10. kolo: VOJVODINA - Voždovac 2:1 (0:0)

Vojvodjanin123
Posts: 175
Joined: Sat Jul 09, 2022 6:59 pm

Re: 10. kolo: VOJVODINA - Voždovac, nedelja u 18h

Post by Vojvodjanin123 »

Passazir wrote: Sun Sep 04, 2022 9:04 pm Pohvalio bi bekove danas. Đorđević sprinta uz liniju u 90-om kao da je utakmica tek počela+asistencija Čumiću. Sa druge strane nije mi jasno što je Bjeković toliko potcenjen na forumu. Dečko ima voljni momenat možda najveći od svih, daje se 100%. Na kraju krajeva njegova je asistencija za pobedonosni gol.
Čumiću svaka čast za golove ali mislim da nije spreman za više od 30min. Vidi se ogroman kvalitet ali mu je duša bila u nosu posle 15min igre. Ovaj put dva bljeska ali je upitno kako bi izgledako ako bi igrao od početka. Odlično pojačanje u svakom slučaju.
Nikolića ne razumem, sve što dobro uradi padne u vodu kada ne reši jednostavne situacije pred golom.
Topić konstantno tražio loptu, sve pohvale za odigrano.
Protivnik je bio odličan, timski igraju, fizički jako dobro pripremljeni. Mislim da je presudilo što imamo kvalitetnije izmene od njih.
Đorđević je bio slab u prvom poluvremenu, ali je u drugom pokidao.
Za Bjekovića se slažem. Ne kažem da igra bez greške, mora on mnogo bolje u odbrani da igra, ali mi takođe deluje da se njemu svaka greška broji i zamera. Naprave i Đorđević, a pogotovo Traore dosta grešaka pa dobijaju mnogo manje kritika.
Po meni, Bjeković da malo poradi na kondiciji i da nabaci malo mišića i biće najbolji bek u ligi. Brzina, snaga i izdržljivost bi mu pomogli i u odbrani jer bi lakše mogao da ispravi svoje greške. Mislim da treba dati momku šansu (i podršku) jer ima veliki potencijal, a vidi se i da mu je stalo do kluba.
User avatar
naseljekolumbija
Posts: 1106
Joined: Thu Aug 02, 2012 12:03 pm
Location: NS,NN

Re: 10. kolo: VOJVODINA - Voždovac, nedelja u 18h

Post by naseljekolumbija »

Данас два потпуно различита полувремена, прво ужас од утакмице. Друго позивница да навијачи дођу у још већем броју следећи пут. Честитке играчима на победи, овај пут нам се вратило за неке претходне утакмице :cheers:
User avatar
Red Marquis
Moderator
Posts: 3830
Joined: Sun Nov 09, 2008 4:49 pm
Location: West Side

Re: 10. kolo: VOJVODINA - Voždovac, nedelja u 18h

Post by Red Marquis »

Vrlo solidna brojka na tribinama. Fudbal zanimljiv jer je s druge strane bio protivnik koji nije uopšte bio inferioran, i ovo smo na mišiće dobili.
Škripilo je najviše naravno u vezi, Busnić, Milosavljević naravno nule. NN po običaju ne može da poentira, pošto ionako imamo milion krila, možda Malbašića gurnuti skroz napred kad se oporavi. Kabić hteo ali ništa ga ne ide, Jeličić slab.
Ostali kod mene svi prelaznu ocenu. Sem apostrofiranih već Carevića i Čumića, ja bih pohvalio i Bjekovića. Bez obzira na svoje minuse, trči non stop i stvara šanse.

Huk na kraju...to je nešto uvek neprocenjivo.
Io odio Belgrado
User avatar
Voja
Dežurni spiker
Posts: 9678
Joined: Wed Jan 19, 2005 5:54 pm
Location: Kome trebam, već zna...

