23. kolo: Metalac - VOJVODINA 2:3 (1:1)

User avatar
gospodinFKV
Posts: 4806
Joined: Sun Apr 01, 2012 1:06 pm
Location: gde treba

Re: 23. kolo: Metalac - VOJVODINA 1:1 (45')

Post by gospodinFKV »

Voja wrote:
gospodinFKV wrote:Da li je moguce da mi opet od Metalca dobijamo dva gola? :frown:
A skontaj kako je svaka "nicija lopta" na polovini Metalca koja se odbije njima u noge njihova polukontra opasna po gol.Razbucali su nas na sredini terena
Meni je fascinantno da mi ovako suplji nalazimo za shodno da pretimo Cukarickom.
User avatar
Deep Purple
Posts: 3875
Joined: Thu Aug 13, 2020 11:42 am

Re: 23. kolo: Metalac - VOJVODINA 1:1 (45')

Post by Deep Purple »

Duga devetka :greenbutt:
Marko93
Posts: 552
Joined: Fri Jul 18, 2014 1:32 pm

Re: 23. kolo: Metalac - VOJVODINA 1:1 (45')

Post by Marko93 »

:dance2:
User avatar
Deep Purple
Posts: 3875
Joined: Thu Aug 13, 2020 11:42 am

Re: 23. kolo: Metalac - VOJVODINA 1:1 (45')

Post by Deep Purple »

Da čujemo sad kritike za naše akvizicije u napadu :mrgreen:

Ovako šalu na stranu posle ovakve pobede moramo biti optimistični. A sad ću vam reći zašto?
Metalac je jedan od najmobilisanijih timova u ligi. Imaju strašno dobra kretanja, veoma su pokretni u svakoj liniji tima. Ekipa koja je kvalitetnija od 80% lige i koja je kod kuće veoma neprijatna za sve. Ali ima manu koja je prirodna kod njih a to je manjak iskustva i gube mečeve najviše zbog toga.

U prethodnom periodu mi smo od njih gubili bodove u poslednjim trenutcima mečeva i moralo je jednom da se vrati.
Da li se ovo zove toliko pominjani karakter ili samo višak sreće?
User avatar
slanobarac
Posts: 3518
Joined: Tue Dec 09, 2008 4:57 pm
Location: Novi Sad

Re: 23. kolo: Metalac - VOJVODINA 2:3 (1:1)

Post by slanobarac »

Sramotna igra!
Negledljivo!
Jedino što su uvežbali do savršenstva je igra u nazad. Sigurno smo ekipa koja uspe najbrže da od protivničkog šesnaesterca stigne do svog golmana. Eto šta ti je Turska. Divota.
DOLE UPRAVA! DOLE SKUPŠTINA!
User avatar
Turija
Posts: 10692
Joined: Thu Feb 03, 2005 11:25 pm
Location: Vojvodina

Re: 23. kolo: Metalac - VOJVODINA 2:3 (1:1)

Post by Turija »

3 gola iz skoro nicega. Sad i ko zna kad?
Nista pobeda ne menja utisak, osim sto smo malo pobegli iz zone za plejaut.

Lazarevic nam najproduktivniji napadac, ali bek ne moze biti glavni napadac, kao i stoporei glavni organizatori igre i poseda lopte.

Losa igra mnogih. Dobra Lazarevica i solidna Busnica, Covica i Jelicica.
Uglavnom mucenje lopte i navijaca.

PS
Vosa mora pronaci ili stvoriti golmana visine 190+.
Pa, Borjan , Vasiljevic, Simic N... ( zato brane i toliko penala)ne bi primili takve golove, kao danas Rockov, jer bi ih ,izvadila" visina. Isto vazi za stopere ( vidi se koliko je dominatniji u skoku Jelicic od Stevanovica). Retko koji su vrhunski, a da su niski. Visina i snaga je pocela da dominira i u fudbalu, kao i brzina.
Last edited by Turija on Mon Feb 21, 2022 6:17 pm, edited 1 time in total.
Vojvodina je na jednoj strani, a svi ostali su na drugoj.Tako je bilo i tako će zauvek ostati.Sve klubove u kojima sam bio igrač ili trener doživljavam kao svoje, kao da su deo mene.Međutim, čast svakome, ali samo je Vojvodina-jedna jedina -V Boškov
User avatar
Voja
Dežurni spiker
Posts: 9724
Joined: Wed Jan 19, 2005 5:54 pm
Location: Kome trebam, već zna...

