6. kolo: Kolubara - VOJVODINA 2:2 (1:0)

User avatar
Turija
Posts: 10668
Joined: Thu Feb 03, 2005 11:25 pm
Location: Vojvodina

Re: 6. kolo: Kolubara - VOJVODINA 2:2 (1:0)

Post by Turija »

Hajde, Vojo, zastranio si za Pavkova. Zvezdi je dobar, igra u LE daje golove ( i nama kad god hoce), a nije za Vosu.
Nama svi otpisani bivsi daju golove.
Vojvodina je na jednoj strani, a svi ostali su na drugoj.Tako je bilo i tako će zauvek ostati.Sve klubove u kojima sam bio igrač ili trener doživljavam kao svoje, kao da su deo mene.Međutim, čast svakome, ali samo je Vojvodina-jedna jedina -V Boškov
User avatar
Deep Purple
Posts: 3838
Joined: Thu Aug 13, 2020 11:42 am

Re: 6. kolo: Kolubara - VOJVODINA 2:2 (1:0)

Post by Deep Purple »

@Voja

Probao bih Malbašića uz Nikolića i onako je već Malbašić igrao napadača kroz karijeru.
Ali to dovodi do menjanja formacije.

I da vam otklonim dileme oko Vidakova sam Jovanović je izjavio da on dečko nije imao nikakav uticaj na igru Mladosti u PLS ali da je umeo da postigne gol iz ničega. Praćen je dok je bio na pozajmici.
I rekao je za njegs da je to isto kvalitet. Po mom mišljenju ako nema uticaja u jednoj od najjačih ekipa u PLS kako će imati u LLSL. Ajde da je imao i igrao fantastično pa da očekuješ da može da ponovi i u LLSL… Ali nije jednostavno.

Jednostavno treba vremena da se napravi tim a to je znači da se nabasa deset igrača odjednom, već u zimskom prelaznom da se dodaju na ovaj tim još 2/3 fudbalera i na leto isto toliko i imaš ekipu kadru.

Jel sad LLSL treba da zovemo MSL :mrgreen:
User avatar
Turija
Posts: 10668
Joined: Thu Feb 03, 2005 11:25 pm
Location: Vojvodina

Re: 6. kolo: Kolubara - VOJVODINA 2:2 (1:0)

Post by Turija »

Deep, slazem se sa iznetim (za ono malo sto sam ja gledao Vidakova) da ne utice na igru, ali utice na rezultat. Dao je gol i u Sloveniji tako iz ,,nicega". To je kao kad bi za golmana rekli, ima srece pogadja ga lopta.

Video sam i da ne gubi lopte, da ume da se zagradi i da skoci. Za centarfora, to je to ( da li je npr Pancev uticao na igru zvezde, isto i
Vojin Lazarevic u zvezdi, Jovic u Ajntrahtu i Fiorentini, Vucekovic u Vosi pod Tozom.. da ne idemo u neka besmislenija poredjenja za Vidakova tipa Gerd Miler, Levandovski..)

Mnogo procentualno masimo sanse i kad ih stvorimo. Generalno, slabo sutiramo. Nesto drugo treba probati. Mozda bude bolje?

Na kraju, neposteno je prema momku da izgubi godinu u Vosi i onda eksplodira u nekom drugom klubu.
Isto vazi i za Milosevica, Kabica.. dok neki po 100 puta izlaze na teren, a isti su kao prvi put.
Vojvodina je na jednoj strani, a svi ostali su na drugoj.Tako je bilo i tako će zauvek ostati.Sve klubove u kojima sam bio igrač ili trener doživljavam kao svoje, kao da su deo mene.Međutim, čast svakome, ali samo je Vojvodina-jedna jedina -V Boškov
User avatar
Voja
Dežurni spiker
Posts: 9678
Joined: Wed Jan 19, 2005 5:54 pm
Location: Kome trebam, već zna...