Re: 10. kolo: VOJVODINA - Voždovac, nedelja u 18h

Post by Voja »

Sta vredi kritikovati igraca u godinama,on ili zna ili ne zna,promeniti se vise ne moze. Ja cesto kritikujem Bjekovica ne zato sto ga ne volim,vec zato sto dobija veliku minutazu,a ima brdo manjkavosti i jednostavno voleo bih najvise da on cita ovaj forum ovde i da sa razumevanjem prihvati svaku kritiku i da to dozivi kao dodatnu motivaciju. Cak mislim evo samo za danasnji mec da sam ga kritikovao mnogo manje nego sto je zasluzio. Mora mnogo da radi,bas mnogo na sebi. On u startu ima veliki plus jer je nekako karakteristican fudbaler u nasoj ligi,lako pamtljiv,deluje kao veoma dobar i posten decko,vidim da ga i klinci koji gledaju Vosu sto uzivo sto na TVu vrlo brzo zapaze i zapamte. Sve su to lepe osnove da bi postao neko u nasem fudbalu,ali mora da se radi na defanzivi,mora da se radi na skok igri,mora da se radi na udarcu glavom,mora da se radi na prilasku lopti... I nikada nijednom igracu Vojvodine nisam uputio neku kritiku da bih ga omalovazio,niti cu to raditi,jednostavno to nije moj stil. Cak i ove zamerke koje iznosim su zamerke jednog laika,mozda i nemam pojma sta pisem,mozda sve gresim
Image
Marko93
Posts: 549
Joined: Fri Jul 18, 2014 1:32 pm

Re: 10. kolo: VOJVODINA - Voždovac, nedelja u 18h

Post by Marko93 »

Karlsson wrote: Sun Sep 04, 2022 8:52 pm
Voja wrote: Sun Sep 04, 2022 8:47 pm Mozda bih ja mogao iskopati jednog za zimu :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Može Vojo, samo prvo pitaj Marka za finansijska ograničenja, da nas ne zadužiš previše. :mrgreen:
Samo da nemamo problema sa finansijskim fer plejom kad sledece godine budemo igrali ligu sampiona kao sad barselona :D
User avatar
Turija
Posts: 10666
Joined: Thu Feb 03, 2005 11:25 pm
Location: Vojvodina

Re: 10. kolo: VOJVODINA - Voždovac, nedelja u 18h

Post by Turija »

Topica sam propustio da pohvalim, jer cesto nisam bio nacisto da li je on u akciji ili Miletic? Dosta su slicni u tv prenosu, pogotovo zbog centralne kamere arene sa retkim zumiranjem. Napreduju i on i Miletic. A, Zukic i Neskovic ima da se sad nacekaju prilike za ulazak u igru. I Kabic ce morati mnogo vise energije da ulozi. Talenta ima, fali snaga i energija.

Baraj ima kvaliteta, ali ima i mana. Nadam se da ce i on shvatiti da u nasem timu ima igraca i te kako ravnih njemu, a u nekim elementima i boljih. Tako da zapazanja o manama, tj da je sebican u zoni suta, stoji, kao sto za manu NNa stoji suprotno da ne sutira.
@ Marko93 je verujem shvatio gde je pogresio, tj u cemu je bio problem u njegovom postu o igri Baraja. Toga ne sme biti na ovom forumu ( a, ni bilo gde), ni da se posumnja u takvu nameru.
Vojvodina je na jednoj strani, a svi ostali su na drugoj.Tako je bilo i tako će zauvek ostati.Sve klubove u kojima sam bio igrač ili trener doživljavam kao svoje, kao da su deo mene.Međutim, čast svakome, ali samo je Vojvodina-jedna jedina -V Boškov
Vojvodjanin123
Posts: 175
Joined: Sat Jul 09, 2022 6:59 pm

Re: 10. kolo: VOJVODINA - Voždovac, nedelja u 18h

Post by Vojvodjanin123 »

