10. kolo: VOJVODINA - Voždovac 2:1 (0:0)

User avatar
Krle
Posts: 1365
Joined: Mon Jun 16, 2008 4:36 pm

Re: 10. kolo: VOJVODINA - Voždovac, nedelja u 18h

Post by Krle »

Bitno je da smo metnuli gol u 92. min, a ne da smo ga primili. Bitno je da imamo klupu koja može da promeni tok utakmice. Bitno je i da nam je prvenstvena sudbina u našim rukama i da su sudije izgleda dobile po ušima (ne zaboravimo da su to uglavnom panduri i slični žbiri).
Bitno je da uviđamo mane i radimo da ih ispravimo. Bitno je i da Firma shvati da deca na istoku (koje ima sve više) dobijaju frasove od topovskih udara, a da im se baklje sviđaju.
Najbitnije je da postoji pozitivna selekcija i da se za mesto u prvom timu bori, a ne da je to stavka u ugovoru. Ipak, sledi nam Trgovački, a pravo lice videće se protiv državnih tojaša s Topčidera.
I da, svi smo ljudi, bez obzira na boju kože ili boga kome se molimo ili ne.
Niko nas ne voli - q.ac nas zaboli
fare
Posts: 2787
Joined: Fri Apr 06, 2012 11:32 pm
Location: LALIC

Re: 10. kolo: VOJVODINA - Voždovac, nedelja u 18h

Post by fare »

Da ne beše prosipanja bodova protiv Radnika i Kolubare i Lučana i krađe protiv Spartaka baškarili bi se se na 1 mestu i lagano čekali cigane u Novom Sadu. Za sada svaka čast i za upravu i igrače i uopšte sve ali svoje mišljenje ću dati tek posle gostovanja cigana. Ponašanje uprave igrača ii normalno oće li biti opet mutnih radnji.
User avatar
Voja
Dežurni spiker
Posts: 9678
Joined: Wed Jan 19, 2005 5:54 pm
Location: Kome trebam, već zna...

Re: 10. kolo: VOJVODINA - Voždovac, nedelja u 18h

Post by Voja »

fare wrote: Sun Sep 04, 2022 11:32 pm Da ne beše prosipanja bodova protiv Radnika i Kolubare i Lučana i krađe protiv Spartaka baškarili bi se se na 1 mestu i lagano čekali cigane u Novom Sadu. Za sada svaka čast i za upravu i igrače i uopšte sve ali svoje mišljenje ću dati tek posle gostovanja cigana. Ponašanje uprave igrača ii normalno oće li biti opet mutnih radnji.
Pa treba biti realan i zvezda ih je prosula protiv Partizana i TSCa,a nadam se da ce i protiv Pazara :D
Image
Taxista
Posts: 119
Joined: Mon Jul 25, 2022 7:03 pm

Re: 10. kolo: VOJVODINA - Voždovac 2:1 (0:0)

Post by Taxista »

Euforični smo jasno zbog rezultata,i ja sam.Ali...Carević i Traore su nas iščupali danas i to od katastrofe.Naših bekova u odbrani"gotovo"da nije bilo danas.Koliko ubačenih lopti je Traore danas skinuo to sam Bog sveti zna.Poluvreme 0:6 šutevi u okvir gola.Fortuna je danas bila uz nas,i siguran sam da smo nagrađeni za one manifetluke i promašaje,ali ova igra ne sme da se ponovi.Svaki duel su oni dobili,i to bode baš oči.(Izumimam crno dete,Traorea).Prekidi i dalje beskorisni,Baraj nervozan,NN nonšalantan.Bekovi napred vrlo dobri(asistenti za oba gola),pozadi klimavo.Topić odličan umesto Busnića,i naravno Čumićevo sokače izbriljiralo za 35 min koliko je proveo na terenu.
User avatar
Deep Purple
Posts: 3835
Joined: Thu Aug 13, 2020 11:42 am

Re: 10. kolo: VOJVODINA - Voždovac 2:1 (0:0)

Post by Deep Purple »

Ali pazite gde se nalazi NN kod drugog gola, verovatno je čuvao da ne primimo :mrgreen:
User avatar
Milan
Posts: 4151
Joined: Wed Sep 14, 2005 5:44 pm
Location: Vojvodina

Re: 10. kolo: VOJVODINA - Voždovac, nedelja u 18h

Post by Milan »

Za onaj huk i osecaj u 92. minutu se zivi!


slanobarac wrote: Sun Sep 04, 2022 6:55 pm
Mi smo ubedljivo najsporija ekipa, bez tranzicije, igrači stoje i tako primaju loptu. Nema kretnje, razvlačenja odbrane.

