18. kolo: Spartak - VOJVODINA 1:1 (0:0)

User avatar
Voja
Dežurni spiker
Posts: 9678
Joined: Wed Jan 19, 2005 5:54 pm
Location: Kome trebam, već zna...

Re: 18. kolo: Spartak - VOJVODINA 1:1 (0:0)

Post by Voja »

Uvek za sebe govorim da se ne razumem u fudbal,jer ga nikad nisam igrao... ovo sto pisem po forumu je samo oslobadjanje mojih fudbalskih misli koje nekad budu tacne,cesto pogresne,ali moram da priznam dok sam jos na samom startu sezone kada smo imali 4-5 centarfora u timu i mozda i po 3 para bekova pisao da su nam najslabije pozicije u timu bekovi i centarfor i dok su mediji (I Kurtes u prenosima iz Slovenije) na sva zvona hvalili prekid igru Vose pisao da je to jedna velika obmana i da nismo ni malo opasni u prekidu bio izgleda debelo u pravu.
Image
User avatar
Deep Purple
Posts: 3838
Joined: Thu Aug 13, 2020 11:42 am

Re: 18. kolo: Spartak - VOJVODINA, subota 18h

Post by Deep Purple »

@Turija

Golmani česti primaju gol kroz noge iz te pozicije jer se sa njima radi da u tim trenutcima rizikuju i ostavljanu tu prostor da bi ostatak gola više pokrili. Svakako je golman za onaj gol najmanji krivac. Ljudi zaboravljaju da je Carević za golmansku poziciju jako mlad i da mi u teoriji imamo golmana za sledećih deset godina u vidu njega. (U teoriji)


To nema veze sa trenerskim kvalitetima Saule, jer se na kraju dana sve vrti oko igrača i od njih zavisi, možeš nekome da crtaš ali ako ne zna onda ne zna, kao što je Vujke uporedio igrače koje vide autoput i igrače koji vide puteljke. Ne slažem se oko Vitasa i Traore-a. Vitas je bolji igrač, mnogo se bolje postavlja i njemu sami treba malo vremena i biće super, ima sve potrebno za štopera.

Nama je najveći problem defanzivni blok u vezi, često bekovi istrče da isprave njihove greške i onda se štoperski par nađe na vetrometini. Znači najnezahvalnije je da se oni kritikuju jer najveće kritike u ovoj ekipi treba da snose vezni red i centarfor što se tiče igračkog kadra. Nadam se dvojici kvalitetnih veznjaka na zimu i videćete koliko ova ekipa može drugačije da igra. Koliko oslobođenije i bolje. Kada Busnić i Miletić na kraju polusezone dođu do startnih jedanaest jasno je da nam je vezni red lošeg kvaliteta. Busnić je u veznom redu definitivno najškolovaniji fudbaler ali ima manu spore reakcije zbog koje ne može da bude često starter. Dok je Miletić još jako mlad za ovakvu ulogu jer on je po prirodi vezni red koji drži vezu a on to još uvek ne može da iznese.

@Voja

Nema šta od starta sezone si pogodio u srž problema ekipe.
Napadač - gol igrač i barem jedan kvalitetan vezista koji nameće tempo utakmice i može da se igra na način na koji trener želi. (Ako uopšte i znamo šta on želi da igra)
User avatar
Turija
Posts: 10668
Joined: Thu Feb 03, 2005 11:25 pm
Location: Vojvodina

Re: 18. kolo: Spartak - VOJVODINA 1:1 (0:0)

Post by Turija »

@Deep
Ne krivim ja Carevica za primljeni gol ni najmanje, nego sam napisao da je to bio slag na tortu svih gresaka u nizu, pocev od nepreciznog dodavanja lopte glavom od strane Vitasa, pa zavrsno sa reakciom Bjegovica.
Po meni, Vitas nije bolji od Traorea, jer je mnogo sporiji. Grese podjednako, samo Traorevi startovi izgledaju nesto rizicnije. U skoku tu su i ofanzivno i defanzivno ( i Vitas je skrivio par golova i kartona). I dalje mislim da je greska sto se ne proba i sa Jelenkovicem. Ne tvrdim da je bolji, ali kako stojimo sa stoperima, morao je dobiti priliku, kada je mnogo igraca vec dobilo, na pozicijama gde nismo toliko slabi.