Voja wrote: Sun Sep 04, 2022 9:29 pm Sta vredi kritikovati igraca u godinama,on ili zna ili ne zna,promeniti se vise ne moze. Ja cesto kritikujem Bjekovica ne zato sto ga ne volim,vec zato sto dobija veliku minutazu,a ima brdo manjkavosti i jednostavno voleo bih najvise da on cita ovaj forum ovde i da sa razumevanjem prihvati svaku kritiku i da to dozivi kao dodatnu motivaciju. Cak mislim evo samo za danasnji mec da sam ga kritikovao mnogo manje nego sto je zasluzio. Mora mnogo da radi,bas mnogo na sebi. On u startu ima veliki plus jer je nekako karakteristican fudbaler u nasoj ligi,lako pamtljiv,deluje kao veoma dobar i posten decko,vidim da ga i klinci koji gledaju Vosu sto uzivo sto na TVu vrlo brzo zapaze i zapamte. Sve su to lepe osnove da bi postao neko u nasem fudbalu,ali mora da se radi na defanzivi,mora da se radi na skok igri,mora da se radi na udarcu glavom,mora da se radi na prilasku lopti... I nikada nijednom igracu Vojvodine nisam uputio neku kritiku da bih ga omalovazio,niti cu to raditi,jednostavno to nije moj stil. Cak i ove zamerke koje iznosim su zamerke jednog laika,mozda i nemam pojma sta pisem,mozda sve gresim
Mogu se složiti sa većinom što si napisao, nije ovo bilo usmereno direktno ka tebi, već generalno njega skoro pa najviše kritikuju na forumu (dobro ne više od Zuke :mrgreen:) a nije baš da je uvek najviše zaslužio.

Svi vide da mora ozbiljno da poradi na defanzivi, svi vide da mora ozbiljno da poradi na "fizikalijama" ( :D) , ali momak ima veliki potencijal i kao što si i sam naveo ima ono "nešto".

Možda i ja grešim, ali stvarno mislim da ako se bude radilo na pravi način sa njim može da bude ozbiljan igrač za nas.

Lazarević koga isto volim i cenim mislim da nema potencijal da mnogo napreduje. Odličan je uglavnom defanzivno, fizički je jedan od najspremnijih naših igrača, ali mu fali nešto po meni da bi mogao da pravi razliku na najvišem nivou (pre svega ofanzivno dosta slab, dok Bjeković ima sjajan osećaj u napadu). Zato po meni treba njega istrpeti. Treba ga kritikovati svakako, ali ne mora se baš svaka njegova greška apostrofirati(opet ne mislim ovde samo na tebe). Danas je odigrao dobro kad se sve sabere i oduzme, kad bi za sve igrače tražili zamerke, retko bi prošla utakmica u kojoj nismo ceo tim kritikovali. Kažem možda i ja grešim, ali ja ovako gledam na stvari.

P.S. Mislim da je danas u drugom poluvremu napravio samo jednu grešku u defanzivi, a imao je nekoliko odličnih startova.
Vojvodjanin123
Posts: 175
Joined: Sat Jul 09, 2022 6:59 pm

Re: 10. kolo: VOJVODINA - Voždovac, nedelja u 18h

Post by Vojvodjanin123 »

Turija wrote: Sun Sep 04, 2022 9:38 pm Topica sam propustio da pohvalim, jer cesto nisam bio nacisto da li je on u akciji ili Miletic? Dosta su slicni u tv prenosu, pogotovo zbog centralne kamere arene sa retkim zumiranjem. Napreduju i on i Miletic. A, Zukic i Neskovic ima da se sad nacekaju prilike za ulazak u igru. I Kabic ce morati mnogo vise energije da ulozi. Talenta ima, fali snaga i energija.

Baraj ima kvaliteta, ali ima i mana. Nadam se da ce i on shvatiti da u nasem timu ima igraca i te kako ravnih njemu, a u nekim elementima i boljih. Tako da zapazanja o manama, tj da je sebican u zoni suta, stoji, kao sto za manu NNa stoji suprotno da ne sutira.
@ Marko93 je verujem shvatio gde je pogresio, tj u cemu je bio problem u njegovom postu o igri Baraja. Toga ne sme biti na ovom forumu ( a, ni bilo gde), ni da se posumnja u takvu nameru.
Sa ovim postom se praktično u potpunosti slažem :cheers:
vdn slaninar
Posts: 1007
Joined: Fri Mar 30, 2012 9:46 am

Re: 10. kolo: VOJVODINA - Voždovac, nedelja u 18h

Post by vdn slaninar »

