20. kolo: VOJVODINA - Spartak 2:3 (0:2)

UltraNewNow
Posts: 7
Joined: Sun Nov 21, 2021 7:18 pm

Re: 20. kolo: VOJVODINA - Spartak 2:3 (0:2)

Post by UltraNewNow »

Na poluvremenu je trener konačno shvatio da Jelačić nije desni bek i da Devetak nije dobro rešenje za levi bek, trebalo mu je samo 20 kola da vidi očigledno. Slažem se sa Turijom da je polusezona bila kontraproduktivna, Jelačić pogresna pozicija, Devetak ne zna više ni sam šta igra, Kabic nakon sjajnog početka sa dva gola u Evropi je retko igrao, Nešković i Miletić su zajedno odigrali možda 90 minuta. Sve to utiče na samopouzdanje mladji igrača i suprotno je onim šta je sa sama uprava nagovestila za ovu sezonu.
Svakako se nadam da je ovo zadnje kolo za ovu upravu i ovog trenera, da ne moramo da gledamo još jedan prelazni rok i užasnu igru našeg tima. Jedino me brine ko će doći posle ovih, nažalost ako nemamo sistem upravljanja klub, strategiju, viziju kluba nerealno je ocekaviti da će se bilo šta promeniti. Trebamo kao navijači i ljubitelj kluba imati par zahteva od bilo koje sledeće uprave, kao na primer:
• Da se ne prodaju igrači zvezdi i partizanu
•Transparetno poslovanje, da možemo videti ugovore igrača i na šta se troše pare od lopti do cene struje za svaki utakmicu
• Da imamo 6 igrača iz omladinske škole FKV u startnoj postavi od ti 6, 3 da bude mladji od 21 godina

Sigurno ima još puno toga oko čega bi se većina navijača složila, inače nema svrhe da postoji ovakva Vojvodina, samo brukaju slavno ime FK Vojvodine, bolje stvarno biti amateri bar bi se donekle razumelo nemar grada i uprave.
User avatar
gospodinFKV
Posts: 4788
Joined: Sun Apr 01, 2012 1:06 pm
Location: gde treba

Re: 20. kolo: VOJVODINA - Spartak 2:3 (0:2)

Post by gospodinFKV »

Jos da shvatimo da nije Jelacic nego Jelicic... :mrgreen:
Salu na stranu, trenutno je izbor izmedju njega i Cucina, i mislim da se ovim salje jasna poruka Cucinu, s kojom se slazem, samo...sto smo ga koji moj dovodili???
Mogli smo opusteno Lazarevica vratiti. Za Cucina je Micel Salgado licno...

Sto se zahteva tice, iluzorno je ocekivati transparentnost u Srbiji, kad je nema ni na najvisim nivoima, a kamoli u fudbalu. ''Ovoliko smo potrosili na platu, ovoliko je s njegove plate otislo menadzeru, ovoliko je menadzer vratio nama da ga guramo u prvih 11, od toga direktno u dzep sledecim ljudima...''
Transparentnost u srpskom fudbalu bi otprilike tako izgledala. :deal:

Ja ne bih imao problema ni sa 6-7 igraca sa strane, ako su uz Zukica i Topica barem jos 2 omladinca konzistentno u prvih 11. Zukic i Topic nisu vise omladinci, iako se Zukic racuna kao bonus jos ove i sledece sezone. Decko je skupio 100 utakmica u ekipi. Nama pored Zukica i Topica moraju igrati jos sigurno Kabic i Miletic, ili ako vec Miletic i Topic igraju na istoj poziciji, da dele minutazu, a da se oslobodi mesto u spicu za onog klinca sto reseta sad u omladincima.

