16. kolo: VOJVODINA - c.z. 1:2 (1:0)

User avatar
ernesto
Posts: 1208
Joined: Sat Sep 10, 2011 5:37 am

Re: 16. kolo: VOJVODINA - c.z. nedelja 16.45

Post by ernesto »

Kriv je dodavač.[/quote]
:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Zanima sta Mrka iskreno misli kakav je igrac?!
User avatar
Turija
Posts: 10666
Joined: Thu Feb 03, 2005 11:25 pm
Location: Vojvodina

Re: 16. kolo: VOJVODINA - c.z. nedelja 16.45

Post by Turija »

Radoye wrote:
Maki wrote:Đorđević izvodi Vukadinovića umesto Mrkaića.
Da ovo je bio ono bas WTF momenat.
Ne znam, ali mene je iznervirao bezidejnoscu i nekoriscenjem svog glavnog oruzija: brzine i snage, a slabo je pomagao odbrani.

Nije puno pomagao ni Kabic ( Novevski to radi), ali Kabica zbunjuju sa ulogom.

Takodje, Zukica opste ne primecujem u defanzivi, ni na sredini terena, ni ispred 16m ( mozda ne vidim dobro na tv).
Isto, dosta slab je defanzivno i Topic, pa slabo se video i Busnic.

Jos jedan minus je to da imamo puno visokih igraca, za fudbalera, a ne vidi se u nasoj skok igri. Nismo opasni pred protivnickim golom, a nesigurni smo pred nasim. Zasto?
Vojvodina je na jednoj strani, a svi ostali su na drugoj.Tako je bilo i tako će zauvek ostati.Sve klubove u kojima sam bio igrač ili trener doživljavam kao svoje, kao da su deo mene.Međutim, čast svakome, ali samo je Vojvodina-jedna jedina -V Boškov
fare
Posts: 2787
Joined: Fri Apr 06, 2012 11:32 pm
Location: LALIC

Re: 16. kolo: VOJVODINA - c.z. nedelja 16.45

Post by fare »

Moje mišljenje je da je Bjeka ostao i da je igrao Čovke ne bi izgubili uglavnom na zalaganju svaka čast
User avatar
Maki
Posts: 1111
Joined: Thu Mar 22, 2018 5:16 pm
Location: Liman III

Re: 16. kolo: VOJVODINA - c.z. nedelja 16.45

Post by Maki »

ernesto wrote:Kriv je dodavač.

:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Zanima sta Mrka iskreno misli kakav je igrac?!
Verovatno što i ovde neki misle, da je dobar, samo nema sreće.
Deep Purple wrote:Ne krivim Mrkajica jer je Devetak sutirao a ne dodavao. Mnogo ostar centarSUT odbila se od Mrkajiceve noge pored gola. Nije imao srece.
User avatar
Turija
Posts: 10666
Joined: Thu Feb 03, 2005 11:25 pm
Location: Vojvodina

Re: 16. kolo: VOJVODINA - c.z. nedelja 16.45

Post by Turija »

Maki wrote:
ernesto wrote:Kriv je dodavač.

:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Zanima sta Mrka iskreno misli kakav je igrac?!
Verovatno što i ovde neki misle, da je dobar, samo nema sreće.
Deep Purple wrote:Ne krivim Mrkajica jer je Devetak sutirao a ne dodavao. Mnogo ostar centarSUT odbila se od Mrkajiceve noge pored gola. Nije imao srece.
Bolje da je propustio loptu, jer na drugoj stativi je cekao Vukadinovic. To vec i mi gledaoci znamo da Vukadinovic dobro utrcava na drugu stativu.

Sto se tice Bjekovica, neko je vec napisao da mora popraviti fiziku. To je tacno.
Mnogo ga lome na prvom koraku. Stoji predaleko od protivnickog igraca i pusta ga da se okrene licem prema nasem golu. Ili se plasi greske ( a slabo pomaze i Vukadinovic) ili lose procenjuje prostor?. Mora stajati blize krilnom igracu i faulom ili izbacivanjem lopte izvan terena spreciti ulazak protivnika ka nasem golu. Glavnni minus mu je sto je slab fizicki i ima nezgodno teziste. Inace je brz, pa vise bi pruzio na krilu, ali tu je prevelika ,,guzva" u nasem timu za premestanje.

