7. kolo: VOJVODINA - Mladost 1:1 (0:0)

User avatar
churguzijanac
Posts: 2037
Joined: Tue Feb 22, 2011 10:23 pm

Re: 7. kolo: VOJVODINA - Mladost 1:1 (0:0)

Post by churguzijanac »

Voja wrote: Mon Aug 22, 2022 8:03 pm U Pregledu kola zakljucak: ispravna odluka sudije kod iskljucenja Simica
Zavisi kako gledas na situaciju.Oni dele žute i za opasan start koji moze da dovede do povrede. Meni je na prvu izgledalo da je tako, još se i Simke odmah uhvatio za glavu kao da je bio svestan šta je uradio.Ali brate kad pogledas snimak vidis da je cistu loptu oduvao.
Karlsson
Posts: 2113
Joined: Wed Aug 21, 2013 9:39 pm

Re: 7. kolo: VOJVODINA - Mladost 1:1 (0:0)

Post by Karlsson »

churguzijanac wrote: Mon Aug 22, 2022 11:34 pm
Voja wrote: Mon Aug 22, 2022 8:03 pm U Pregledu kola zakljucak: ispravna odluka sudije kod iskljucenja Simica
Zavisi kako gledas na situaciju.Oni dele žute i za opasan start koji moze da dovede do povrede. Meni je na prvu izgledalo da je tako, još se i Simke odmah uhvatio za glavu kao da je bio svestan šta je uradio.Ali brate kad pogledas snimak vidis da je cistu loptu oduvao.
Kaže Radojičić na Areni da start jeste bio na loptu, ali je bio i bezobziran prema protivničkom igraču i da je Simić startovao kramponima na njegovu nogu.
CRD FCV
Posts: 1604
Joined: Mon Dec 23, 2013 6:47 pm

Re: 7. kolo: VOJVODINA - Mladost 1:1 (0:0)

Post by CRD FCV »

@Deep у тој твојој тактици ја бих, барем тренутно док он није ту а можда ако икада и дође, ставио Траореа уместо Радоје. Тиме би добили задњег везног који је атлетски веома поткован и може да покрије место бека када Лазаревић оде напред. Такође Ђорђевић уместо Малбашића јер је преслаб за место штопера. Чини ми се да имамо два омладинца која би могла да се ставе на те позиције али би то било сулудо, имати 3 млада штопера.
Симић уместо Милосављевића, Николић као лажна деветка, у шпицу Кабић/Милошевић и тиме добијамо и доста озбиљнију клупу а и имамо више опција у формацијском погледу.
Само моје лаичко мишљење. А и фали онда два јача или барем један одличан штопер.
ssnigd
Posts: 3365
Joined: Wed May 02, 2007 5:46 pm
Location: NS

Re: 7. kolo: VOJVODINA - Mladost 1:1 (0:0)

Post by ssnigd »

Kod Simicevog starta, faula videlo nije, a kamoli drugog zutog. Start na loptu, posle kojeg ne dize noge gore da povredi nekoga, nego ne stize u sekundi da ih skloni samo i povuce ka sebi. Jednostavno cista inercija. Ovo je bio najcistiji moguci start.
Nas penal jeste bio, posto je Baraye sklonio loptu, a igrac sa brojem 15 se zaleteo i zakasnio. Nije bila klasicna cetka po nogama, ali se video zakasneli start, koji je Baraye vesto izvukao. Nema tu diskusije.

Kada svi kazemo da nam treba desetka, vise se misli na igraca koji zna sa loptom. I da stane na nju i da je povuce i da oseti prostor i kretanje igraca i da mu ne trebaju tri dodira da je primiri. To da li ce biti sestica ili osmica ili desetka je nebitno. Zavisi od njegove brzine reakcije na datu situaciju.
Gojko Kacar wrote:
Najviše se radujem kada postižem golove titovim blizancima i nadam se da će ih biti još puno u karijeri.
User avatar
Deep Purple
Posts: 3838
Joined: Thu Aug 13, 2020 11:42 am

Re: 7. kolo: VOJVODINA - Mladost 1:1 (0:0)

Post by Deep Purple »

CRD FCV wrote: Tue Aug 23, 2022 12:32 am @Deep у тој твојој тактици ја бих, барем тренутно док он није ту а можда ако икада и дође, ставио Траореа уместо Радоје. Тиме би добили задњег везног који је атлетски веома поткован и може да покрије место бека када Лазаревић оде напред. Такође Ђорђевић уместо Малбашића јер је преслаб за место штопера. Чини ми се да имамо два омладинца која би могла да се ставе на те позиције али би то било сулудо, имати 3 млада штопера.
Симић уместо Милосављевића, Николић као лажна деветка, у шпицу Кабић/Милошевић и тиме добијамо и доста озбиљнију клупу а и имамо више опција у формацијском погледу.
Само моје лаичко мишљење. А и фали онда два јача или барем један одличан штопер.
Pazi samo sam teoretski stavio Radoju jer bi nam za ovakvu formaciju svakako trebao jedan kvalitetan vezni igrač a on se spominje pa sam to iskoristio. Zato nisam uzeo u obzir Traorea da bi u teoriju imali kvalitet na svakoj poziciji. Ako njega stavim u vezu ko će na štopera? Ajde da uzmemo pretpostavku da bi to bio Šatara. Zašto sam izabrao igrače koje sam izabrao? Zato što bi mogli vrlo lako da se transformišemo sa ovim igračima iz 3-5-2 u 4-3-3 i igramo te specijale. Fali nam svako još 2/3 kvalitetna igrača da bi mogli da održimo momentum sa ovakvom formacijom i slažem se sa @Radoye

