1. kolo: VOJVODINA - Napredak 1:0 (0:0)

Locked
Karlsson
Posts: 2113
Joined: Wed Aug 21, 2013 9:39 pm

Re: 1. kolo: VOJVODINA - Napredak, nedelja u 20 (A3P)

Post by Karlsson »

Grafika na prvom poluvremenu sa 74% poseda je nerealna i verovatno pogrešna. Na Flešskoru je ako se dobro sećam je bilo 56% za nas. Igru ne bih previše da komentarišem posle prve utakmice. Bilo je odličnih, dobrih i loših momenata. U nekim situacijama smo imali mnogo više sreće nego pameti.
Kao što već neko napisa Carević je večeras ponovio istu grešku kao na pripremama koja je mogla mnogo da nas košta. Previše zadržava loptu, a ima loš tajming za ispucavanje. Očigledno ne može najbolje da proceni kada mu je protivnički igrač opasno blizu. Ne bi bilo loše da MALO smanji tu svoju samouverenost, ali za ostalo nemam zamerki.
Traore bez greške. Odigrao baš pravo štoperski, kao i Jeličić. Baraj mi se u početku nije sviđao, ali je posle bio sve bolji. Od Milosavljevića sam više očekivao. Koliko je kornera izveo, a ni jedan kako treba. Bastajić očigledno ograničen igrač. Svaka mu čast na pripremama, ali čim dođu značajne i takmičarske utakmice pogubi se. Nikolić i Simić odličan duo. Šteta za ona dva promašaja.
fare
Posts: 2787
Joined: Fri Apr 06, 2012 11:32 pm
Location: LALIC

Re: 1. kolo: VOJVODINA - Napredak, nedelja u 20 (A3P)

Post by fare »

Karlsson wrote: Sun Jul 10, 2022 10:29 pm Grafika na prvom poluvremenu sa 74% poseda je nerealna i verovatno pogrešna. Na Flešskoru je ako se dobro sećam je bilo 56% za nas. Igru ne bih previše da komentarišem posle prve utakmice. Bilo je odličnih, dobrih i loših momenata. U nekim situacijama smo imali mnogo više sreće nego pameti.
Kao što već neko napisa Carević je večeras ponovio istu grešku kao na pripremama koja je mogla mnogo da nas košta. Previše zadržava loptu, a ima loš tajming za ispucavanje. Očigledno ne može najbolje da proceni kada mu je protivnički igrač opasno blizu. Ne bi bilo loše da MALO smanji tu svoju samouverenost, ali za ostalo nemam zamerki.
Traore bez greške. Odigrao baš pravo štoperski, kao i Jeličić. Baraj mi se u početku nije sviđao, ali je posle bio sve bolji. Od Milosavljevića sam više očekivao. Koliko je kornera izveo, a ni jedan kako treba. Bastajić očigledno ograničen igrač. Svaka mu čast na pripremama, ali čim dođu značajne i takmičarske utakmice pogubi se. Nikolić i Simić odličan duo. Šteta za ona dva promašaja.
Pa možda je malo preterano ali ubili smo ih posedom pa jadnici nisu do lopte mogli doći Traore i Jeličić konstantno na 40 metara od njihovoj gola.
User avatar
Rabba
Moderator
Posts: 3961
Joined: Tue Aug 16, 2005 2:59 pm
Location: Novi Sad

Re: 1. kolo: VOJVODINA - Napredak, nedelja u 20 (A3P)

Post by Rabba »

Nikako se ne slažem sa konstatacijom da je Milosavljević pojačanje nakon ove utakmice. Ništa od njega video nisam osim pokušaja makazica sa peterca. Baraj će morati bolje, često je širio ruke negodujući u prvom poluvremenu, deluje da su mu fizičke predispozicije odlične. Otkrovenje, još od konferencije, a danas je samo potvrdio, Traore. Ovog dečkonju će publika da voli kao Kizita i Abua.
Volem Vošu više nego Kabel i Indeks!
User avatar
Voja
Dežurni spiker
Posts: 9678
Joined: Wed Jan 19, 2005 5:54 pm
Location: Kome trebam, već zna...

