6. kolo: Kolubara - VOJVODINA 2:2 (1:0)

Vojvodjanin123
Posts: 175
Joined: Sat Jul 09, 2022 6:59 pm

Re: 6. kolo: Kolubara - VOJVODINA 2:2 (1:0)

Post by Vojvodjanin123 »

Deep Purple wrote: Sun Aug 14, 2022 1:47 pm @Voja

Lazarević je upravo taj profil beka.
Meni je Lazarević bio odličan ove sezone kad je igrao, ali mora jako da popravi centaršut. Od 20-30 centaršuteva možda 1 liči na nešto. Mislim da ga je zato i prebacio na klupu Rastavac, Bjeković je opasniji napred. Međutim očekujem da se Bjeković prebaci na klupu sada nakon nekoliko nesigurnosti koje je pokazao.

Neko je spomenuo i da Bjeković nije fizički dovoljno spreman i ja mislim da je to njegov glavni problem. On pravi greške najčešće zato što ne stigne da se vrati nazad, a bogami je dosta slab i u duel igri.

Lazarević da poradi na centaršutu, a Bjeković na "fizikalijama" i imaćemo dva odlična beka po meni.
User avatar
Turija
Posts: 10668
Joined: Thu Feb 03, 2005 11:25 pm
Location: Vojvodina

Re: 6. kolo: Kolubara - VOJVODINA 2:2 (1:0)

Post by Turija »

Nisam ja kritikovao Carevica ( nije kriv ni za jedan gol). Da li je kritika uporediti ga sa Rockovim? Naravno, nije.

Medjutim, ocekivao sam da na gostovanjima dobijemo ono sto nismo imali sa Rockovim i N. Simicem, tj. da se skinu opasni centarsutevi po nas gol i sigurniju igru nogom.
Nisam gledao jucerasnju utakmicu, pa se samo pitam da li je toga bilo sinoc? Po komentarima , ne bi se reklo?
No, dugacko je prvenstvo i bice novih testova za sve igrace, pa i golmane, Struku i Upravu.

Napisao sam i da je dobro sto smo jos u igri za sam vrh, sto mora biti cilj Vojvodine. Samo mora se vise raditi. Prica je dobra, ali je losa, ako je ne prati kontinuirani rad i stabilnost.

Moramo pobedjivati ,,na manjim utakmicama" i kad nam igra ne bude na ocekivanom nivou. Tada se mora uloziti vise energije da bi dosli do pobede. Ima dana kada te nece lopta, ali moras naci nacin da to kompenziras, kolektivno ili individualno. Jos uvek imamo malo individualno jakih igraca i mora se pojacati ekipa na sredini i u odbrani ili daleko vise trcati i boriti se za svaku loptu.
:cheers:
Vojvodina je na jednoj strani, a svi ostali su na drugoj.Tako je bilo i tako će zauvek ostati.Sve klubove u kojima sam bio igrač ili trener doživljavam kao svoje, kao da su deo mene.Međutim, čast svakome, ali samo je Vojvodina-jedna jedina -V Boškov
User avatar
churguzijanac
Posts: 2034
Joined: Tue Feb 22, 2011 10:23 pm

Re: 6. kolo: Kolubara - VOJVODINA 2:2 (1:0)

Post by churguzijanac »

Bezveze je ovo kukanje na sudije. Uvek mi je islo na ganglije kad vidim igraca usred utakmice da se nesto žesti i protestuje umesto da usmeri energiju tamo gde treba.Tako i ovde na forumu. Razumem emocije tek posle zavrsene utakmice.Ali sutra bato,ustanes, premotas, pogledas sagledas malo objektivnije pa pišeš.
@Turija za Vidakova trenutno prosto nema minuta.Ili mora neko od igrača u napadu da bude u ozbiljnom padu forme ili moramo da imamo 3-0 na poluvremenu.
Nama jednostavno treba još kvalitetnijih igrača i to je to.
Jesmo mi i dalje spori sa loptom i kasno palimo ali je ipak mnogo bolje nego prosle godine.Rekao je i Mima da ima mnogo prostora za napredak.Sezona je počela.Prelazni rok i dalje traje i još ima vremena da se pojačamo.
User avatar
Voja
Dežurni spiker
Posts: 9678
Joined: Wed Jan 19, 2005 5:54 pm
Location: Kome trebam, već zna...

