29. kolo: Radnički (Kg) - VOJVODINA 3:2 (2:0)

User avatar
Voja
Dežurni spiker
Posts: 9678
Joined: Wed Jan 19, 2005 5:54 pm
Location: Kome trebam, već zna...

Re: 29. kolo: Radnički (Kg) - VOJVODINA 3:2 (2:0)

Post by Voja »

Neizlecivi wrote: Eto nije sve tako crno...
Ni bodovi se ne dele :mrgreen:
Image
User avatar
Radoye
Administrator
Posts: 8837
Joined: Sun Feb 06, 2005 1:11 am
Location: preko okeana

Re: 29. kolo: Radnički (Kg) - VOJVODINA 3:2 (2:0)

Post by Radoye »

'Bes mi sve, posto su nam sanse da bilo koga dobijemo u plej ofu (mada nije iskljuceno ni plej aut da nabodemo, jer to smo mi) - igrao bih sa U21 ekipom, ne bih u tim stavio nikog matorijeg. Ionako su svi operisani od fudbala, pa makar deca nek se igraju i sticu nekakvo iskustvo i mozda neko od njih pokaze neki momenat da se naredne sezone moze racunati na njega. Evropu ako ostvarimo preko kupa (mada ne vidim na koju foru, al' ajde - a kakvi smo bolje da ni ne idemo da se blamiramo) jer u prvenstvu svakako nismo kadri pa nam je svejedno da li smo na kraju sedmi ili osmi. Pa jebesga makar nekakve temelje postaviti za dogodine i krenuti graditi tim ispocetka...
I'm an island, surrounded by a sea of idiots!
User avatar
gospodinFKV
Posts: 4788
Joined: Sun Apr 01, 2012 1:06 pm
Location: gde treba

Re: 29. kolo: Radnički (Kg) - VOJVODINA 3:2 (2:0)

Post by gospodinFKV »

Lazarevicu traka! Ostalo deca i teraj!
Istocno stajanje
Posts: 541
Joined: Thu Jul 23, 2015 11:20 am

Re: 29. kolo: Radnički (Kg) - VOJVODINA 3:2 (2:0)

Post by Istocno stajanje »

Nikad ne bih ni pomislio da u ovakvoj ligi mozemo da vezemo 6 poraza, a da od tih 6 poraza nijedan nije od blizanaca!?
Ako udjemo u plej of, a ne slazem se sa nekima da ce nas Proleter pustiti, treba pustiti iskljucivo mlade igrace da igraju, ionako ne mozemo u jevropu niti da ispadnemo.
User avatar
Turija
Posts: 10668
Joined: Thu Feb 03, 2005 11:25 pm
Location: Vojvodina

Re: 29. kolo: Radnički (Kg) - VOJVODINA 3:2 (2:0)

Post by Turija »

Uzrok nasih poraza je katastrofalna kontrola lopte od strane igraca (prijem, vodjenje, predaja), kao i kontrola prostora i tajminga, a sa druge strane nedovoljna kondiciona spremnost ( da gledamo samo sportski aspekt i zanemarimo ulogu uprave). Tako da kad se sve to sabere, igra je nizerazrednog ranga i nije nikakvo cudo ovakvih rezultata Vojvodine.

Ne mogu da razumem da deca prodju nasu skolu mladjih kategorija i ne nauce da kontrolisu loptu; tada se ili jako lose radi sa njima ili su veoma netalentovana za sport.

Brzina, osecaj prostora i tajminga su urodjene osobine i tesko se mogu znacajno popraviti radom i iskustvom, ali kontrola lopte se moze dovesti na prihvatljiv nivo. Ako igraci nemaju jos ni ,,pluca" za fudbal, pa treneri ne mogu da im ,,nabiju" kondiciju, onda je skroz promasena selekcija u startu. Tu nijedan trener i psiholog ne pomazu.

Sta je izlaz?
Promeniti 70% prvotimaca i 100% upravu i rukovodstvo omladinske skole. Probati naci Sponzora, ali zainteresovanog za Vosu. Ako je Gradu fudbalski projekat Novog Sada Mladost NN, neka vrate Stadion Vojvodini, jer ako to moze zvezdi, tek Vojvodini jos pre ( posto je i Klub finansijski ucestvovao u izgradnji istog).
Dovesti nase bivse igrace u Upravu. Izvrsiti privatizaciju Kluba po principu akcionarskog drustva, uz uslov, da se ne moze promeniti osnovna delatnost Kluba i vlasnistvo Stadiona. Rezultati i novi sponzori bi vrlo brzo dosli, a i navijaci stari i novi.
Vojvodina je na jednoj strani, a svi ostali su na drugoj.Tako je bilo i tako će zauvek ostati.Sve klubove u kojima sam bio igrač ili trener doživljavam kao svoje, kao da su deo mene.Međutim, čast svakome, ali samo je Vojvodina-jedna jedina -V Boškov
User avatar
gospodinFKV
Posts: 4788
Joined: Sun Apr 01, 2012 1:06 pm
Location: gde treba

