3. kolo: VOJVODINA - Spartak 0:0

User avatar
Deep Purple
Posts: 3838
Joined: Thu Aug 13, 2020 11:42 am

Re: 3. kolo: VOJVODINA - Spartak 0:0

Post by Deep Purple »

Sinoć nisam hteo da analiziram jer sam bio izrevoltiran na više nivoa pa bih svašta napisao.

Pre svega ovde su provejava mišljenje kako nam dolazi ekipa koja hoće da igra fudbal a umesto toga dobili smo ekipu koja je igrala defanzivniji fudbal i od Napretka i od Mladosti osim što je zbog malo kvalitetnijeg napada izgledala malo opasnije na terenu mada i to je diskutabilno jer mislim da nisu imali šut u okvir gola. Ovoliku razliku u kornerima da je Vojvodina imala u odnosu nekoga ja ne pametim.

Da pitam @Turija i @Voja kako mislite da napadnete ovakvu ekipu na način koji želite u prvih 20 minuta koja igra iza lopte gde je na svakom delu njihovog terena razmer igrača 2:1?

Ja sam video jednu ofanzivnu Vojvodinu koja igra na gol više (zar to nisi želeo i o tome pričao na forumu @Voja)

Ono što smo mi napravili Spartaku u poslednjih 15 min prvog poluvremena je bio evropski fudbal. Pritisak, dupliranie igrača, igrači Spartaka nisu imali vremena da se okrenu glavom ka našem golu. Pucalo je od igre, od tečnih dodavanja u tom periodu i taman kad pomisliš da se isplatilo bude hladan tuš. Kao što je Mladost doživela krah kad je primila gol u 45 minutu od nas u prošlom kolu tako je i nas ovo pogodilo jer se osetilo po igračima koliko su želeli samo da ih otvore. Spartak ja potpisujem ovde i idem u teorije ne bi prošao bolje od Mladosti samo da je važio pnaj gol. Pogodili smi dve stative, Manojlović je spasio tri gola.

Sudija je uneo neverovatnu nervozu kod nas svojim odlukama i to neću da spominjem gol koji je opravdano poništen ili dva penala o kojima se može diskutovati a sa tv-a su bili vrlo vidljivi i jasni. Već o odnosu u faulovima gde je svaki duel 50:50 bivao sviran Spartaku u korist.

Koliko su mečeva zvezda i partizan prethodnih nekoliko godina odigralo ovakvij i dobijali ih sa bele tačke ?

To je ono što boli, što znamo da su ovde neke druge ekipe bile da bi sinoć bila dva penala za njih?

Mi smo prošle sezone bili loši pa se retko ko obazirao na sudijske greške i kriterijume ali nas su i onako nakaradne pokrali za 10tak bodova a taj trend ove sezone mora da se zaustavi i moramo da podviknemo.

Video sam ofanzivnu Vojvodinu, igrače koji u 90om minutu jedva stoje jer su dali sve od sebe.
Video sam zadnju liniju na protivničkoj polovini u drugom delu igre a u prvom istu tu zadnju liniju na 40-45 metara od gola. Video sam začetke napada vez straha od golmana i iznošenje lopte kroz igru. Video sam da i kad se loše iznese da se sledeći napad opet kreće iz zadnje linije. Vidim čeku težimo i od mene maksimalna podrška Rastavcu i ekipi.

Ostaje žal jer smo ofanzivnu ekipu Spartaka doveli do toga da nmg da iznesu loptu. Većin delom meča.

Jučerašnji meč je pokazao da nam fali još minimum jedan igrač u ofanzivnom delu i pokazao je da ako je neko naše dete to ne znači da treba da dobija bezrezervnu podršku. Nešković i Zukić su pokazali apsolutno ništa pogotovo ovaj drugi.

A ljudi pričaju o nekakvoj gužvi ako dodje krilo? Pakuj Malbašića.

I moram reći ponosan sam na ekipu i ako sam još uvek izrevoltiran. Pregled meča nmg ni da pogledam jer još nmg da verujem da lopta nije htela u gol.