Re: 1. kolo: VOJVODINA - Napredak, nedelja u 20 (A3P)

Post by Voja »

Karlsson wrote: Sun Jul 10, 2022 10:29 pm Grafika na prvom poluvremenu sa 74% poseda je nerealna i verovatno pogrešna.
Koliko je kornera izveo, a ni jedan kako treba.
Bastajić očigledno ograničen igrač.
Ma sta nam znaci posed kad se bekovi sa golmanom dodaju 20 minuta na mecu,meni ta statistika nikad nista nije znacila,moze samo da sluzi kao alibi.
Ako premotas malo po pripremama videces da sam napisao da mnogo potenciramo koliko smo opasni posle prekida,a smatram da uopste nismo.I ovaj prvi mec je za sad na mojoj strani po tom pitanju.
Bastajic kakav je takav je i danas imao najvise suteva u okvir.Smatram da bi trebalo da postujemo igrace dokle god ih "hoce gol" bez obzira kako igraju,a znas mene cim dva meca podbaci prvi cu dici ruku za rokadu.U ovom timu jedino NN moze da ima kredit,jer on je igrac poteza i moze da ga ucini i u zadnjem minutu i odluci mec,a svi ostali moraju u tim ili na klupu po zasluzi. Realno trenutno na poziciji Bastajica ne vidim ubojitije resenje. I da ne bude da sam neko gundjalo samo komentarisem sve onako kako vidim. A verujem da mozem,i da cemo biti bar za 100% brzi,agresivniji,bolji,ubojitiji i svi u timu imaju podrsku,ali uvek treba biti iskren i navesti ono sto nam smeta,jedino tako se moze biti bolji
Image
User avatar
salefkv
Posts: 597
Joined: Wed Aug 01, 2012 11:28 am

Re: 1. kolo: VOJVODINA - Napredak, nedelja u 20 (A3P)

Post by salefkv »

Jedna meni interesantna stvar koja mi je kao nekom ko dolazi iz sveta fitness-a i kondicione pripreme zapala za oko...

Jedan od kondicionih trenera odmah nakon sudijskog zvizduka za kraj(a pre nego sto su igraci i krenuli ka severu) postavlja kapice po kaznenom prostoru... Za nekog laika pitaj Boga cemu to, ali mi koji smo dublje zagazili u tu bransu znamo da prateci trendove najvecih klubova igraci koji ne udju na teren(ili odigraju manju minutazu) ostaju da odrade trcanje na zadatom intenzitetu kako bi svi u ekipi imali podjednak napor i kako se ne bi desilo da neko ko ne igra te nedelje ima jedno manje izlaganje naporu tokom tog mikrociklusa, pa ce tako i onaj koji prvi put udje u devetom kolu imati slicne fizicke parametre onom koji je igrao svih 9 utakmica!

Mislim da tako nesto prvi put vidim u Srbiji! (Ne racunam ona "kaznena" trcanja od pre X godina kada ostaje cela ekipa zbog loseg rezultata...)
User avatar
Turija
Posts: 10668
Joined: Thu Feb 03, 2005 11:25 pm
Location: Vojvodina

Re: 1. kolo: VOJVODINA - Napredak, nedelja u 20 (A3P)

Post by Turija »

Ne mogu da sredim utiske, otprilike su kao sto je iznad napisano.
Imamo toliki posed i onda u poslednjih 10 minuta stanemo i pocnemo da panicimo cekajuci kraj utakmice. Imali smo i sansi, bez obzira na spore napade, ali smo slabo sutirali i lose centrirali.