Mnogo, mnogo treba rada na brusenju igraca i igre. Borbenost je bila OK u prvom delu, ali ne moze zvezdu dobiti samo borbenoscu. Mora se nesto i fudbalski odigrati.
Opet, najbolje nase dosadasnje izdanje posle prvih 15 minuta utakmice, pa do poluvremena.
Vojvodina je na jednoj strani, a svi ostali su na drugoj.Tako je bilo i tako će zauvek ostati.Sve klubove u kojima sam bio igrač ili trener doživljavam kao svoje, kao da su deo mene.Međutim, čast svakome, ali samo je Vojvodina-jedna jedina -V Boškov
User avatar
Sasa1969
Posts: 621
Joined: Sun Sep 29, 2013 11:29 pm
Location: Istok

Re: 16. kolo: VOJVODINA - c.z. nedelja 16.45

Post by Sasa1969 »

Simicev je prvi gol.Centarsut blag,ocekivan i dolazi od napred.On stoji i gleda kako mu Pavkov naskace u 5 metara i zabija gol.Neverovatno za jednog takvog golmana da ima strah od istrcavanja.Golman treba svaku loptu da gleda kao plen a nas golman je klasican linijas.Svaka cast na nekim odbranama ali to ne vredi nista ako dobijes ovakav gol...
Image
ssnigd
Posts: 3365
Joined: Wed May 02, 2007 5:46 pm
Location: NS

Re: 16. kolo: VOJVODINA - c.z. nedelja 16.45

Post by ssnigd »

Bezveze.
Cigani nikada jadniji u zadnjih nekoliko godina i opet nas dobili...
Gojko Kacar wrote:
Najviše se radujem kada postižem golove titovim blizancima i nadam se da će ih biti još puno u karijeri.
User avatar
naseljekolumbija
Posts: 1106
Joined: Thu Aug 02, 2012 12:03 pm
Location: NS,NN

Re: 16. kolo: VOJVODINA - c.z. nedelja 16.45

Post by naseljekolumbija »

Па шта рећи, прво полувреме је требало да буде 2:0 за нас. Сад шта је било на полувремену у свлачионици,не знам. Али знам да сам у другом полувремену гледао дилетанте у црвено-белим дресовима. И после два примљена гола пријатељску утакмицу. Ај здраво
User avatar
Radoye
Administrator
Posts: 8837
Joined: Sun Feb 06, 2005 1:11 am
Location: preko okeana

Re: 16. kolo: VOJVODINA - c.z. nedelja 16.45

Post by Radoye »

ssnigd wrote:Bezveze.
Cigani nikada jadniji u zadnjih nekoliko godina i opet nas dobili...
Pa i mi smo nikada jadniji, zato su nas i dobili. Nameri se junak na junaka.

Ako nista drugo bar smo pokazali nekakvu borbenost i kurcevitost sto protiv njih davno nismo imali. Sad to sto ne znamo i ne mozemo bolje od ovoga to je druga stvar.
I'm an island, surrounded by a sea of idiots!
User avatar
Turija
Posts: 10666
Joined: Thu Feb 03, 2005 11:25 pm
Location: Vojvodina

Re: 16. kolo: VOJVODINA - c.z. nedelja 16.45

Post by Turija »

Sada vec nebitno, ali da li je Pavkov napravio faul kod datog gola?
Eto, jos jedan razlog zasto je Simic trebao izaci na taj centarsut.
Lopta dugo putuje u visokom luku u peterac, jos od napred, a Simic pusta da odbranbeni igrac intervenise ispred visokog i u skoku veoma opasnog Pavkova?
Dzabe posle ,,vadjenje" na mnogo ,,tezim" loptama.
Vojvodina je na jednoj strani, a svi ostali su na drugoj.Tako je bilo i tako će zauvek ostati.Sve klubove u kojima sam bio igrač ili trener doživljavam kao svoje, kao da su deo mene.Međutim, čast svakome, ali samo je Vojvodina-jedna jedina -V Boškov
fare
Posts: 2787
Joined: Fri Apr 06, 2012 11:32 pm
Location: LALIC

