1. kolo: VOJVODINA - Napredak 1:0 (0:0)

ssnigd
Posts: 3365
Joined: Wed May 02, 2007 5:46 pm
Location: NS

Re: 1. kolo: VOJVODINA - Napredak, nedelja u 20 (A3P)

Post by ssnigd »

Traore zverina, bice apsolutno ljubimac svih na stadionu. Baraye deluje kao inteligentan igrac, poprilicno eksplozivan na prvom koraku. Cim se jos ukopca sa timom, on ce nam biti zlata vredan igrac.
Svaka cast ljudima, koji su doveli obojicu, trenutno obecavaju dosta.
Nikolic radio sve sto se od njega ocekivalo, sa vrlo malo korisnih lopti koje je dobijao. U svakom slucaju podigao je igru sa priprema. Bastajic sasvim dobar danas. Nisu mi jasni ljudi, koji su ga za danasnju utakmicu "napali". Ali dobro, svako ima svoj nacin shvatanja fudbala.
Sta mi se nije svidelo kod nas je staticnost svih kada krenemo u napad. Milosavljevic i Topic pogotovo. Vracaju se po loptu do stopera, odigraju pas naravno na stranu i stanu. Zukic pored lopte za Barayea u kontri, podsetio na svoje ocajne igre iz proslih sezona. Decko, stisni muda vise, pocepaj protivniku dres, okrvavi ta kolena, malo krvolocne zveri ubaci u sebe. Ne sme niko da te protrci onako, kao da te nema.

Generalni utisak je da smo zasluzeno pobedili i da imamo jos mnogo da radimo. Daleko smo od idealnog, sto je u ovom trenutku odlicno. Zapad na 80% popunjenosti, zazeleli se ljudi fudbala u Novom Sadu.
Gojko Kacar wrote:
Najviše se radujem kada postižem golove titovim blizancima i nadam se da će ih biti još puno u karijeri.
User avatar
N13
Posts: 2029
Joined: Fri Mar 22, 2013 1:10 am

Re: 1. kolo: VOJVODINA - Napredak, nedelja u 20 (A3P)

Post by N13 »

Voja wrote: Sun Jul 10, 2022 11:51 pm
N13 wrote: Sun Jul 10, 2022 11:44 pm Golman i igraci u odbrani su igrali pas igru kada god je to bilo moguce, nekad cak i rizicno.
A da li se slazes da je lepo u ekipi imati golmana kao pouzdanog beka,ali da ga treba koristiti samo kad je neophodno,a ne da po svaku cenu lik ucestvuje u igri,recimo Stolica je bas to zahtevao,nadam se da Rastavac nije takav,inace cemo se nagledati komicnih golova ove sezone
Pa ne bih rekao da je po svaku cenu. Imao je Carevic 10-ak ispucavanja danas, zar ne? To je za mene cak i previse, pogotovo protiv ekipe koju napadamo, od koje smo objektivno bolji.
Carevic je pokazao da ume igrati nogom, da ume odigrati pas i kratak i dug. Isto tako je pokazao da ume i kiksnuti, i tu ocekujem od trenera da rade na tome, da se stekne taj osecaj kada i kako odigrati. Ali za pas igru u odbrani je potrebno da stoperi i bekovi budu tehnicki jaki. Traore je to pokazao da jeste, ostalima fali malo vise samopouzdanja da nemaju taj strah da prime loptu u odbrani.

Dao bih Milan za primer. Ja sam neko ko jako puno prati italijansku Seriju A. Milan je imao individualno daleko losiji igracki kadar od Juvenetusa, Intera i Napolija. Ali su uzeli titulu. I po mom misljenju, samo zbog tog stila igre, nisu protivnicima dali loptu, cak ni kada vrse presing, nisu panicarili. Otisao je Donaruma, dosao Maignan, koji je mozda trenutno i najbolji golman na svetu sto se tice igre nogom, sigurnosti i pasa. Svaki napad cele sezone je pocinjao od golmana, ako vrse presing, stoperi, bekovi i golman igraju macke i misa sa igracima koji vrse presing, i posle nekoliko pasova, iznesu loptu na protivnikovu polovinu ostavivsi 5 protivnickih igraca iza sebe.