Re: 29. kolo: Radnički (Kg) - VOJVODINA 3:2 (2:0)

Post by gospodinFKV »

@Turija, prvi korak ka svemu tome bi bio pozitivan ishod danas. Da ne zalazim dublje, ali svima je jasno da riba smrdi od glave.

Ne bih se slozio da su kondiciono inferiorniji toliko. Ovde mali broj igraca kondiciono iskoci, pa se razlika vidi tek kada neki tim izadje u Evropu. Drzali smo loptu konstantno, bilo je na momente i smislenih akcija, ali mi kriminalno stojimo nazad. Mi juce ono nismo zasluzili da izgubimo. Stavise, da je usla ona prva lopta u gol, mislim da bismo ih sahranili. Onih 3-4-3 od juce ne izgledaju lose. Videlo se iz aviona da problem nije formacija. Problem je individualni kvalitet, pogotovo u zadnjoj liniji. Kopitovic je juce bio okej, vukao je loptu, neretko bio i na 20m od njihovog gola, sto je odlicno. Problem lezi u igracima poput Matica, Stevanovica, Bastajica, i njihovom apsolutnom nedostatku kvaliteta, uz sramotno mali voljni momenat Topica, Zukica, Devetka,...

Evropa nije daleko bodovno, ali je miljama daleko ako uzmemo u obzir formu. Napredak u igri je vidljiv, to svako ko je gledao prethodne dve utakmice, i pored rezultata, moze da kaze. Uzeli smo loptu, kontrolisemo igru bolje, ali promasiti ono sta je Matic promasio, u ekipi koja prethodnih nekoliko utakmica nije dala gol je nedopustivo u takvom trenutku. Rekao bih i bez obzira na gol kasnije, koji je najvise golmanov, onda Vukcevicev, pa tek onda Maticev. Ipak, i pored male bodovne razlike, ne treba to da nam bude fokus, vec utakmicu po utakmicu spremati ove klince i ako dodje do promene uprave, probati da zadrzimo Gagu, makar na sezonu, da vidimo sta moze, jer napredak u igri od onog bolida ne vidi samo onaj ko ne zeli. S obzirom da trener stranac nije opcija, u ovoj drzavi postoji odredjen broj trenera koji bi bili dobri, da iza sebe imaju stabilnost i strpljenje. Gagu smatram jednim od tih.

Do tada:

Puskic - Jelicic, Kopitovic, Devetak - Lazarevic, Miletic, Topic, Djordjevic - Vukadinovic (Kabic), Vukcevic, Simic (Neskovic)

Za Neskovica i Kabica moramo obezbediti minimum 30-45min u proseku do kraja sezone i to podici na 60 sledece.
User avatar
Turija
Posts: 10668
Joined: Thu Feb 03, 2005 11:25 pm
Location: Vojvodina

Re: 29. kolo: Radnički (Kg) - VOJVODINA 3:2 (2:0)

Post by Turija »

@gospodinFKV

Kada sam napisao nedovoljna kondiciona spremnost, nisam mislio da smo inferiorniji od ostalih timova ( osim blizanaca) po tom pitanju, vec da nismo bolji od drugih, pa da nedostatak individualnog kvaliteta nadoknadimo trcanjem, snagom, voljom i tempom.
Da smo tu bolji, stigli bi juce, verovatno, i do pobede. Vidi se da u drugom poluvremenu ne mozemo da ozbiljno pritisnemo tempom, pa da protivnicki gol visi u vazduhu.Cak i Lazarevic pada u drugom delu utakmice.

Imali smo posed u Kragujevcu, ali spor, jalov i bezopasan, sa malim brojem igraca u zoni suta i 16m protivnika. Slabi smo i u skoku ofanzivno i defanzivno, kao i u duelima 1 na 1.

Sa svemu ostalom napisanom u tvom postu se slazem sa tobom, cak i da je juce bila najbolja utakmica Kopitovica od kada je u Vosi, ali samo zato sto mnogo bolje kontrolise loptu od ostalih, kad je njegovom posedu. Inace, u odbrani ga bas nisam nesto primetio, kao i svu trojicu stopera, na celu sa nasim golmanom.