To sto si napisao u vezi godina Carevica i Simica, vazi i za Traorea i Vitasa jos vise. A, zar stvarno mislis da ce se Carevic zadrzati 10 godina u Vosi? U Vosi, poneko ( ko je los, a ima zaledjinu) ostaje najduze 2-3 godina, a ako je dobar 1,5 maksimalno.
U vezi dolaska Carevica ( nemam nista protiv, opravdao je ocekivanje) samo sam naveo da nam nije bilo najpotrebnije pojacanje na golmanskoj poziciji.

Slazem se sa tobom da je najveci problem u vezi na bekovskim pozicijama i centarforu, a isto i sa stoperima.
Kad saberes, ispada svuda i do trenerske klupe, pa i dalje.
Letos je kao radjen veliki remont, a sto bi rekao nekadasnji radio komentator Ivan Tomic za igraca Dinama ( Senzena):
Velik promet, mala korist.
Vojvodina je na jednoj strani, a svi ostali su na drugoj.Tako je bilo i tako će zauvek ostati.Sve klubove u kojima sam bio igrač ili trener doživljavam kao svoje, kao da su deo mene.Međutim, čast svakome, ali samo je Vojvodina-jedna jedina -V Boškov
User avatar
gospodinFKV
Posts: 4788
Joined: Sun Apr 01, 2012 1:06 pm
Location: gde treba

Re: 18. kolo: Spartak - VOJVODINA 1:1 (0:0)

Post by gospodinFKV »

Zao mi je sto izgubili 4 boda od ovako krs ekipe. Ugazili smo ih.
Nas najveci problem je to sto nismo izasli u Evropu, te nam trziste zaista nije bilo naklonjeno, ali to je Vosa. Imas Evropu - nemas novac. Imas novac - nemas Evropu, pa preplacujes Malbasica i Nemanju Nikolica.

Uradice se doselekcija, pa cemo imati pristojniju ekipu na prolece. Koliko god ponavljao kao papagaj da NN mora iza klasicnog napadaca, sad sam misljenja da NN treba da ide, jer iza napadaca imamo UN, koji igra sasvim korektno. Ima top u nozi, prekidi su mu dobri, kreativan je. Da je NN malo manje NN, rekao bih da treba na klupu, ali covek s takvom ''harizmom'' na klupi bi bio smrt za svlacionicu.
CRD FCV
Posts: 1603
Joined: Mon Dec 23, 2013 6:47 pm

Re: 18. kolo: Spartak - VOJVODINA, subota 18h

Post by CRD FCV »

Након одгледаног извештаја, јер се нема довољно Арена на овом свету да покрију пренос наше лиге, утисак је да смо одиграли одлично само је реализација била проблем. Они дали гоч из једиме полуприлике. Штета што се низ победа није наставио искористила прилика да се смањи заостатак за осталим екипама и побегне пратиоцима.
Чумић је дефинитивно улов прошлог прелазног рока, занима ме шта нас чека у следећем
Nevernik II
Posts: 448
Joined: Fri Jun 10, 2022 3:29 pm

Re: 18. kolo: Spartak - VOJVODINA, subota 18h

Post by Nevernik II »

CRD FCV wrote: Sun Nov 06, 2022 1:03 pm Чумић је дефинитивно улов прошлог прелазног рока, занима ме шта нас чека у следећем
Čumić definitivno jedina prava kupovina.
Treba nam jedno još pet takvih :)

Ovi ostali imaju dovoljno kvaliteta & želje da naprave neki potez koji donosi poneku pobedu protiv prosečnih ekipa ali nemaju dovoljno kvaliteta za ono što nama treba (Evropa i dominacija protiv lokalnih timova).