Ali bi ovakav neki specijal dobro došao kada bi igrali recimo sa ciganima gde ti npr promenom formacije možeš i Traore-a da gurneš u vezu i da bije duele sa Sanogom npr. Ima puno varijanti i zato volim ovu formaciju. Ne da šibamo ovo 90 min već da imamo taj specijal na terenu u zavisnosti od okolnosti.

Image
Last edited by Deep Purple on Tue Aug 23, 2022 7:53 am, edited 1 time in total.
User avatar
slanobarac
Posts: 3497
Joined: Tue Dec 09, 2008 4:57 pm
Location: Novi Sad

Re: 7. kolo: VOJVODINA - Mladost 1:1 (0:0)

Post by slanobarac »

Ljudi, mislim da nam trebaju pojačanja na terenu a ne u stručnom štabu. :mrgreen:
DOLE UPRAVA! DOLE SKUPŠTINA!
User avatar
naseljekolumbija
Posts: 1106
Joined: Thu Aug 02, 2012 12:03 pm
Location: NS,NN

Re: 7. kolo: VOJVODINA - Mladost 1:1 (0:0)

Post by naseljekolumbija »

slanobarac wrote: Tue Aug 23, 2022 7:45 am Ljudi, mislim da nam trebaju pojačanja na terenu a ne u stručnom štabu. :mrgreen:
Тако је, под број 1. штопер - ово назад је јако танко. И један на средини. Надам се Радоја
User avatar
Turija
Posts: 10668
Joined: Thu Feb 03, 2005 11:25 pm
Location: Vojvodina

Re: 7. kolo: VOJVODINA - Mladost 1:1 (0:0)

Post by Turija »

naseljekolumbija wrote: Tue Aug 23, 2022 9:33 am
slanobarac wrote: Tue Aug 23, 2022 7:45 am Ljudi, mislim da nam trebaju pojačanja na terenu a ne u stručnom štabu. :mrgreen:
Тако је, под број 1. штопер - ово назад је јако танко. И један на средини. Надам се Радоја
I posle toga, malo modifikovana koncepcija igre bi dobrodosla. :cheers:
Vojvodina je na jednoj strani, a svi ostali su na drugoj.Tako je bilo i tako će zauvek ostati.Sve klubove u kojima sam bio igrač ili trener doživljavam kao svoje, kao da su deo mene.Međutim, čast svakome, ali samo je Vojvodina-jedna jedina -V Boškov
User avatar
Maki
Posts: 1112
Joined: Thu Mar 22, 2018 5:16 pm
Location: Liman III

Re: 7. kolo: VOJVODINA - Mladost 1:1 (0:0)

Post by Maki »

Deep Purple wrote: Tue Aug 23, 2022 7:41 am Image
To je to! Dajte Zvezdanu, da se igramo!
slanobarac wrote: Tue Aug 23, 2022 7:45 am Ljudi, mislim da nam trebaju pojačanja na terenu a ne u stručnom štabu. :mrgreen:
Rastavac je dobro odradio pripreme, ali ne zna da podeli uloge u timu. Zato je tu forum da smatra. :)
Ovo kažem najozbiljnije. Verovatnije je da Mima zna, ali su mu vezane ruke.
User avatar
Deep Purple
Posts: 3838
Joined: Thu Aug 13, 2020 11:42 am

Re: 7. kolo: VOJVODINA - Mladost 1:1 (0:0)

Post by Deep Purple »

@Maki

Pre svega ovde niko ne vrši sugestije ka Rastavcu niti mu govori šta treba da radi već iznosimo mišljenja/ideje/viđenje ove igre.
A da si malo više pratio umesto što svojim cinizmom samo snizavaš nivo diskusije video bi da sam 3-5-2 kao neku svoju fudbalsku želju naveo a ne kao nekakvu sugestiju Rastavcu.

I obiavio sam dve formacije 3-5-2 koja prelazi u 4-4-2 sa istim igračima čisto kao neki primer a ne kao sugestiju Mimi.

A mene od sad zaobilazi osim ako ne želiš nešto konstruktivno fudbalski da prokomentarišemo za šta sam uvek za !