Re: 16. kolo: VOJVODINA - c.z. nedelja 16.45

Post by fare »

naseljekolumbija wrote:Па шта рећи, прво полувреме је требало да буде 2:0 за нас. Сад шта је било на полувремену у свлачионици,не знам. Али знам да сам у другом полувремену гледао дилетанте у црвено-белим дресовима. И после два примљена гола пријатељску утакмицу. Ај здраво
Nisam bio na utakmici ali moj kolega inače zvezdaš je bio, igrom slučaja je sedeo iza Zukićevog brata i čuo je razgovor njega i još jednog lika da zvezda dobija 2:1 preokreću u prvih 15 minuta i posle se staje na loptu kao što je i bilo igra se prijateljska utakmica kao što je i bilo pametnom dosta e sada dal je to slučajnost ne bih rekao :(
User avatar
Turija
Posts: 10666
Joined: Thu Feb 03, 2005 11:25 pm
Location: Vojvodina

Re: 16. kolo: VOJVODINA - c.z. nedelja 16.45

Post by Turija »

Pisemo, hvalimo, kritikujemo, zameramo...a ustvari najteze je tim momcima na terenu baviti se sportom. Nikad nije bilo lako, ali nikad ni ovako tesko.
Vojvodina je na jednoj strani, a svi ostali su na drugoj.Tako je bilo i tako će zauvek ostati.Sve klubove u kojima sam bio igrač ili trener doživljavam kao svoje, kao da su deo mene.Međutim, čast svakome, ali samo je Vojvodina-jedna jedina -V Boškov
User avatar
gospodinFKV
Posts: 4788
Joined: Sun Apr 01, 2012 1:06 pm
Location: gde treba

Re: 16. kolo: VOJVODINA - c.z. 1:2 (1:0)

Post by gospodinFKV »

U prvom poluvremenu smo pokazali sta mozemo.
U drugom poluvremenu smo pokazali sta smemo. Jos ako je neko vidjeniji uplatio iz keca u dvojku u nekoj singapurskoj kladionici, masala.

Toliko od mene. Nisam se ni najmanje potresao. Da smo dobili dva gola pred kraj, pa da kazes da je bilo grcevito i da smo se borili bog zna kako. Ovako, dobio si na brzinu dva gola odmah, i onda prijateljski do kraja. Da ne spominjem to sto se apsolutno niko od nasih igraca nije prethodno bunio za ofsajd koji je var soba uhvatila.

Ne mogu da ih krivim. Ne odlucuju oni sta se sme, a sta ne sme u ovoj ligi. Da su bolji, bolji su, ali nije mi jasno kome moze tako da promakne momentalno povlacenje rucne, kao da ih je neko tukao u svlacionici.
User avatar
Turija
Posts: 10666
Joined: Thu Feb 03, 2005 11:25 pm
Location: Vojvodina

Re: 16. kolo: VOJVODINA - c.z. 1:2 (1:0)

Post by Turija »

Ono, sto bar malo, ohrabruje je analiza nasih igraca od strane Djordjevica. Otprilike je sve ono sto sam napisao u prethodnim postovima.

https://youtu.be/S1FTRfchYjQ" onclick="window.open(this.href);return false;

E sad, da li ce se, sta i kako raditi na korekciji i doselekciji, videcemo u zimskom prelaznom roku?
Protiv partizana tesko da cemo proci bolje, nego sa zvezdom, pogotovo sto im je Proleter uzeo bod, pa ostaje jos samo Lucane da eventualno pobedimo do kraja polusezone. A, to ce biti vrlo tesko uciniti.
Vojvodina je na jednoj strani, a svi ostali su na drugoj.Tako je bilo i tako će zauvek ostati.Sve klubove u kojima sam bio igrač ili trener doživljavam kao svoje, kao da su deo mene.Međutim, čast svakome, ali samo je Vojvodina-jedna jedina -V Boškov
User avatar
Deep Purple
Posts: 3838
Joined: Thu Aug 13, 2020 11:42 am