Re: 6. kolo: Kolubara - VOJVODINA 2:2 (1:0)

Post by Voja »

Opet ako na sve gledamo iz ugla proslogodinje sedmoplasirane ekipe,bitno je da sto nasi treneri imaju obicaj da kazu "da se posle svakog meca dopise neki bod na konto" i sa te tacke mozemo biti zadovoljni i ovom utakmicom
Image
User avatar
Turija
Posts: 10668
Joined: Thu Feb 03, 2005 11:25 pm
Location: Vojvodina

Re: 6. kolo: Kolubara - VOJVODINA 2:2 (1:0)

Post by Turija »

@ churguzijanac
Turija za Vidakova trenutno prosto nema minuta.Ili mora neko od igrača u napadu da bude u ozbiljnom padu forme ili moramo da imamo 3-0 na poluvremenu.
Da li bi nam napad bio efikasniji da igra Vidakov umesto npr. Neskovica i da Nikolic bude to sto je bio u Spartaku sa Tufegdzicem, a da Simic ode na krilo, kao u zvezdi - ne znam.

Medjutim, nije mi jasno sto smo ga uzeli Gatovcima, ako nece imati ni minut na terenu, i to kao prvi strelac Prve Lige? Sto ga nismo ostavili jos kod njih, pa da ga vidimo u Super ligi da li je za Vosu ili nije?
Verujem Rastavcu, ali verujem i da Vidakov nije slucajno dao tolike golove.

Nisam siguran da su sadasnji starteri toliko bolji od njega, Milosevica, Kabica, Milanova i drugih nasi U reprezentativaca, da nemaju mesta ni 10-20 minuta na terenu?

Recimo, posto nikako ne igramo u prvom poluvremenu, pustite ih da vidimo sta mogu.
Svakako cupamo utakmice sredinom drugog poluvremena ( a strepimo na kraju za rezultat).

Hajde da obrnemo situaciju, makar za probu. Mozda bi bili energicniji u prvim poluvremenima i izgurali celu utamicu do kraja u visokom ritmu sa 5 izmenjenih igraca iz prvog dela ( ako ima potrebe).

PS
Super je ovo pravilo o mogucnosti zamene 5 igraca, ali se jako slabo koristi u nasoj ligi.
Zasto, to je pravo pitanje za struku. Odnosno, da li se struka za ista pita?
Vojvodina je na jednoj strani, a svi ostali su na drugoj.Tako je bilo i tako će zauvek ostati.Sve klubove u kojima sam bio igrač ili trener doživljavam kao svoje, kao da su deo mene.Međutim, čast svakome, ali samo je Vojvodina-jedna jedina -V Boškov
User avatar
Radoye
Administrator
Posts: 8837
Joined: Sun Feb 06, 2005 1:11 am
Location: preko okeana

Re: 6. kolo: Kolubara - VOJVODINA 2:2 (1:0)

Post by Radoye »

Uvek sa tobom wrote: Sun Aug 14, 2022 10:22 am Што би рекли вратили су нас на фабричка подешавања :mrgreen:

Сада се и дефинитивно види да ће нам највиши домет ове сезоне бити треће место, што због игре што због суђења, биће и то тешка борба са Чуком. Свакако да очекујем од клуба реакцију на ове две (три- Напредак пенал) крађе.
Vidis, ja mislim da nam je to drugo mesto nadohvat ruke a ove sudijske ujdurme su tu samo da bi obezbedile da ne poletimo previsoko da ugrozimo mezimicu. Verujem da im nije svejedno kad su videli formu na pocetku prvenstva i koliko smo napaljeni i sad uz odlaganje utakmice rade na tome da nabiju dovoljnu bodovnu razliku da nas demotivisu i ubiju u pojam pre tog susreta sa njima pa da ga lagano rese u svoju korist. A kad se obezbede i znaju da ih vise ne mozemo skinuti s prvog mesta nebitni smo im, nije ih briga da li smo drugi ili peti ili u plej-autu. Jos bi im super odgovaralo da smo pri vrhu da im napravimo tampon-zonu prema prvim komsijama. Dva blizanca samo jedan drugog vide, svi ostali klubovi su im nevazni osim kada "podivljaju" pa zaredjaju pobede ili utakmice bez primljenog gola, onda im malo potkresu krila kao sto se i sada dogadja. Nije njima interes da Cuka bude ispred nas, njima smo i mi i Cuka isti q.