Slazem se. Ovo gore navedeno je sve suprotno od onog kako je danas Vozdovac igrao. Kad Vosa poraste, voleo bih da igra moderno i brzo kao Vozdovac veceras (dok nisu poceli da se brane). Brine me sto kod nas ne vidim ni naznake ovakve igre.

U sredini nam i dalje zjapi prevelika rupa.

Dodao bih i da je meni, za razliku od mnogih, Bjekovic prilicno slab i voleo bih da vidim nekog drugog na beku.

Velika šteta za prosute bodove na nekoliko utakmica.

U loži puno bivših njuški iz kluba. Nadam se da su samo u prolazu…
POŠTO OBRAZ ???!!!
NorthTribune
Posts: 101
Joined: Tue Aug 30, 2022 7:45 pm

Re: 10. kolo: VOJVODINA - Voždovac 2:1 (0:0)

Post by NorthTribune »

Au, drugari, mora se reci nezaslužena pobeda :greenbutt: Vozdovac je opet pokazao kvalitet, igrali su svoju igru na teškom gostovanju i nisu nagradjeni za to...ali dobro, vratiće im se u budućnosti...Kao što se i Voši vratilo večeras za nezasluženo ispuštene bodove na nekim prethodnim utakmicama..
Čumić je pokazao da može biti taj x faktor Vojvodine..Sve u svemu, tek je Vojvodina na početku procesa i treba biti strpljiv..Korak po korak..Ni Rim se nije sagradio za jedan dan...
Sad ste lideru na bod zaostatka uz utakmicu više, a kako taj lider igra i u kakvoj je energiji ne bi me čudilo da zaostalu utakmicu u NS-u dočekate i sa prvog mesta..

P.S. Živim u NS-u ali tek prva generacija :mrgreen: tako da nisam baš klasičan "izdajnik grada" :mrgreen:
User avatar
LIMAN
Posts: 196
Joined: Tue Aug 30, 2016 3:42 pm

Re: 10. kolo: VOJVODINA - Voždovac 2:1 (0:0)

Post by LIMAN »

Samo cu reci da je Topic izrastao u ozbiljnog fudbalera.
Само храбро до нове победе, але...
User avatar
Voja
Dežurni spiker
Posts: 9678
Joined: Wed Jan 19, 2005 5:54 pm
Location: Kome trebam, već zna...

Re: 10. kolo: VOJVODINA - Voždovac, nedelja u 18h

Post by Voja »

Milan wrote: Sun Sep 04, 2022 11:55 pm
slanobarac wrote: Sun Sep 04, 2022 6:55 pm Mi smo ubedljivo najsporija ekipa, bez tranzicije, igrači stoje i tako primaju loptu. Nema kretnje, razvlačenja odbrane.
Slazem se. Ovo gore navedeno je sve suprotno od onog kako je danas Vozdovac igrao. Kad Vosa poraste, voleo bih da igra moderno i brzo kao Vozdovac veceras (dok nisu poceli da se brane). Brine me sto kod nas ne vidim ni naznake ovakve igre.

U sredini nam i dalje zjapi prevelika rupa.

Dodao bih i da je meni, za razliku od mnogih, Bjekovic prilicno slab i voleo bih da vidim nekog drugog na beku.
Sto se tog huka tice,publika pokazuje,a i mi na forumu ovde da nam samo malo (kvaliteta) treba i da smo na sedmom nebu.Sto znaci da nismo babaroge sto se tice kritika vec naprotiv. Ali ono sto bode oci je prevelika ljubav prema nasoj deci,iako nam se (ustvari mislim da meni jos i nije) 100x obila o glavu (mislim cak i na prelaske medj blizance) i to je ono sto mnoge na tribinama i mnoge na forumu cini slabim i nerealnim prilikom sagledavanja situacije.Ja se sve suzdrzavam da kazem,ali Pantovic je danas prolazioo kad je hteo i koliko je hteo...
Kazes da te brine sto nema naznake igre kakvu bi ti voleo,pa trubim vec mesecima,a i danas sam pristojno upitao koliko uopste nas trener utice na igru tima.Iskren da budem jos ne vidim trenerov "rukopis" u igri.