Pored toga, kao sto rekoh vec, imamo najvise talenata na ofanzivnim pozicijama i apsolutno nema smisla da nas vodi Sem Olerdajs sa Aliekspresa. Nama treba trener koji ce ih pustiti da se razmasu, pa makar nazad bili busni kao ementaler, jer ne prodajemo defanzivce. Dva pretkola u Evropi ne prodaju te klince. Prodaje ih prvenstvo, golovi i pozivi u mladje selekcije na osnovu njihovih igara u prvenstvu. Kabic koji da 10-15 golova u sezoni gde je Vojvodina sedma ce se pre prodati nego Kabic u Vojvodini koja je zavrsila cetvrta, ispala momentalno u Evropi, a on odigrao 3 utakmice po 10 minuta.

Psiholjuba je kao preporucio rad u cigancicima, a mi opet medju najstarijih 11 u ligi, i povrh svega toga Surdulica pod njim igrala jedan jako cvrst i gadan fudbal za gledati. Makaric ih izvlacio. Kao sto je vec neko rekao, on nije doveden tu zbog svog rada, vec na osnovu partijske pripadnosti, a to je vec dovoljan pokazatelj kako je pred nama jedan dug, predug put do toga da ova tri zahteva budu iole realna. Uvukli su se u sve pore drustva, i iznad zemlje i pod zemljom. Tu nema osobe kojoj je Vojvodina i u prvih deset na listi prioriteta, a nama kojima jeste, nije u navici da razmisljamo dvaput da li cemo danas upaliti kola bez da kola upale nas, i ne znamo da plivamo u tim vodama u kojima tone nas fudbal. :cheers:
User avatar
Turija
Posts: 10666
Joined: Thu Feb 03, 2005 11:25 pm
Location: Vojvodina

Re: 20. kolo: VOJVODINA - Spartak 2:3 (0:2)

Post by Turija »

Da trener moze da razluci nesto smisleno, pre nego sto protekne 20 utakmica sa pogresnim postavkama, igrali bi:

Djordjevic levog beka, Jelicic bio prva rezerva stoperima, a levi stoper bi trebao biti Devetak. Vosi nije treba Stevanovic ili ako je htela boljeg stopera od Devetka, onda je trebao takav doci.
Bjekovicu na desnom beku bio bi (prinudno) alternativa Maksimovic, kad su Cucina vec otpisali. Maksa je dobar defanzivno, a moze malo i napred da krene i po boku. Vise bi koristio na desnom beku nego zadnjem veznom, na poziciji za koju imamo gomilu igraca (Topic, Miletic, Busnic, pa cak i Novevski ako nije krilo ili bek).

U vezi bi morao igrati daleko vise Neskovic od Zukica. Mnogo je pokretljiviji, brzi i agresivniji. Moderniji igrac.
U napadu Kabic svaku utakmicu, bar poluvreme i biti spremna alternativa i zamena Vukadinovicu ( bez obzira da li on odlazi ili ostaje u Vosi).
U spic prikljuciti tog ,klinca" iz kadeta, ako je takav talenat kako se pise i da bude zamena Covicu. Mrkaic nama ne treba, iako je momak odigrao posteno svaki minut, ali nama treba bolji spic.

Sva ova letosnja pojacanja Dundjerskog i Slavoljuba, sto su dovedena, nisu napravili kvalitativni pomak ni za jotu, a nacinili su mnogo stete - direktne i indirektne. Svi oni Vosi ne trebaju.

Vosi, hitno, treba pravi plej igrac, bek, stoper i napadac. Onda se moze(mo) necemu nadati uz ovu nasu decu, sto treba da stasaju u igrace za Vojvodinu.
Vojvodina je na jednoj strani, a svi ostali su na drugoj.Tako je bilo i tako će zauvek ostati.Sve klubove u kojima sam bio igrač ili trener doživljavam kao svoje, kao da su deo mene.Međutim, čast svakome, ali samo je Vojvodina-jedna jedina -V Boškov
User avatar
slanobarac
Posts: 3497
Joined: Tue Dec 09, 2008 4:57 pm
Location: Novi Sad

