deo mene.Međutim, čast svakome, ali samo je Vojvodina-jedna jedina -V Boškov
User avatar
slanobarac
Posts: 3497
Joined: Tue Dec 09, 2008 4:57 pm
Location: Novi Sad

Re: 20. kolo: c.z. - VOJVODINA, subota 16h (А1П)

Post by slanobarac »

Realnost je da nemamo šta (puno) da izgubimo a možemo mnogo da dobijemo. Uz to i rezultati konkurenata bi nam morali ići na ruku.
DOLE UPRAVA! DOLE SKUPŠTINA!
User avatar
Uvek sa tobom
Posts: 1361
Joined: Wed Jun 24, 2009 12:05 pm

Re: 20. kolo: c.z. - VOJVODINA, subota 16h (А1П)

Post by Uvek sa tobom »

Шта рећи за ову утакмицу, какву послуку порати? Коме?

Задњих нажалост 10 година смо само екипа(и то је јака реч) за сигурне бодове државне мезимице, не памтим да смо чак икада показали и зубе и ознојили се на терену па макар и изгубили, у мечевима са њима смо тотално без воље, идеје и жеље. И шта онда очекивати. Ништа се није променило исто тако неће ни у овом мечу нажалост.

Из свега овога сам се управо и залагао да на овај меч изађу клинци, сматрам да би показали више од ових старијих који изгледа имају превелики респект према државном пројекту.
УВЕК МИ СМО БИЛИ УЗ ТЕБЕ . . .
User avatar
Red Marquis
Moderator
Posts: 3833
Joined: Sun Nov 09, 2008 4:49 pm
Location: West Side

Re: 20. kolo: c.z. - VOJVODINA, subota 16h (А1П)

Post by Red Marquis »

Ne bih ja klince opterećivao ovakvim mečom, ali bi ostavio na klupi sve glavne igrače.
Io odio Belgrado
User avatar
rykerfcv
Posts: 729
Joined: Thu Oct 06, 2022 8:50 pm

Re: 20. kolo: c.z. - VOJVODINA, subota 16h (А1П)

Post by rykerfcv »

Grof Žekula wrote: Tue Jan 31, 2023 9:32 am После 84 дана паузе, у којима се репрезентација прославила на СП, a ми поново крстарили Титаником, вероватно као „најавом“ успешног пролећа, уз необавезно и неуспешно шутирање чак и са беле тачке на мечевима, а после којих се сви у Клубу, предвођени тренерским магом, надају „да ће бити боље него јесенас“, јер је то, наравно, и више него довољно свим Војводинашима, нама и не преостаје ништа друго него да одседимо (и оседимо, ко није, успут) до краја првенства, надајући се да ћемо ми заиста и бити нешто бољи, а наши ривали слабији него у првом делу сезоне.

Када почињеш против оних који после 19 кола имају тричавих 20 бодова више од тебе, може бити да и размишљаш да је и сврсисходније сачувати снаге за оно што предстоји у фебруару (нешто лакши ривали, бар на папиру), јер ће нам март и април донети коначни одговор на питање каква нам је сезона 2022/2023. "Мима" мисли да ће се до тада мање-више коцкице посложити, а код нас је вазда било обратно!

Добисмо и понеко појачање (само у одбрани, као дан је тамо једино „горело“), али о њима ћемо судити када ово све почне. Највеће ће нам бити ако памет (ко има), код многих, надвлада све остало. Мало више борбе и труда, далеко више фудбалске логике и поштења према колегама и самој игри, биће довољно и за који бод више овог пролећа. Од тренера очекујем апсолутно исто – жар, логику и поштење. Према себи, али и према нама!
Мима за ДНЕВНИК wrote:„Као што рекох, све што смо планирали, ми смо и реализовали у минулих тридесетак дана – поновио је тренер Војводине“. –„Данас се адаптирамо на услове у нашем поднебљу, после повраткла из Белека. У данима који следе преостаје нам такмичарска припрема за наставак првенствене трке и прву утакмицу која нас очекује на гостовању код Црвене звезде“.
Бесплатан улаз или ТВ пренос, бирај шта ти је воља. Крећемо!
treba startovati sa klincima i nimalo postovanja prema crvenima i pokusati ih zgaziti.Za svaki duel da se grize takodje i svaku loptu.
ali to nazalost se nece desiti...
Нови Сад је наш,значи хвале се ал серу!
User avatar
Radoye
Administrator
Posts: 8837
Joined: Sun Feb 06, 2005 1:11 am
Location: preko okeana