Svi nešto očekuju rezove na zimu i nove dolaske ali nisam nešto siguran da će to da se dogodi. Ne samo zato što je ponuda na tržištu mnogo manja tokom zime.
User avatar
Radoye
Administrator
Posts: 8837
Joined: Sun Feb 06, 2005 1:11 am
Location: preko okeana

Re: 18. kolo: Spartak - VOJVODINA 1:1 (0:0)

Post by Radoye »

Turija wrote: Sun Nov 06, 2022 12:49 pm Kad saberes, ispada svuda i do trenerske klupe, pa i dalje.
Kao sto rekoh tokom same utakmice, 100 k*raca nam fali. Ili kako je to moj deda govorio, i sreda i krajevi... Tesko je tu izdvojiti sta je najveci goruci problem kada se svemu i svakome bas moze naci nekakva zamerka. Kad se u domacem fudbalu - pa i kod nas na Vujadinu - sistematski decenijama lose radi onda se na raspolaganju imaju samo poluproizvodi kojima svima nesto fali jer nisu u potpunosti savladali neke najosnovnije elemente fudbalske igre. E sad, neki od njih imaju vise neki manje prirodnog talenta pa od tih talentovanijih neko uspe i da se proda napolje i tamo stasa u igraca, ali ovo sto je ovde bilo da su to mladi bilo da su to matori povratnici uglavnom je sve falicno. To vazi i za prosecne superligaske strance jer da valjaju bili bi negde drugde - iz ovog jedino izdvajam blizanacke strance jer oni svoje preplacuju (jer im se moze, nije iz njihovog dzepa) pa zato i imaju razliku u kvalitetu koja se uz vec poslovicno "domacinsko" sudjenje ogleda i na tabelama sampionata svake sezone. Uglavnom, fudbal u Srbiji je na aparatima sa jako slabim prognozama za prezivljavanje samo sto se retko ko usudjuje to javno i da kaze, a trenutno reprezentativni rezultati i poneki evropski izlet blizanaca (koji svakako nisu ogledalo kvaliteta domaceg sampionata) daju laznu sliku i optimizam.

E sad u takvoj situaciji treneri (a i oni su isto kao i igraci vecinom priuceni a ne i nauceni, usput dobar deo njih nije imun ni na korupciju i ostale vanterenske igre i aktivnosti slicnog tipa) treba sav taj poluproizvod i skart da ukomponuju u nekakvu funkcionalnu fudbalku ekipu. I stagod da uradis uvek je seci usi krpi dupe jer ako umesto Petrovica ubacis Jovanovica mozda ces resiti jedan problem ali ces uvesti neki drugi problem jer nijedan od njih nije kompletan igrac. Pa onda jos i generalno slabo trcanje svih nasih ekipa jer igraci nisu fizicki spremni (sto na kraju krajeva ide i trenerima na dusu) i onda gledamo mucenje i davljenje lopte gde obe ekipe na terenu igraju prevazidjen ziheraski 4-2-3-1 na kontre jer niti imaju ideju niti fizicke predispozicije za bilo sta drugo. Zato cim izadjemo u Evropu i naidjemo na iole ozbiljnijeg protivnika to sve pukne k'o mehur od sapunice...