Vreme je za Puskica i podmladjen sastav Vojvodine, pa da vidimo ko moze da ostane u Vosi, a kome se zahvaliti.
Vojvodina je na jednoj strani, a svi ostali su na drugoj.Tako je bilo i tako će zauvek ostati.Sve klubove u kojima sam bio igrač ili trener doživljavam kao svoje, kao da su deo mene.Međutim, čast svakome, ali samo je Vojvodina-jedna jedina -V Boškov
fare
Posts: 2787
Joined: Fri Apr 06, 2012 11:32 pm
Location: LALIC

Re: 29. kolo: Radnički (Kg) - VOJVODINA 3:2 (2:0)

Post by fare »

gospodinFKV wrote:@Turija, prvi korak ka svemu tome bi bio pozitivan ishod danas. Da ne zalazim dublje, ali svima je jasno da riba smrdi od glave.

Ne bih se slozio da su kondiciono inferiorniji toliko. Ovde mali broj igraca kondiciono iskoci, pa se razlika vidi tek kada neki tim izadje u Evropu. Drzali smo loptu konstantno, bilo je na momente i smislenih akcija, ali mi kriminalno stojimo nazad. Mi juce ono nismo zasluzili da izgubimo. Stavise, da je usla ona prva lopta u gol, mislim da bismo ih sahranili. Onih 3-4-3 od juce ne izgledaju lose. Videlo se iz aviona da problem nije formacija. Problem je individualni kvalitet, pogotovo u zadnjoj liniji. Kopitovic je juce bio okej, vukao je loptu, neretko bio i na 20m od njihovog gola, sto je odlicno. Problem lezi u igracima poput Matica, Stevanovica, Bastajica, i njihovom apsolutnom nedostatku kvaliteta, uz sramotno mali voljni momenat Topica, Zukica, Devetka,...

Evropa nije daleko bodovno, ali je miljama daleko ako uzmemo u obzir formu. Napredak u igri je vidljiv, to svako ko je gledao prethodne dve utakmice, i pored rezultata, moze da kaze. Uzeli smo loptu, kontrolisemo igru bolje, ali promasiti ono sta je Matic promasio, u ekipi koja prethodnih nekoliko utakmica nije dala gol je nedopustivo u takvom trenutku. Rekao bih i bez obzira na gol kasnije, koji je najvise golmanov, onda Vukcevicev, pa tek onda Maticev. Ipak, i pored male bodovne razlike, ne treba to da nam bude fokus, vec utakmicu po utakmicu spremati ove klince i ako dodje do promene uprave, probati da zadrzimo Gagu, makar na sezonu, da vidimo sta moze, jer napredak u igri od onog bolida ne vidi samo onaj ko ne zeli. S obzirom da trener stranac nije opcija, u ovoj drzavi postoji odredjen broj trenera koji bi bili dobri, da iza sebe imaju stabilnost i strpljenje. Gagu smatram jednim od tih.

Do tada:

Puskic - Jelicic, Kopitovic, Devetak - Lazarevic, Miletic, Topic, Djordjevic - Vukadinovic (Kabic), Vukcevic, Simic (Neskovic)

Za Neskovica i Kabica moramo obezbediti minimum 30-45min u proseku do kraja sezone i to podici na 60 sledece.
Tu mora biti mesta i za Kovačevića !
User avatar
021
Posts: 852
Joined: Fri Jan 21, 2005 6:46 pm

Re: 29. kolo: Radnički (Kg) - VOJVODINA 3:2 (2:0)

Post by 021 »

gospodinFKV wrote: Ove idiote ni Ferguson ne bi poslozio u pristojnu ekipu.
Samo potpuni debil bi se odlučio za formaciju sa trojicom štopera imajući u vidu trenutni igrački kadar. Mi u ekipi jedva da imamao jednog centralnog odbrambenog na nivou prve lige, a kamoli trojicu. Stevanović je drugoligaški igrač, Kopitović uopšte nije za profesionalni fudbal. Kovačeviću bi bilo bolje da je završio karijeru nakon one blamaže protiv Linca. Ni Jeličić, nažalost, ne obećava. Spor je (Škuletić ga pretrčao), slab u duelu, nema visinu. Najmanje perspektivan od mladih igrača koje imamo. Većinu golova ove sezone smo primili zbog očajnih štopera. Jesenas nas je dosta vadio Nikola Simić, koji je ovde dosta kritikovan. Međutim, ako se njegove odbrane uporede sa partijama (bolje reći, brljotinama) Rockova, mislim da mu kritičari duguju debelo izvinjenje.
Turija wrote: Izvrsiti privatizaciju Kluba po principu akcionarskog drustva, uz uslov, da se ne moze promeniti osnovna delatnost Kluba i vlasnistvo Stadiona.
Ovo jeste prvi korak ka izlazu i jedino rešenje za spas FKV.
User avatar
gospodinFKV
Posts: 4788
Joined: Sun Apr 01, 2012 1:06 pm
Location: gde treba