Свака част за победу,ал шта се нама дешава кад поведемо да не можемо да издржимо 10 минута,већ који пут одма примимо го.Зашто станемо са игром,да ли се толико испразнимо да нам нестане адреналина.
Други утисак ми је Бараје,Раставац мора да га утегне,он има одређене квалитете,али их мора подредити колективу да би дошли до изражаја.Игра била слаба,док није ушао Топић да нас убрза.Победили смо једну јако добру,организовану и уиграну екипу,тако да ова победа још више добија на значају.Чумић показао класу и донео нов квалитет,ако не иде НН и Симићу решиће Чумић,да будемо опасни са свих страна,да се растерети Симић.
User avatar
churguzijanac
Posts: 2034
Joined: Tue Feb 22, 2011 10:23 pm

Re: 10. kolo: VOJVODINA - Voždovac, nedelja u 18h

Post by churguzijanac »

Topic je mnogo bolji pre svega što je okruženje oko njega sada mnogo bolje nego prethodnih godina. Pritisak je rasporedjen, a imamo mnogo više tehnički potkovanijih igrača.Ima tu potencijala za Topića još da se raste, ako ekipa bude rasla.

Nama prosto treba kvalitetna 10ka, i to se vidi na svakoj utakmici.Ekipa ce se tek tada posložiti i sigurno ćemo neke mečeve lakše dobijati.

I da, kad se dovede prava 10ka, trebaće nam i prava 9ka :mrgreen: Kroz zdravu konkurenciju ekipa može samo da raste.Nekako mi sad taj zadnji vezni i nije preko potreban. Voleo bi da vidim Radoju, ali pre svega 10ku, libera i 9ku.
:cheers:
User avatar
Voja
Dežurni spiker
Posts: 9678
Joined: Wed Jan 19, 2005 5:54 pm
Location: Kome trebam, već zna...

Re: 10. kolo: VOJVODINA - Voždovac, nedelja u 18h

Post by Voja »

churguzijanac wrote: Sun Sep 04, 2022 10:35 pm trebaće nam i prava 9ka :mrgreen:
:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Image
User avatar
Maki
Posts: 1111
Joined: Thu Mar 22, 2018 5:16 pm
Location: Liman III

Re: 10. kolo: VOJVODINA - Voždovac, nedelja u 18h

Post by Maki »

Uopšte nisam razumeo kao ostali forumaši kvalifikaciju Baraja koju je dao @Marko93. Meni je to ličilo, kao i prethodnih puta da imamo dobrog i lošeg crnca u ekipi. Jedan je prepotentan, sebičan i lenj, a drugi je borac koji nas je osvojio na prvi pogled.
Drugo, da se osvrnem na situaciju kod primljenog gola gde je kako je lepo primetio @Marko93 sudija preflekao sve naše igrače. Zar je teško videti ko je falio na toj strani? Đorđević, koji je zaostao u ofanzivnoj akciji i Baraj koji večito zakasni da pokrije beka kako je to radio i kada je igrao da desnoj strani. Pogledajte samo kako trčkara nazad, a kako se Simić u sprintu vratio da pokrije rupu. Eto, u tome je razlika i zato bih ga rado video na klupi dok ne promeni navike.
Dodao bih i to da je Mima konačno u finišu pružio šansu Simiću na njegovoj prirodnoj poziciji i time na levom napadaču isprobao i šestog igrača. :)
Topić je prvi put igrao na mestu organizatora igre i pokazao je klasu. Bukvalno je svaka lopta išla preko njega i da nije ušao ne bi ni Čumić dao golove.
Sada je jasno da konačno imamo prvi tim, samo Malbašića treba u rotaciju sa NN na devetki, a NN sa UN na lažnoj devetki. Simić levo, Čumić desno. Baraj i Kabić da ih menjaju do 30 min max. Treba nam i taj Nikolov, ako neće Radoja da dođe.
Pohvalio bih danas Carevića i Traorea koji su nas spasili od katastrofe, kao i oba beka u drugom poluvremenu. Naravno, Nikola Čumić je izdominirao i majstorski ubacio jedina dva naša šuta u okvir.
Najlošiji danas Mima, koji je drugi put zaredom izveo loš par veznjaka i protivnik nas je opet nadigrao na Karađorđu.
milancl
Posts: 466
Joined: Tue Aug 21, 2012 2:18 am