Za sredinu se slazem,ali i dalje mislim da nam su nam najveci problem bekovi i centarfor.
Videcemo sta ce biti sa Antonijevicem,ali ono sto ocekujem je da ce on veoma tesko da se izbori za sansu,jedino ako bude kartona.... Donekle mogu samo da primetim ideju u igri dok je Busnic tu i dok se u zacetku napada spusta maltene na poziciju stopera,pa mozda zato i price o Satari i dolazak Antonijevica vode ka jednom sistemu,al videcemo
Image
CRD FCV
Posts: 1603
Joined: Mon Dec 23, 2013 6:47 pm

Re: 10. kolo: VOJVODINA - Voždovac 2:1 (0:0)

Post by CRD FCV »

Пошто је овде све већ речено, слажем се са већином, да изнесем виђено на трибини. Одлична посета, доста деце, доста и оних старијих. Кад смо код њих, данас сам приметио, не знам да ли је то од раније, застава Старе гарде није на истоку.
Krle wrote: Sun Sep 04, 2022 11:32 pm Bitno je i da Firma shvati da deca na istoku (koje ima sve više) dobijaju frasove od topovskih udara, a da im se baklje sviđaju.
Ово бих подвукао, има то смисла и свој шмек али ови топовски су превише децибела за једну утакмицу.

Изненадило ме колико је деце пратило где је Пикси, чекали су да га виде као највећег идола. Мислио сам да та генерација ни не зна ко је он. Кад смо ко њега, један велики и шмекерски потез Збиљића - један клинац дошао да се слика са Пиксијем и овај пристао на то. Видели остали клинци па би и они да се сликају, дошли тамо горе ал Пикси већ у другој некој причи. Остаде ту Збиљић, види он то и дохвати Пиксија те га замолио да се врати и слика са њима. Овај се врати, клинци се сликали, сви срећни. Свака част Збиљићу!

Какав деби Чумића, режисер као да га је писао. Бараја бих послао на клупу, превише саможив онда кад не треба. Раставац донео победу са изменама. Топић показао класу и види се да ће бити нешто од њега, фалили су му квалитетни саиграчи као и Симићу. Са друге стране Зукићу ни то не помаже.

Стара бољка која нас кошта живаца и бодова, кретање играча. Зашто је тако тешко прићи саиграчу који има лопту. Онај ко има лопту у својим ногама нема коме да је дода, сви су негде сакривени, нико не прилази нити се открива. То се мора решити, треба више кондиције да би се то могло истрчати.

Битна три бода, треба победити и онда када нисмо квалитетнији на терену. Није могуће бити без пораза у сезони, осим ако ниси Арсенал у оној сезони или државни пројекат, ближи се и тај тренутак и не сме нас то избацити из такта. Само наставити својим путем до циља - квалитетан фудбал и излазак у Европу.
Karlsson
Posts: 2113
Joined: Wed Aug 21, 2013 9:39 pm

Re: 10. kolo: VOJVODINA - Voždovac 2:1 (0:0)

Post by Karlsson »

Sad primetih da ni Vidakov nije bio u protokolu. Isto tako zanimljivo da kada je Čumić postigao drugi gol jedan od prvih koji je uleteo na teren da slavi je bio Baraj.
User avatar
Maki
Posts: 1111
Joined: Thu Mar 22, 2018 5:16 pm
Location: Liman III

Re: 10. kolo: VOJVODINA - Voždovac, nedelja u 18h

Post by Maki »

Voja wrote: Mon Sep 05, 2022 12:24 amTrubim vec mesecima,a i danas sam pristojno upitao koliko uopste nas trener utice na igru tima.Iskren da budem jos ne vidim trenerov "rukopis" u igri.

Donekle mogu samo da primetim ideju u igri dok je Busnic tu i dok se u zacetku napada spusta maltene na poziciju stopera,pa mozda zato i price o Satari i dolazak Antonijevica vode ka jednom sistemu,al videcemo
Prve utakmice posle priprema su pokazale Mimin rukopis, a sada imamo u timu maltene pola igrača koji nisu prošli pripreme, a biće ih možda i još. I stvarno, kao da sve gore igramo, a imamo sve bolje rezultate. To je zbog lucidnih poteza napadača koji samo blesnu i pokažu individualni kvalitet.

Što se tiče sistema 3-4-3, poslednje tri utakmice ga igramo u fazi napada i zato nam zuji u odbrani, jer smo bušni na kontre. Busnić je kao centralni štoper to dobro pokrivao, a na tom mestu nikako ne treba stavljati Topića, već je korisnije kao sinoć da igra na poziciji Milosavljevića, ako Mima nastavi da forsira taj sistem.
U odbrani igramo sa četiri igrača u liniji, tj. transformišemo se u 4-3-2-1 ili tako nešto.
User avatar
churguzijanac
Posts: 2034
Joined: Tue Feb 22, 2011 10:23 pm

Re: 10. kolo: VOJVODINA - Voždovac 2:1 (0:0)

Post by churguzijanac »