EDIT: I samo da se nadovežem proradiće Nikolić juče je imao manjak sreće jer su to sve bili dobri udarci izuzev onog traljavogmu prvom poluvremenu.
User avatar
Turija
Posts: 10668
Joined: Thu Feb 03, 2005 11:25 pm
Location: Vojvodina

Re: 3. kolo: VOJVODINA - Spartak 0:0

Post by Turija »

@Deep
Zasto to sto si napisao za poslednjih 15 minuta prvog poluvremena, ne moze uraditi u prvih 15 minuta, kada smo najsveziji? Spartak je igrao 90 minuta isto, a kako se blizio kraj, mi smo bili sve nervozniji. Da smo stekli prednost u prvom delu, prosli bi kao Mladost Gat.
Mi prvih 20 minuta moramo sabiti protivnika u 16m stalnim napadima i tempom. Mozemo to, a cekamo sta? Da se prorivnik sabere, oslobodi, pa cak i da nam ozbiljno pripreti ( sto se desavalo, jer, shvata da moze protiv nas da se nosi. Uz ogromnu motivaciju ili pomoc sudije dodje i do gola. A, kad ga primimo, tesko se vracamo u igri. Pohvalno je sto do sada nismo dobili taj gol, a bilo je kriticnih situacija.
Vojvodina je na jednoj strani, a svi ostali su na drugoj.Tako je bilo i tako će zauvek ostati.Sve klubove u kojima sam bio igrač ili trener doživljavam kao svoje, kao da su deo mene.Međutim, čast svakome, ali samo je Vojvodina-jedna jedina -V Boškov
User avatar
Grof Žekula
Administrator
Posts: 2677
Joined: Fri Jan 28, 2005 10:25 pm
Location: Bulevar

Re: 3. kolo: VOJVODINA - Spartak 0:0

Post by Grof Žekula »

Deep Purple wrote: Mon Jul 25, 2022 8:22 am
EDIT: I samo da se nadovežem proradiće Nikolić juče je imao manjak sreće jer su to sve bili dobri udarci izuzev onog traljavogmu prvom poluvremenu.
Све од речи до речи тачно, осим овога.
Он је доведен да реши ту ситуацију. Зицер је промашио и против Напретка на 1:0 што је исто могло јако скупо да нас кошта.
Он је ту да постигне први/други, а не трећи/четврти гол на утакмици.
Ако си "играч потеза" буди то кад треба и мора.
Најслабија је карика наше навале. Због главе, не игре.
Мора, али неће (тренутно), да разуме да су (посебно) Симић и Барај бољи играчи од њега и да мора (у игри) да им се подреди.
Њега ће сујета "убити". Не може да поднесе да није најбољи играч тима.

Нама је леви бок јако танак. Зато би Малбашић био пун погодат!
Е сад, не знам колико је то изводљиво.
Или да пробамо, а то сам очекивао јуче од Раставца, Бараја на том месту. Не знам што он не проба? Боље решење од свих које тренутно имамо за тако нешто.
Он у средину игре не може, а добио је за три утакмице удараца колико многи неће код нас за сезону. А тек га чекају.

Индиспонирами Милосављевић и "стварно немам појма фудбал" Зукић не могу да смењују један другог. Нема вајде!
User avatar
Voja
Dežurni spiker
Posts: 9678
Joined: Wed Jan 19, 2005 5:54 pm
Location: Kome trebam, već zna...

Re: 3. kolo: VOJVODINA - Spartak 0:0

Post by Voja »

Deep Purple wrote: Mon Jul 25, 2022 8:22 am Pre svega ovde su provejava mišljenje kako nam dolazi ekipa koja hoće da igra fudbal a umesto toga dobili smo ekipu koja je igrala defanzivniji fudbal i od Napretka i od Mladosti osim što je zbog malo kvalitetnijeg napada izgledala malo opasnije na terenu mada i to je diskutabilno jer mislim da nisu imali šut u okvir gola. Ovoliku razliku u kornerima da je Vojvodina imala u odnosu nekoga ja ne pametim.

Da pitam @Turija i @Voja kako mislite da napadnete ovakvu ekipu na način koji želite u prvih 20 minuta koja igra iza lopte gde je na svakom delu njihovog terena razmer igrača 2:1?