Sve mi se cini da su gosti bili zustriji i jaci u duelima i da su se nasi umorili pred kraj meca. Mozda je trebalo vise izmena, cak i onih igraca koji su dotle bili dobri. A Zukic, kako je napisao Voja, bio bi umoran i da udje u 90om minutu.
Generalno svi su bili solidni, ali su imali i ozbiljne padove. Najprijatnije me je iznenadio Jelicic, pa cak i Topic, dok se nije umorio.
Lazarevic vec koji put pravi neoprezne startove i dozvoljava da nas ovaj sudija (vec koji put) ostecuje odlukama. Sada i penalom u poslednjem minutu u NS i to jos uz poziv iz Var sobe. Od gotovog napravili smo veresiju. Sva sreca sto je penal onako sutiran.

Pojacanja su dobra za nasu ligu, ali mnogo nedostaje famozna desetka da bi sve teklo brze, opasnije i efikasnije. Krenuce gol Nikolica. Jednostavno to mora da se desi. Petric danas bas raspolozen, kao protiv crnog blizanca u Bg.
Vojvodina je na jednoj strani, a svi ostali su na drugoj.Tako je bilo i tako će zauvek ostati.Sve klubove u kojima sam bio igrač ili trener doživljavam kao svoje, kao da su deo mene.Međutim, čast svakome, ali samo je Vojvodina-jedna jedina -V Boškov
kulijana
Posts: 45
Joined: Sun Dec 04, 2016 10:50 pm

Re: 1. kolo: VOJVODINA - Napredak, nedelja u 20 (A3P)

Post by kulijana »

Retko dajem analize, ali ovaj pocetak sezone to zasluzuje.

Carevic- Nije imao puno posla danas, onaj kiks se zavrsio bez greske, ne bih mu uzeo to previse za zlo u slucaju da ne nastavi da se desava.

Traore- Odusevljen sam iz nekoliko razloga. Momak ima dobre fizicke predispozicije, sto se dalo videti u onom hvatanju protivnika pred kraj utakmice, a imao je solidnih nekoliko metara zaostatka na pocetku. Uklizavanja i hrabrost na nivou iznad superlige. Druga stvar koja je veoma bitna jesu duge lopte koje moze da posalje. To je nesto sto bi Topic u teoriji treba da moze da izvede, i to je veliki nedostatak trenutne sredine terena(prebacaj lopte na drugu stranu ne ide). Deluje mi da je Traore tip igraca koji uziva u momentima kada mora da reaguje i da pokaze sta zna, tako da mi deluje da nece nestajati u vecim utakmicama, i da ce biti pun pogodak ove sezone.

Bekovski par- Defanzivno solidni, centarsutevi su bili blago visi nego sto bi trebalo. Ukoliko bi mogli da to ispeglaju, i Nikolic bi postao daleko opasniji. U utakmicama kada ih bude htela lopta, mislim da mogu da prave ozbiljne probleme protivnicima.

Milosavljevic- Odigrao solidno, steta za makazice pred kraj prvog poluvremena. Deluje da mu u ovoj utakmici nije data tolika kreativna sloboda kakva bi mu mozda vise legla u buducnosti, ali svakako odradio vise nego korektno ono sto se od njega trazilo.

Simic- Pluca ekipe. Lateralna kretanja cele ekipe deluju solidno, a Veljko to pokazuje najvise. Igrao je danas na poziciji desetke, mada mi deluje da je vise "Box to Box" srednjak, i da bi tu imao najveci doprinos ekipi. Sjajno pokriva defanzivne i ofanzivne zadatke, i bas ta utrcavanja koja voli da radi bi mogla da prave ozbiljne probleme protivnicima. Drago mi je da je dosao do gola, zasluzuje danas zvanje igraca utakmice za prikazane poteze, a pogotovo za ulozeni trud.

Baraye- Evidentno je da je momak tehnicki nivo iznad, snalazi se sa obe noge, solidan pregled igre, lucidni potezi. Bice veoma zanimljivo gledati ga kada se navikne na kretanja i razmisljanja saigraca, tako da ocekujem vise od njega u narednim utakmicama, iako je i danas bio veoma solidan.

