1. kolo: VOJVODINA - Napredak 1:0 (0:0)

User avatar
churguzijanac
Posts: 2034
Joined: Tue Feb 22, 2011 10:23 pm

Re: 1. kolo: VOJVODINA - Napredak 1:0 (0:0)

Post by churguzijanac »

Turija wrote: Mon Jul 11, 2022 9:52 am @ Cane
OK je Borac i ja im zelim uspesnu sezonu i domacu i evropsku, ali Lale vec poslao stranog igraca kuci.
Neka ga tamo, zamisli da je ovde - Traore, Baraye (i Nikolic) ne bi videli Vojvodinu, a ni nasi mladi igraci teren.
U potpunosti se slazem.Lalatovic je prosecan trener kad je u pitanju taktika.Jedino gde odskače iznad proseka je sposobnost da motivise igrace,al pošto engleski ne zna slaba mu vajda i zato stranci ni ne igraju kod njega.
Karlsson
Posts: 2113
Joined: Wed Aug 21, 2013 9:39 pm

Re: 1. kolo: VOJVODINA - Napredak 1:0 (0:0)

Post by Karlsson »

Još jedan momenat koji sam zaboravio da spomenem, a i jedan je od razloga zašto sam Nikoliću dao bod je kada se mali Milošević spremao da uđe i debituje Nikolić mu je prišao skroz do aut linije i dao podršku i savet kao stariji brat. Sitnica koja opet mnogo govori.
1892
Posts: 1052
Joined: Fri Jan 28, 2005 3:34 pm
Location: Novi Sad

Re: 1. kolo: VOJVODINA - Napredak 1:0 (0:0)

Post by 1892 »

Karlsson wrote: Mon Jul 11, 2022 10:29 am Još jedan momenat koji sam zaboravio da spomenem, a i jedan je od razloga zašto sam Nikoliću dao bod je kada se mali Milošević spremao da uđe i debituje Nikolić mu je prišao skroz do aut linije i dao podršku i savet kao stariji brat. Sitnica koja opet mnogo govori.
To je i meni zapalo za oko. Sjajna reakcija. Inače mislim da je u pogrešnom momentu dečko gurnut u vatru. Da smo imali 2:0 pa da je mogao rasterećeno da uđe pred pun zapad, ovako je jedva pipnuo loptu za tih 20ak minuta. Šteta.

Overall : Ne vidim razlog za pesimizam na forumu, ko je bio na stadionu mogao je videti mnoštvo lepih poteza, par driblinga, precizne bočne pasove preko celog terena, sjajna uklizavanja, presing, makazice, šuteve Topića i Zukića sa 20+ metara, iznošenje lopte kroz pas igru. Sjajan meč.
Napredak je, takođe, bio vidno motivisan da otkine bod i spletom okolnosti skoro da su uspeli u tome iako smo ih samleli.

Takođe da se osvrnem i na pljuvanje po Bastajiću. Bio je ubedljivo najbolji igrač u prvom poluvremenu. Imao 3 4 šuta na gol, na njegovoj i Đorđevićevoj strani smo izborili 4 5 kornera, centaršutevi, trčanje, kontrola lopte, sve je bilo dobro.
Come on you Reds!
Cane
Posts: 1021
Joined: Fri Jul 07, 2017 9:16 am

Re: 1. kolo: VOJVODINA - Napredak 1:0 (0:0)

Post by Cane »

Turija wrote: Mon Jul 11, 2022 9:52 am @ Cane
OK je Borac i ja im zelim uspesnu sezonu i domacu i evropsku, ali Lale vec poslao stranog igraca kuci.
Neka ga tamo, zamisli da je ovde - Traore, Baraye (i Nikolic) ne bi videli Vojvodinu, a ni nasi mladi igraci teren.
Slažem se. Ja sam kod njega, uz sve evidentne mane, uvek cenio srčanost, energiju i vezanost za Vojvodinu koju ističe i dan danas i na to ću uvek gledati sa simpatijama, ali nemam dilemu da je sadašnji trener bolji izbor za ono što nam treba. Tako da ne bude nikakve dileme, puna podrška ovom timu i ovom stručnom štabu :lala:
User avatar
Turija
Posts: 10666
Joined: Thu Feb 03, 2005 11:25 pm
Location: Vojvodina

Re: 1. kolo: VOJVODINA - Napredak 1:0 (0:0)

Post by Turija »

Ako cemo realno, Napredak se odlicno branio i ima dobrog trenera. Nisam ocekivao da ce celu utakmicu moci da izdrzi ritam i jos da nas stisne pred kraj.
Jedino sto zameram nama je to povlacenje pred kraj meca i sutiranje lopte napamet, sto dalje od naseg gola. Time smo dali motiv i energiju gostima, pa smo podsetili na ranija vremena panicne odbrane i cekanja kraja utakmice. Uz to, imali smo i sudiju protiv sebe celu utakmicu, sa penalom u poslednjem minutu nadoknade.