Ja sam video jednu ofanzivnu Vojvodinu koja igra na gol više (zar to nisi želeo i o tome pričao na forumu @Voja)
Ocigledno je trener gostiju svestan kvaliteta nasih igraca (nahvalio nas i pre i posle meca) i verovatno je to doprinelo da postavi zatvoreniju formaciju,ali to je njihova odluka od prvog minuta meca,jer su nas respektovali,a ne zato sto smo mi krenuli furiozno i potisli ih. Mi smo usli u mec kao i u prva dva po sistemou "lako cemo,ima vremena (resice to Zuka,u finisu)" umesto da se krene agresivno odmah od prve sekunde i da im se stavi do znanja gde su dosli i to nam se ovaj put obilo o glavu. Sa ovakvim pristupom mecu jedino je resenje da Zukic i rezervisti budu starteri,pa da se setaju to prvo poluvreme,a onda da udje prvi tim i pritisne. Ne vidim drugo resenje.
Pitas kako mislim da ih napadnemo u prvih 20 minuta? Pa iz svih raspolozivih sredstava,bez da Carevic dodiruje loptu,bez da lopta jednog jedinog sekunda ide nazad... Imamo samo NN koji je sporiji,kazemo da imamo 10 kondicionih trenera.... znaci svi uslovi za napad od prvog sekunda su tu. I sve i da ne damo gol,mozda bi stvorili jos dva uslova za penal,a od 5 situaciju jednu bi morao svirati i slep. Ovako,imati posed,po sistemu ja tebi ti meni,na svojoj polovini.... pa tako i Partizan sad igra i oni su losi,a mi dobri!? Vosa je na dva meca od 3 dala po gol,ni na jednom nije primila gol,dal je to zaista ofanzivan tim koji igra na gol vise? Prvo i osnovno,svaki tim koji sam do sada gledao i koji igra na gol vise igra brz fudbal. Mislim da nas prenos lopte jos uvek niti je brz niti je tecan. Razlika u kornerima? Pa da sam trener protivnickih ekipa terao bih svoje ofanzivne vezne da kada su na 30 metara od Vosinog gola ispucavaju nazad loptu u korner. Jer je to siguran znak da nece(mo) primiti gol. Vojvodina je bezopasna iz prekida ma koliko se suprotno potencira kroz medije... ni krstenog centarsuta,ni skakaca,ni sutera... sto pre sve ovo shvatimo i prihvatimo kao dobronamernu kritiku,pre cemo uzleteti :cheers:

i evo,posto volis da postavljas direktna pitanja,ajd da i ja tebi postavim jedno :) Recimo utakmica sinoc,a moze i prethodne dve... sta je unapredjeno i bolje u odnosu na mec u Sloveniji kada je tim prvi put istrcao sa nekih 95% ovog sastava
Image
User avatar
borrissey
Posts: 1063
Joined: Fri Aug 26, 2011 9:25 pm
Location: ograda na Istoku

Re: 3. kolo: VOJVODINA - Spartak, nedelja 21h

Post by borrissey »

lapo-lapo wrote: Mon Jul 25, 2022 12:22 am Upravo tako! Nikad ono ne bi ponistili zvezdi i partizanu, ali ne bi trebalo puno da se zalimo na suđenje to mi nekako lici na blizance, a ne bi volio da smo im ni nalik, taman osvajali titule uzastopno narednih deset godina.
Naravno, ja se prvi grozim kada čitam blizanačke kometnare tipa, šta oćete što su nama svirali penal, kada su vama svirali pet. Tu se vidi kako bliaznački navijači u svojoj bolesnoj megalomaniji ostale klubove vide samo kao cvetni aranžman, nekakvo nužno zlo koje mora biti tu kako se popunila liga, jer ne možeš imati ligu sa dva kluba. Ali ovde se radi o tome da se nekada mora pobediti i iz ispravno dosuđenog penala, jer i to je sastavni deo igre. Mi smo se ovde navikli na "očekivano" suđenje u kom smo uvek, ali uvek u podređenom položaju - i ne samo mi, nego apsolutno svi klubovi kada igraju protiv blizanaca. Ja se inače trudim da ne komentarišem suđenje, ali ovde nije samo suđenje već opšte stanje u srpskom fudbalu koje nam je, naravno, već poznato, ali eto imao sam potrebu to da napšem, jer smo se sinoć svi isfrustrirali na kvadrat.
Ako pričamo o igri, kao što reče Rastavac, ja bih voleo da Vojvodina uvek ovako izgleda, borbena, napadačka i do poslednjeg minuta ide na pobedu. Nemojte zaboraviti da je njihov golman spasao bar dve mrtve lopte + ona siutacija kada je njihov igrač izbio sa gol linije. U individualne kvalitete naših igrača se ne razumem, pa se ne bih usudio ni da komentarišem.
Istocno stajanje
Posts: 541
Joined: Thu Jul 23, 2015 11:20 am