Nikolic- Vidim da ovde postoji konfuzija u vezi Nikoliceve pozicije i zadataka u timu. Nikolic nije "sidras" niti mu je to uloga. On je ono sto bi se na engleskom zvalo deep lying forward, igrac ciji su zadaci da kreira sanse za saigrace kao i da postize golove. Tehnicki daleko iznad lige, kao i izuzetno smiren igrac, snalazi se na malom prostoru. Takodje ima sjajnu zavrsnicu, koju danas na zalost nije pokazao, ali i to ce doci. Fakticki bi on mogao da bude taj glavni playmaker u zavrsnoj fazi napada, i cinjenica da moze da sam zavrsi akciju ili da asistira kao sto je danas uradio ga cini veoma nezgodnim za cuvanje. Pogotovo se moze lepo ukombinovati sa Simicem i njegovim utrcavanjima, samo je potrebno da sto vise lopti dobija u noge. Tu dolazimo do dela gde su bekovi imali centarsuteve koji su trebali biti nizi za pola metra, i tada bi Nikolic bio daleko vidljiviji. "Sidras" je po prirodi fizicki dominantan ali limitiran igrac ciji je cilj da se izbori za duge lopte i centarsuteve, i zatim proigra opasnije igrace. Mrkaic bi bio primer, barem idejno. Takodje treba napraviti razliku izmedju tipa igraca kao sto je na primer bio Abu, za razliku od njega Nikolic nema takvu prodornost, i lopte u prostor nisu toliko korisne, on mora biti "pogodjen" od strane saigraca. Ako se to desi, sa njegovim prijemom i tehnikom, veoma je opasan. On bi mogao da igra i na poziciji desetke, ali tu neki kvaliteti poput sjajne zavrsnice i snalazenja na malom prostoru ne bi toliko dosli do izrazaja, takodje nisam siguran koliko defanzivnih duznosti moze da izvrsava.

Ovo su igraci cija mi je analiza delovala zanimljivo, i iskreno imam razloga za optimizam. Deo foruma je po navici skeptican, ali po meni imamo sastav koji moze da igra odrednjen stil fudbala koji bi trebao da donese rezultate. Smirena desetka sa dobrim pasom i pregledom igre bi bila korisna, i voleo bih da to vidim sa Simicem na sredini, Milosavljevicem kao defanzivnije orijentisanim srednjakom, i slicnim triom iznad kao na danasnjoj utakmici. Kad bi imali 2 Nikolica, to bi bilo zanimljivo za gledati.
User avatar
Voja
Dežurni spiker
Posts: 9678
Joined: Wed Jan 19, 2005 5:54 pm
Location: Kome trebam, već zna...

Re: 1. kolo: VOJVODINA - Napredak, nedelja u 20 (A3P)

Post by Voja »

Moram jos da kazem da sam krajickom oka pratio rezultat u Surdulici i da sam se potajno nadao pobedi GATa iz prostog razloga (a i Linta uvek sporije sprema ekipe koje vodi) sto ce protiv nas opustenije da prihvate poraz (ako povedemo) jer imaju vec potreban brejk
Image
User avatar
Red Marquis
Moderator
Posts: 3833
Joined: Sun Nov 09, 2008 4:49 pm
Location: West Side

Re: 1. kolo: VOJVODINA - Napredak, nedelja u 20 (A3P)

Post by Red Marquis »

Treba nam još barem dva crna brata i onda ćemo ličiti na ekipu.

Traore uverljivo najbolji. Baraje ima štofa, biće samo bolji.
Golman, ništa posebno, ona jedna brlja, sem toga nije ni imao nekog posla. Milosavljević, ja nisam ništa video tu danas kvalitetno. Simić vrlo dobar.