Re: 20. kolo: VOJVODINA - Spartak 2:3 (0:2)

Post by slanobarac »

Sasa1969 wrote:Nikolic je klasa za sve nase zvezdice...oterali ga iz Vojvodine budaletine
Inače bi imao s kim da igra u ovakvoj Voši?Propao bi i utopio se u ovo sivilo. Ili bi ga Slavoljub nečemu novom naučio?
On je bio partizanov igrač na pozajmici a pitanje je dali bi on hteo letos da pređe u naše redove? O tome se još niko nije izjasnio. Ni klub ni Nikolić. Samo forumaši.
DOLE UPRAVA! DOLE SKUPŠTINA!
User avatar
Turija
Posts: 10666
Joined: Thu Feb 03, 2005 11:25 pm
Location: Vojvodina

Re: 20. kolo: VOJVODINA - Spartak 2:3 (0:2)

Post by Turija »

slanobarac wrote:
Sasa1969 wrote:Nikolic je klasa za sve nase zvezdice...oterali ga iz Vojvodine budaletine
Inače bi imao s kim da igra u ovakvoj Voši?Propao bi i utopio se u ovo sivilo. Ili bi ga Slavoljub nečemu novom naučio?
On je bio partizanov igrač na pozajmici a pitanje je dali bi on hteo letos da pređe u naše redove? O tome se još niko nije izjasnio. Ni klub ni Nikolić. Samo forumaši.
Nema on ni tamo bolje saigrace, nego sto su u Vosi, ali od njih Nikolic pravi igrace.

Sigurno bi dosao pre u Vosu, nego u Spartak, ali je, verovatno, trazio cvrstu garanciju da ne prodje kao prosli put ili kao npr. Stepanov, sutra Medojevic ili neko drugi od imena i znanja.
Poucen svojim iskustvom sa Lalatovicem i iskustvima drugih, sasvim normalno i vise nego opravdano.

Sta mislite kako bi igrali Simic, Covic, Kabic, Vukadinovic,Neskovic, Miletic, Topic, Djordjevic, Bjekovic uz Nemanju Nikolica? I koliko golova bi dao on, a koliko oni?
Zbog nedolaska Nikolica treba da podnese ostavke ili bude smenjen ceo sportski sektor, jer je napravio nedopustiv strucni propust na veliku stetu FKV, njenih navijaca, igraca i rezultata.
Ima krivicu i uprava, jos te kako, ali Klub jos ( uvek) postoji i takmici se, a igra se raspala i ne postoji. Smesi se i plej aut.
Vojvodina je na jednoj strani, a svi ostali su na drugoj.Tako je bilo i tako će zauvek ostati.Sve klubove u kojima sam bio igrač ili trener doživljavam kao svoje, kao da su deo mene.Međutim, čast svakome, ali samo je Vojvodina-jedna jedina -V Boškov
User avatar
Rabba
Moderator
Posts: 3961
Joined: Tue Aug 16, 2005 2:59 pm
Location: Novi Sad

Re: 20. kolo: VOJVODINA - Spartak 2:3 (0:2)

Post by Rabba »

Ovaj deo za Jeličića i Devetaka, postoji jasan razlog zašto ih je Đorđević forsirao u 11 na tim pozicijama, a dovoljno je da pogledate kako stojimo u odbrani da biste ga videli. Naša cela zadnja linija se uvuče u kazneni i pretvori u centralne odbrambene igrače, a krila se spuste na bekove kad se branimo. Ne bi ni Bjeković bio starter da smo imali jednog Devetaka samo na desnoj strani.

Na golu Vukliš ili Toroman. Simića konačni odstraniti sa gola, priznajem da je popravio utisak, ali ovoliko prilika u Voši se ne sećam da je neko dobio u poslednjih 10-15 godina, ni blizu. Dražića vratiti sa Naselja ili nekog klinca promovisati u broj 3 a Dražića ostaviti negde na pozajmici.