Re: 3. kolo: VOJVODINA - Spartak 0:0

Post by Istocno stajanje »

Niko da spomene njihovu sedmicu, mislim da je Sreckovic, prilicno nas je namucio, vise bih voleo da nam je on dosao kao pojacanje.
User avatar
naseljekolumbija
Posts: 1106
Joined: Thu Aug 02, 2012 12:03 pm
Location: NS,NN

Re: 3. kolo: VOJVODINA - Spartak 0:0

Post by naseljekolumbija »

Ето пукао је и балон од еуфорије, после трећег кола. Нисам ни мислио да ће дуже да траје јер није ни имао покриће. Ако је неко мислио да су 4, 5 играча нових довољни за победе у низу, е нису. Требао је цео тим да се промени. Јер онај чемер и јад од прошле сезоне Војводина није доживела. Једино бих стварно Симића задржао од тог тима. И пар омладинаца
Makraganta
Posts: 33
Joined: Sun Jul 17, 2022 10:33 am

Re: 3. kolo: VOJVODINA - Spartak 0:0

Post by Makraganta »

Odličan Mec na Karadjordju, uzivanje je bilo gledati utakmicu, cinjenica je da smo pokradeni. Da nije ponisten go, utakmica bi se otvorila i bila bi to sasvim druga prica. Nikolic je pravo pojačanje za tim, svaki put kada bi primio loptu, dva igrača bi isla na njega, a on je i iz takvih situacija proigravao saigrace, nijednu loptu nije izgubio, pohvale i za Simica.
User avatar
Deep Purple
Posts: 3838
Joined: Thu Aug 13, 2020 11:42 am

Re: 3. kolo: VOJVODINA - Spartak 0:0

Post by Deep Purple »

@Voja Pa pita se i protivnik malo, nije lako odmah u startu meča dok se ne nabije tempo da se pritisne protivnik na taj način. Ovde treba još 3-4 igrača kvaliteta novih akvizicija da bi mi mogli da igramo tako. Treba neka klasa veznjak, levo krilo i 10ka da bi mi mogli odmah da ubijemo protivnika na taj način.

Ma samo pucaj sa direktnim pitanjima, tu smo da diskutujemo.

Dosta stvari iskreno vidim, mnogo bolje iznosimo loptu kod začetaka napada. I u teškim situacijama igramo na trećeg igrača u medjuprostoru. U par navrata je bilo malo i traljavo ali definitivno ozbiljan pomak po tom pitanju. Stvaramo dosta više šansi nego u pripremnom periodi. I sam Slavko Petrović je rekao da otkad je preuzeo Spartak niko nije stvorio toliko šansi protiv njih, da preciziram rekao je 8-9 šansi. Okej ja razumem da smo loši kod kornera ali ako ti stvoriš nekoj ekipi deset kornera to znači da si ih dobro stisao. Jednostavno juče nas nije htelo a nije da nismo imali izgledne šanse ali kao što je i Rastavac rekao treba još vremena da se igra podigne na još viši nivo, ipak je dovedeno 5 novih startera. A vrv će još neko stići u medjuvremenu.

I ja želim da igramo na način na koji ti želiš ali treba vremena i još kvaliteta.

A i onaj dupli pas Simića i Nikolića sa polu makazicama Simića mi je dovoljan da shvatim da ovo ide u lepom pravcu.

