7. kolo: VOJVODINA - Mladost 1:1 (0:0)

Marko93
Posts: 549
Joined: Fri Jul 18, 2014 1:32 pm

Re: 7. kolo: VOJVODINA - Mladost 1:1 (0:0)

Post by Marko93 »

I ja se slazem da nam treba kreativni zadnji vezni i napadac ispred NN i dve dobre izmene koje mogu promeniti nesto kada udju sa klupe u veznom redu i obrani
User avatar
torrente
Posts: 503
Joined: Thu Aug 06, 2009 3:16 pm
Location: Srem bato

Re: 7. kolo: VOJVODINA - Mladost 1:1 (0:0)

Post by torrente »

po meni ,samo ući u tekmu malo ozbiljnije tj.jace a ne mlako !!!
Pokazati zube i samo jako ,proćiće i ovaj mlohavi period realizacije...
moja familija je došla u Vojvodinu pre žaba...
User avatar
churguzijanac
Posts: 2037
Joined: Tue Feb 22, 2011 10:23 pm

Re: 7. kolo: VOJVODINA - Mladost 1:1 (0:0)

Post by churguzijanac »

Evo utakmica u Surdulici stize vrlo brzo pa ćemo da vidimo.
Turija možda Vidakova vidimo od prvog minuta.Bolju šansu da pokaže kvalitet teško da će imati.Protivnik vec vidjen u drugoj ligi.Taman po meri za mladog centarfora.

Mislim da 10ka ne moz da škodi i da treda da se dovede i da Radoja koga bih svakako želeo da vidim u Voši nece mnogo ubrzati našu igru, a da bi to bilo lakse izvesti sa 10kom.

Imate šansu jednom da pogadjate ko će nam zasigurno igrati od prvog minuta u Surdulici sad kad nema Simketa :mafia:

Nadam se da ce Kabic dobiti bar poluvreme, a Milosevic pola sata u Surdulici.Red bi bio.
Marko93
Posts: 549
Joined: Fri Jul 18, 2014 1:32 pm

Re: 7. kolo: VOJVODINA - Mladost 1:1 (0:0)

Post by Marko93 »

Nadam se da ce teren i vreme biti odvratni da moj omiljeni igrac Bazuka pokaze sav svoj kapacitet kao u Kragujevcu.

Zivi bili videli.
User avatar
Maki
Posts: 1112
Joined: Thu Mar 22, 2018 5:16 pm
Location: Liman III

Re: 7. kolo: VOJVODINA - Mladost 1:1 (0:0)

Post by Maki »

Voja wrote: Mon Aug 22, 2022 10:47 am Hvala na odgovoru,prijaju mi ovakvi postovi posle kojih je tvoje pisanje lakse shvatljivo.Nadam se da u mom pitanju nisi video nikakvu zlu nameru!?
Naravno. U pravu si, malo sam se bio nameračio na Deep-a između ostalih, nadam da se ni on ne ljuti.

Samo da kažem i za Vidakova, jer je i on na tapetu. Dečko je za ovo malo što je igrao pokazao da je rasan strelac. Setimo se koliko je Nikolić, čiji kvalitet je nesporan, upropastio šansi u prvim utakmicama. Kao što je rečeno, staviti Vidakova u Surdulici od početka pa da vidimo, a ja verujem da ćemo imati šta da vidimo.

Ako dođe Radoja, može i Topić da odigra desetku mnogo kvalitetnije od Milosavljevića, Zukića, Miloševića i Simića. A tek Radoja! Da imamo krštene štopere i Traore bi mogao igrati tog zadnjeg veznog. Teško možemo naći nekog Modrića. Po meni je DM najmanje loše pokrivena pozicija u našem timu.
User avatar
Deep Purple
Posts: 3839
Joined: Thu Aug 13, 2020 11:42 am

Re: 7. kolo: VOJVODINA - Mladost 1:1 (0:0)

Post by Deep Purple »

@Maki

Ne ljutim se ali si me jako uvredio sa ovim: “ Vojo, tako je, nameračio sam se na ljude bliske upravi koji ovde pišu hvalospeve, to je očigledno.” I ako se nisam pronašao u tom upisu dok me sad nisi spomenuo. Zabole me za razne Zbiljiće i Samaradžiće ja samo volim ovaj klub i osetim da nam je ovo poslednja prava šansa da se izdignemo ili upadamo u kanal iz kog nema nazad. I da ja kao neko ko je po znacima navoda uz upravu pre bih trebao da hvalim Topića nego što ga kritikujem. A i ne kritikujem ga nešto preterano i od mene je za meč protiv Mladosti dobio dva boda ali izgleda svako čita ono što mu odgovara.