Ne ocekujem da se od Vojvodine napravi Milan, ali taj stil igre garantuje uspeh ako postoji igracki kadar koji je prilagodiv tom stilu igre. Nikola Simic i Rockov definitivno nisu golmani sa kojima je moguce tako igrati... jednostavno imaju jako los pas, bunarili su loptu napred, u aut, gde god... nisu se usudjivali graditi pas igru ako je protivnicki igrac na manje od 30 metara nasem golu.
Voleo bih da se to promeni, i deluje mi da je sa Carevicem to moguce. Dosta treninga, dosta rada, i golmana i igraca u odbrani, i to moze biti odlicno. Cak i da se nekad desi kiks, mislim da nije problem, jer taj stil igre sigurno moze nekoliko sansi po utakmici da nam donese.
User avatar
Voja
Dežurni spiker
Posts: 9678
Joined: Wed Jan 19, 2005 5:54 pm
Location: Kome trebam, već zna...

Re: 1. kolo: VOJVODINA - Napredak, nedelja u 20 (A3P)

Post by Voja »

ssnigd wrote: Sun Jul 10, 2022 11:59 pm Baraye deluje kao inteligentan igrac, poprilicno eksplozivan na prvom koraku.
Kao nekada Bozo Djurkovic,Darko Anic ili Miodrag Pantelic. Nisko teziste,brz,okretan,lucidan... bar sam onako na prvu pomislio na ovu trojicu i tim redom. Kako vreme odmice,sve sam zadovoljniji utakmicom
Image
User avatar
Deep Purple
Posts: 3838
Joined: Thu Aug 13, 2020 11:42 am

Re: 1. kolo: VOJVODINA - Napredak, nedelja u 20 (A3P)

Post by Deep Purple »

Recimo mene je Baraj zadivio kod gola. Nezgodnu loptu mu je poslao Lazarević na nivou kuka i on je uspeo da je smiri i pored dva igrača nađe prostor za centaršut što je nagrađeno u nastavku akcije i golom (doduše jedan igrač ga je čuvao a drugi bio iza u bloku). Recimo prošle sezone su takve lopte često dobijali Bastajić i Vukadinović i nisu uspeli da je primire. Zato je važan taj tehnički individualni kvalitet jer nekad i od ne toliko kvalitetnih lopti se izrodi dobra šansa kada je neko potkovan tehnički. I još jedna situacija mi se svidela. Nisam siguran ali mislim da je Topić tražio Lazarevića a u liniji dodavanje se nalazio Baraj. Topić je poslao loše dodavanje koje nije imalo visinu i pored ozbiljne brzine te lopte Baraj je smirio pobegao čuvaru i šutirao malo pored gola. To su neke finese koje su nam falile u prethodnom periodu.
A neko je na konferenciji spomenuo pritisak? Kakav pritisak može da ima čovek koji je igrao u Parmi i doneo im gol za viši rang? Igrao iz vikenda u vikend protiv ekipa kao što su Braga, Porto i Benfika. I susretao se sa još kvalitetnijim igračima individualno. Zato mislim da će njemu mečevi sa blizancima viti kao svaki drugi a jddva čekam da ga vidim u tim mečevima jer će imati još više prostora za igru i više prilika.iz kontri i polu-kontri. Nekako možda i Čović fali u ovoj ekipi.
Nadam se samo da će Nikolić i Baraje stići što pre do gola jer mislim da što pre "otčepe" da će ući ranije u seriju golova. Pogledao sam i drugi highlights sa Super liga stranice i ja moram da priznam kao što reče @Voja da sam još zadovoljniji kako prolazi vreme od utakmice.

Šest stranica ispisanih protiv Napretka a biće ih još :cheers:


EDIT: I da se nadovežem na još jednu stvar i uzmem Baraja kao paralelu sa jednim igračem. Recimo Evandro iz Proletera. Nekako mislim da su njih dvoje na sličnom nivou individualnog kvaliteta ali da su totalno različiti profili. Evandro bi puno više zadržavao loptu i individualno rešavao dok Baraj gleda uvek da ima rešenje po prijemu lopte i brzo se iste oslobađa. Podseti malo na Bena stim što je Baraj hitriji i okretniji. Rano je za neki veći sud o kvalitetu ali meni se sviđa ono što sam video od strane Baraja.
Last edited by Deep Purple on Mon Jul 11, 2022 12:37 am, edited 1 time in total.
Karlsson
Posts: 2113
Joined: Wed Aug 21, 2013 9:39 pm

Re: 1. kolo: VOJVODINA - Napredak, nedelja u 20 (A3P)

Post by Karlsson »