Bilo je lepih poteza, koje odavno nismo videli, kao i nasu dominaciju na terenu. Jedino smo lose sutirali i centrirali. Pred kraj meca smo se umorili i trebalo je vise svezih igraca.
Problem sto se to nije dogodilo je taj, sto nije bilo slabog igraca u timu, pa se oklevalo sa izmenama, misleci zadrzace do kraja utakmice rezultatsku prednost ( a malo se ljutnuo Baraye pri zameni, a dobro je igrao, pa mozda je i to uticalo da se ne iskoristi pravo na 5 zamenjenih igraca?).

Sve u svemu, dobro je. Bice pun Zapad i u subotu. Ono sto ocekujem, to su puniji Istok i Sever i skolsku decu na velikom Jugu. Samo da korona ne podivlja.
Vojvodina je na jednoj strani, a svi ostali su na drugoj.Tako je bilo i tako će zauvek ostati.Sve klubove u kojima sam bio igrač ili trener doživljavam kao svoje, kao da su deo mene.Međutim, čast svakome, ali samo je Vojvodina-jedna jedina -V Boškov
User avatar
Voja
Dežurni spiker
Posts: 9678
Joined: Wed Jan 19, 2005 5:54 pm
Location: Kome trebam, već zna...

Re: 1. kolo: VOJVODINA - Napredak 1:0 (0:0)

Post by Voja »

1892 wrote: Mon Jul 11, 2022 10:48 am Overall : Ne vidim razlog za pesimizam na forumu
Nije to pesizam,vec konstruktivna kritika.Ako branis ugled Vojvodine i igras kuci,ne smes braniti 1:0 ma koliko protivnik bio jak. Ako se to ne usadi svima na terenu u prvih 5-6 kola,posle je kasno/Daj da odmah popravljamo sta ne valja... u hodu.
churguzijanac wrote: Mon Jul 11, 2022 10:24 am U potpunosti se slazem.Lalatovic je prosecan trener kad je u pitanju taktika.Jedino gde odskače iznad proseka je sposobnost da motivise igrace,al pošto engleski ne zna slaba mu vajda i zato stranci ni ne igraju kod njega.
Ko kaze da Lalat ne zna engleski,gledaj kako pomno slusa i prevodi u sebi gostujuceg trenera :)


Cane wrote: Mon Jul 11, 2022 11:18 am Slažem se. Ja sam kod njega, uz sve evidentne mane, uvek cenio srčanost, energiju i vezanost za Vojvodinu koju ističe i dan danas i na to ću uvek gledati sa simpatijama
a vezanost za Cacak,zvezdu,Kragujevac,Proleter,pa Novi Pazar!? :mrgreen:

p.s.jedva cekam sledece kolo :mrgreen:
Image
User avatar
Turija
Posts: 10666
Joined: Thu Feb 03, 2005 11:25 pm
Location: Vojvodina

Re: 1. kolo: VOJVODINA - Napredak 1:0 (0:0)

Post by Turija »



Fina konferencija dva kulturna trenera, bez otrcanih fraza. Konkretno iznosenje sustine od onog vidjenog sinoc i sta je bilo dobro i sta treba popraviti. Takodje i neizbegavanje direktnih odgovora na pitanja novinara.
:lala:
Vojvodina je na jednoj strani, a svi ostali su na drugoj.Tako je bilo i tako će zauvek ostati.Sve klubove u kojima sam bio igrač ili trener doživljavam kao svoje, kao da su deo mene.Međutim, čast svakome, ali samo je Vojvodina-jedna jedina -V Boškov
User avatar
Uvek sa tobom
Posts: 1361
Joined: Wed Jun 24, 2009 12:05 pm

Re: 1. kolo: VOJVODINA - Napredak 1:0 (0:0)

Post by Uvek sa tobom »



Пред крај клипа се из најбољег угла види код промашеног пенала радост играча, а и навијача :mrgreen:
УВЕК МИ СМО БИЛИ УЗ ТЕБЕ . . .
1892
Posts: 1052
Joined: Fri Jan 28, 2005 3:34 pm
Location: Novi Sad

Re: 1. kolo: VOJVODINA - Napredak 1:0 (0:0)

Post by 1892 »

Voja wrote: Mon Jul 11, 2022 1:50 pm
1892 wrote: Mon Jul 11, 2022 10:48 am Overall : Ne vidim razlog za pesimizam na forumu
Nije to pesizam,vec konstruktivna kritika.Ako branis ugled Vojvodine i igras kuci,ne smes braniti 1:0 ma koliko protivnik bio jak. Ako se to ne usadi svima na terenu u prvih 5-6 kola,posle je kasno/Daj da odmah popravljamo sta ne valja... u hodu.