Iskreno Topić i Zukić me najviše nerviraju, jedan se previše gubi a drugi je mlak. Od svih pojačanja, najnužnija nam je desetka, to je svima jasno. Ovako može sa Napretkom, sa boljima neće da može.
Io odio Belgrado
vdn slaninar
Posts: 1007
Joined: Fri Mar 30, 2012 9:46 am

Re: 1. kolo: VOJVODINA - Napredak, nedelja u 20 (A3P)

Post by vdn slaninar »

За почетак најважнија је победа,да се одржи лепа атмосфера у екипи,премијера пред фином посетом.Ко је подлегао медијском пумпању и Збиљићевим причама очекивао је тика- така ко Барса данас,што је нереално.Нов тренер,доста нових играча,кратке припреме,треба времена,битно је да се ради на томе,да покушавамо игром да освајамо терен и правимо шансе,да играмо тотални фудбал.Оно што су данас могли то су и показали,пресинг, борбеност, приступ,жељу,е тај пад у темпу после гола мислим да је одраз спремности,у првом колу се прашта,није реално да у првом колу 90 минута играмо на 100%.Иако стално критикујем Лазаревићеву дефанзиву,оно није био пенал,оно је кошаркашки фаул,никако фудбалски за пенал.Од новајлија би похвалио Траореа,има срце,пожртвованост,прави дефанзивац.Не би нешто замерао појединцима,углавном су одиграли очекивано.За почетак сам задовољан,очекујем много боље у будућности.
User avatar
Voja
Dežurni spiker
Posts: 9678
Joined: Wed Jan 19, 2005 5:54 pm
Location: Kome trebam, već zna...

Re: 1. kolo: VOJVODINA - Napredak, nedelja u 20 (A3P)

Post by Voja »

vdn slaninar wrote: Sun Jul 10, 2022 11:36 pm За почетак најважнија је победа,да се одржи лепа атмосфера у екипи,премијера пред фином посетом.
Meni je utisak veceri kad se u prenosu culo negde na zapadnoj tribini "SEDI DOLE!!!" Mislim da te dve reci mnogo govore... uzeleo se narod lepog fudbala u Novom Sadu :cheers:
Image
User avatar
Maki
Posts: 1111
Joined: Thu Mar 22, 2018 5:16 pm
Location: Liman III

Re: 1. kolo: VOJVODINA - Napredak, nedelja u 20 (A3P)

Post by Maki »

Bolje drugo poluvreme, izgleda da su kondicione pripreme bile dobre. Nismo im dali da dišu. Na kraju, kako je već rečeno, ziheraška odbrana rezultata koja će prepoloviti ovaj sjajan broj ljudi na stadionu (zapad je bio skoro pun).
Po meni, bez greške su odigrali Simić, Topić, Jeličić i Milosavljević (ne znam zašto je menjan). Baraje i Nikolić su pokazali izvrsnu tehniku i očekujem da budu veliko pojačanje.
Na kraju da pohvalim i Traorera. Na početku je bio nesiguran, napravio i dva kiksa u maniru naših štopera iz minule sezone, ali je sve više dominirao kako je utakmica odmicala i na kraju nas sve podigao na noge sa ludačkim uklizavanjima.
Nešković sasvim korektan za ono malo što je igrao.
Drago mi je što sam gledao malog Miloševića.
Last edited by Maki on Sun Jul 10, 2022 11:45 pm, edited 1 time in total.
User avatar
N13
Posts: 2029
Joined: Fri Mar 22, 2013 1:10 am

Re: 1. kolo: VOJVODINA - Napredak, nedelja u 20 (A3P)

Post by N13 »

Zanimljivo vece i neka nova Vojvodina.
Ne preterano atraktivno, ali se vidi trenerov pecat, tj neki novi nacin igre, koji se meni licno svidja.