Re: 23. kolo: Metalac - VOJVODINA 2:3 (1:1)

Post by Voja »

Neverovatno je koliko Covicu lezi Milanovac... znate da ga ne simpatisem,ali sam ga ovo kolo stavio u fantazi tim,jer sam bio ubedjen da ce ga dati. Iskreno ocekivao sam pobedu,ocekivao sam je sa nulom,jer pronasli smo 4 standardna u odbrani,vec bi trebalo da su uigrani... vodi nas trener koji igru bazira na odbrani,a Metalac se jos trazi. Metalac po mom misljenju ima najbolje selektovan tim ili ako hocete tim po mom ukusu,ali im nedostaje pravi strucnjak. Na pocetku sezone sam pisao da mi se svidja ono sto ce Svaba napraviti od Kolubare,i evo pokazuje se da su mi pretpostavke bile tacne,taj trener bi napravio od ovakvog Metalca cetvrtu ekipu u ligi.
Po meni ocekivana pobeda,ali sramotan broj primljenih golova i sansi koje je Metalac stvorio.
Da sam trener,Bastaja i Covic mi ne bi sekund proveli zajedno na terenu
Image
vdn slaninar
Posts: 1014
Joined: Fri Mar 30, 2012 9:46 am

Re: 23. kolo: Metalac - VOJVODINA 2:3 (1:1)

Post by vdn slaninar »

Без агресивности,без дуела,њихов сваки напад висио нам го у ваздуху,Симић лоше одиграо,како смо их добили ја појма немам.Човић је показао класу,Лазаревић иако је грешио опет се истакао,на средини Буснић нас је одржавао,Топић мора више да преузима одговорност,бежи од лопте.Матић је појачање дефинитивно,Нешковић,Кабић,скроз ок,више шансе заслужују.Јеличић и Стевановић заслужују похвале,стандардно добро су одиграли.Данас смо нападали само кроз средину а највише десном страном преко Лазаревића,скроз смо запустили Симића и Ђорђевића,који се због тога видели нису.Нервирао ме лош приступ утакмици,трчкарање и лако испадање из игре,одсуство агресивности које се најбоље види код другог примљеног гола,где наши трчкарају око њиховог играча који се намешта на шут и даје нам го.Разумем млади играчи и да су осцилације у игри неминовне ал неке ствари су недопустиве.Металац има пар занимљивих играча,мислим да би намЂурић баш легао.
User avatar
churguzijanac
Posts: 2049
Joined: Tue Feb 22, 2011 10:23 pm

Re: 23. kolo: Metalac - VOJVODINA 1:1 (45')

Post by churguzijanac »

Deep Purple wrote:Da li se ovo zove toliko pominjani karakter ili samo višak sreće?
Ovo se zove bog nas je pogledo :mrgreen:
User avatar
gospodinFKV
Posts: 4806
Joined: Sun Apr 01, 2012 1:06 pm
Location: gde treba

Re: 23. kolo: Metalac - VOJVODINA 1:1 (45')

Post by gospodinFKV »

churguzijanac wrote:
Deep Purple wrote:Da li se ovo zove toliko pominjani karakter ili samo višak sreće?
Ovo se zove bog nas je pogledo :mrgreen:
Ovaj se kod boga zaduzio vise nego Torbica kreditom u svajcarcima.
User avatar
Sasa1969
Posts: 624
Joined: Sun Sep 29, 2013 11:29 pm
Location: Istok

Re: 23. kolo: Metalac - VOJVODINA 2:3 (1:1)

Post by Sasa1969 »

vdn slaninar wrote:.Матић је појачање дефинитивно
Definitivno nije!Kod drugog gola koji smo primili nije ispratio svog igraca tj ovaj ga oresao i on odustao.Covek zategao i dao gol.Sad je dao gol iz guzve ali je u proslom promasio penal zbog kojeg smo mogli da izgubimo bod.Kod mene je jos uvek u debelom minusu
Image
User avatar
Turija
Posts: 10692
Joined: Thu Feb 03, 2005 11:25 pm
Location: Vojvodina