Re: 10. kolo: VOJVODINA - Voždovac, nedelja u 18h

Post by milancl »

Carević briljantan - nekoliko odličnih odbrana, čak i onaj šut početkom drugog poluvremena sjajna parada, možda je išlo preko gola... Na centaršutevima uliva ogromnu sigurnost, nadam se da nije ozbiljna povreda, nisam ni video kako se povredio...
Simić - nezahvalna uloga, jako teško je stati nezagrejan na gol, sa tribina mi se činilo da nije ništa mogao kod gola... Pogodio bi Burmaz itekako ponovo, što da ne, kad je imao sve vreme ovoga sveta i dosta prostora...
Bjeković - ajde da ga ne kritikujem kao uvek. Jedna od njegovih boljih partija, dosta se istrošio, mislim da je morao Lazarević bar malo da ga odmeni. Kao i Voja mislim da mora malo da poradi na sebi, ali svaka čast za trud svaki sekund u našem dresu...
Đorđević - isto se dosta istrošio, malo je duvalo u prvom poluvremenu par puta sa njegove strane, u drugom učestvovao u mnogo ofanzivnih akcija...
Kod naših bekova se najviše vidi potpuni nedostatak igranja slabijom nogom. Koliko bi im samo značilo da se služe kao Simić, ili čak Traore, npr slabijom nogom, ništa posebno, ali korektno, učinilo bi ih 40% boljim igračima
Traore - danas perfektan. Znao sam mu zamerati kad niko nije, jer na štopere obraćam najveću pažnju, profesionalna deformacija
Jeličić - korektan, bilo bi mi drago da može da stasa uz Traore a da nas to rezultatski ne košta. Trudi se, ali ima još dosta nedostataka, naročito u iznošenju lopte. Mislim da je danas u jednoj situaciji na centru bio na ivici drugog žutog kartona, mislim da je bilo 1:0 tad.
Topić - za klasu bolji od Busnića. Sjajan danas. Mada Busnić to odrađuje koliko može, naročito u defanzivi
Milosavljević - nekako mi sve radi pod ručnom, dosta pretrči, mislim da može bolje i više ali isto tako da bi mogao nekad i na klupu
Kabić - sve ste rekli, odbijala mu se lopta danas, baš ništa nije pokazao
Baraj - povela se polemika oko njega... Istovremeno je koristan za ekipu i jako alav. Mislim da je dobro pojačanje, slažem se da Rastavac mora malo da popriča sa njim. Meni jako smeta njegova nonšalancija u fazi odbrane. Potrebno je samo da malo racionalnije razmišlja i biće mnogo korisniji
Simić - danas jedna od njegovih lošijih partija, ali opet u 2 dobre šanse, nekoliko dobrih poteza, jako puno trčanja, mišljenja sam da bi bio mnogo opasniji na krilu
NN - iako ga mnogo cenim, danas po meni baš loš. Poznat je po nonšalanciji, bar tako deluje, i ona peta je danas bila baš suvišna. Da je bilo 3:0 pa da mu pola oprostimo. To što dobija batine me ne zanima. Dobijaju i Baraj i Simić, dobijaće i Čumić i Malbašić, pa to ne može biti opravdanje za lošu igru.
Miletić mali solidan. I grešaka i dobrih poteza i borbe, mislim da može napredovati. Čumića je nepotrebno komentarisati, da ništa više ne uradi do kraja sezone, on je dobar deo isplatio sebe.

Generalno, loše izdanje naših, ali mnogo lepši osećaj nego nakon mnogo bolje igre npr protiv Spartaka
Izvinjavam se na preopširnosti... Samo još jedno zapažanje - naš bivši igrač Đurišić kod njihovog gola je baš baš burno slavio sam, onako kod njihove klupe skoro gledajući ka zapadu
Jedan klub na svetu volim jaaaa...
Vojvodjanin123
Posts: 175
Joined: Sat Jul 09, 2022 6:59 pm