Đorđević i Bjeković bekovi, Devetak i neko novi kao centralni. Pozdraviti se sa Stevanovićem i Kopitovićem, Kovačević i Jeličić da počinju sa klupe. Dovesti Lazarevića da bude kombo bek i podrška.

Zadnji vezni Novica i Miletić, verovatno će Topić otići, barem se meni tako čini. Busnića poslati za Stevanovićem i Kopitovićem. Dva odmerena igrača dovesti(Marjanović i Gordić?). Miletić i jedan od starijih starteri.

Prednji vezni konačno da postane Zukić, dati mu pravu priliku, ako za godinu dana ne napreduje ništa, da bar znamo da ništa ni ne očekujemo. Ipak, ja čekam Zukić da proradi. Ne bih doveo više nikoga ovde. Čovića bih povukao kad Zukić izađe i uvodio špica. Nešković, Bastajić, a čini mi se i Novevski mogu odgovoriti zadacima na ovoj poziciji ukoliko zatreba da se prespoji.

Krila Kabić i Nešković, Sa klupe Bastajić i Novevski. Veljko Simić i Vukadinović verovatno broje ili su izbrojali poslednje minute.

Špic Čović. Mrkaiću je vreme za odlazak. Dovesti špica koji bi bio podrška i dopuna Čoviću, neko kvalitetan, ne naš, nam treba. Da imamo bilo kakvog kredibiliteta, pa da dovedemo tog Čabulu... Ali svi znamo da nemamo :) No, takođe, da ima volje, ima i takvih špiceva svuda. Taj mali iz omladinaca obavezno, a do kraja sezone isprobati Martinkeviča i Bogdanovića. Da ih je i 5 u rotaciji, ništa tu ne bi falilo...
Volem Vošu više nego Kabel i Indeks!
User avatar
MiSmoFKV!
Posts: 1268
Joined: Fri May 24, 2013 11:39 pm

Re: 20. kolo: VOJVODINA - Spartak 2:3 (0:2)

Post by MiSmoFKV! »

Rabba, sve to lepo zvuči, ali teško ćeš se pozdraviti sa igračem kog si potpisao pre manje od pola godine.
UltraNewNow
Posts: 7
Joined: Sun Nov 21, 2021 7:18 pm

Re: 20. kolo: VOJVODINA - Spartak 2:3 (0:2)

Post by UltraNewNow »

gospodinFKV wrote:Jos da shvatimo da nije Jelacic nego Jelicic... :mrgreen:
Salu na stranu, trenutno je izbor izmedju njega i Cucina, i mislim da se ovim salje jasna poruka Cucinu, s kojom se slazem, samo...sto smo ga koji moj dovodili???
Mogli smo opusteno Lazarevica vratiti. Za Cucina je Micel Salgado licno...

Sto se zahteva tice, iluzorno je ocekivati transparentnost u Srbiji, kad je nema ni na najvisim nivoima, a kamoli u fudbalu. ''Ovoliko smo potrosili na platu, ovoliko je s njegove plate otislo menadzeru, ovoliko je menadzer vratio nama da ga guramo u prvih 11, od toga direktno u dzep sledecim ljudima...''
Transparentnost u srpskom fudbalu bi otprilike tako izgledala. :deal:

Ja ne bih imao problema ni sa 6-7 igraca sa strane, ako su uz Zukica i Topica barem jos 2 omladinca konzistentno u prvih 11. Zukic i Topic nisu vise omladinci, iako se Zukic racuna kao bonus jos ove i sledece sezone. Decko je skupio 100 utakmica u ekipi. Nama pored Zukica i Topica moraju igrati jos sigurno Kabic i Miletic, ili ako vec Miletic i Topic igraju na istoj poziciji, da dele minutazu, a da se oslobodi mesto u spicu za onog klinca sto reseta sad u omladincima.