Re: 6. kolo: Kolubara - VOJVODINA 2:2 (1:0)

Post by Voja »

Turija wrote: Sun Aug 14, 2022 11:13 pm Hajde, Vojo, zastranio si za Pavkova. Zvezdi je dobar, igra u LE daje golove ( i nama kad god hoce), a nije za Vosu.
Nama svi otpisani bivsi daju golove.
Po toj logici Pavkov je bolji igrac od Simica jer eto dobar je Zvezdi Simke nije,igra LE Simke ne igra,daje nam golove... pa nama je dao i onaj iz Novog Pazara 3komada (onaj zvezdin pozajmljeni) i nikom i nikad vise... ako su ti to kriterijumi slazem se da je dobar i da sam zastranio. I Gobeljic je dobar igrac... Kontam da bi u Zvezdi i Sivic bio top trener,samo da je se nekako dokopa... Opet gledam Babica veceras protiv Reala,kapiten Almerije,al dzaba mu kad je los igrac,mislim Zvezdi nije dobar,igra samo LA ligu,a ne LE,a ne secam se da l je Vosi dao gol... :wink: :cheers:
Image
User avatar
Turija
Posts: 10668
Joined: Thu Feb 03, 2005 11:25 pm
Location: Vojvodina

Re: 6. kolo: Kolubara - VOJVODINA 2:2 (1:0)

Post by Turija »

Vojo, ako hoces da izvrces stvari, da bi dokazao da si u pravu, onda je tako. Pavkov nema pojma o fudbalu, kao i Meri.
Simica vadi izuzetna brzina, ali ne i ostali elementi, kao sto Pavkova vadi snaga i visina i nisu tipovi igraca za poredjenje.
Svako na svoj nacin igra i sad samo da li se uklapa u trenutnu koncepciju igre kluba.
Babic nam nije dao gol, jer je odbranbeni igrac, a nije se naigrao u zvezdi i imao neku priliku da nam da gol. Da je imao, dao bi nam.
The end. Previse pisanja za jedan dan.
Vojvodina je na jednoj strani, a svi ostali su na drugoj.Tako je bilo i tako će zauvek ostati.Sve klubove u kojima sam bio igrač ili trener doživljavam kao svoje, kao da su deo mene.Međutim, čast svakome, ali samo je Vojvodina-jedna jedina -V Boškov
User avatar
Voja
Dežurni spiker
Posts: 9678
Joined: Wed Jan 19, 2005 5:54 pm
Location: Kome trebam, već zna...

Re: 6. kolo: Kolubara - VOJVODINA 2:2 (1:0)

Post by Voja »

Turija wrote: Mon Aug 15, 2022 12:03 am The end. Previse pisanja za jedan dan.
Da ti budem najiskreniji... bio sam ubedjen da ces danas pregledati ceo mec iz Lazarevca i sa nestrpljenjem sam ocekivao tvoj sud...

A sto se igraca tice za vek vekova ce Pavkov za tebe ostati super igrac,dok za mene to nikad nece biti i sa tim sam se vec pomirio,samo cekam da se i ti pomiris :wink: :cheers:
Image
User avatar
churguzijanac
Posts: 2036
Joined: Tue Feb 22, 2011 10:23 pm

Re: 6. kolo: Kolubara - VOJVODINA 2:2 (1:0)

Post by churguzijanac »

Teško ćemo se svi složiti :D

Za mene je Pavkov igrač top klasa za ove naše livade. Jebeš penale za Radnički.Dao je on dosta i bez tih penala i to na važnim utakmicama koje Meri nije ni igrao u karijeri.A i Meri je klasa.A od Gajića ništa ne bi bilo ni da je ostao duže kod nas.
Mene više nervira što zuka bazuka konstantno dobija minute i jedva čekam da ode i što reče Deep ne može preko noći da sve bude cakum pakum i biće i zimski prelazni rok. Treba nam igrača da podignu kvalitet.
Meni ne izgleda da Vidakov ima baš takav potecijal i više nade polažem u Kabića i Miloševića.
User avatar
Deep Purple
Posts: 3838
Joined: Thu Aug 13, 2020 11:42 am

