1. kolo: VOJVODINA - Napredak 1:0 (0:0)

Locked
User avatar
Grof Žekula
Administrator
Posts: 2677
Joined: Fri Jan 28, 2005 10:25 pm
Location: Bulevar

1. kolo: VOJVODINA - Napredak 1:0 (0:0)

Post by Grof Žekula »

После 49 дана паузе, од сезоне за коју желимо да се никада не понови, започиње нова.
Она то, за нас, јесте баш по свему - Тренеру, Играчима, Управи, Могућностима, Циљевима...
Да ли имамо тим који се неће брукати као онај прошле сезоне? Да ли имамо (или ћемо имати) игру достојну аплауза? Да ли ћемо на крају завршити на месту које води у Европу? Да ли...Пуно је питања, а већ у недељу црвено-бели (од Управе, преко Стручног штаба, до Играча) почињу да нам дају одговоре.
Ми ћемо бити ту. И чекати да нам понуде ИГРУ, ГОЛОВЕ, ПОБЕДЕ.
Против свих исто, без калкулација и "спортских пријатељских аранжмана".

Улаз на меч у недељу је слободан, осим што се морају преузети карте. Колико већ од вечерас у 21 у центру.
Надаље ћемо са сезонским, у нади да ће се и то питање ускоро решити.

Аплауз на почетку меча за све новајлије, па да почнемо!
Од Вас зависи да ли ће бити и на крају!!!

ФКВ - Напредак 1:0 (0:0)
1:0 - Симић 55'


Извештај са утакмице - https://superliga.rs/sezone/2022-23/match/3378
Istocno stajanje
Posts: 541
Joined: Thu Jul 23, 2015 11:20 am

Re: 1. kolo: VOJVODINA - Napredak, nedelja u 20 (A3P)

Post by Istocno stajanje »

Srecno nam bilo!
Ovo uopste nije sezona kao svaka druga, nikada do sada nije toliko benefita u igri!
Samo prva 3 mesta me zanimaju da bi se moglo reci da je sezona uspesna, ne znaci nam puno sam izlazak u euro kupove sa cetvrtog ili petog mesta, jer nikad ne prodjemo kvalifikacije.
User avatar
Turija
Posts: 10668
Joined: Thu Feb 03, 2005 11:25 pm
Location: Vojvodina

Re: 1. kolo: VOJVODINA - Napredak, nedelja u 20 (A3P)

Post by Turija »

Ne znam kako ce biti, sigurno dosta bolje, ali da li i dovoljno za vrh, pa cak i peto mesto?

Bio sam veci optimista, dok nisam video koliko su se konkurenti pojacali. Nama je, ipak, ostalo 70-80% igraca iz prosle sezone, isto tako i Uprave.

OK, Trener i Predsednik su se promenili, kao i SD, ali jedna lasta ili dve ne cine prolece ni na terenu, ni u upravi. Pojacanja su solidana, medjutim ne toliko, jer fali ,,glavni sraf" na sredini igralista ( NN je, ipak, samo pomocna 10ka), a i u sredini naseg sesnaesterca.

No, videcemo kako ce sve to izgledati u nedelju, da ne kvarimo optimisticnu atmosferu.
:cheers:
Vojvodina je na jednoj strani, a svi ostali su na drugoj.Tako je bilo i tako će zauvek ostati.Sve klubove u kojima sam bio igrač ili trener doživljavam kao svoje, kao da su deo mene.Međutim, čast svakome, ali samo je Vojvodina-jedna jedina -V Boškov
Cane
Posts: 1021
Joined: Fri Jul 07, 2017 9:16 am

Re: 1. kolo: VOJVODINA - Napredak, nedelja u 20 (A3P)

Post by Cane »

Zbog svega gore pomenutog i nabrojanog očekujem, posebno na početku, mnogo više nervoze, stegnutosti i treme, što nikako nisu dobri saveznici za igru.
S druge strane nadam se da će Mima ipak uspeti da ih opusti u dovoljnoj meri da to opterećenje ne zaveže noge preterano.
Kako god, mislim da će utakmica biti teža nego što mnogi očekuju i pribojavam se da zbog moguće nervoze na terenu pa onda i na tribinama stvari ne krenu loše, da ne pogrešimo neki poprečni pas na našoj polovini, ne prozuji neka kontra ili tako nešto, a što smo do sada masu puta viđali na našem stadionu.
Zato je u nedelju jako važno biti na stadionu i od prvog sekunda pružiti maximalnu podršku. Bilo bi sjajno kad bi nas što više došlo, da probamo zajednički pogurati stvari i podržati momke.
User avatar
Radoye
Administrator
Posts: 8837
Joined: Sun Feb 06, 2005 1:11 am
Location: preko okeana

