16. kolo: VOJVODINA - c.z. 1:2 (1:0)

User avatar
Turija
Posts: 10702
Joined: Thu Feb 03, 2005 11:25 pm
Location: Vojvodina

Re: 16. kolo: VOJVODINA - c.z. 1:2 (1:0)

Post by Turija »

@Deep
Analiza je odlicna, ali ja ostajem pri utisku da je golman Simic trebao izaci na taj centarsut. Nije kardinalno pogresio, ali je mogao izaci, pogotovo sto je Pavkov jak na drugoj stativi ( kako je rekao i sam trener Djordjevic). A Pavkov jos pravi i faulove, koje mu tolerisu nase sudije i VAR.

Zukic je malo popravio brzinu, ali jos nedovoljno za glavnog pleja.
Kabic je nas V Simic, ali ga treba profilisati da zna sta igra. Da mu nije data uloga centarsfora, vec krila, najverovatnije bi dodao tu loptu usamljenom Busnicu?
Mrkaic je bolji kod Djordjevica, nego kod Lalatovica.
Mnogo je sinoc falio Covic.

Jedno pitanje.
Kako tumacis tako losu kontrolu lopte nasih igraca u pocetnih 15ak minuta utakmice ( kad je i Voja prestao da gleda utakmicu), a do kraja poluvremena sasvim druga prica? Dok u drugom poluvremenu, opet vrlo slicno kao na pocetku? Da li je u pitanju trema ili nesto drugo?

Kako tumaciti odlicne centarsuteve Devetka iz prekida, a slabe iz igre? Po meni, najvise zbog loseg tajminga, zurbe i nedostatka samopoverenja da moze vise i da ne treba da zuri da se oslobodi lopte, kad nije u povoljnoj situaciji?
Mislim da treba da se ugleda na Stefana Djordjevica u tom elementu.Djordjevic to odlicno radi ( pravovremen pas, centarsut, dribling, kretanje u napad).
Vojvodina je na jednoj strani, a svi ostali su na drugoj.Tako je bilo i tako će zauvek ostati.Sve klubove u kojima sam bio igrač ili trener doživljavam kao svoje, kao da su deo mene.Međutim, čast svakome, ali samo je Vojvodina-jedna jedina -V Boškov
User avatar
Deep Purple
Posts: 3880
Joined: Thu Aug 13, 2020 11:42 am

Re: 16. kolo: VOJVODINA - c.z. 1:2 (1:0)

Post by Deep Purple »

@Turija
Po meni je mnogo veci krivac Kovacevic koji je spustio glavu prilikom tog gola.

Juce je Zukic nakon dugo vremena odigrao muski i bez straha i nije zaostajao previse kvalitetom u odnosu na rivala.

Kabic moze biti mnogo opasniji od Simica jer ulazi u unutra dok Simic mnogo cesce dribla u kontra stranu i samim tim sebi otezava realizaciju.
Ovde je Kabic morao da doda Busnicu.
Image

Pritisak jednostavno. Jasno im je da igraju protiv kvalitetnog rivala kojem gori pod nogama u jednoj vatrenoj atmosferi.
I trebalo im je petnaest minuta da bi se opustili i isti je problem bio na pocetku drugog jer su se na poluvremenu ohladili. Svakako nismo lose ni poceli drugo ali smo lose resavali kontre i polukontre a kazne su stigle kroz jeftine golove.

Devetak ima isti problem kao i Bastajic a to je losa kontrola lopte i prilikom toga se dosta teze uputuje kvalitetan centarsut a prilikom prekida igraci nemaju taj problem jer lopta stoji u mestu.
Devetka kao beka u tome mozes da istrpis ali je dosta neugodno gledati ofanzivca sa takvim problemom.
Verujem da Devetak moze napredovati makar do Vulicevicevog nivoa.

Steta je sto nemamo jos dva igraca kvaliteta Nikolica i Evandra u rotaciji.
User avatar
Turija
Posts: 10702
Joined: Thu Feb 03, 2005 11:25 pm
Location: Vojvodina

Re: 16. kolo: VOJVODINA - c.z. 1:2 (1:0)

Post by Turija »

Sta se ovi iz zvezde bune? Gde su oni videli 2 penala?
U obe situacije nije ni pipnut njihov igrac po glavi.
U jednoj je spustio svoju glavu na loptu u visini kolena, a u drugoj oko metra od zemlje.
Pa, sta sad treba? Da nas igrac na toj visini loptu ne izbaci nogom i pusti ih da daju gol? U oba slucaja njihov igrac nije dotaknut.
Stvarno, gde je kraj izmisljotinama?
Sta bi tek bilo da su izgubili ovu utakmicu?
Vojvodina je na jednoj strani, a svi ostali su na drugoj.Tako je bilo i tako će zauvek ostati.Sve klubove u kojima sam bio igrač ili trener doživljavam kao svoje, kao da su deo mene.Međutim, čast svakome, ali samo je Vojvodina-jedna jedina -V Boškov
Danilo
Posts: 1012
Joined: Sun Aug 17, 2014 1:07 pm

Re: 16. kolo: VOJVODINA - c.z. 1:2 (1:0)

Post by Danilo »

Moramo biti zadovoljni igrom htenjem.Slazem se manje vise sa svime gore recenim.I drago mi je sto je neko istakao doprinos Mrkajica.Volim da vidim igraca koji se bori bez obzira na kvalitet, i mislim jednostavno da on utice na nasu igru jer remeti stopere svojom gradjom sto daje prostor ostalim igracima.Ne smemo ga toliko pljuvati nema razloga.
Prvi gol smatram da se nije smeo desiti pored 2 nasa stopera i golmana, svi su bili ukopani,a lopta spora.Kardinalna greska
User avatar
slanobarac
Posts: 3523
Joined: Tue Dec 09, 2008 4:57 pm
Location: Novi Sad

Re: 16. kolo: VOJVODINA - c.z. 1:2 (1:0)

Post by slanobarac »

@Danilo
Dobro si rekao za Mrkaića da je valjan samo da bude smetalo. Inače, mislim da bi trebao da daje golove. Al' ga nešto neće.
DOLE UPRAVA! DOLE SKUPŠTINA!
Locked