@Naseljekolumbija nije pukao da je pukao ne bi svi mi ovoliko bili izrevoltirani, sinoć je mnogo stvari uticalo na rezultat i jednostavno nije nam se poklopilo. Ali trud, borbenost i ideja se jasno vide.
Last edited by Deep Purple on Mon Jul 25, 2022 10:22 am, edited 1 time in total.
User avatar
Maki
Posts: 1111
Joined: Thu Mar 22, 2018 5:16 pm
Location: Liman III

Re: 3. kolo: VOJVODINA - Spartak 0:0

Post by Maki »

Pa mi smo u prvih 20 min kao i protiv Napretka mogli da gubimo sa 0:2. Lazarević i Traore su opet ispadali na početku. Njihov levi bek je namestio napadaču šut koji je išao preko gola i posle grunuo volej koji je prozujao pored stative. Možda sam dosadan, ali taj dečko se zove Ognjen Mitrović, ponikao je u našoj školi i navija za Vošu. Prethodne tri godine je igrao za Proleter.

Rastavac je odlično kondiciono pripremio ekipu i meljemo protivnike kako vreme odmiče. Na prošloj utakmici smo imali 6 šuteva u okvir. Bojao sam se da će tako dobra realizacija sledeći put zakazati. Sada smo imali 5 šuteva u okvir (sa poništenim golom i onim blokiranjem na gol liniji to je 7), ukupno 15 šuteva, a recimo Partizan je sa TSC imao egal 1:1.

I da ponovim, smatram da nam nikakva pojačanja nisu potrebna. Odlično igramo i 3. mesto je izvesno. Za nešto više nam trebaju prekaljeni internacionalci ili povratnici reprezentativci, koji kad padnu svira se faul ili penal, a kad se bune ne dobijaju žuti karton, kao što je bilo sinoć. Mi za tako nešto nikada nećemo imati budžet (pričalo se o Ljajiću i Aleksiću). Fernandes i Malbašić nam neće doneti mnogo.
Imamo dovoljno klinaca na svakom mestu u timu, koje Rastavac za sada ne pušta u igru, jer ponoviću mora uvek da ispoštuje 3-4 ista igrača, koji uvek budu najgori na terenu. Samo sa napretkom dece iz naše škole možemo konkurisati za titulu. Za ostalo nemamo para niti smo interesantni.

I još da se jednom osvrnem na prodaju karata. Zamislite da Zvezda i Partizan posluju tako da možeš podići njihove sezonske samo lično i na nekom je*enom kiosku u pothodniku ispod Terazija i svim danima osim kada je utakmica.
Vojvodjanin123
Posts: 175
Joined: Sat Jul 09, 2022 6:59 pm

Re: 3. kolo: VOJVODINA - Spartak 0:0

Post by Vojvodjanin123 »

Po meni je juče bio jedan od najboljih mečeva koje smo odigrali u poslednjih nekoliko godina, iako je falila realizacija. Može to još bolje, ali svakako se vidi iz meča u meč napredak.

Penali su takođe legitiman način za postizanje golova(da nisu napravljeni penali možda bi dali gol iz igre u tim situacijama), tako da po meni ne može da se kaže da, da smo stvarno igrali ofanzivno pobedili bi i bez penala. Da smo neki od dva beogradska kluba juče bi dali najmanje tri gola(ne bi nam poništili onaj gol + dva penala), a pritom bi se Spartak otvorio i dali bi još gol ili dva iz kontre. Prosto mislim da smo igrali baš dobro, ali malo nismo imali sreće, a i suđenje je bilo kriminalno. Jedino imam zamerke za Bastajića i Zukića, i donekle Neškovića, ostali su po meni odigrali odlično.
vdn slaninar
Posts: 1007
Joined: Fri Mar 30, 2012 9:46 am

Re: 3. kolo: VOJVODINA - Spartak 0:0

Post by vdn slaninar »

https://www.mozzartsport.com/fudbal/ves ... zde/426041
Одложено с циганима.
User avatar
Voja
Dežurni spiker
Posts: 9678
Joined: Wed Jan 19, 2005 5:54 pm
Location: Kome trebam, već zna...