Sa upravom nemam ništa osim što dobijem neke informacije od jednog prijatelja koji nije blizak klubu ali zna nekoga ko jeste pa tu i tamo dobijem neku informaciju. Ako to znači da sam blizak upravi jer imam drugara koji zna nekog u klubu i dobija nekad informacije…
I onako sam mu rekao pre dva dana da mi više ne govori ništa jer mi je žao da znam neke stvari a da ne smem da podelim ništa. Dva dana od nervoze nisam mogao da prokomentarišem utakmicu ali okej.

Ali dobro kako god ako smo svi mi koji ne razmišljamo isto bliski upravi onda jbg. Previše smo lenji i sentimentalni zato nam je klub i u kanalu godinama. Istrpi ovoga, istrpi onoga, ne valja ovo, ne valja ono. Ne valja trener cigan, posle tri kiksa ne valja ni Slaninar. Hocemo stranca a sad stranac nadmen i glumi zvezdu. Ne valja Đetić napadač ali valja ništa bolje naše dete. Dosta više toga neka igrači pokazuju kvalitet i na osnovu toga neka im se sudi. Da li ima 19 ili 29 koga briga. Ne navijamo mi za omladinski klub već za klub od koga očekujemo nekad da se pomeri sa mrtve tačke a sa takvim mentalitetom gde ništa ne valja ili gde se brani neko a da on ne pruža dovoljno nećemo se nikad pomeriti sa mrtve tačke. Objektivno imamo kvalitet i treba još malo da se istrpi trener pa nek mu se od polusezone sudi. Kako njemu tako i igračima i upravi.

A i lepo je imati insinuacije o nekome da je blizak upravi jer eto kritikuje Topića i Vidakova (Nemam aposlutno ništa lično protiv njih, da li je nekad neko video da kritikujem Kabića? I zapitajte se zašto, odgovor se sam nameće) a da isti taj koji ima takve insinuacije o nekome očekuje da mu ta ista uprava dovede Radoju. Dupli aršini.

Na kraju krajeva Maki ništa lično ali morao sam da ti odgovorim jer sam se osetio uvređenim. :cheers:


A Topić 10ku može da odigra samo ako ga vrate u omladince. On je klasičan ball winning midfielder i to sa support ulogom ili Anchor man, FM rečnikom. Znači da preore teren, oduzme loptu i da jednostavan pas. Ima solidnu dugu ali na malom uzorku jer pretežno do ove sezone je davao alibi duge lopte mada je pod Rastavcem krenuo da daje dublje lopte bekovima i u par navrata smo kroz ta njegova dodavanja ulazili u šanse.
User avatar
Maki
Posts: 1112
Joined: Thu Mar 22, 2018 5:16 pm
Location: Liman III

Re: 7. kolo: VOJVODINA - Mladost 1:1 (0:0)

Post by Maki »

Deep Purple wrote: Mon Aug 22, 2022 5:43 pmNa kraju krajeva Maki ništa lično ali morao sam da ti odgovorim jer sam se osetio uvređenim. :cheers:
U redu, izvini!
Deep Purple wrote: Mon Aug 22, 2022 5:43 pmA Topić 10ku može da odigra samo ako ga vrate u omladince.
Evo, opet počinješ!
:)
Karlsson
Posts: 2113
Joined: Wed Aug 21, 2013 9:39 pm

Re: 7. kolo: VOJVODINA - Mladost 1:1 (0:0)

Post by Karlsson »

Ako dođe Radoja nama ni ne treba 10ka. Zašto ne bi smo igrali 4-3-3? Radoja zadnji vezni, Topić i Milosavljević ispred, a Simić, Baraj ili ko već na krilima?
User avatar
Krle
Posts: 1365
Joined: Mon Jun 16, 2008 4:36 pm

Re: 7. kolo: VOJVODINA - Mladost 1:1 (0:0)

Post by Krle »