Pored toga, kao sto rekoh vec, imamo najvise talenata na ofanzivnim pozicijama i apsolutno nema smisla da nas vodi Sem Olerdajs sa Aliekspresa. Nama treba trener koji ce ih pustiti da se razmasu, pa makar nazad bili busni kao ementaler, jer ne prodajemo defanzivce. Dva pretkola u Evropi ne prodaju te klince. Prodaje ih prvenstvo, golovi i pozivi u mladje selekcije na osnovu njihovih igara u prvenstvu. Kabic koji da 10-15 golova u sezoni gde je Vojvodina sedma ce se pre prodati nego Kabic u Vojvodini koja je zavrsila cetvrta, ispala momentalno u Evropi, a on odigrao 3 utakmice po 10 minuta.

Psiholjuba je kao preporucio rad u cigancicima, a mi opet medju najstarijih 11 u ligi, i povrh svega toga Surdulica pod njim igrala jedan jako cvrst i gadan fudbal za gledati. Makaric ih izvlacio. Kao sto je vec neko rekao, on nije doveden tu zbog svog rada, vec na osnovu partijske pripadnosti, a to je vec dovoljan pokazatelj kako je pred nama jedan dug, predug put do toga da ova tri zahteva budu iole realna. Uvukli su se u sve pore drustva, i iznad zemlje i pod zemljom. Tu nema osobe kojoj je Vojvodina i u prvih deset na listi prioriteta, a nama kojima jeste, nije u navici da razmisljamo dvaput da li cemo danas upaliti kola bez da kola upale nas, i ne znamo da plivamo u tim vodama u kojima tone nas fudbal. :cheers:
Uff da Jeličić, izvinjavam se igraču, bas bi hteo da vidim kako izgleda na mestu stopera, bar po izgledu malo podseća na Vidića :D . U vezi igrača ja mislim da se svi slažemo, stvar je bas očigledna svima koji prate Vojvodinu osim onima koji su plaćeni to da rade. Možemo samo zamisliti koliko bi drugačije sve izgledalo da imamo Medojevića, Nikolića, i možda dva stranca sa dominatnim fizikalijama koji bi krpili slab duel-igru ostalim igračima (stoper i napadač). Takva investicija bi se isplatila za jednu sezonu, ali onda ne bi imali tu čast da gledamo kako Bastajic, Cucin, Busnic, Kopitovic vode rad na terenu sa loptom ili kako se odbija od njih kao od vrata.

Dobro si me nasmejao za transparentnost, verujem da bi bas tako trenutno izgledalo ako ne i gore. Hteo sam samo reci da otkad znam za sebe viče se Uprava Napolje na tribinama, bez nekog rešenja ili stava kako dalje, ispada samo uzalud potrosena farba na transparentu (osim ako se ne reciklira). Ovako nam samo svake godine sve više i više umire klub naši osnivača i legendi koji su isto u to vreme prošli dug put da uopšte postojimo ili opstanemo kao klub. Ako bi imali neki sistem u klubu, ne bi bilo važno ko je u upravi ako se drže dogovora ali svakako ne daj bože nikome taj scenario sa autima :cheers:
User avatar
Rabba
Moderator
Posts: 3961
Joined: Tue Aug 16, 2005 2:59 pm
Location: Novi Sad

Re: 20. kolo: VOJVODINA - Spartak 2:3 (0:2)

Post by Rabba »

MiSmoFKV! wrote:Rabba, sve to lepo zvuči, ali teško ćeš se pozdraviti sa igračem kog si potpisao pre manje od pola godine.
Ma znam, ako pogledaš poslednjih ko zna koliko prelaznih rokova, videćeš da je to period u godini kad dozvolim sebi sanjarenje. Jasno je kao dan da je verovatnije da se vanzemaljci spuste do februara i proglase ovaj sport za genocidan nego da će se desiti bilo šta dobro za Vojvodinu u narednom prelaznom roku.
Volem Vošu više nego Kabel i Indeks!
Locked