Re: 6. kolo: Kolubara - VOJVODINA 2:2 (1:0)

Post by Deep Purple »

Mislio sam da sam jedini čovek koji misli to o Pavkovu ali Vojo delimo mišljenje. Solidan igrač za naše livade i to je sve. Postiže golove ali to je sve nekako jednolično i na kvalitet ostatka ekipe. Da je toliko dobar ne bi zvezda promenila 10 napadača u tri sezone? Već bi on bio taj.
Jednostavno cela priča oko njega je da on ima jaku platu i deli je sa “nekim” u klubu. Hteli su da mu se ugrade u transfer u jedan Azijski klub i on je to odbio prošlo leto. Što se tiče Babića sjajan štoper ogrešio se o njega Stanković i pokidao u Portugalu posle ga molili da ostane u zvezdi ali momak nije hteo jer su se ogrešili o njega i napustio je klub.

Dioni koji ništa “ne zna” danas strelac u Ligi 1 za Anže… I starter je u prvoj Francuskoj ligi.

Ja ću biti iskren poslednji igrač iz zvezde koji mi se sviđao je Falćineli, još kad nam je kasnije dao i kompliment porastao mi je nekako u očima. On je jako dobar sa Mihajlovićem i ako se osigura ta evropa sld sezone jako bih voleo koliko god da nije realno da ga vidim kod nas. I Tomane mi je nekako bio baš ne shvaćen u zvezdi.

Ali Suma je najbolji stranac koji je igrao u ovoj ligi u zadnjih pet godina sigurno i to mislim za klasu bolji od sledećeg stranca po kvalitetu. Šteta samo što je po onome što se priča luda glava mada ljudi svašta pričaju.

Zamislite samo Sumu na ovu ekipu… Garantujem da bi sad imali maksimalan skor. Sava Milošević za koga se zna da je bio sjajan fudbaler ostao je bez reči kada je video lično Sumine kvalitete i čuo da nije igrao kod prethodnika u partizanu.

Sad vidim koja je tema. Izvinjavam se na spominjanju blizanaca na ovoj temi.

Verujem u naš trenutni igrački kadar i mislim da smo kadri za top 3 uz još neka pojačanja u januaru.
User avatar
Voja
Dežurni spiker
Posts: 9678
Joined: Wed Jan 19, 2005 5:54 pm
Location: Kome trebam, već zna...

Re: 6. kolo: Kolubara - VOJVODINA 2:2 (1:0)

Post by Voja »

Deep Purple wrote: Mon Aug 15, 2022 12:40 am Ja ću biti iskren poslednji igrač iz zvezde koji mi se sviđao je Falćineli, još kad nam je kasnije dao i kompliment porastao mi je nekako u očima. On je jako dobar sa Mihajlovićem i ako se osigura ta evropa sld sezone jako bih voleo koliko god da nije realno da ga vidim kod nas. I Tomane mi je nekako bio baš ne shvaćen u zvezdi.
Eto Ti kao ljubitelj zvezdinih napadaca verujem da si video Falsijev gol od pre neki dan u kupu Italije :wink: ,ako nisi evo castim te,jer je pogodak (prvi na utakmici,odmah na pocetku izvestaja) lep



Nego da te pitam,sta bi sa onom tvojom strucnom analizom da Malbasic i Baray menjaju strane!?