A i po tvojim rečima blizak sam upravi što bih možda mogao i da iskoristim pa da dam neku sugestiju Rastavcu :)
Taxista
Posts: 119
Joined: Mon Jul 25, 2022 7:03 pm

Re: 7. kolo: VOJVODINA - Mladost 1:1 (0:0)

Post by Taxista »

Stefan Đorđević u Mocartovom timu kola.Znam da nije to neko merilo,ali ako je ova statistika tačna onda svaka čast.
Najviše dobijenih ofanzivnih duela (4), najviše oduzetih lopti (11), najviše oduzetih na protivničkoj polovini terena (4)… Imao i devet prekinutih akcija protivnika, čak 12 uspešnih dodavanja u poslednjoj trećini terena…
User avatar
Maki
Posts: 1112
Joined: Thu Mar 22, 2018 5:16 pm
Location: Liman III

Re: 7. kolo: VOJVODINA - Mladost 1:1 (0:0)

Post by Maki »

@Deep, sada si se ispucao u prazno. Nikakvog cinizma nije bilo. Potpuno sam se složio sa tvojom postavom i daj Bože da se ostvari.
Već nedeljama pišem da Mimi neko diktira neke igrače, jer je nemoguće da mu je Bastajić igrao prvu postavu, a Zukić ulazio svaku. Sklanjanje Simića sa leve strane (tu je igrao i u Zvezdi) u sredinu je isto čudan potez. Veljko je to opravdao golovima, ali davao ih je i prošlih sezona.
Pisao sam i o sistemu 3-4-3 koji je Radojčić u prošloj sezoni pokušao sa Devetkom, Stevanovićem i Kopitovićem u liniji. To je dovelo do pomaka u igri. Čak tvrdim da u ulozi WB Lazarević i Bjeković imaju i reprezentativni potencijal pošto smo na toj desnoj strani tanki. Đorđeviću možda manje leži ta pozicija. Ipak, pošto Mima neguje sistem sa 4 igrača u liniji odbrane, mislim da je postava koju si ponudio kadra da tuče i Zvezdu. Naravno, preostaje još „samo” da Marko dovede Radoju i Mima da čita forum.
(Opet kažem bez cinizma :))
User avatar
Voja
Dežurni spiker
Posts: 9678
Joined: Wed Jan 19, 2005 5:54 pm
Location: Kome trebam, već zna...

Re: 7. kolo: VOJVODINA - Mladost 1:1 (0:0)

Post by Voja »

Maki wrote: Tue Aug 23, 2022 1:55 pm mislim da je postava koju si ponudio kadra da tuče i Zvezdu.
:D :D :D Mozda smo o tome mogli pricati pre pocetka prvenstva,a sad je vec situacija malo drugacija tj.videli smo stvarnu vrednost nase ekipe... rekao bih da smo u 6 meceva samo u mecevima sa Spartakom i Radnickim pokazali odredjeni kvalitet,ostalo sve je bilo mucenje i natezanje. Smatram da prikazanim nemamo osnov za mastanje o zvezdi,vec lestvicu moramo spustiti na Cuku... Nazalost
Image
User avatar
Deep Purple
Posts: 3838
Joined: Thu Aug 13, 2020 11:42 am

Re: 7. kolo: VOJVODINA - Mladost 1:1 (0:0)

Post by Deep Purple »

@Maki Pogrešno sam te razumeo, izvinjavam se. :cheers:

@Voja Protiv zvezde predlažem da igramo kao Stara Dama iz Torina, kružnom taktikom :D




Image
CRD FCV
Posts: 1604
Joined: Mon Dec 23, 2013 6:47 pm

Re: 7. kolo: VOJVODINA - Mladost 1:1 (0:0)

Post by CRD FCV »

@Deep слажем се, зато сам напоменуо да само у случају довођења једног или чак два штопера можемо приуштити себи луксуз да нам Траоре не игра назад.
Што повлачи и једно питанјње - шта ћемо ми тренутно ако нам се не дај Боже Траоре повреди? Његова улога је тренутно огромна, вреди као пола тима

Формација 3-5-2 је добра и из разлога што то практикује и Пикси, тиме се наши играчи прилагожавају том стилу игре и додатно конкуришу са позив селекције.
Као што је и Маки написао, и ја сам раније рекао да Бјековић има потенцијал за репрезентацију јер нам је та позиција танка, слаба је конкуренција тренутно. Мора још доста да ради али то нека му је додатни мотив. Ђорђевић је ипак у озбиљнијим годинама и сумњам да би такав позив могао да добије.

Једна ствар ме додатно нервира, то је како су бекови позиционирани. То сам приметио код Бјековића у другом полувремену. Он се налази иза противничког играча скроз уз аут линију. Не отвара се играчу са лоптом, једино може да буде проигран ако саиграч протури лотпу између два противничка играча. То ме подсећа на рукомет, када се крила завуку тамо у чошак и никада не добијају лопту, буквалн одва играча мање у пољу. Мора се како у рукомету тако и у фудбалу откривати и ићи у средину, иначе ће се мало лопти добити и ствара се притисак на остатак екипе.

И мора много више да се трчи. Играчи без лопте морају да се отварају саиграчу са лоптом, да му стварају опције, не може он сам да чека и гледа где су му саиграчи па онда лопта или назад или нека у средину па ко је дохвати. Ал то је бољка на свим травантим теренима Србије
Locked