Re: 29. kolo: Radnički (Kg) - VOJVODINA 3:2 (2:0)

Post by gospodinFKV »

021 wrote:
gospodinFKV wrote: Ove idiote ni Ferguson ne bi poslozio u pristojnu ekipu.
Samo potpuni debil bi se odlučio za formaciju sa trojicom štopera imajući u vidu trenutni igrački kadar. Mi u ekipi jedva da imamao jednog centralnog odbrambenog na nivou prve lige, a kamoli trojicu. Stevanović je drugoligaški igrač, Kopitović uopšte nije za profesionalni fudbal. Kovačeviću bi bilo bolje da je završio karijeru nakon one blamaže protiv Linca. Ni Jeličić, nažalost, ne obećava. Spor je (Škuletić ga pretrčao), slab u duelu, nema visinu. Najmanje perspektivan od mladih igrača koje imamo. Većinu golova ove sezone smo primili zbog očajnih štopera.
Ne bih se slozio za formaciju, ali za to sluzi forum. Covek je nasledio ovo smece od tima. Broj stopera iz tog ugla ne znaci nista. Tri nekvalitetna stopera nece biti gora od dva nekvalitetna stopera, a s obzirom da smo se zalili da s onom budalom igramo odvratan dekadentan fudbal, moramo pokusati da nadjemo nacin da od go**na napravimo kakvu-takvu pitu i gurnemo tu loptu napred konacno.

Jeste, nemamo polovinu pristojnog stopera kad se saberu svi, ali ne mozes izaci na teren s jednim. Najveci problem one dijabole sto je dovela Stevanovica jeste to sto su stajali u defanzivnom bloku na 12m od gola i napucavali lopte napred, kako protiv jakih ekipa, tako i protiv ekipa iz donjeg doma kod kuce, cim bismo poveli. Mislim da je ova utakmica ogolila taj nedostatak individualnog kvaliteta Stevanovica, isto kao utakmica u Lincu Kovacevica. Kopitovic je odigrao pristojno ovu utakmicu. Formacijski je to delovalo dobro, sva tri gola su individualne greske - igrac sam kao duh kod prvog, kod drugog ih je okrenuo Miric sa svojih 35 godina kao majmune, dok to pacersko izletanje coveku u zglob kod penala ne vredi ni komentarisati. S druge strane, pogledaj koliko je formacija oslobodila Lazarevica da ide napred. To nama treba. Nije covek kriv sto je nasledio apsolutno smece od kadra na stoperskoj poziciji. Nama bekovi u napadu trebaju, a posto kvalitet za 4-3-3 sa ofanzivnim bekovima nemamo, moramo ici s tri stopera. Eventualno bih preselio Maksu na tu poziciju umesto Stevanovica, uz Jelicica umesto Devetka ili Kopitovica. Nije Maksa brz bog zna sta, ali za ove je Bolt licno.

Ovoj formaciji bi legao tip igraca poput Nikole Andrica i Nemanje Miletica kao budali samar.
User avatar
Voja
Dežurni spiker
Posts: 9678
Joined: Wed Jan 19, 2005 5:54 pm
Location: Kome trebam, već zna...

Re: 29. kolo: Radnički (Kg) - VOJVODINA 3:2 (2:0)

Post by Voja »

Mislim da bih gadjao i Vidovica i Necu Tomica :mrgreen: Bolje da cutim
Image
User avatar
Rabba
Moderator
Posts: 3961
Joined: Tue Aug 16, 2005 2:59 pm
Location: Novi Sad

Re: 29. kolo: Radnički (Kg) - VOJVODINA 3:2 (2:0)

Post by Rabba »

Ovde se 3-4-3 igralo do poluvremena, a onda nazad na starih dobrih 4-2-3-1, sa Zukićem kao zadnjim veznim. Ono što mene interesuje je, u kojoj postavci smo završili utakmicu, ako je Novevski ušao umesto Devetka?

Možda ne bude nekog fudbala, ali se nagledamo formacija barem
Volem Vošu više nego Kabel i Indeks!
Locked