Mi vec 5-6 sezona igramo panicarski. Golman i stoperi kada dobiju loptu, bunare je napred, sto dalje od gola, i onda napadaci i sredina pokusavaju vrsiti neki presing, trazeci gresku protivnika i tako stvoriti sansu.
Veceras smo videli potpuno suprotan pristup. Golman i igraci u odbrani su igrali pas igru kada god je to bilo moguce, nekad cak i rizicno. Ali davalo je rezultata, imali smo posed, mnogo pasova, iznosili smo bez vecih problema loptu do sredine terena (nazalost, fali desetka koja ce dalje tu loptu da prenese od sredine do napada).
Iz tog stila igre je i doslo do onog kiksa Carevica, ali ja mu ne zameram. Mozda jeste u par navrata kasnio sa pasom, ali makar ima dobar pas i samouverenost, cak i ispucavanje. Voleo bih da trener nastavi forsirati iznosenje lopte pas igrom umesto bunarenja. Potpuno je nepotrebno bilo ironicno aplaudiranje od strane par ljudi na zapadu kada je Carevic nakon te greske dobro ispucao loptu.
Tu dolazimo i do Traorea, po meni igraca utakmice. Dugo nismo imali takvog stopera. Fizicki dominantan, snaga, visina, brzina, procena. Pored svega toga, sjajna tehnika pasa. Kratki pasovi, dugi pasovi, sve ide gde treba. Potpuno zasluzeno skandiranje na kraju utakmice 'Mamadu, Mamadu'. Nije mi jasno kako decko nije igrao za neke vece timove. Tako kompletnog stopera dugo nije bilo u nasoj ligi.

Baraye - solidan. Po kvalitetu svakako iznad proseka nase lige, ali se bojim da navijaci imaju nerealno velika ocekivanja od njega, sto moze dovesti do obostranog razocarenja. Ima solidnu brzinu, ali nije trkac. Ima solidne ideje, ali nije kreativac. Moj je utisak da navijaci ocekuju Abu-a od njega, a to definitivno nece dobiti. To se moglo videti u jednoj situaciji kada je neko iz odbrane ispucao loptu prema njemu, iako je on bio dosta daleko od lopte, uhvatio je sprint iako nije bilo realno da prvi stigne do nje. Ceo zapad je ustao vikao 'ajde'... jer nekako je podsetilo na te situacije kada Abu hvata zalet, iako je daleko od lopte, pa uspe da prvi dodje i napravi sansu. Naravno, Baraye nije bio ni blizu da je stigne, pa su se culi ti neki razocaravajuci uzvici.

Za Simica se vec sve reklo, motor ove ekipe.
Zukicu mnogo vise odgovara ova nova uloga... nije za desetku. Ovde je nekako mnogo vise primetan. Samo da podigne energicnost u igri.
NN po meni nije toliko lose odigrao. Nije dobijao previse lopti, ali nekoliko puta se vracao po nju, i imao zanimljive ideje... videla se cak i danas ta njegova lucidnost. Kada se igraci naviknu na njegov nacin igre, bice to sve mnogo bolje.
Ostali po meni prosek. Steta sto one makazice nisu usle.

Hitno nam fali desetka. To je jedan jedini sraf koji nedostaje ovoj ekipi da dominira domacom ligom. Neko tipa kao Moreira iz mladjih dana. Pa posle za Evropu dodatna pojacanja.

Pozitivna energija unutar kluba se prenela i na stadion i atmosferu. Lepo je bilo veceras sedeti na Karadjordju, iako atraktivne igre nije bilo :)
User avatar
Deep Purple
Posts: 3838
Joined: Thu Aug 13, 2020 11:42 am

Re: 1. kolo: VOJVODINA - Napredak, nedelja u 20 (A3P)

Post by Deep Purple »



Ono što mi je upalo odmah u oko je reakcija Simića nakon promašenog penala. Vidi se koliko mu je stalo.
Mada i ostatak ekipe je to umeo lepo da proslavi.
User avatar
Voja
Dežurni spiker
Posts: 9678
Joined: Wed Jan 19, 2005 5:54 pm
Location: Kome trebam, već zna...

Re: 1. kolo: VOJVODINA - Napredak, nedelja u 20 (A3P)

Post by Voja »

N13 wrote: Sun Jul 10, 2022 11:44 pm Golman i igraci u odbrani su igrali pas igru kada god je to bilo moguce, nekad cak i rizicno.
A da li se slazes da je lepo u ekipi imati golmana kao pouzdanog beka,ali da ga treba koristiti samo kad je neophodno,a ne da po svaku cenu lik ucestvuje u igri,recimo Stolica je bas to zahtevao,nadam se da Rastavac nije takav,inace cemo se nagledati komicnih golova ove sezone
Image
Locked