Doduse Cuka je poslusnija...
I'm an island, surrounded by a sea of idiots!
User avatar
gospodinFKV
Posts: 4788
Joined: Sun Apr 01, 2012 1:06 pm
Location: gde treba

Re: 6. kolo: Kolubara - VOJVODINA 2:2 (1:0)

Post by gospodinFKV »

Turija wrote: Sun Aug 14, 2022 2:34 pm Nisam ja kritikovao Carevica ( nije kriv ni za jedan gol). Da li je kritika uporediti ga sa Rockovim? Naravno, nije.

Medjutim, ocekivao sam da na gostovanjima dobijemo ono sto nismo imali sa Rockovim i N. Simicem, tj. da se skinu opasni centarsutevi po nas gol i sigurniju igru nogom.
Nisam gledao jucerasnju utakmicu, pa se samo pitam da li je toga bilo sinoc? Po komentarima , ne bi se reklo?
Po meni, sasvim korektan kada su u pitanju centarsutevi i izlazak na iste. Kod gola poput ovog drugog golman je uvek u nezavidnoj situaciji, jer lopta ide ka golu, i ako propliva, to moze i u gol. Sve ostalo je pokupio prilicno sigurno.
Sto se igre nogom tice, momak je super, ako izuzmemo onaj kiks protiv Napretka. Radi sve skolski - kad nema kome, napred u aut i ispocetka. Moramo izleciti jos par decijih bolesti, i to je to. Ovi golovi su upravo produkt toga - pogotovo drugi, gde se pravi bespotreban faul. Ekipa mora znati da se prilagodi na teren, i to je bolje sada da se uradi, dok su jos tereni pristojni, da ne bude gorih problema kad na prolece budu igrali po bljuzgi. :cheers:
milancl
Posts: 466
Joined: Tue Aug 21, 2012 2:18 am

Re: 6. kolo: Kolubara - VOJVODINA 2:2 (1:0)

Post by milancl »

@Voja

Što se tiče onog tvog elaborata od sinoć kao odgovora na moj post - slažem se sa velikom većinom stvari. Počevši sa analizom Bjekovića pa na dalje... Ne Bjekovića onog od juče za kog kažete da je skrivio penal (još nisam ni golove pogledao a kamoli meč), već Bjekovića kakvog znam. Kako je dečko građen odlične partije i pruža. No, da ne bude ovaj post kritika Bjekovića...
Htedoh reći, ima puno nedostataka naravno u igri, puno mana, neko to vidi ovako, neko onako... Da nije tako bili bismo mašinerija koja daje 5 komada svima...
Hajde malo ds spustimo loptu i tenziju, dajte prostora i Rastavcu i ekipi... Ne želim da se vadimo na prošlu sezonu, nije zaista za poređenje, ono je bilo zlo... Ali sve ovo ide u jednom lepom smeru, i dalje tvrdim da smo najozbiljniji kandidat za drugo mesto.
Tek je 5 mečeva odigrano, biće kikseva, biće svega, što neko reče - samo da se "pobijemo" igrački sa svakim i svakom bacimo rukavicu u lice i super. Nama je malo potrebno za sreću. A kritikujemo kao da smo do juče izgledali kao Bajern Minhen u nemačkom prvenstvu.
I za sada Carević nema kikseva, nema grešaka, čak je izlazio na neke c-šuteve, prijatno me iznenadio. Ponavljam, jučerašnji meč nisam gledao. Dok je tako nemojmo ga porediti sa Emilom, a posebno sa Simićem. Još fali da kažete da je lošiji od Kordića.