Kad sam kod strana da iznesem i nesto zbog cega je zal za dobrim bekovima jos veca.
Mi smo od 9 datih golova,Kolubari dali gol kroz sredinu,GATu iz slobodnjaka,a ostalih 7 golova smo dali ulaskom lopte sa boka. Imamo igrace koji umeju bocne lopte da sprovedu u mrezu,i to imamo vise igraca,a ne samo devetku i zbog toga mi ostaje zal sto nemamo vise centarsuteva (po mecu) od strane bekova,jer i sa ovim skromnim bocnim ubaciuvanjima smo 7 puta cusnuli loptu u mrezu
Image
Istocno stajanje
Posts: 541
Joined: Thu Jul 23, 2015 11:20 am

Re: 6. kolo: Kolubara - VOJVODINA 2:2 (1:0)

Post by Istocno stajanje »

Voleo bih da mogu da gledam kroz ruzicaste naocare kao neki ovde, ali ne mogu. Mislim na "igramo dobro, imamo rezultat, sudije ok sude".
1. Sudije. Vec sam pisao dosta o tome, pa se necu ponavljati. Samo cu dodati da su se mnogi pomirili da nam je protiv Spartaka gol opravdano ponisten, a pogledajte jucerasnji prvi gol Totenhema, faul nad Havertsom daleko od gola, kasnije je pao gol, nije se ni Var ukljucio. Godinama, decenijama imamo diskutabilno sudjenje najblaze receno, pa mi deluje da je mnogima normalno da se situacije koje su 50-50 da se sude za protivnike sasvim ok...

2. Dobro igramo? Zaista? Ne treba gledati proslu sezonu, koja je bila jedna od najgorih u istoriji. Mi smo dobro igrali samo drugo poluvreme protiv Mladosti, a prvo poluvreme u svih 5 utakmica smo prespavali. Ako vec hocemo da stvorimo igraca iz naseg pogona, bolje je dati sansu Vidakovu, jer svakako vise vrede na trzistu napadaci, nego defanzivci.

3. Imamo rezultat? Neko rece i dalje smo konkurentni za vrh. Odigrano je samo 5 kola, ajde da je bar sredina sezone, pa da kazemo dobro je, samo 4 boda imamo manje od zvezde. Pa ta zvezda nece izgubiti bodove na vise od dve-tri utakmice u sezoni, a mi smo vec kiksnuli na dve. A da ne govorim koliko smo imali lak raspored, pa jedan Javor ima isto bodova kao i mi, a imali su tezi raspored.
Uprava je rekla da se borino za vrh, za mene je neuspeh da odemo u evropu sa 4. mesta, jer nam nista ne znaci da nas opet neki Lask izbaci u sezoni kupanja.
vdn slaninar
Posts: 1007
Joined: Fri Mar 30, 2012 9:46 am

Re: 6. kolo: Kolubara - VOJVODINA 2:2 (1:0)

Post by vdn slaninar »

Наш проблем је што немамо десетку,Симић то није нити је игра,он игра и понаша се као полушпиц SS,друго ни Николић није класичан шпиц,он воли да учествује у игри,са својом интелигенцијом то је и пожељно.Тако да их је много боље упарити у нападу и играти неких 4-4-2 или 3-5-2.Николић је најбоље партије пружао у тандему са Ивановићем.У нашем 4-2-3-1 тог класичног шпица много боље би играо Малбашић,ал једноставно Николић у том систему мора бити шпиц.Сад шта је ту је неће он то лоше одиграти,само мислим да му то није позиција на којој би највише пружио.
User avatar
Turija
Posts: 10668
Joined: Thu Feb 03, 2005 11:25 pm
Location: Vojvodina

Re: 6. kolo: Kolubara - VOJVODINA 2:2 (1:0)

Post by Turija »

https://www.dnevnik.rs/sport/fudbal/i-p ... 15-08-2022

Реми је као пораз
Немања Николић се, осим јасних задужења у шпицу напада, истиче одличним проигравањима саиграча у офанзиви, па је и код првог гола Новосађана чији стрелац је био Вељко Симић, учествовао у лепој акцији.