Re: 1. kolo: VOJVODINA - Napredak, nedelja u 20 (A3P)

Post by Radoye »

Nevezano za utakmicu konkretno ali vezano za pocetak sezone - jel' postoji negde azuriran spisak igraca prijavljenih za takmicenje ove sezone? Nema na sajtu Superlige, nema na klupskom sajtu, nema na Wiki ni nasem ni stranjskom...
I'm an island, surrounded by a sea of idiots!
User avatar
Rabba
Moderator
Posts: 3961
Joined: Tue Aug 16, 2005 2:59 pm
Location: Novi Sad

Re: 1. kolo: VOJVODINA - Napredak, nedelja u 20 (A3P)

Post by Rabba »

Superliga će objaviti spisak na dan utakmice. Od wikipedije sam digao ruke onog trenutka kad je uveden COMET sistem, pa FSS može svoje malverzacije da drži iza šifre. Pošto plebsu nije dozvoljen uvid u transfere. Dok su se u "fudbalu" objavljivali isti, bilo je lakše biti ažuran
Volem Vošu više nego Kabel i Indeks!
User avatar
Voja
Dežurni spiker
Posts: 9678
Joined: Wed Jan 19, 2005 5:54 pm
Location: Kome trebam, već zna...

Re: 1. kolo: VOJVODINA - Napredak, nedelja u 20 (A3P)

Post by Voja »

Cane wrote: Wed Jul 06, 2022 1:33 pm Zbog svega gore pomenutog i nabrojanog očekujem, posebno na početku, mnogo više nervoze, stegnutosti i treme, što nikako nisu dobri saveznici za igru.
A zasto bi bilo nervoze,treme?

-igramo protiv tima koji je u finisu prosle sezone bio ubedljivo najlosiji,prodali su najboljeg igraca,nisu doveli gotovo nista bitno od pojacanja
-igramo u 20h sto ce opet biti lepse vreme za fudbal nego da je 18h recimo
-imamo tim koji je iskusan,supeligaski iskusan,stranci imaju godine za iskustvo,igrali su jace lige
-igramo kuci
-kvalitetniji smo
-igraci su nam puni samopouzdanja kada su mediji u pitanju,pa zelim da verujem da nije u pitanju samo jos jedna prazna prica
-izadjes na teren,das sve od sebe,pun gas od prvog sekunda,bez mudrovanja,cekanja i taktiziranja... ukoliko neko ne moze da izdrzi menjace ga i opet dobro
-stvoris 30 suteva na gol tokom meca,pa nek bude i 1:0 svi ce biti zadovoljni
-tako se stvara samopouzdanje,tako se dize tim,tako se stvara kult tima,domaceg terena...
-svaku drugu opciju niti mogu da razumem,niti mogu da prihvatim... samo ce izazvati sumnju,nepoverenje,nervozu...

idealan protivnik za prvo kolo
Image
Cane
Posts: 1021
Joined: Fri Jul 07, 2017 9:16 am

Re: 1. kolo: VOJVODINA - Napredak, nedelja u 20 (A3P)

Post by Cane »

Sve je to tačno što si napisao, ali ne mali broj puta smo znali uprskati stvar kao apsolutni favoriti od nekih Lučana ili Surdulica, kad svi racionalni razlozi kažu skroz drugačije. Iskreno se nadam da će ovaj put biti potpuno drugačije, a ovo sam pisao onako malo i "protiv uroka" :D
User avatar
Voja
Dežurni spiker
Posts: 9678
Joined: Wed Jan 19, 2005 5:54 pm
Location: Kome trebam, već zna...

Re: 1. kolo: VOJVODINA - Napredak, nedelja u 20 (A3P)

Post by Voja »

Cane wrote: Wed Jul 06, 2022 5:57 pm Sve je to tačno što si napisao, ali ne mali broj puta smo znali uprskati stvar kao apsolutni favoriti od nekih Lučana ili Surdulica
Zato sto nismo usli naspanovani u mec,zato sto smo mozda bili nesigurni u svoje kvalitete,zato sto su treneri imali taktiku "samo polako,strpljivo,utakmica traje 90 minuta". Nema toga brate,odmah od prvog sekunda treba navaliti,strategije se prave u finalima svetskog,lige sampiona... Mislim,kad cemo ako necemo u nedelju,prvo kolo.Sa agresivnim pristupom od prvog sekunda bio bih srecniji sa 1:0 nego sa 4:0 gde smo strpljivom igrom protivnika otvorili u 80.minutu.
A mi svi koji volimo FUDBAL i zelimo da Vosa igra FUDBAL prvih 4-5 kola imacemo razumevanja za lose pasove,za to sto lopta ne slusa,.. ali za samo fizicko pojavljivanje na terenu necemo
Image
User avatar
gospodinFKV
Posts: 4789
Joined: Sun Apr 01, 2012 1:06 pm
Location: gde treba