Re: 23. kolo: Metalac - VOJVODINA 2:3 (1:1)

Post by Turija »

Sasa1969 wrote:
vdn slaninar wrote:.Матић је појачање дефинитивно
Definitivno nije!Kod drugog gola koji smo primili nije ispratio svog igraca tj ovaj ga oresao i on odustao.Covek zategao i dao gol.Sad je dao gol iz guzve ali je u proslom promasio penal zbog kojeg smo mogli da izgubimo bod.Kod mene je jos uvek u debelom minusu
Tacno.
Prvo je izgubio loptu i onda je odustao od pratnje igraca koji mu je oduzeo loptu.
Gol koji je dao i on sam ne zna kako je usla u mrezu, a ni mi navijaci.

I ove golove i bodove su nam, realno, doneli bekovi. Lazarevic 2 i Djordjevic 1. Bekovi nam najopasniji i najproduktivniji napadaci.
Vojvodina je na jednoj strani, a svi ostali su na drugoj.Tako je bilo i tako će zauvek ostati.Sve klubove u kojima sam bio igrač ili trener doživljavam kao svoje, kao da su deo mene.Međutim, čast svakome, ali samo je Vojvodina-jedna jedina -V Boškov
User avatar
MiSmoFKV!
Posts: 1271
Joined: Fri May 24, 2013 11:39 pm

Re: 23. kolo: Metalac - VOJVODINA 2:3 (1:1)

Post by MiSmoFKV! »

Turija wrote:3 gola iz skoro nicega. Sad i ko zna kad?
Nista pobeda ne menja utisak, osim sto smo malo pobegli iz zone za plejaut.

Lazarevic nam najproduktivniji napadac, ali bek ne moze biti glavni napadac, kao i stoporei glavni organizatori igre i poseda lopte.

Losa igra mnogih. Dobra Lazarevica i solidna Busnica, Covica i Jelicica.
Uglavnom mucenje lopte i navijaca.

PS
Vosa mora pronaci ili stvoriti golmana visine 190+.
Pa, Borjan , Vasiljevic, Simic N... ( zato brane i toliko penala)ne bi primili takve golove, kao danas Rockov, jer bi ih ,izvadila" visina. Isto vazi za stopere ( vidi se koliko je dominatniji u skoku Jelicic od Stevanovica). Retko koji su vrhunski, a da su niski. Visina i snaga je pocela da dominira i u fudbalu, kao i brzina.
Prvi bold:
Novi trendovi Turija, pogledaj npr Konteove ekipe, ili Inzagijev Inter, ili Gasperinijuvu Atalantu.
Drugi bold:
Fizika je bitna, ali mislim da u poslednje vreme, brzina razmisljanja igra najbitniju ulogu u sportu. Evo npr Tiago Silva, 37 godina, 1.83m visina, ali klasa.
User avatar
slanobarac
Posts: 3518
Joined: Tue Dec 09, 2008 4:57 pm
Location: Novi Sad

Re: 23. kolo: Metalac - VOJVODINA 2:3 (1:1)

Post by slanobarac »

Da je Simić dobio onakav gol bio bi ovde razapet kao Isus.
DOLE UPRAVA! DOLE SKUPŠTINA!
vdn slaninar
Posts: 1014
Joined: Fri Mar 30, 2012 9:46 am

Re: 23. kolo: Metalac - VOJVODINA 2:3 (1:1)

Post by vdn slaninar »

Нисам био баш прецизан,Матић је појачање у односу на оно што смо имали пре њега,значи много је опаснији од Мркајића,много боље барата лоптом,ево и голове даје,а исто добро скида лопте,много више личи на нападача.Први сам писао кад је дошао да је менаџерски играч и да нам не треба,нити га нешто готивим ал јбг одигра много боље.За примљен го се слажем да има кривице,ал погледајте наша 4 играча трчкарају око њега нико да га преузме,да му приђе.Нисмо били агресивни као против Напретка и написо сам већ да не знам како смо оваквом игром победили уопште.
Locked