Kakve su informacije, šta je sa Rastavcem?
Jedan klub na svetu volim jaaaa...
User avatar
Maki
Posts: 1111
Joined: Thu Mar 22, 2018 5:16 pm
Location: Liman III

Re: 6. kolo: Kolubara - VOJVODINA 2:2 (1:0)

Post by Maki »

Nerešeno sa Kolubarom sa onakvom igrom je u rangu petarde od Zvezde, ili poraza 0:1 od Voždovca na svom terenu. Ne postoji nijedan razlog da se opravdava ovo ili ono. Ovo je katastrofa!
Ne postoji nikakva rotacija niti se daje i najmanja šansa mladim igračima, a imamo suvo zlato. Đorđević je makar razigravao klince i tu se žetva tek očekuje.
Zbiljić je najavio 100% učinka do sada. Gde je da preuzme odgovornost?
Posebno sam iritiran optužbama na račun Topića (videli smo svežeg Zukića na njegovom mestu?). Kao ne pravi se faul na 40 m od gola? Pa je valjda on kriv za gol umesto Traorera? Gde se pravi faul? Na 11, 16, 100m od gola?

Uporedite vrednost Topića na tržištu sa Medojevićem ili Radojom, koji su kao za nas nedostižni, pa ćete videti koliko ste nepravedni prema momku koji je uz Simića naš ubedljivo najstandardniji igrač. Čemu to hejtovanje? Treba neki rođak da uskoči na to mesto?
User avatar
Turija
Posts: 10668
Joined: Thu Feb 03, 2005 11:25 pm
Location: Vojvodina

Re: 6. kolo: Kolubara - VOJVODINA 2:2 (1:0)

Post by Turija »

@ Maki
Slazem se.
Za mene je bod u Lazarevcu, uz onakvu igru, katastrofa i pad od 50% gledalaca na sledecoj utakmici.

Daleko smo od najavljivanog ucinka. Bolje da smo cutali, igrali i pobedjivali, kao '89. Sto je rekao Bondzulic za Javor: ne volim sto nas smatraju favoritima ( kad to jos nismo, dodao bih ja).

Sad ispade faul na 40m od gola poguban po ekipu. Kakva je onda to ekipa i golman, ako lopta leti toliko dugo? Traore je tu najmanje kriv. Jednostano se namestilo tako da ispada da je on pogresio i Topic sto je faulirao na 40m od gola. A prvo poluvreme, nikom nista, kao i vodjstvo od 2:1 pred sam kraj utakmice.

Jednostavno, Vojvodina je morala pobediti Kolubaru. Manite to njihov golman, Petronijevic drnde mrnde. Nema tu opravdanja, teren i tipa ,,svi igraju fudbal" i slicno su alibi bez pokrica.
Vojvodina je na jednoj strani, a svi ostali su na drugoj.Tako je bilo i tako će zauvek ostati.Sve klubove u kojima sam bio igrač ili trener doživljavam kao svoje, kao da su deo mene.Međutim, čast svakome, ali samo je Vojvodina-jedna jedina -V Boškov
User avatar
churguzijanac
Posts: 2034
Joined: Tue Feb 22, 2011 10:23 pm

Re: 6. kolo: Kolubara - VOJVODINA 2:2 (1:0)

Post by churguzijanac »

Ne mislim da mladi ne treba da dobijaju šansu, ali da izvlačimo Simića sa pozicije gde je trenutno naš najbolji igrač da bi se napravio prostor za Vidakova malo mi suludo. Mislim nije mi suludo u varijanti gde vodimo pa da probamo ili sa nekim lošijim ekipama kad igramo na karadjordju.Nismo mi ekipa koja mnogo odskače od ostatka ling longa i po meni tolko očekivana rotacija nedostaje ponajviše zbog činjenice da nemamo igrače za rotaciju i činjenice da zuka bazuka mora da dobije svoje minute ugovorom definisane.Vidakov je mogao da dobije minute jedino protiv gatovaca, ali dobio ih je neko drugi i to je to.
User avatar
Turija
Posts: 10668
Joined: Thu Feb 03, 2005 11:25 pm
Location: Vojvodina

Re: 6. kolo: Kolubara - VOJVODINA 2:2 (1:0)

Post by Turija »

Churguzijanac, jedno pitanje na konto toga:
Da li bi NN vise napakovao sansi i golova nasem klasicnom centarforu od Simica? Sta mislis?