Karlsson wrote: Mon Aug 22, 2022 6:58 pm Ako dođe Radoja nama ni ne treba 10ka. Zašto ne bi smo igrali 4-3-3? Radoja zadnji vezni, Topić i Milosavljević ispred, a Simić, Baraj ili ko već na krilima?
Tu mora da se trči, nema labavo.
Niko nas ne voli - q.ac nas zaboli
User avatar
Rabba
Moderator
Posts: 3961
Joined: Tue Aug 16, 2005 2:59 pm
Location: Novi Sad

Re: 7. kolo: VOJVODINA - Mladost 1:1 (0:0)

Post by Rabba »

Od svega viđenog, dva ubedljivo najjača pojačanja su Rastavac i Traore. Ostalih 10 igrača su mi po svemu prikazanom zamenljivi, dobro, 9.5 Simić zaista pokazuje dosta. Mali osvrt na suđenje, 15 minuta mentalnog sunovrata na našu štetu(od 30og do 45og minuta), pa onda nespretna kompenzacija u vidu nepostojećeg penala(Sa istoka gde sam stajao, se čisto i jasno videlo da je Baraj bez kontakta pao, ni tu nije paljen VAR, pa nešto ne vidim da se forum buni), ostatak tekme vođen prilično slabo iako par puta ispoštovana pravila igre(zastavica dignuta tek na kraju napada par puta u prvom poluvremenu, kad su mu sa istoka salve uvreda upućene i simuliranje Kabića pred kraj). Lučani pokazali da mogu da sa igračem više učačkaju, pomoći im više od date trebalo nije. Gordić odličan, Bojke jako dobar. Milosavljević od dolaska pokazao ekstremno malo i i dalje ne razumem ljude koji ga vide u 11, uključujući trenera. Bjeković ofanzivno odličan, defanzivo prosečan, a ne slažem se sa ljudima koji su iskritikovali Kopitovića(vrlo prosečan, kao i ostatak tima juče), a ni da je Nikola Simić doneo bilo kakav bod, dve intervencije su u skladu sa onim što je redovan golman mora da odbrani. Kabić pokazao da mora imati više minuta, jedino mi žao tog bacanja na 25 metara. Vidakov mogao da postane instant ljubimac, a deluje da mu ne fali puno.
Volem Vošu više nego Kabel i Indeks!
User avatar
Voja
Dežurni spiker
Posts: 9678
Joined: Wed Jan 19, 2005 5:54 pm
Location: Kome trebam, već zna...

Re: 7. kolo: VOJVODINA - Mladost 1:1 (0:0)

Post by Voja »

U Pregledu kola zakljucak: ispravna odluka sudije kod iskljucenja Simica
Image
User avatar
Deep Purple
Posts: 3839
Joined: Thu Aug 13, 2020 11:42 am

Re: 7. kolo: VOJVODINA - Mladost 1:1 (0:0)

Post by Deep Purple »

Karlsson wrote: Mon Aug 22, 2022 6:58 pm Ako dođe Radoja nama ni ne treba 10ka. Zašto ne bi smo igrali 4-3-3? Radoja zadnji vezni, Topić i Milosavljević ispred, a Simić, Baraj ili ko već na krilima?
Ne menja ti to puno koncepcijski jer i sad igramo 4-3-3 sa polušpicem a sa tvojom formacijom bi igrali istu formaciju samo sa jednim zadnjim veznim i dva centralna. Znači defanzivnija varijanta trenutne formacije. Ja bih probao 4-4-2 ako već nemamo dovoljan broj kvalitetnih veznih fudbalera onda da igramo sa što manje njih. Najistureniji Malbašić i Nikolić recimo. A možda čak i 3-5-2 sa bekovima koji se pridružuju napadu i prave višak.