Re: 1. kolo: VOJVODINA - Napredak, nedelja u 20 (A3P)

Post by gospodinFKV »

S obzirom na raspored, ne vidim razlog da crvena :shit: ne docekamo sa 12 bodova.
Mozda ce to zvucati kao pritisak, ali nije. Utakmice koje imamo u ova prva 4 kola apsolutno moramo dobiti ako zelimo da budemo i treci, a kamoli nesto vise.
User avatar
Rabba
Moderator
Posts: 3961
Joined: Tue Aug 16, 2005 2:59 pm
Location: Novi Sad

Re: 1. kolo: VOJVODINA - Napredak, nedelja u 20 (A3P)

Post by Rabba »

Po prelaznom roku, Napredak bismo morali dobiti.
Volem Vošu više nego Kabel i Indeks!
User avatar
naseljekolumbija
Posts: 1106
Joined: Thu Aug 02, 2012 12:03 pm
Location: NS,NN

Re: 1. kolo: VOJVODINA - Napredak, nedelja u 20 (A3P)

Post by naseljekolumbija »

gospodinFKV wrote: Thu Jul 07, 2022 12:40 pm S obzirom na raspored, ne vidim razlog da crvena :shit: ne docekamo sa 12 bodova.
Mozda ce to zvucati kao pritisak, ali nije. Utakmice koje imamo u ova prva 4 kola apsolutno moramo dobiti ako zelimo da budemo i treci, a kamoli nesto vise.
Познајемо ми њих али и нас. Тако да, нема шансе
User avatar
Voja
Dežurni spiker
Posts: 9678
Joined: Wed Jan 19, 2005 5:54 pm
Location: Kome trebam, već zna...

Re: 1. kolo: VOJVODINA - Napredak, nedelja u 20 (A3P)

Post by Voja »

Kosanovic danas za zurnal kaze: "Vojvodina je kao nesto poradila na jacanju kluba i ekipe,ali neubedljivo... meni."
Image
Karlsson
Posts: 2113
Joined: Wed Aug 21, 2013 9:39 pm

Re: 1. kolo: VOJVODINA - Napredak, nedelja u 20 (A3P)

Post by Karlsson »

Kosanović u fudbalu je isto što i Vlade Đurović u košarci. Sve veliki eksperti koji stalno moraju da iznose svoje mišljenje, zaključke, analize, kritike, da objašnjavaju gde se greši, šta treba da se promeni i to zato što imaju previše slobodnog vremena, a slobodnog vremena imaju jer ne mogu da nađu nigde posao, a i kada ga nađu kratko im traje. Zato moraju sa vremena na vreme da se jave u novinama ili na televiziji, da podele svoju ekpertizu sa nama čisto da ostanu relevantni i da nas podsete da postoje. Muka mi je od takvih. Eto on se sada setio da nam objasni kako će zvezda osvojiti prvenstvo. Hvala mu.
User avatar
Turija
Posts: 10668
Joined: Thu Feb 03, 2005 11:25 pm
Location: Vojvodina

Re: 1. kolo: VOJVODINA - Napredak, nedelja u 20 (A3P)

Post by Turija »

Ne znam za Djurovica, jer kosarku ne pratim, ali znam da je Kosanovic selektirao Drugu sampionsku generaciju Vojvodine, naravno uz pomoc tadasnje Uprave FK Vojvodine.
Tako da ima pokrice za sto sta ( a i koliko puta je samo, sa drugim klubovima, pobedio zvezdu?). Nema posao, zbog drugih razloga.
A, da ce mezimica biti prva, pa to zna svako ko, jos uvek, prati nas fudbal. S tim novcima i medijskim proteziranjem ne moze biti drugacije.
Vojvodina je na jednoj strani, a svi ostali su na drugoj.Tako je bilo i tako će zauvek ostati.Sve klubove u kojima sam bio igrač ili trener doživljavam kao svoje, kao da su deo mene.Međutim, čast svakome, ali samo je Vojvodina-jedna jedina -V Boškov
Locked