Ovde bukvalno samo kompletan remont pomaze, a za to ne postoje ni sredstva (finansijska) ni volja (politicka). A verovatno ni mi nismo bolje od ovoga ni zasluzili da imamo jer smo sami dopustili da do ovoga i dodje... :frown:
I'm an island, surrounded by a sea of idiots!
fare
Posts: 2787
Joined: Fri Apr 06, 2012 11:32 pm
Location: LALIC

Re: 18. kolo: Spartak - VOJVODINA 1:1 (0:0)

Post by fare »

Što se mene tiče na Zimu mogu lagano da idu Simić V, NN, Malbašić, Topić Zukić Baray, Milosavljević. a jedina prava pojačanja
Čumić, Uroš Nikolić i Carević a ove sezone me pozitivno iznenadio Busnić.
User avatar
slanobarac
Posts: 3497
Joined: Tue Dec 09, 2008 4:57 pm
Location: Novi Sad

Re: 18. kolo: Spartak - VOJVODINA 1:1 (0:0)

Post by slanobarac »

fare wrote: Sun Nov 06, 2022 11:11 pm Što se mene tiče na Zimu mogu lagano da idu Simić V, NN, Malbašić, Topić Zukić Baray, Milosavljević. a jedina prava pojačanja
Čumić, Uroš Nikolić i Carević a ove sezone me pozitivno iznenadio Busnić.
A Trener?
DOLE UPRAVA! DOLE SKUPŠTINA!
User avatar
Turija
Posts: 10668
Joined: Thu Feb 03, 2005 11:25 pm
Location: Vojvodina

Re: 18. kolo: Spartak - VOJVODINA 1:1 (0:0)

Post by Turija »

slanobarac wrote: Mon Nov 07, 2022 7:53 am
fare wrote: Sun Nov 06, 2022 11:11 pm Što se mene tiče na Zimu mogu lagano da idu Simić V, NN, Malbašić, Topić Zukić Baray, Milosavljević. a jedina prava pojačanja
Čumić, Uroš Nikolić i Carević a ove sezone me pozitivno iznenadio Busnić.
A Trener?
Moramo da se pomirimo sa tom cinjenicom da Trener ostaje, pa neka mu dovedu nedostajuce igrace i da vidimo da je sa velikim T (ili je to Lazetic)?

PS
Petric je, takodje, dosao u rastimovan tim, pa je odmah zategao ekipu, bez ,,Procesa" (kafkijevskog).
Vojvodina je na jednoj strani, a svi ostali su na drugoj.Tako je bilo i tako će zauvek ostati.Sve klubove u kojima sam bio igrač ili trener doživljavam kao svoje, kao da su deo mene.Međutim, čast svakome, ali samo je Vojvodina-jedna jedina -V Boškov
User avatar
slanobarac
Posts: 3497
Joined: Tue Dec 09, 2008 4:57 pm
Location: Novi Sad

Re: 18. kolo: Spartak - VOJVODINA 1:1 (0:0)

Post by slanobarac »

Gubljenje vremena je sa ovim Trenerom.
DOLE UPRAVA! DOLE SKUPŠTINA!
User avatar
Turija
Posts: 10668
Joined: Thu Feb 03, 2005 11:25 pm
Location: Vojvodina

Re: 18. kolo: Spartak - VOJVODINA 1:1 (0:0)

Post by Turija »

@Slanobarac
Cinjenica je da smo sa Trenerom mnogo izgubili u polusezoni, ali srecnim okolnostima i slabom konkurencijom, jos smo u igri na oba fronta.

Prvo poluvreme protiv Spartaka malo obecava, jer su bili bolje namesteni, nego ranije ( kondicije i tempa jos uvek nema :oops: ). Dati gol protivniku je i dalje neresiva enigma za sve, osim za Cumica (i iz prekida UNa), dok nam je vezni red i odbrana u potpunom rasulu ( osim oba golmana).

S druge strane, bilo je i gorih trenera u Vosi, kao i na konferencijama za medije ( gde se vrtela i ponavljala prazna prica, ovaj put samo malo bolje upakovana neispunjenim obecanjima).
Rastavac se do sada pokazao kao nekonkretan trener, za razliku npr. od Petrica, pa i Lazetica.