Re: 16. kolo: VOJVODINA - c.z. 1:2 (1:0)

Post by Deep Purple »

Pre svega ne znam ko me kvotovao u vezi onog aoko Mrkajica i one sanse.
Ono uopste nije naivno ni za napadace sa mnogo viseg nivoa. Ono je bio sut Devetka i bukvalno je bio napucan Mrkajic sa 5-6 metara. Onde odlucuje sreca da li ce se lopta odbiti u gol ili ne. Nema tu nista fudbalsko znanje sa tim. Na svakom drugom mecu moze da se vidi takav promasaj jer to uopste nije tako jednostavno reallizovati kao sto mnogi misle. Ko god je igrao fudbal sigurno se nasao u slicnim situacijama da li na treningu ili na utakmicama. Mrkajic je odigrao sjajno prvo poluvreme sve je lopte pokupio i falio je samo gol da krunise dobar mec. Svakako ostajem misljenja da Mrkajic nema kvalitet za Vojvodinu.

Mozemo samo da zalimo jer su cigani bili zreli za poraz.

Vukadinovic je opravdano izveden jer je upropastio tri dobre kontre u rasponu od 5 min.

Ovde je bio najveci hendikep ne.igranje Covica. Jednostavno Bastajic isto nije igrac za ovaj nivo.
I kada ti u igru udju igraci koji nemaju kvalitet za ovaj tempo normalno je da bude pad u igri.

Jelicic nas je najvise ubio u drugom poluvremenu. Kada god bi otpoceli pozicioni napad i kada bi lopta kruzila i stigla do njega on bi odmah vratio stoperu i tako je bilo u 10-15 situacija. I to ubija ekipu. Po meni cak nije bio toliko los u defanzivi.

Topic i Busnic su bili na zavidnom nivou. Pogotovo Topic ovo mu je bio mozda i najbolji mec u sezoni. Sve je pokupio i ispratio. Pojeo je Ivanica.
Busnic je iz one situacije morao da postigne gol.

N. Simic je bio sjajan i nije bio kriv ni za jedan gol juce.
Kod prvog gola prethodio je ocigledan faul Pavkova ali se var gleda samo za ocigledne stvari.

V. Simic je pokazao da jednostavno nista nije losiji od fudbalera zvezda i da nije slucajno bio bitan sraf kod Milojevica. Juce je bio najbolji na terenu u obe ekipe.

Sto se tice ljudi koji spominju da je ono namestaljka. Mec od juce nije ni prisao namestenom mecu.
Jednostavno kvalitet za 90 minuta protiv takvog rivala nemamo i normalno je da dodje do pada igre.
Mozemo samo da zalimo sa propustenim sansama Mrkajica, Busnica i Simica. I losim odlukama Vukadinovica.
Primili smo dva jeftina gola i to se desava.
Neko je napisao zasto igraci nisu reagovali kod ponistenog gola i zasto nisu dizali ruke, jednostavno brzo se odigralo i ofsajd nije bio veliki. Bio je vidljiv nama kraj malih ekrana ali jednostavno sve se brzo odigralo.

Naravno uvek ce biti ljudi sa raznim teorijama kako je ovo namesteno i sl. Ali ovo nije ni priblizno namesten mec.

Juce nam je falio jedan Nemanja Nikolic da pobedimo.
Dosta problema smo im pravili prilikom prekida i steta sto nije bilo Covica da ih prilikom tskvih situacija ugrozi.

Drago mi je zbog Topica, Zukica, Bjekovica i Kabica koji su pokazali da mogu da igraju na ovom nivou.
Kabic je morao da doda Busnicu koji je bio sam kao duh umesto sto je sutirao.

Bio sam jucerasnjim ishodom bas razocaran pa nisam hteo nista juce da pisem ali uz dva tri kvalitetna pojacanja nece ovo biti ni malo naivna ekipa.

Bili su cigani zreli za poraz ali mi nismo uspeli da iskoristimo zrele sanse.

EDIT: Ali Kabic koji dobija duel sa mnogo fizicki jacim Sanogom :cheers:
Locked