Generalno se slažem sa tobom. Mada morali smo voditi 2 3 nula pre 80.min da ne bi upali u zamku u koju na kraju i jesmo upali. Ali igra je bila odlična, šansi je bilo, prosto nismo imali sreće, a Napredak je imao izuzetno raspoloženog golmana.
Come on you Reds!
User avatar
Deep Purple
Posts: 3838
Joined: Thu Aug 13, 2020 11:42 am

Re: 1. kolo: VOJVODINA - Napredak 1:0 (0:0)

Post by Deep Purple »


EDIT: Sad vidim da je ova moja objava 100 replika. Svaka čast ljudi na aktivnosti. Da nastavimo ovako :cheers:
Karlsson
Posts: 2113
Joined: Wed Aug 21, 2013 9:39 pm

Re: 1. kolo: VOJVODINA - Napredak 1:0 (0:0)

Post by Karlsson »

Jesmo bili bolji, imali veći posed i više šuteva, ali većina tih šuteva nije plod neke akcije i ideje, već sve neki odbici i šutevi sa 20 i više metara.
Po opasnim šansama nije Napredak bio mnogo iza nas, ako je uopšte i bio. Barem 3 puta su mogli veoma lako doći do gola, ne računajući penal.
Cane
Posts: 1021
Joined: Fri Jul 07, 2017 9:16 am

Re: 1. kolo: VOJVODINA - Napredak 1:0 (0:0)

Post by Cane »

Treba biti realan, ne tražiti po svaku cenu dlaku u jajetu i osporavati evidentnu želju i promenu u odnosu na igru od pre dva meseca, ali ni biti euforičan da je sve bilo sjajno, jer je jasno da nije. Postoji osnova na kojoj treba još mnogo raditi da bi stvari zaista bile za pohvalu i da bismo napokon dobili onu pravu igru sa idejom i smislom od početka do kraja utakmice, a ne kao sada da imamo periode stihije i gubljenja u kojima se lopta skoro nasumično napucava i ispucava što dalje pa gde padne.
Na tome treba ozbiljno poraditi i pretpostavljam da će stručni štab napraviti ozbiljnu analizu utakmice za bukvalno svakog igrača i ukazati im na nedostatke kojih je bilo poprilično i zbog kojih na kraju samo srećom nismo i rezultatski kažnjeni. Počev od Carevića kome se najoštrije moraju zabraniti one nepotrebne zaj....cije s loptom, pa do svih drugih.
Znači, za početak je prihvatljivo kako se igralo i rezultatski prošlo ali ako želimo do proklamovanih ciljeva mora to s vremenom mnogo ozbiljnije i bolje.
User avatar
severozapad
Posts: 611
Joined: Wed Nov 10, 2010 3:23 pm
Location: Liman 4

Re: 1. kolo: VOJVODINA - Napredak 1:0 (0:0)

Post by severozapad »

Bilo je lepih poteza, pojacanja su pokazala bar nesto prvu tekmu za razliku od nekih pre gde nam je trebala polusezona ili sezona da cekamo da vidimo za sta su i to je to od dobrih stvari.
Apsolutno ne treba praviti euforiju od jedne tekme ali čini mi se da boljeg trenera za tako nešto nismo mogli dobiti. Tek posle prvih 5/10 kola moćićemo da pričamo nešto o očekivanjima za sezonu i od ovog tima.
Moja želja je da se bodovi ne prosipaju u manjim, uslovno rečeno, tekmama i da se u prvoj trecini sezone ne naprave neke ozbiljne razlike u bodovima od strane drugih jakih timova u ligi.
Imamo staloženog trenera i mislim da će nam to najviše značiti u ovoj sezoni, siguran sam da dosta priča sa igračima van utakmice, na utakmicama ne gori i to nekako uliva poverenje.
Takođe, bilo bi dobro da se na tribinama uvek okuplja bar ovaj broj ljudi jer je to nekako fudbal, ona tuga od nas 500/1000 najzagriženijih je sramota za ovaj grad i fudbal koji se mnogima smučio kod nas.
User avatar
Voja
Dežurni spiker
Posts: 9678
Joined: Wed Jan 19, 2005 5:54 pm
Location: Kome trebam, već zna...

Re: 1. kolo: VOJVODINA - Napredak 1:0 (0:0)

Post by Voja »

severozapad wrote: Tue Jul 12, 2022 12:23 pm Tek posle prvih 5/10 kola moćićemo da pričamo nešto o očekivanjima za sezonu i od ovog tima.
Zbiljic kaze "ne vidim u prvih 10 kola gde mozemo da izgubimo neki bod" :mrgreen: :cheers: :cheers: :cheers:
Image
Karlsson
Posts: 2113
Joined: Wed Aug 21, 2013 9:39 pm

Re: 1. kolo: VOJVODINA - Napredak 1:0 (0:0)

Post by Karlsson »

Već je mogao nakon prvog kola veoma lako da se ugrize za jezik. :mrgreen:
Inače i bivši predsednik Gajić je prisustvovao utakmici.
Locked