Zaista nismo imali odavno ovako šarenolik tim, a kada kažem šarenolik mislim i na spoj iskustva, znanja, mladosti i talenta, ali i na to šta igrači nude svojom igrom. Još kada bi došla ta dugo čekana desetka i uz oporavljenog Kabića Rastavac bi bio na slatkim mukama.
vdn slaninar
Posts: 1007
Joined: Fri Mar 30, 2012 9:46 am

Re: 1. kolo: VOJVODINA - Napredak, nedelja u 20 (A3P)

Post by vdn slaninar »

Бараје је на малом простору створио себи простор за шут,исто је урадио на припремама.Једва чекам да га видим у пуној форми,странци су показали да су права појачања.
User avatar
gospodinFKV
Posts: 4788
Joined: Sun Apr 01, 2012 1:06 pm
Location: gde treba

Re: 1. kolo: VOJVODINA - Napredak, nedelja u 20 (A3P)

Post by gospodinFKV »

Negodovanje ovde mi ostaje vrlo nejasno, ali ne i nepoznato. :mrgreen:
Odmorite malo, ljudi, tri boda u dzepu, moglo je 5:0 biti da Petric nije imao dan. Za prvo kolo i tim od petorice novajlija u prvih 11, ovo je skroz okej. Em je licilo na fudbal, em smo drzali loptu, stvarali sanse. Doci ce to na svoje. :lala:
Istocno stajanje
Posts: 541
Joined: Thu Jul 23, 2015 11:20 am

Re: 1. kolo: VOJVODINA - Napredak 1:0 (0:0)

Post by Istocno stajanje »

Ekipa ima potencijal da igra lep fudbal. Stranci definitivno daju smek i kvalitet ovoj ekipi. Onakva 3 uklizavanja Traorea bas dugo nisam video na nasem stadionu.
Sudija utisak veceri... U zadnjem minutu nadoknade da svira onakav penal, po meni, nije slucajno tako dosudio. Bojim se da ce se sudije naostriti protiv nas, pogotovo zbog (neozbiljnih) izjava celnika kluba da idemo na vrh tabele. Nadam se samo da nemaju nekog svog favorita za to trece mesto, kao sto je bio Nis pre par godina.
Sledece kolo gradski derbi, ocekujem dobru posetu na stadionu! :cheers:
User avatar
Uvek sa tobom
Posts: 1362
Joined: Wed Jun 24, 2009 12:05 pm

Re: 1. kolo: VOJVODINA - Napredak 1:0 (0:0)

Post by Uvek sa tobom »

Тешка утакмица као што смо и очекивали, извукосмо некако 3 бода, свидела ми се највише борбеност која је мало пала пред крај утакмице могуће због умора, пенал везе нема, деловали смо и без идеје то је наравно због недостатка праве 10. Уз праву 10 и Милосављевић(штета за маказице, тад да смо их начели) ће више доћи до изражаја. Свиђа ми се тандем Бараје-Николић-Симић биће то добро, уз праву 10. Неби замерао Царевићу пуно, за сад ми делује поуздано и као најбоље решење на голу. Мора још одбрана мало да се утегне, али Траоре одличан, на остале немам замерку, ал он једноставно одскаче за сад. Јако битна победа и 3 бода.

Шта је са Милетићем, он мора бити опција пре Зукића, то лежерно споро трчање не могу да гледам задњих 10 минута утакмице при резултату 1:0 !?

Што се тиче публике, коначно да буде пун запад на некој "мањој" утакмици, исток коректан, само чим дође први кикс преполовиће се посета, а утицаће и цена улазница, ипак је јуче било бесплатно.

EDIT:
Обавезно уложити жалбу на суђење, сад што више гледам све сам сигурнији да пенала није било, играч окренут леђима ка голу, минималан контакт, дубока надокнада. Срамно.
Last edited by Uvek sa tobom on Mon Jul 11, 2022 8:58 am, edited 1 time in total.
УВЕК МИ СМО БИЛИ УЗ ТЕБЕ . . .
ultra komsa
Posts: 407
Joined: Fri May 03, 2013 9:37 pm

Re: 1. kolo: VOJVODINA - Napredak 1:0 (0:0)

Post by ultra komsa »

Prva utakmica. Sve rečeno u postovima pre. Ali sviranje, Vojvodini, pored VAR-a onakav penal u 90+ minutu. To je možda najzabrinjavajući trenutak utakmice. Sve ostalo je donekle oprostivo. E moj Poledice, ako ovo nisu tebi servirali.
User avatar
churguzijanac
Posts: 2034
Joined: Tue Feb 22, 2011 10:23 pm

Re: 1. kolo: VOJVODINA - Napredak 1:0 (0:0)