Trece, ako bi dosla ta 2 prava pojacanja ( sto @ Deep najavljuje), onda vise Trener nema otstupnice na terenu. Do njega je da spremi i ,,upakuje" ekipu. Da li zna, moze ili ne moze?
Vojvodina je na jednoj strani, a svi ostali su na drugoj.Tako je bilo i tako će zauvek ostati.Sve klubove u kojima sam bio igrač ili trener doživljavam kao svoje, kao da su deo mene.Međutim, čast svakome, ali samo je Vojvodina-jedna jedina -V Boškov
User avatar
gospodinFKV
Posts: 4788
Joined: Sun Apr 01, 2012 1:06 pm
Location: gde treba

Re: 18. kolo: Spartak - VOJVODINA 1:1 (0:0)

Post by gospodinFKV »

Dobro, ne bih ja bas mnogo poredio rad u Vojvodini i rad u partizanu.
Petric jeste uradio nesto, i ne deluje kao sljam poput njegovih prethodnika (sto mislim da je prilicno osvezavajuce), ali mislim da je mnogo lakse ''nastimati'' blizanca, bio on manje ili vise favorizovan u tom trenutku, nego Vojvodinu. Dovoljno je pogledati sudijske odluke u Topoli, jer se u takvim utakmicama vidi da se taj neki mrsavi prikljucak vestacki drzi.

Da ekipa luta, to stoji, ali treba imati na umu taj pad na psiholoskom planu kad su nam na pravdi boga izbili 6 bodova iz dzepa u krucijalnim trenucima po razvoj tima. Ko zna kako bi to izgledalo da mi sad recimo imamo isti broj bodova kao TSC, ali ono, i da baba ima krila, bila bi avion. Vide se obrisi igre koju zelimo, ali to i dalje deluje prilicno dunsterski, a jos i gore kada ekipa psihicki padne, sto smo videli u prethodna dva meseca. Ono cega se ja pribojavam jeste to da ce trener ostati i nakon zavrsene sezone, ako budemo u prvih 5. To mislim da ce morati da se desi (ne ostanak, vec nase prisustvo u prvih 5), zbog ulozenih drzavnih novaca, i da ce se to tretirati kao ispunjen cilj, odnosno da smo na putu da ispunimo cilj (grupna faza LK), sve dok ne ispadnemo u kvalifikacijama. Ja mislim da je s ovim igrackim kadrom sve ispod treceg mesta apsolutni fejl.

Sto se Veljka Simica tice, ja mislim da je on u glavi vec otisao iz kluba. Ako su one ponude istinite, a on ostao, da bi nakon mesec dana ekipa onako strasno pala na psiholoskom planu, mislim da je on spreman da ide. Uradio je dosta za klub, vukao kad niko drugi nije, i mislim da treba ljudski da se razidjemo i da mu klub izadje u susret. Nikome ne koristi ova situacija.
User avatar
Uvek sa tobom
Posts: 1362
Joined: Wed Jun 24, 2009 12:05 pm

Re: 18. kolo: Spartak - VOJVODINA 1:1 (0:0)

Post by Uvek sa tobom »

На страну лоша игра, по мени се она није ништа суштински поправила, осим што је неки противник лошији од другог, ал шта је са изменама, он мења у 82. минуту, а имамо неповољан резутат цело друго полувреме, па јел можемо ми да играмо са нападачем и НН, јел можемо то барем да пробамо, ил чекамо припреме!? Закаснеле измене, Малбашић очајан касно замењен, још ове две да прегрмимо и да се сви одморимо.
УВЕК МИ СМО БИЛИ УЗ ТЕБЕ . . .
User avatar
Maki
Posts: 1112
Joined: Thu Mar 22, 2018 5:16 pm
Location: Liman III

Re: 18. kolo: Spartak - VOJVODINA 1:1 (0:0)

Post by Maki »

Uvek sa tobom wrote: Mon Nov 07, 2022 2:17 pmЈош ове две да прегрмимо и да се сви одморимо.
Upravo tako, više čekam kraj nego prošle sezone. Ovo je mučenje. Samo sredu da preživimo.
Locked