Re: 20. kolo: c.z. - VOJVODINA, subota 16h (А1П)

Post by Radoye »

slanobarac wrote: Tue Jan 31, 2023 12:53 pm Realnost je da nemamo šta (puno) da izgubimo a možemo mnogo da dobijemo.
Ovo je istina, a istina je i da ovaj ukleti klub ume najbolje da odigra kad se svi najmanje nadamo (i onda posle 10x vise usere u utakmicama koje svi vidimo kao dobijene). Tako da sve je moguce, mada realno da se u dupe sutamo od srece ako prodjemo k'o reprezentacija protiv Brazila - da budemo ocigledno nadigrani jer za bolje i nismo, ali da nekim cudom izbegnemo da nas napune do vrha.
I'm an island, surrounded by a sea of idiots!
Istocno stajanje
Posts: 540
Joined: Thu Jul 23, 2015 11:20 am

Re: 20. kolo: c.z. - VOJVODINA, subota 16h (А1П)

Post by Istocno stajanje »

Nasa sansa jedino moze biti da oni nisu jos uvek uigrani, kao sto je bilo pre dve godine kada smo uzeli bod tamo.
Ubaciti igrace za koje je 100 posto siguran da ce igrati bez respekta prema protivniku. Traore i Baraj se tu uklapaju, kao i Milosevic, Carevic, Cumic i UN. Za ostale nisam siguran, voleo bih da Kabic pokaze zrelost, da NN bar protiv njih ima entuzijazma, da reprezentativci Topic i Simic dobiju motiv vise posle poziva u nacionalni tim.
User avatar
Turija
Posts: 10666
Joined: Thu Feb 03, 2005 11:25 pm
Location: Vojvodina

Re: 20. kolo: c.z. - VOJVODINA, subota 16h (А1П)

Post by Turija »

Nasa sansa je da se zvezda neverovatno ispromasiva i ostane 0:0, kao u Slavoljubovom mandatu u ,,viktoriji" pred nasim golom.

Edit
Pogledam kvotu na Mozzartu
Pobeda zvezde 1,2 pobeda Vose 14 nereseno 6,75.
O cemu da pricamo?
Last edited by Turija on Wed Feb 01, 2023 2:00 am, edited 1 time in total.
Vojvodina je na jednoj strani, a svi ostali su na drugoj.Tako je bilo i tako će zauvek ostati.Sve klubove u kojima sam bio igrač ili trener doživljavam kao svoje, kao da su deo mene.Međutim, čast svakome, ali samo je Vojvodina-jedna jedina -V Boškov
User avatar
Voja
Dežurni spiker
Posts: 9678
Joined: Wed Jan 19, 2005 5:54 pm
Location: Kome trebam, već zna...

Re: 20. kolo: c.z. - VOJVODINA, subota 16h (А1П)

Post by Voja »