Re: 3. kolo: VOJVODINA - Spartak 0:0

Post by Voja »

Grof Žekula wrote: Mon Jul 25, 2022 9:18 am Он је ту да постигне први/други, а не трећи/четврти гол на утакмици.
Ако си "играч потеза" буди то кад треба и мора.
Најслабија је карика наше навале. Због главе, не игре.
Мора, али неће (тренутно), да разуме да су (посебно) Симић и Барај бољи играчи од њега и да мора (у игри) да им се подреди.
Њега ће сујета "убити". Не може да поднесе да није најбољи играч тима.
Ovo misljenje mi je zanimljivo.Poslednje na osnovu prikazanog na pripremama i prva tri meca sto bih pomislio je da je NN sujetan. Sujetan igrac ne bi odigrao onakav dupli pas sinoc (kad je Simicu golman odbranio poluvolej),ne bi onako asistirao kod prvog gola u prvenstvu,ne bi iz sansi sutirao iz prve fudbalski i rezonski vec bi malo "zabavljao publiku". Uopste mi ne odaje utisak sujetne osobe. Vise me podseca na Katanica o kojem sam vec pisao,malo se fudbalski zapustio i odatle tolika nesigurnost u udarcima. Verujem da NN moze da prebrodi tu krizu,a od njega i ne ocekujem da bude golgeter ekipe,vec da pogura druge. Cak bih rekao da se vise trudi nego u Spartaku,ostaje na nogama i kada bi u Spartaku padao trazio faul... a jbg to sto lopta nece u gol ne znam sta bih rekao...


edit:
generalno kad se sve sabere lepa utakmica sinoc,lep ambijent,prava prvenstvena... kada bi imali 4 takva meca po svakom kolu prvenstvo bi bilo 30% kvalitetnije,publika mnogo znaci. Idemo dalje... sledeci je Kragujevac,mislim da nam ide u prilog njihovih 5 skupljenih bodova,verovatno su i premasili zacrtani plan tako da ce lakse podneti poraz tj.nece juriti izjednacenje po svaku cenu :wink:
Image
User avatar
churguzijanac
Posts: 2034
Joined: Tue Feb 22, 2011 10:23 pm

Re: 3. kolo: VOJVODINA - Spartak 0:0

Post by churguzijanac »

Ne znam šta se više očekuje od NN.Nekad će dati gol nekad neće.Nema kod njega nikakve sujete.On je igrač koji se izvlači, otvara prostor pre svega krilima, garantujem jedan od zajebanijih igrača u našoj ligi ako pitate odbrane suparničkih timova.On nije klasična devetka i to je to. Pa to su ovde mnogi pisali, a sad se očekuje da bude centrafor,tkz sidraš i da rešava.Mi smo titule osvajali kad su svi davali golove.Mante se NN i rešavanje utakmica u prvih 20 minuta.
Ako se dovede Luis Fernandez, on po igri ima veći gol potencijal nego NN.
Nekako se iskristalisalo posle ove tri utakmice na kojim pozicijama nam najviše trebaju pojačanja: u vezi napred i nazad i krilo.
Isto mislim Vidakov pre Miloševića u ovakvim utakmicama.
ssnigd
Posts: 3365
Joined: Wed May 02, 2007 5:46 pm
Location: NS

Re: 3. kolo: VOJVODINA - Spartak 0:0

Post by ssnigd »

Doslo je vreme, da se Zukic skloni mesec dana iz protokola, kako bi se neko potrudio i radio sa njim na svakom planu. I fizickom i psiholoskom. Ako i posle toga ne bude bilo napretka, po meni to je to i na zimu moze raskid ugovora, mozda ce na novoj adresi imati vise uspeha. Bolno je gledati dete iz nase skole, da ima kompletan strah za svaki svoj potez. Neki psiholog mora da radi sa njim. Bolno je gledati da dete iz nase skole, ne zna i nema snage da napravi faul.
Zamene u vidu Busnica i Miletica nisu Bog zna sta, ali moramo da radimo na alternativama.

Vreme je za Vidakova da dobije sansu i da se upari sa Nikolicem. Simic i Baraye po krilima.
Gojko Kacar wrote:
Najviše se radujem kada postižem golove titovim blizancima i nadam se da će ih biti još puno u karijeri.
Locked