Konteova varijanta:

Image

Gasperinijeva, meni lično omiljena:

Image
bilder chat


Recimo imaš Zapatu koji je jak, može da se spusti po loptu, može glavom da prosledi loptu, da primi na grudi itd itd (Nikolić) podrška mu je Muriel igrač poteza koji vršu presing dok Zapata ostaje u tim momentima ili rašireniji ili pod određenim uglom iza Muriela gde se zaklanja jedan ugao terena protivniku prilikom presinga. Koji je uvek u liniji protivničke odbrane i čeka loptu u prostor i pretežno rešava 1 na 1. I to bi mogao da odigra Malbašić

Iza njih je Malinovski velika radilica, igrač koji nije kreativan ali svojom radnom etikom pokriva veliku količimu terena i na taj način protivniku otežava da uopšte priđe protivničkom veznom redu, mnogo trči, ima razoran udarac . To bi mogao Simić da odigra. Gosens i Hatebur se ponavljaju iz napada u napad i uvek su podrška veznom redu i ofanzivnom delu gde bude više u datom trenutku potrebno i bukvalno prave višak i to bi mogli da odigraju Lazarević/Bjeković i Đorđević. Da ne idem sad od igrača do igrača. Naravno ne podudaraju se svi kvaliteti svakog igrača koje sam uzeo kao komparaciju. Ali to je posao trenera da sakrije mane a prikaže pozitivne stvari i da na dstu formaciju unese neke svoje zamisli.
User avatar
Deep Purple
Posts: 3839
Joined: Thu Aug 13, 2020 11:42 am

Re: 7. kolo: VOJVODINA - Mladost 1:1 (0:0)

Post by Deep Purple »

Isteklo mi vreme za edit pa samo da dodam, Malinovski svojom radnom etikom četo otima lopte protivniku na njegovoj trećini terena i jednostavnim dodavanjima izbacuje Muriela u prostor ili u igri 1 na 1 sa svojim čuvarom. Malinovski nije previše kreativan ali svoj posao radi izrsno. Jednostavno i efikasno.
Možda bi čak mogao ulogu Muriela da odigra Baraj što bi bilo definitivno zanimljivije a da Malbašić zauzme mesto kraj bočne linije. A neko od bekova da se spusti na štopera. Postoji milion i jedno rešenje i varijanta u ovoj formaciji.
User avatar
Radoye
Administrator
Posts: 8837
Joined: Sun Feb 06, 2005 1:11 am
Location: preko okeana

Re: 7. kolo: VOJVODINA - Mladost 1:1 (0:0)

Post by Radoye »

Ne znam, moj utisak je da u Srbiji ne postoji ekipa koja moze da odigra formaciju sa samo jednim igracem po bokovima pa ma koja to bila formacija - 4-3-3, 3-4-3, 3-5-2... To zahteva izuzetnu kondicionu spremu i trkacke kvalitete tih bocnih igraca koji konstantno igraju u dva pravca stu ja stvarno ne vidim ko u domacem prvenstvu moze to da odigra 90 minuta. Ajd' sad sa 5 izmena je olaksavajuca okolnost jer mozes oba da zamenis kad lipsaju pa ti ostanu standardne 3 izmene za ostatak tima ali ni tako nisam ubedjen da to kod nas bilo ko moze da odigra. Zato vecina trenera i gura "siguricu" 4-2-3-1 i cekaju da uhvate protivnika na kontru. Kad bi jedna jedina ekipa kod nas imala fizicku spremu da 90 minuta melje k'o masina bez momenta pauze vidjali bismo i vise ovih atraktivnijih formacija u upotrebi...
I'm an island, surrounded by a sea of idiots!
User avatar
Deep Purple
Posts: 3839
Joined: Thu Aug 13, 2020 11:42 am

Re: 7. kolo: VOJVODINA - Mladost 1:1 (0:0)

Post by Deep Purple »

@Radoye

Da li misliš da se taj nedostatak takvih igrača za ovakvu formaciju može nadomestiti strancima npr iz druge Francuske lige ili ispod radara koji su atletski superniorniji od naših fudbalera?

Šteta je što je malo trenera kod nas koji izlaze iz kalupa sa strane taktičkih zamisli i što niko ne sme da se osmeli da uradi nešto po tom pitanju. I igraju pretežno 4-2-3-1 ili 4-3-3

Malbašić je i u Spaniji igrao defanzivnije nego u našem dresu i deluje kao neko ko bi taktički ispoštovao sve, upitno je da li bi mogao i atletski.

Lazarević mi deluje po sposobnostima po profilu da bi mogao da igra wing beka e sad sumnjam da bi mogao 90 min ali gledano kao profil igrača mogao bi da igra to. Brz je i jak.

U nekoj teoriji kod nas može ovako da izgleda ako uzmemo u obzir trenutan igrački kadar + Radoja

Image
Locked