Nisam pratio nista sto se tice priprema superligasa,pogledao par nasih meceva i to je to.Cak ne znam ni kakve su rezultate timovi imali.Ali sam nacuo da u zvezdani i nije bas idealna atmosfera da tu svega ima,da ima dosta nezadovoljnih,dosta poljuljanih,nesigurnih u sebe,da ne postoji hijerarhija.... pa eto u toj nekoj opciji vidim nasu sansu,al da ne bude zablude,istu sansu bih video i za bilo koji drugi tim superlige da im umesto nas ide na noge u ovom momentu. Neko napisa da nemamo sta izgubiti tamo.Pa da se to napisalo pre 10 godina zvucalo bi u fazonu: imamo nesto,al ga ne mozemo izgubiti na Marakani,mozemo samo nesto pridodati tome u slucaju dobrog rezultata.A za proteklih 10 godina mi vise nemamo nista.Sve smo izgubili.I iz te perspektive vise ni bukvalno nemamo sta izgubiti.Al i ako pobedimo,nemamo tu pobedu cemu pridodati.Proteci ce mnogo vode Dunavom dok Vosa stekne pravo da se necemu nada na Marakani. Ovako,ekipa je otpisana od kompletne fudbalske javnosti,i potpuno je nebitno ko ce izaci da otalja to. Cak je i termin takav,rekao bih negledljiv,tako da...ne vidim iz koje percepcije bih mogao svrstati mec pod zanimljiv.

Nesto sad premotavam u glavi,pa ne vidim niti jednog igraca koji je spreman da izadje na Marakanu sa stavom: Gari,ovo je VOJVODINA!!!
Image
User avatar
Uvek sa tobom
Posts: 1361
Joined: Wed Jun 24, 2009 12:05 pm

Re: 20. kolo: c.z. - VOJVODINA, subota 16h (А1П)

Post by Uvek sa tobom »

Voja wrote: Wed Feb 01, 2023 1:52 am pa eto u toj nekoj opciji vidim nasu sansu,al da ne bude zablude,istu sansu bih video i za bilo koji drugi tim superlige da im umesto nas ide na noge u ovom momentu.
Претходих сезона било ко да оде на маракану намучи их више него ми, чак и неки фењераш, Јавор, Радник оду тамо дају чак и го нападају, ми одемо само да отаљамо, одемо јер морамо. Већ видим изјаве пре и после утакмице то је звезда...
УВЕК МИ СМО БИЛИ УЗ ТЕБЕ . . .
User avatar
Krle
Posts: 1365
Joined: Mon Jun 16, 2008 4:36 pm

Re: 20. kolo: c.z. - VOJVODINA, subota 16h (А1П)

Post by Krle »

Sačekali smo pripreme, istrpeli napušavanja od direktnih konkurenata za Evropu, stigao je drugi deo sezone, više opravdanja nema. Igrajte taj fudbal više, pokažite da ste sportisti, makar zbog sebe, ako vas već boli cibzar za nas i Novi Sad.
Niko nas ne voli - q.ac nas zaboli
vdn slaninar
Posts: 1007
Joined: Fri Mar 30, 2012 9:46 am

Re: 20. kolo: c.z. - VOJVODINA, subota 16h (А1П)

Post by vdn slaninar »

Лоше игре у првом делу сезоне,сакривене иза високе и активне позиције на табели.Ништа нисмо мењали у овом прелазном року,ослањамо се на постојеће снаге,шта очекивати осим наставка агоније.Нема шансе да ћу гледати играче које неко треба да моли да играју,да трче,још ако Топића стави на штопера,довиђења до срећнијих времена.Дали смо им подршку и оптимизам,добили смо врло мало,сем пар демагошких говора,ништа конкретно.Сада крећу из минуса,мораће добро да преору терен за неке похвале.
Знаћемо да се нешто померило на боље кад мечеве са циганима будемо дочекивали у атмосфери на нож,а не овако већ пишемо пораз,шетња,излет,можда нас пусте...
User avatar
Turija
Posts: 10666
Joined: Thu Feb 03, 2005 11:25 pm
Location: Vojvodina

Re: 20. kolo: c.z. - VOJVODINA, subota 16h (А1П)

Post by Turija »

https://www.zurnal.rs/sr/clanak/146806/ ... a-marakani

Realna i odmerena izjava Veljka Simica.
Sad samo jos treba da bude tako.
Vojvodina je na jednoj strani, a svi ostali su na drugoj.Tako je bilo i tako će zauvek ostati.Sve klubove u kojima sam bio igrač ili trener doživljavam kao svoje, kao da su deo mene.Međutim, čast svakome, ali samo je Vojvodina-jedna jedina -V Boškov
Locked