Post by churguzijanac »

Drago mi je zbog pobede, zaslužene,ali nekako imam utisak da će sa prvim kiksom sve da se raspadne kao balon od sapunice.Nekako nisam uveren da su pojačanja koja smo doveli dovoljna da promene karakter ekipe od prosle godine.
Cane
Posts: 1021
Joined: Fri Jul 07, 2017 9:16 am

Re: 1. kolo: VOJVODINA - Napredak 1:0 (0:0)

Post by Cane »

Teška utakmica, što sam lično i očekivao. Mi praktično tek sklopili tim u kojem neki ključni igrači bukvalno prvi put na travi Karađorđa, početak sezone, velika očekivanja, probuđena javnost itd, a sve to utiče. Protivnik obično igra ovako, bunkerica koja se teško probija, sa čim smo se mučili redovno i kad smo imali mnogo uigranije ekipe od ove. Sudija je posebna priča, ubeđen sam da je u meč ušao sa svesnom i jasno motivisanom namerom da nas ošteti, radio je to tokom dobrog dela utakmice onako perfidno a kulminaciju napravio onom sramotom na kraju. Savet za upravu, obratite pažnju na ovakve stvari, ako treba podignite glas na vreme u savezu i na drugim mestima jer se bojim da će nam se ovakve stvari ponavljati, sve sa namerom da nam se pokaže "gde nam je mesto", nemojmo biti naivni da sve ovo što se dešava oko Voše u poslednjih mesec i nešto dana nije pobudilo pažnju, moramo biti spremni na svašta, živi bili pa videli.
Ali bez obzira na sve, uključujući povremenu pogubljenost i nepovezanost, kao i greške i propuste kojih je zaista bilo više nego što je smelo, treba biti zadovoljan viđenim na premijeri. Konačno se videla želja i borbenost, napadali smo više u jednoj utakmici nego recimo na svih onih šest mečeva iz prošle sezone koje smo onako neslavno vezali. Biće to bolje sa svakom narednom utakmicom i zato moramo pružiti jaču podršku i biti još brojniji i glasniji u subotu, jer će Gatovci biti napaljeni na nas iz više razloga.
PS
Ne bih da skrećem s važnije teme, ali nisam pre stigao odgovoriti drugarima koji su me pominjali u kontekstu praćenja Borca iz BL, jer sam morao na pivo pred tekmu, pa onda tekma a posle malo i EXIT :) pa samo kratko o tome. Za braću sam navijao i do sada, volim ih još od kad su u onom finalu kupa otresli ciganmalu, a sada ih dodatno podržavam posebno zbog vašeg starog drugara i ljubimca ovog foruma :mrgreen: Od srca im želim titulu u njihovom prvenstvu a očekujem da će se u Platonovoj od starta zaoriti onaj "naš" hit :lol: Lale majstore ... :-D verujem tamo s razlogom.
lapo-lapo
Posts: 210
Joined: Fri May 20, 2022 11:47 am

Re: 1. kolo: VOJVODINA - Napredak 1:0 (0:0)

Post by lapo-lapo »

Najslađe je kada se ovako dobije. Stranci dokazali da su prava pojacanja, mada jos je rano tek ce da pokazu koliko mogu ili ne mogu i oni i svi drugi.
User avatar
Turija
Posts: 10668
Joined: Thu Feb 03, 2005 11:25 pm
Location: Vojvodina

Re: 1. kolo: VOJVODINA - Napredak 1:0 (0:0)

Post by Turija »

@ Cane
OK je Borac i ja im zelim uspesnu sezonu i domacu i evropsku, ali Lale vec poslao stranog igraca kuci.
Neka ga tamo, zamisli da je ovde - Traore, Baraye (i Nikolic) ne bi videli Vojvodinu, a ni nasi mladi igraci teren.
Vojvodina je na jednoj strani, a svi ostali su na drugoj.Tako je bilo i tako će zauvek ostati.Sve klubove u kojima sam bio igrač ili trener doživljavam kao svoje, kao da su deo mene.Međutim, čast svakome, ali samo je Vojvodina-jedna jedina -V Boškov
User avatar
MiSmoFKV!
Posts: 1268
Joined: Fri May 24, 2013 11:39 pm

Re: 1. kolo: VOJVODINA - Napredak 1:0 (0:0)

Post by MiSmoFKV! »

U situaciji kod našeg gola, 9 od 10 napadača bi šutiralo glavom, a Nikolić je spustio tu loptu.
Gledaće se fudbal ove godine u Novom Sadu
Locked