Re: 10. kolo: VOJVODINA - Voždovac, nedelja u 18h

Post by Vojvodjanin123 »

milancl wrote: Sun Sep 04, 2022 11:17 pm Carević briljantan - nekoliko odličnih odbrana, čak i onaj šut početkom drugog poluvremena sjajna parada, možda je išlo preko gola... Na centaršutevima uliva ogromnu sigurnost, nadam se da nije ozbiljna povreda, nisam ni video kako se povredio...
Simić - nezahvalna uloga, jako teško je stati nezagrejan na gol, sa tribina mi se činilo da nije ništa mogao kod gola... Pogodio bi Burmaz itekako ponovo, što da ne, kad je imao sve vreme ovoga sveta i dosta prostora...
Bjeković - ajde da ga ne kritikujem kao uvek. Jedna od njegovih boljih partija, dosta se istrošio, mislim da je morao Lazarević bar malo da ga odmeni. Kao i Voja mislim da mora malo da poradi na sebi, ali svaka čast za trud svaki sekund u našem dresu...
Đorđević - isto se dosta istrošio, malo je duvalo u prvom poluvremenu par puta sa njegove strane, u drugom učestvovao u mnogo ofanzivnih akcija...
Kod naših bekova se najviše vidi potpuni nedostatak igranja slabijom nogom. Koliko bi im samo značilo da se služe kao Simić, ili čak Traore, npr slabijom nogom, ništa posebno, ali korektno, učinilo bi ih 40% boljim igračima
Traore - danas perfektan. Znao sam mu zamerati kad niko nije, jer na štopere obraćam najveću pažnju, profesionalna deformacija
Jeličić - korektan, bilo bi mi drago da može da stasa uz Traore a da nas to rezultatski ne košta. Trudi se, ali ima još dosta nedostataka, naročito u iznošenju lopte. Mislim da je danas u jednoj situaciji na centru bio na ivici drugog žutog kartona, mislim da je bilo 1:0 tad.
Topić - za klasu bolji od Busnića. Sjajan danas. Mada Busnić to odrađuje koliko može, naročito u defanzivi
Milosavljević - nekako mi sve radi pod ručnom, dosta pretrči, mislim da može bolje i više ali isto tako da bi mogao nekad i na klupu
Kabić - sve ste rekli, odbijala mu se lopta danas, baš ništa nije pokazao
Baraj - povela se polemika oko njega... Istovremeno je koristan za ekipu i jako alav. Mislim da je dobro pojačanje, slažem se da Rastavac mora malo da popriča sa njim. Meni jako smeta njegova nonšalancija u fazi odbrane. Potrebno je samo da malo racionalnije razmišlja i biće mnogo korisniji
Simić - danas jedna od njegovih lošijih partija, ali opet u 2 dobre šanse, nekoliko dobrih poteza, jako puno trčanja, mišljenja sam da bi bio mnogo opasniji na krilu
NN - iako ga mnogo cenim, danas po meni baš loš. Poznat je po nonšalanciji, bar tako deluje, i ona peta je danas bila baš suvišna. Da je bilo 3:0 pa da mu pola oprostimo. To što dobija batine me ne zanima. Dobijaju i Baraj i Simić, dobijaće i Čumić i Malbašić, pa to ne može biti opravdanje za lošu igru.
Miletić mali solidan. I grešaka i dobrih poteza i borbe, mislim da može napredovati. Čumića je nepotrebno komentarisati, da ništa više ne uradi do kraja sezone, on je dobar deo isplatio sebe.

Generalno, loše izdanje naših, ali mnogo lepši osećaj nego nakon mnogo bolje igre npr protiv Spartaka
Izvinjavam se na preopširnosti... Samo još jedno zapažanje - naš bivši igrač Đurišić kod njihovog gola je baš baš burno slavio sam, onako kod njihove klupe skoro gledajući ka zapadu
Ovo skoro ko da sam ja pisao :mrgreen: (skoro se od reči do reči slažem)

Mislim da se Carević povredio prilikom one duple intervencije u prvom poluvremenu. Nastavio je da igra i posle nije više mogao.
Wild Srem
Posts: 113
Joined: Mon Feb 21, 2022 7:54 pm

Re: 10. kolo: VOJVODINA - Voždovac, nedelja u 18h

Post by Wild Srem »



ne sećam se pregleda naših utakmica od 8,9 minuta :mrgreen:
Locked