Takodje, da li radimo nesto slicno sada Vidakovu, sto smo uradili Meriju, Pavkovu i NN u prvom mandatu u Vosi?
Vojvodina je na jednoj strani, a svi ostali su na drugoj.Tako je bilo i tako će zauvek ostati.Sve klubove u kojima sam bio igrač ili trener doživljavam kao svoje, kao da su deo mene.Međutim, čast svakome, ali samo je Vojvodina-jedna jedina -V Boškov
User avatar
churguzijanac
Posts: 2034
Joined: Tue Feb 22, 2011 10:23 pm

Re: 6. kolo: Kolubara - VOJVODINA 2:2 (1:0)

Post by churguzijanac »

Turija wrote: Sun Aug 14, 2022 10:05 pm Churguzijanac jedno pitanje na konto toga:
Da li bi NN vise napakovao sansi i golova nasem klasicnom centarforu od Simica? Sta mislis?

Takodje, da li radimo nesto slicno sada Vidakovu, sto smo uradili Meriju, Pavkovu i NN u prvom mandatu u Vosi?
Tako si pisao i za Nikolu Gajića kad je trebao da dobije šansu i gde je on sada?
Mislim ogrešili smo se o Merija i Pavkova.Stoji.
Da li je Spartak sa Nikolićem i Tufegdzićem izborio Evropu?Sve je to ok što navodiš, i ne mislim da ne treba da se proba.Samo nisam tako optimističan kao ti kad je u pitanju ta varijanta.Za tolko željeni iskorak nama treba još kvalitenih pojačanja.
User avatar
Turija
Posts: 10668
Joined: Thu Feb 03, 2005 11:25 pm
Location: Vojvodina

Re: 6. kolo: Kolubara - VOJVODINA 2:2 (1:0)

Post by Turija »

Tacno, pisao sam i za Gajica da mu treba dati sansu, mozda ne bi propao, ali Gajic nije bio prvi strelac Prve lige.
Za Gajica sam pisao, kao i za Micina i sad za ove nase mlade igrace da treba da ih vidimo na terenu, ( npr kao sad za Kabica, Miletica, Milosevica, Milanova..) ali ni priblizno toliko o Gajicu, kao o navedenim Meriju, Pavkovu NN.
Ne mislim da je prva postava neprikosnovena i kao klesana u kamenu, kako je vec pisao Markiz.
Vojvodina je na jednoj strani, a svi ostali su na drugoj.Tako je bilo i tako će zauvek ostati.Sve klubove u kojima sam bio igrač ili trener doživljavam kao svoje, kao da su deo mene.Međutim, čast svakome, ali samo je Vojvodina-jedna jedina -V Boškov
User avatar
Voja
Dežurni spiker
Posts: 9678
Joined: Wed Jan 19, 2005 5:54 pm
Location: Kome trebam, već zna...

Re: 6. kolo: Kolubara - VOJVODINA 2:2 (1:0)

Post by Voja »

churguzijanac wrote: Sun Aug 14, 2022 10:21 pm Mislim ogrešili smo se o Merija i Pavkova.Stoji.
Ko se ogresio o Pavkova? Ni najmanje,cak smo mu pomogli u karijeri,jer smo njegovim neigranjem sakrili koliko je los.
A takodje smatram da je velika razlika izmedju Merijeve i Pavkove karijere jer je Meri u vise timova (i to timova iz donjeg dela tabela) bio prvi strelac liga,uvek najbolji strelac u klubu,dao je preko 100 golova od kako otisao iz Vose.. a koliko je ovaj drugi dao,kada se oduzmu namestani penali iz ere Radnickog iz Nisa.

Drugo,ono malo sto sam gledao Vidakova kod nas po meni nije profil igraca koji treba da se upari sa NN.A verovatno to i trener na treninzima primeti. NN trazi pre svega eksplozivnog igraca pored ili ispred sebe koji moze da stigne svaki njegov zamisljen pas. Vidakov mi ne deluje da je takav,nekako me stilom igre najvise podseca na Stojaka,mada u pitanju je mali uzorak njegovih utakmica koje sam gledao
Image
Locked