- За мене, после Црвене звезде, Војводина је најстабилнија екипа у Суперлиги - истакао је Николић. - После свега виђеног у Лазаревцу, остварени реми рачунам као пораз, али ми је, с друге стране, драго што смо показали карактер и у тренуцима када смо губили. Нисмо падали, желели смо да преокренемо ток утакмице и у томе успели. Важно је да смо се подигли и заиста је штета што стечено вођство нисмо до краја
Tako treba svi u Vosi da razmisljaju, dok je ovakvo stanje u domacem fudbalu.
Vojvodina je na jednoj strani, a svi ostali su na drugoj.Tako je bilo i tako će zauvek ostati.Sve klubove u kojima sam bio igrač ili trener doživljavam kao svoje, kao da su deo mene.Međutim, čast svakome, ali samo je Vojvodina-jedna jedina -V Boškov
User avatar
Voja
Dežurni spiker
Posts: 9678
Joined: Wed Jan 19, 2005 5:54 pm
Location: Kome trebam, već zna...

Re: 6. kolo: Kolubara - VOJVODINA 2:2 (1:0)

Post by Voja »

Iz toga clanka (ako je tacno navedeno):
- "да би од сутра почеле припреме за наредни сусрет, који Новосађани, у суботу (од 18 часова), играју с тимом Младости из Лучана, на стадиону “Карађорђе”."

vidim da ni recenica da ce Vosa na Karadjordju igrati nedeljom u 20h isto nije bila tacna
Image
bob rock
Posts: 11
Joined: Tue Oct 24, 2017 10:38 pm

Re: 6. kolo: Kolubara - VOJVODINA 2:2 (1:0)

Post by bob rock »

Nesumnjivo da NN zna sa loptom ali mu je kretanje po terenu za -10. Većina vas na forumu ga jako gotivi ali on na dosadašnjim utakmicam je jako malo doprineo celoj ekipi. Jako sporo i malo se kreće a i pasovi mu nisu baš nešto, sve u svemu baš i ne pravi neku razliku na terenu jer mu ni skok igra nije jača strana. Zbog toga bih na sledećoj utakmici voleo od početka da vidim Vidakova ili Miloševića na toj poziciji i sigurno bi smo dobili na brzini i mnogo opasniji napad i realizaciju.
User avatar
Deep Purple
Posts: 3838
Joined: Thu Aug 13, 2020 11:42 am

Re: 6. kolo: Kolubara - VOJVODINA 2:2 (1:0)

Post by Deep Purple »

@Voja

Video sam, majstor. Žao mi je da ga gledam po nižim ligama. Ali ima baš jaku platu.

@Bob rock Još uvek nije sto posto spreman vidi se po njegovom kretanju ali i takav pravi razliku.

U Spartaku je bilo drugačije više je ekipa igralo otvoreno pa je i on imao više prostora sada je drugačije više se ekipa brani protiv nas. Ali ja u njega uopšte ne sumnjam. Dobro je pa je postigao gol jer će mu značiti za samopouzdanje, šteta što gol nije doneo pobedu sli doneće neki sld put.

Mi otkako nas je Rastavac preuzeo nismo izgubili nijedan meč ako računamo i pripreme to je jedan ozbiljan broj mečeva tako da moramo malo da smanjimo pesimizam. Kiks se desio i teraj dalje. Kao što i Voja reče pobeda nad zvezdom bi ispeglala ova dva kiksa ;)

Tek ćemo da se “ćeramo”. Da budemo u prva tri i sledeće sezone da se napravi dobra ekipa koja će da teroriše ove pod znacima navoda manje ekipe. Nadam se dobroj brojci navijača protiv Mladosti jer ma šta ko rekao to ova ekipa zaslužuje. Imamo jednu grupu stvarno sjajnih momaka, gde svi daju svoj maksimum a to će nam se vratiti.

@Turija razumem revolt ali nismo mi blizanci da kukamo na kikseve i ti ljudi u Kolubari igraju fudbal i oni žele da se nadmeću. Ne treba svaki kiks da se posmatra kao katastrofa već i treba da ih bude. Svi gube. To je fudbal. Nismo mi blizanci da gledamo sebično. Kamo sreće da ima više kikseva od svih ekipa i da bude liga konkurentnija.
Locked