Karlsson wrote: Mon Sep 05, 2022 1:21 am Sad primetih da ni Vidakov nije bio u protokolu. Isto tako zanimljivo da kada je Čumić postigao drugi gol jedan od prvih koji je uleteo na teren da slavi je bio Baraj.
Važno da se na forumu Barayu svašta spočitava, sebičnost i nerezonski šutevi, a ne vidi se kad Nikolić pretera sa njegovim petama.
User avatar
Turija
Posts: 10666
Joined: Thu Feb 03, 2005 11:25 pm
Location: Vojvodina

Re: 10. kolo: VOJVODINA - Voždovac, nedelja u 18h

Post by Turija »

Maki wrote: Mon Sep 05, 2022 7:59 am
Voja wrote: Mon Sep 05, 2022 12:24 amTrubim vec mesecima,a i danas sam pristojno upitao koliko uopste nas trener utice na igru tima.Iskren da budem jos ne vidim trenerov "rukopis" u igri.

Donekle mogu samo da primetim ideju u igri dok je Busnic tu i dok se u zacetku napada spusta maltene na poziciju stopera,pa mozda zato i price o Satari i dolazak Antonijevica vode ka jednom sistemu,al videcemo
Prve utakmice posle priprema su pokazale Mimin rukopis, a sada imamo u timu maltene pola igrača koji nisu prošli pripreme, a biće ih možda i još. I stvarno, kao da sve gore igramo, a imamo sve bolje rezultate. To je zbog lucidnih poteza napadača koji samo blesnu i pokažu individualni kvalitet.

Što se tiče sistema 3-4-3, poslednje tri utakmice ga igramo u fazi napada i zato nam zuji u odbrani, jer smo bušni na kontre. Busnić je kao centralni štoper to dobro pokrivao, a na tom mestu nikako ne treba stavljati Topića, već je korisnije kao sinoć da igra na poziciji Milosavljevića, ako Mima nastavi da forsira taj sistem.
U odbrani igramo sa četiri igrača u liniji, tj. transformišemo se u 4-3-2-1 ili tako nešto.
Mislim da ste sami odgovorili na pitanje kakav je rukopis naseg trenera, tj.da je dobro procenio mogucnosti igraca i nacin kako da ih najbolje uklopi u tim, koristeci njihove individualne kvalitete u napadu.
Cini mi se da vecina nasih igraca ne moze puno da trci? Oni sto mogu to krpe koliko stignu.

Ofanzivno smo individualno nepredvidivi i dosta kvalitetni, uz potrebu otklanjanja nepotrebnih gresaka ( kako je vec Rastavac i rekao u vezi igre Kabica). Dosta igraca ima tvrd prijem lopte i zato se oslanjamo na njihov drugi individualni kvalitet.
Kad bekovi odu u napad, defanzivno smo rupicati u kontri protivnika. Za sada tu ,,vade" situacije Traore i golmani, a fali jos jedan dobar defanzivac, a ofanzivan u prekidima.

U napadu nedostaje bolja realizacija i pravi gol igrac. Verujem da cemo to vremenom resiti. Dovesti igraca koji ce da sutira na gol, kao juce Cumic, a biti opasan i dominantan u skoku. I nekog ko ume da zadrzi loptu i bolje je distribuira pri nasem vodjstvu, da ne primimo odmah gol (mozda se Topic kandidovao sinoc?).
Vojvodina je na jednoj strani, a svi ostali su na drugoj.Tako je bilo i tako će zauvek ostati.Sve klubove u kojima sam bio igrač ili trener doživljavam kao svoje, kao da su deo mene.Međutim, čast svakome, ali samo je Vojvodina-jedna jedina -V Boškov
Istocno stajanje
Posts: 540
Joined: Thu Jul 23, 2015 11:20 am

Re: 10. kolo: VOJVODINA - Voždovac 2:1 (0:0)

Post by Istocno stajanje »

Uh, aj da kazemo da nam se malo sreca vratila. Pogotovo pred, po meni, utakmicu polusezone sa Cukom.
Dupla intervencija Carevica kad smo svi videli loptu u golu :lala: Nije Barsa luda sto je bio kod njih.
Cumic kao strasno dobro pojacanje.
i treci najbitniji momenat, da li je neko zapazio u drugom poluvremenu: Krenuo igrac Vozdovca u kontru sam, Traore na nekih 5 metara iza njega, a nakon bukvalno dve sekunde Traore ga stize, bojao sam se da ga ne srusi i dobije crveni, ali se izgleda igrac Vozdovca uplasio :mrgreen:
Da dovedemo jos stopera i desetku i da onda vidimo koliko mozemo.
Locked